Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς τις 3 τελίτσες συνδέεσαι στο playstore και το κατεβάζεις έξτρα... Montoya thanks τέλειο απλά

 

Πολλά ευχαριστώ !, το κατέβασα,

το αγνοούσα εντελως.

 

Να και το παρακάτω για "στοχευμενες" επιλογές screenshot.

Screenshot-20190721-010731-Edge.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το να μην πατιεται το κουμπι power on-off κατα λαθος κ ενεργοποιειτε η οθονη οταν το κινητο ειναι στην τσεπη υπαρχει?

 

Θανάση, εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις κάποια ασφάλεια. Ακόμη κι αν δεν χρησιμοποιείς ευαίσθητες εφαρμογές (πχ τραπεζικές) δεν φοβάσαι να σου το κλέψουν, να το ξεχάσεις, να σου πέσει κάπου κλπ και ένας άγνωστος να έχει όλες σου τις επαφές, τα μηνύματα, το FB, φωτογραφίες κλπ στην κατοχή του?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές εφαρμογές για όποιον ασχολείται με θέματα. 043fbccbe03d57d6f3b0d829945cfb2e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές εφαρμογές για όποιον ασχολείται με θέματα. 043fbccbe03d57d6f3b0d829945cfb2e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι αυτό που πρέπει να το βγάζεις όταν κάνεις update?
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που πρέπει να το βγάζεις όταν κάνεις update?
Δε ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά και να ισχύει απλά γυρνάς στο default θέμα και μετά το ξανά βάζεις. Μήπως εννοείς το swift installer που είναι σαν το substratum?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι είχα διαβάσει ότι αν το αφήσεις και κάνεις update μπαίνει σε bootloop κτλπ.

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο εδώ.

Αν δεν είναι φαίνεται ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Τοχω κατεβάσει, και Δυστυχώς το αγόρασα, τα εικονίδια είναι της πλάκας, δεν το χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Τοχω κατεβάσει, και Δυστυχώς το αγόρασα, τα εικονίδια είναι της πλάκας, δεν το χρησιμοποιώ.
Δε ξέρω τι έχεις κατεβάσει αλλά σίγουρα της πλάκας δεν είναι. Έχει πάρα πολλά θέματα από χρήστες. Εγώ χρησιμοποιώ το pixelqf2099fb47ed112195f8f39c3d0838d6f.jpg4d20c358ec8a7d855258c4b6ad10a803.jpgaa66a7aa0f3b34d77d4d7fb622974f7c.jpgba65024de1954f0b2f48bb8e8adf32d0.jpg3ebbd4f045f9fcb6cd781cdced132bdf.jpge059026eb9da8382492eb42d4381042a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η επιστροφη της eurobank πιστωνεται στην καρτα σου αφου διαθεσεις ολο το ποσο η αφαιρειται ακαριαια με την αγορα? Και τα χρηματα που θα πιστωθουν μετα μπορω να τα κανω αναληψη αν δεν θελω να κανω αλλα ψωνια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα! Να μοιράσω λίγο τον πόνο μου.... 3 και φαρμακερή πτώση...!! Δουλεύει κανονικά αλλά το σπάσιμο είναι σπάσιμο.... Πόσο κοστίζει παιδιά να φτιαχτεί αξίζει ; Ή να περιμένω μπας και βγει πάλι σαν πέρισυ κανένα πρόγραμμα trade in δίνω αυτό και παίρνω το Note 10 με discount...; αλήθεια έχω σκάσει παιδιά έτσι......!!!!5acb0d7be3d99c5fec72fcd3df08a744.jpg707b01ed1021af0b71a915588721ba40.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο σπασιμο, κυριολεκτικα και μεταφορικα.

Οσον αφορα το αν συμφερει η επισκευη, αυτο νομιζω θα εξαρτηθει απο το πώς θα ειναι το νοτε10, αν θα αξιζει δηλαδη η μεταβαση ή αν θα ειναι πισωγυρισμα. Επισης δεν ξερω αν στις ανταλλαγες δεχονται σπασμενες συσκευες.

 

Αν επιτρεπεται, το ειχες σε θηκη οταν σου επεσε ή ηταν γυμνο?

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο σπασιμο, κυριολεκτικα και μεταφορικα.

Οσον αφορα το αν συμφερει η επισκευη, αυτο νομιζω θα εξαρτηθει απο το πώς θα ειναι το νοτε10, αν θα αξιζει δηλαδη η μεταβαση ή αν θα ειναι πισωγυρισμα. Επισης δεν ξερω αν στις ανταλλαγες δεχονται σπασμενες συσκευες.

 

Αν επιτρεπεται, το ειχες σε θηκη οταν σου επεσε ή ηταν γυμνο?

 

Από την πρώτη στιγμή που το έβγαλα από το κουτί έχω την original silicone Samsung. Με έπεσε στο πεζοδρόμιο από το ύψος της τσέπης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια τι σημαίνει αυτό το εικονίδιο;3f0886e59a09bb0c52d1f520c52fbd3e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή που το έβγαλα από το κουτί έχω την original silicone Samsung. Με έπεσε στο πεζοδρόμιο από το ύψος της τσέπης.

 

Γύρω στα 277 ευρώ, στην Smartec και αλλάζουν ταυτόχρονα και την μπαταρία με νέα. Έπαθα το ίδιο κι εγώ χτες:p εννοείται πως η αδιαβροχοποίηση διατηρείται

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 277 ευρώ, στην Smartec και αλλάζουν ταυτόχρονα και την μπαταρία με νέα. Έπαθα το ίδιο κι εγώ χτες:p εννοείται πως η αδιαβροχοποίηση διατηρείται

 

Δεν θα το δεχτούν σε κανένα trade in δλδ να το δώσω να πάρω Note 10; να το φτιάξω να τελειώνω; αλλάζουν εκτός από μπαταρία και οθόνη και το πλαίσιο γύρω γύρω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, σε trade πρέπει η συσκευή να είναι λειτουργικη, δεν θυμάμαι καλά,, έγραφε να μην είναι σπασμένη η οθόνη κλπ λειτουργικοί διακόπτες,, τα πουλάνε μεταχειρισμένα σε φτωχές χώρες,, ..

στο public την κοίταζε ο τεχνικός για ένα 20λεπτο, , δεν το άλλαξα τελικά,

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, σε trade πρέπει η συσκευή να είναι λειτουργικη, δεν θυμάμαι καλά,, έγραφε να μην είναι σπασμένη η οθόνη κλπ λειτουργικοί διακόπτες,, τα πουλάνε μεταχειρισμένα σε φτωχές χώρες,, ..

στο public την κοίταζε ο τεχνικός για ένα 20λεπτο, , δεν το άλλαξα τελικά,

 

Full λειτουργική είναι απλός σπασμένη

Link to comment
Share on other sites

Full λειτουργική είναι απλός σπασμένη

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο για να δεις τι θα γίνει. Αφού είμαστε τόσο κοντά στην παρουσίαση του Note 10 γιατί να βιαστείς?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

να το φτιάξω να τελειώνω; αλλάζουν εκτός από μπαταρία και οθόνη και το πλαίσιο γύρω γύρω έτσι;

 

Όταν αλλάζει η οθόνη στο service, αλλάζει το κεντρικό σασί μαζί με όλη την οθόνη, τα κουμπιά, η μπαταρία και η αδιαβροχοποιηση.

Τώρα για το note 10 που γίνεται αναφορά, ας μην ξεχνάμε ότι συγκρίνουμε μια επισκευή κόστους 270€ με μια αγορά νέας συσκευής που θα κοστίζει λογικά 1100€-1600€ ανάλογα την έκδοση..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, σε trade πρέπει η συσκευή να είναι λειτουργικη, δεν θυμάμαι καλά,, έγραφε να μην είναι σπασμένη η οθόνη κλπ λειτουργικοί διακόπτες,, τα πουλάνε μεταχειρισμένα σε φτωχές χώρες,, ..

στο public την κοίταζε ο τεχνικός για ένα 20λεπτο, , δεν το άλλαξα τελικά,

 

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο για να δεις τι θα γίνει. Αφού είμαστε τόσο κοντά στην παρουσίαση του Note 10 γιατί να βιαστείς?

 

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

Διάβασε,, νομίζω λέει να μην σπασμένη κάπου.

 

Όταν αλλάζει η οθόνη στο service, αλλάζει το κεντρικό σασί μαζί με όλη την οθόνη, τα κουμπιά, η μπαταρία και η αδιαβροχοποιηση.

Τώρα για το note 10 που γίνεται αναφορά, ας μην ξεχνάμε ότι συγκρίνουμε μια επισκευή κόστους 270€ με μια αγορά νέας συσκευής που θα κοστίζει λογικά 1100€-1600€ ανάλογα την έκδοση..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι γι αυτό ρώτησα να μάθω αρχικά για το trade in, τώρα εφόσον η δυνατότητα αυτήν δεν υφίσταται διότι είναι σπασμένο το κινητό καταλήγουμε (καταλήγω) στο να το φτιάξω και να το κρατήσω, εγώ σκεφτόμουν να το δώσω και να πάρω το καινούριο με μειωμένη τιμή πόσο θα έβγαινε κανένα 300αρικο κάτω δεν θα έβγαινε ξέρω εγώ το καινούριο αν έδινα το Note 9 έτσι το σκέφτηκα. Δεν έχω καταλάβει τι εννοείς με το να περιμένω την παρουσίαση και μετά; υπάρχει πιθανότητα να μειωθεί η τιμή αντικατάστασης της οθόνης για παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Χθες βραδυ που το εβαλα να φορτισει αντι για φορτιση μεσω καλωδιου, μου εγραψε αργη φορτιση και αργησε να φορτισει. Ειναι φυσιολογικο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Χθες βραδυ που το εβαλα να φορτισει αντι για φορτιση μεσω καλωδιου, μου εγραψε αργη φορτιση και αργησε να φορτισει. Ειναι φυσιολογικο;
Έβγαλες το καλώδιο και το έβαλες πάλι; Και σε μένα έχει τύχει να σκαλωσει κάποιες λίγες φορές. Όταν το βάλω ξανά επανέρχεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...