Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως ακόμα παλεύετε τα ακουστικά με καλώδια και έχει γίνει ο κακός χαμός σε όλες τις συσκευές που βγάζουν το jack. Αυτή την στιγμή πηγαινοέρχομαι στην κουζίνα με τα ασυρματα ακούγοντας την μουσική μου χωρίς να κουβαλάω τηλεφωνο και να πρέπει να το κρατάω στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι υπερ των ασυρματων ακουστικων πλεον για λογους καθαρα ευκολιας οπως λες(ειδικα αν ειναι μικρα και πρακτικα σαν τα galaxy buds).

 

Απλα θελω να υπαρχει και η επιλογη των ενσυρματων ακουστικων εστω και αν τα χρησιμοποιησω ελαχιστες φορες και να μην μπλεκω με dongle και πιο πολυ αυτο αν τυχει και περιμενω καμια κληση γιατι το μικροφωνο σε πολλα bluetooth ακουστικα δεν ειναι καλο,ειδικα οταν εισαι εξω σε φασαρια.

Επισης υπαρχει και μια μικρη μεριδα μουσικοφιλων με καλα και ακριβα ενσυρματα ακουστικα που εκτιμανε ακομα περισσοτερο την θυρα ακουστικων.

 

Ενα αλλο πολυ ενδιαφερον(με την κακη εννοια ομως)ειναι οτι σε μερικες φημες που εχουν βγει,το νεο Note 10 δεν θα εχει πανω ακουστικο.

https://www.tomsguide.com/us/samsung-galaxy-note-10-plus,news-30479.html

 

1 εβδομαδα εμεινε να δουμε τι τελικα θα ισχυει απο ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως ακόμα παλεύετε τα ακουστικά με καλώδια και έχει γίνει ο κακός χαμός σε όλες τις συσκευές που βγάζουν το jack. Αυτή την στιγμή πηγαινοέρχομαι στην κουζίνα με τα ασυρματα ακούγοντας την μουσική μου χωρίς να κουβαλάω τηλεφωνο και να πρέπει να το κρατάω στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πάρα πολύ απλό, τα ασύρματα ακουστικά δεν είναι ούτε κατά διάννοια κοντά σε απόδοση και ποιότητα με τα ασύρματα και είναι πολύ πιο ακριβά. Για να το εξηγήσω καλύτερα, θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Τα εξαιρετικότατα Shure SE215 με μικρόφωνο τα είχα πάρει 95 ευρώ. Τα Galaxy Buds π.χ. κάνουν 150 ευρώ (μπορεις να τα βρεις και φτηνότερα) αλλά ούτε ακούς μουσική με αυτά (η αναπαραγωγή είναι απλά άθλια) ούτε μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο γιατί το μικρόφωνο είναι επίσης άθλιο και ο συνομιλητής ζορίζεται να σε ακούσει. Η διαφορά με τα SE215 που έχω είναι νύχτα με ημέρα. Αντίστοιχα ισχύει και για ατα Airpods (με καλύτερο μικρόφωνο). Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να συγκρίνω όλα τα ασύρματα ακουστικά που υπάρχουν διαθέσιμα, αλλά you get the point.

 

Ενώ μπορείς να βρεις εξαιρετικά ενσύρματα ακουστικά φτιαγμένα από ανθρώπους με μεράκι για την μουσική και σε καλή τιμή, αυτο δεν το βρίσκεις στα ασύρματα που απλά πουλάνε την φορητότητα και δεν δίνουν έμφαση στην ποιότητα της ακουστικής και του μικροφώνου. Προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά ξεφεύγουν απαγορευτικά σε τιμη.

Edited by sotirisl
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ απλό, τα ασύρματα ακουστικά δεν είναι ούτε κατά διάννοια κοντά σε απόδοση και ποιότητα με τα ασύρματα και είναι πολύ πιο ακριβά. Για να το εξηγήσω καλύτερα, θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Τα εξαιρετικότατα Shure SE215 με μικρόφωνο τα είχα πάρει 95 ευρώ. Τα Galaxy Buds π.χ. κάνουν 150 ευρώ (μπορεις να τα βρεις και φτηνότερα) αλλά ούτε ακούς μουσική με αυτά (η αναπαραγωγή είναι απλά άθλια) ούτε μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο γιατί το μικρόφωνο είναι επίσης άθλιο και ο συνομιλητής ζορίζεται να σε ακούσει. Η διαφορά με τα SE215 που έχω είναι νύχτα με ημέρα. Αντίστοιχα ισχύει και για ατα Airpods (με καλύτερο μικρόφωνο). Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να συγκρίνω όλα τα ασύρματα ακουστικά που υπάρχουν διαθέσιμα, αλλά you get the point.

 

Ενώ μπορείς να βρεις εξαιρετικά ενσύρματα ακουστικά φτιαγμένα από ανθρώπους με μεράκι για την μουσική και σε καλή τιμή, αυτο δεν το βρίσκεις στα ασύρματα που απλά πουλάνε την φορητότητα και δεν δίνουν έμφαση στην ποιότητα της ακουστικής και του μικροφώνου. Προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά ξεφεύγουν απαγορευτικά σε τιμη.

Οκ γι αυτός που θέλουν το απόλυτο στην μουσική και έχουν καλά ενσύρματα να πω ότι το κατανοώ, φυσικα η ευκολια παει περιπατο. Εδώ όπως είπα έχει γίνει ο κακός χαμός, όλοι ξαφνικά έγιναν high fidelity enthusiasts και ακούν μουσική με λαμπατους αναλογικους ενισχυτες και έχουν ακριβά ενσύρματα ακουστικα; Αναρωτιέμαι, γιατί εχω την εντυπωση οτι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν ακουστικά των 5 ευρω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μουσικό κινητο πάει σε άλλο,lg,axon με ξεχωριστό dac και βεβαίως ενσύρματα,με 100€ κάνεις άνετα την δουλειά σου από ανθρώπους με μεράκι.....όπως σωστά αναφέρθηκε

Και εννοείται ότι ακούμε μόνο flac .....λέμε τώρα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μιλάω ούτε ψάχνω το 'απόλυτο' που αναφέρεις. Εγώ έχω ακουστικά των 100 ευρώ, όχι των €2.000. Ούτε λαμπάτους ενισχυτές, ούτε τίποτα. Με Galaxy Buds και τα συναφή, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως μουσική αυτό που ακούς, παρά ως κάτι άλλο. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά, προφανώς και καλά έκανες που πήρες Galaxy Buds. Επι της ουσίας έχουν λίγο καλύτερο ήχο από τα ακουστικά των 5 ευρώ που περιγράφεις. Απλά εσύ τα πλήρωσες €150 ή όσο τα πλήρωσες τέλοσπάντων για να τα έχεις φορητά.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μιλάω ούτε ψάχνω το 'απόλυτο' που αναφέρεις. Εγώ έχω ακουστικά των 100 ευρώ, όχι των €2.000. Ούτε λαμπάτους ενισχυτές, ούτε τίποτα. Με Galaxy Buds και τα συναφή, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως μουσική αυτό που ακούς, παρά ως κάτι άλλο. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά, προφανώς και καλά έκανες που πήρες Galaxy Buds. Επι της ουσίας έχουν λίγο καλύτερο ήχο από τα ακουστικά των 5 ευρώ που περιγράφεις. Απλά εσύ τα πλήρωσες €150 ή όσο τα πλήρωσες τέλοσπάντων για να τα έχεις φορητά.
Αν και δεν έχω τα buds μια χαρά ακούω την μουσική μου τόσα χρόνια με ασύρματα, μάλλον δεν έχω απαιτητικό αυτί και επισης βάζω την εργονομία πιο πάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος θέλει μουσικό κινητο πάει σε άλλο,lg,axon με ξεχωριστό dac και βεβαίως ενσύρματα,με 100€ κάνεις άνετα την δουλειά σου από ανθρώπους με μεράκι.....όπως σωστά αναφέρθηκε

Και εννοείται ότι ακούμε μόνο flac .....λέμε τώρα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Σκέψου τώρα πόσοι απ αυτούς που τους λείπει το Jack ακούνε flac...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με sennheiser momentum tws μπορούμε να απολαμβάνουμε μουσική; Ή πρέπει να έχουμε καλώδιο για να πούμε ότι είμαστε μουσικόφιλοι και τέτοια;

Παίδες, επιλογές υπάρχουν παντού με το ανάλογο αντίτιμο. Αν κάποιος θεωρεί ότι 1000-1500 ευρώ για ένα κινητό είναι οκ, αλλά εφαρμογές μόνο σπασμένες και αξεσουάρ από alibaba και wish, ίσως πρέπει να αναθεωρήσει τις προτεραιότητες του (προφανώς εδώ δίνω απλά ένα ακραίο παράδειγμα).

Όπως και να χει, η απουσία 3.5 jack είναι ΈΛΛΕΙΨΗ είτε μας αρέσει είτε όχι.

Εγώ για παράδειγμα αν μου βγάλεις το jack και το type c port μαζί, ούτε που θα με ενοχλήσει γιατί δεν τα χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

Δεν θα δικαιολογήσω όμως την εταιρία που παίρνει τα ωραία μου λεφτά και δίνει λιγότερα κάθε χρόνο..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με sennheiser momentum tws μπορούμε να απολαμβάνουμε μουσική; Ή πρέπει να έχουμε καλώδιο για να πούμε ότι είμαστε μουσικόφιλοι και τέτοια;

Παίδες, επιλογές υπάρχουν παντού με το ανάλογο αντίτιμο. Αν κάποιος θεωρεί ότι 1000-1500 ευρώ για ένα κινητό είναι οκ, αλλά εφαρμογές μόνο σπασμένες και αξεσουάρ από alibaba και wish, ίσως πρέπει να αναθεωρήσει τις προτεραιότητες του (προφανώς εδώ δίνω απλά ένα ακραίο παράδειγμα).

Όπως και να χει, η απουσία 3.5 jack είναι ΈΛΛΕΙΨΗ είτε μας αρέσει είτε όχι.

Εγώ για παράδειγμα αν μου βγάλεις το jack και το type c port μαζί, ούτε που θα με ενοχλήσει γιατί δεν τα χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

Δεν θα δικαιολογήσω όμως την εταιρία που παίρνει τα ωραία μου λεφτά και δίνει λιγότερα κάθε χρόνο..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Το αν είσαι ευχαριστημένος με τα SH μόνο εσύ το ξέρεις, εγώ είπα το απολύτως προφανές, οτι δηλαδή στην ίδια ποιότητα ήχου τα ενσύρματα είναι μακράν πιο φτηνά από τα ασύρματα. Αυτά περί μουσικοφιλίας, alibaba και τα σχετικά δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρονται και πως είναι σχετικά με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το αν είσαι ευχαριστημένος με τα SH μόνο εσύ το ξέρεις, εγώ είπα το απολύτως προφανές, οτι δηλαδή στην ίδια ποιότητα ήχου τα ενσύρματα είναι μακράν πιο φτηνά από τα ασύρματα. Αυτά περί μουσικοφιλίας, alibaba και τα σχετικά δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρονται και πως είναι σχετικά με το θέμα.

 

Είναι όσο σχετικά είναι και η έλλειψη 3.5mm Jack, οι τιμές των TW, η σχέση ποιότητας/τιμής των ενσύρματων ακουστικών κλπ, στο θέμα του note 9.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όσο σχετικά είναι και η έλλειψη 3.5mm Jack, οι τιμές των TW, η σχέση ποιότητας/τιμής των ενσύρματων ακουστικών κλπ, στο θέμα του note 9.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Λυπάμαι αν μπερδεύτηκες αλλά κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι είναι άσχτεο. Συζητάγαμε για την έλλειψη των 3.5mm jack στο Note 10 και γιατί αυτό είναι σημαντικό για κάποιους και ένα άλλος μέλος ρώτησε πως την παλεύουμε με ενσύρματα ακουστικά.

 

Ελπίζω να είναι ξεκάθαρο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, πάνω σε σχόλια απάντησα και ανέπτυξα.

Όπως και να χει, ας μείνουμε στο τελευταίο κομμάτι του ποστ.

Η κάθε έλλειψη/συμβιβασμός είναι μείον, είτε μας ενδιαφέρει σε προσωπικό επίπεδο είτε όχι.

Από κει και πέρα, ο καθένας αγοράζει με βάση αυτά που τον ενδιαφέρουν, αλλά οι προσωπικές προτιμήσεις δεν δικαιολογούν τις εκάστοτε ελλείψεις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω ρε παιδια εχουμε βρε NoName Στερεο Bt που κρατα η μπαταρια 10 μερες με φουλ κλησεις και Ιντερνετικο ραδιο τιμη ξεφτιλα 19ε για καλωδια ουτε κουβεντα...:p

 

67402163_2272676799663047_7715216570334576640_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQn4r7N72E50ABnBOSMpyDWpcIb_Cp0outZLdb-6dAJtB48Zj432OCg1zL-sDboIifg&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b0ba0e070e638f8628291d483831b33a&oe=5DA15A34

Link to comment
Share on other sites

Και με την 3.5mm Jack θα γίνει ότι με τις υπέρυθρες. Θα μας τα ξαναφέρουν μέρα από 5-6 χρόνια ως κάτι νέο..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και με την 3.5mm Jack θα γίνει ότι με τις υπέρυθρες. Θα μας τα ξαναφέρουν μέρα από 5-6 χρόνια ως κάτι νέο..... :lol: :lol:

Μετά από 20 χρόνια να ξαναφέρουν πίσω το audiojack και να λένε Ακούστε μουσική και Απολαύστε την

Στην μέγιστη ποιότητα μουσικής !!!

και θα το φέρει η Apple

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 χρόνια να ξαναφέρουν πίσω το audiojack και να λένε Ακούστε μουσική και Απολαύστε την

 

Στην μέγιστη ποιότητα μουσικής !!!

 

και θα το φέρει η Apple

Πανικός θα γίνει, θα φωνάζουν όλοι τι τηλεφωναρα έβγαλαν πάλι οι άνθρωποι...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα επόμενα είκοσι χρόνια, αλλά με βάση όσα ξέρουμε για την επόμενη και μεθεπόμενη γενιά, το Note 9 θα είναι σίγουρα υπερπληρες κινητό για δύο γενιές ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε στην συζήτηση και το γεγονός ότι ο επεξεργαστής exynos (του Note 10) δεν φτάνει ποτέ σε απόδοση τον Snap 855+

και τότε αβίαστα βγαίνει το συμπέρασμα ότι η ταχύτητα του σημερινού exynos θα αντιστοιχεί στον Snap 845!!!

Συνεπώς θα πρέπει να περιμένει κανείς την μεθεπόμενη γενιά για να απολαύσει το οφέλη της σημερινής ταχύτητας (Snap855+) επεξεργαστών + το 5G που σιγά σιγά που θα αρχίσει να εξαπλώνεται (παρά τους κινδύνους υγείας)!

'Οχι λοιπόν από μένα στην αγορά του Note 10 λόγω κάμερας και επεξεργαστή!

Καλημέρες...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε στην συζήτηση και το γεγονός ότι ο επεξεργαστής exynos (του Note 10) δεν φτάνει ποτέ σε απόδοση τον Snap 855+

και τότε αβίαστα βγαίνει το συμπέρασμα ότι η ταχύτητα του σημερινού exynos θα αντιστοιχεί στον Snap 845!!!

Συνεπώς θα πρέπει να περιμένει κανείς την μεθεπόμενη γενιά για να απολαύσει το οφέλη της σημερινής ταχύτητας (Snap855+) επεξεργαστών + το 5G που σιγά σιγά που θα αρχίσει να εξαπλώνεται (παρά τους κινδύνους υγείας)!

'Οχι λοιπόν από μένα στην αγορά του Note 10 λόγω κάμερας και επεξεργαστή!

Καλημέρες...

Δεν είναι ακριβώς έτσι με τον 9825.

 

 

 

 

 

c71e56f5cbc4e5e64ac835b3ceeb331f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι με τον 9825.

 

Και ομως ειναι μια απο τα ιδια με την περιπτωση του exynos 9820 με snap855

 

https://www.notebookcheck.net/Exynos-9825-powered-Galaxy-Note-10-5G-hits-Geekbench-outperforms-the-Snapdragon-855.428376.0.html

 

Και φυσικα μια ζωη οι συσκευες με snapdragon εχουν και ραδιοφωνο,ενω αυτοι με exynos οχι γιατι...Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ειναι μια απο τα ιδια με την περιπτωση του exynos 9820 με snap855

 

 

 

https://www.notebookcheck.net/Exynos-9825-powered-Galaxy-Note-10-5G-hits-Geekbench-outperforms-the-Snapdragon-855.428376.0.html

 

 

 

Και φυσικα μια ζωη οι συσκευες με snapdragon εχουν και ραδιοφωνο,ενω αυτοι με exynos οχι γιατι...Samsung.

Εγώ γνωρίζω και στο άρθρο βλέπω επίσης να αναφέρετε ότι σε real world καταστάσεις μεγαλύτερο ρόλο παίζει το single score, εσύ πιστεύεις ότι δεν ισχύει; Άσε που το σχόλιο μου ήταν στον φίλο που με το ζόρι τον σύγκρινε με τον snap 845. Προσωπικά για εμένα σε αυτά τα επίπεδα επεξεργαστών οι συγκρίσεις πρακτικά είναι για το ποιος την έχει πιο μεγάλη...Το hardware radio δεν με απασχολεί χρονιά πίσω, σε φάση υπάρχει ακόμα αναλογικό ραδιοφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκρισεις αυτες ειναι για να δουμε για αλλη μια χρονια τι διαφορες εχει ο exynos απο τον Snapdragon.

 

Και απο την στιγμη που το τσιπακι παιζει ρολο και σε αλλα πραγματα οπως συνολικη καταναλωση/αυτονομια ή ακομα και στην επεξεργασια των φωτογραφιων,προφανως και μονο αδιαφορη δεν ειναι

Υπαρχει αναλυτικο review απο Anandtech που οπως λενε,ειδικα στο κομματι της φωτογραφιας υπηρχαν μεγαλες διαφορες(δεν ξερω τι εχει αλλαξει μετα τα τελευταια updates)στα S10+.

 

http://Https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/17

One surprising revelation of our testing is that there are huge (and dare I say shocking) processing differences between the Snapdragon and Exynos S10+ variants. HDR on the Snapdragon unit is consistently superior, as it's able to achieve much better dynamic range and details in shadows. Furthermore, the Snapdragon unit’s colour rendition is more saturated and akin to the real-world, as opposed to the more washed-out pictures the Exynos variant produces.

 

Τελος να θυμισω οτι περυσι τα S9+ και Note9 ειχαν επισης μειονεκτημα σε σχεση με τους snapdragon στο κομματι της καταναλωσης μπαταριας/αυτονομιας λογω επεξεργαστη.Αρα μια χαρα παιζει ρολο τι τσιπακι φοραει η καθε συσκευη δυστηχως,μιας και η Samsung ειναι η μονη εταιρεια παγκοσμιως που βαζει διαφορετικα τσιπακια.

 

Οσο για το FM radio εσυ που δεν το χρειαζεσαι δεν σε ενδιαφερει.Καποιος αλλος ομως που το χρειαζεται περισσοτερο τι να κανει που οι Ευρωπαικες εκδοσεις δεν το εχουν?Να αγορασει τα Αμερικανικα που στην Ελλαδα δεν εχουν εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Fulgore1....

και λίγα έγραψες....

Το Note 9 που έχω με τον exynos σε καμία περίπτωση δεν ήταν ο Snap 845, αλλά ο 835! Τώρα αν άλλαξε στο Note 10+ θα μας το οι πρώτοι που θα το αγοράσουν!

Πάντως πληρώνουμε τα ίδια ή και παραπάνω χρήματα με αυτούς που έχουν Snap αλλά εμείς με τον exynos δεν απολαμβάνουμε την τελευταία επεξεργαστική ισχύ (που είναι το Α και το Ω σε κάθε ηλεκτρονική συσκευή)!

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει σωστα στο τελος του παραπανω review

 

If you’re a reader in the US or other Snapdragon markets, you can stop reading here and feel happy about your purchase or go ahead and buy the Galaxy S10+.

 

Unfortunately the rest of the world gets another phone. Although battery life and performance this year aren’t an issue for the Exynos variant, the unexpected huge discrepancies in the camera quality, some screen calibration bugs, and the audio quality disparity all make this variant of the Galaxy S10+ a lesser choice. Except for the audio matter, most of these issues are software related.

 

the Exynos variant of the Galaxy S10+ is still a great phone. It's just not as great as the Snapdragon version; which is to say that it's not as great as it could and should be. Consequently, interested buyers may want to wait a few months to get it at a cheaper price, making one feel better about the disadvantages it has against the Snapdragon.

 

Το ιδιο ισχυει και στο note9 καλη ωρα. Οποιος το αγορασε στα 550-600ευρω αυτους τους μηνες,σιγα μην τον ενδιαφερει πλεον η διαφορα μεταξυ exynos και snapdragon.

 

Αλλα τωρα το να σκασεις 1000+ευρω τον πρωτο καιρο και να εχεις κατωτερο κινητο αλλα ιδιο μοντελο της ιδιας εταιρειας σε σχεση με αλλες χωρες,ειναι κοροιδια.

 

Δεν θελω να το πλατιασω αλλο αυτο το θεμα μιας και σχολιαζουμε κιολας στο θεμα του Note9,απλα τα αναφερω πριν την επισημη παρουσιαση να τα εχουν στα υποψη τους κυριως οσοι ενδιαφερονται για day one αγορα στο Note10 να το ψαξουν λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει σωστα στο τελος του παραπανω review

 

If you’re a reader in the US or other Snapdragon markets, you can stop reading here and feel happy about your purchase or go ahead and buy the Galaxy S10+.

 

Unfortunately the rest of the world gets another phone. Although battery life and performance this year aren’t an issue for the Exynos variant, the unexpected huge discrepancies in the camera quality, some screen calibration bugs, and the audio quality disparity all make this variant of the Galaxy S10+ a lesser choice. Except for the audio matter, most of these issues are software related.

 

the Exynos variant of the Galaxy S10+ is still a great phone. It's just not as great as the Snapdragon version; which is to say that it's not as great as it could and should be. Consequently, interested buyers may want to wait a few months to get it at a cheaper price, making one feel better about the disadvantages it has against the Snapdragon.

 

Το ιδιο ισχυει και στο note9 καλη ωρα. Οποιος το αγορασε στα 550-600ευρω αυτους τους μηνες,σιγα μην τον ενδιαφερει πλεον η διαφορα μεταξυ exynos και snapdragon.

 

Αλλα τωρα το να σκασεις 1000+ευρω τον πρωτο καιρο και να εχεις κατωτερο κινητο αλλα ιδιο μοντελο της ιδιας εταιρειας σε σχεση με αλλες χωρες,ειναι κοροιδια.

 

Δεν θελω να το πλατιασω αλλο αυτο το θεμα μιας και σχολιαζουμε κιολας στο θεμα του Note9,απλα τα αναφερω πριν την επισημη παρουσιαση να τα εχουν στα υποψη τους κυριως οσοι ενδιαφερονται για day one αγορα στο Note10 να το ψαξουν λιγο παραπανω.

 

εγω παντως που εχω ταυτοχρονα και τα 2 s10plus δεν βλεπω διαφορες ειτε με το ενα soc ειτε με το αλλο.

Καταρχας κραζανε ολοι τη μπαταρια, καμια διαφορα, εδω το κανει γαργαρα, καμερες κλπ ολα ιδια. θα ανεβασω και συγκριτικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...