Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Επιλέγω να τραβήξω φωτογραφία με τη λειτουργία νύχτας και κατά την αποθήκευση μου πετάει σφάλμα κάμερας.

Έκανα διαγραφή cache, επαναφορά επιλογών, επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

 

Καμία ιδέα;6e1c5d64dba2a81eccad0e67a67673c0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το performance mode που ρυθμιζει τον επεξεργαστή που ειναι?Δεν το βλέπω στη φροντίδα συσκευής.Επίσης ηθελα να ρωτήσω σχετικά με την εφαρμογή "τα αρχεια μου".Μόλις την ανοίγω και παταω να δω την εσωτερική ή εξωτερική μνήμη,η εφαρμογή κλείνει.Εκανα επανεκκινηση αλλά τίποτα.Κατέβασα μια τριτη εφαρμογή και κάνω τη δουλειά μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Τουλάχιστον όντως δουλεύει σε 16:9.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κενό ανάμεσα στις ειδοποιήσεις και τα εικονίδια ήταν πάντα τόσο μεγάλο;ed138b9ff1713c26eb6404ecdde6b8e5.jpg

 

Για όσους θέλουν να πειραματιστούν με gcam:

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam_5.1.018.177470874.41362666_IDan_N6_3.5_fix.apk

 

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam_6.1.021_Advanced_V1.5.190418.1850.apk

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Μερικοί θα θυμάστε τα μηνύματα μου και τελικά ήρθα στην παρέα σας και εγώ. Ευτυχής κάτοχος από την Παρασκευή και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες. Έχετε κάποια συμβουλή αναφορικά με την μπαταρία? Τι να προσέξω? Ή κάποιες κινήσεις που μπορεί να τη βοηθήσουν? Και με την ξένη σιμ όλα καλά την έβαλα πριν το ανοίξω και λειτούργησαν όλα όπως πρέπει.

Ενημέρωση μ έκανε μόνο μια Η τελευταία ενημέρωση είναι ηN960FXXS3CSFC...?

 

Σας ευχαριστώ θερμά για όλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Μερικοί θα θυμάστε τα μηνύματα μου και τελικά ήρθα στην παρέα σας και εγώ. Ευτυχής κάτοχος από την Παρασκευή και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες. Έχετε κάποια συμβουλή αναφορικά με την μπαταρία? Τι να προσέξω? Ή κάποιες κινήσεις που μπορεί να τη βοηθήσουν? Και με την ξένη σιμ όλα καλά την έβαλα πριν το ανοίξω και λειτούργησαν όλα όπως πρέπει.

 

Ενημέρωση μ έκανε μόνο μια Η τελευταία ενημέρωση είναι ηN960FXXS3CSFC...?

 

 

 

Σας ευχαριστώ θερμά για όλα

Καλησπέρα.

Αυτό που έχεις είναι το τελευταίο λογισμικό.

 

Κάποιες ρυθμίσεις για τη μπαταρία μπορείς να βρεις εδώ: https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D474665&share_tid=474665&share_fid=4676&share_type=t

 

Επίσης υπάρχουν αρκετές πληροφορίες στο YouTube με tips για τη μπαταρία, όπως αυτό:

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχει τύχει σε κανέναν να μην κάνει update? Έχω "κολλήσει" στου Μαΐου. Δοκίμασα wipe cache όπως και να κάνω update σε safe mode αλλά τίποτα. Δεν βρίσκει καινούργια έκδοση. Μονόδρομος το Odin?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανα 2 μέρες έχω πρόβλημα με το dns.adguard.com δε μου ανοίγει σελίδες

Υπάρχει εναλλακτική;

 

το δικο μου δουλευει κανονικα με dns.adguard.com

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γρήγορη ερώτηση για μια επιλογή. Στο Android system η επιλογή allow background activity την έχω στο restricted... Καλά κάνω? Ή να το αλλάξω?

Θέλω να πω ότι στις 3 μέρες χρήσης, απλά λατρεύω την οθόνη του αλλά όχι την μπαταρία του... Πέφτει αρκετά γρήγορα και δεν ξέρω τι φταίει με τις 5 όλες και όλες εφαρμογές που έχω.... Ίσως φτιάξει αλλά δεν είναι και τέρας αυτονομίας... Εξαιρετικό μηχάνημα overall για επαγγελματική χρήση.

Σας ευχαριστώ θερμά :)

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το performance mode που ρυθμίζει τον επεξεργαστή που ειναι?Δεν το βλέπω.

Επρεπε να ειναι εδω?52bc6608eb3ef113d1cbf880c952f903.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατας αριστερα κατω την μπαταρια να βγει το μενου για τις ρυθμισεις σε πιο Mode θες.Αλλα δεν προτεινετε δεν δουλευει καλα μετα απο ενα διαστημα θα εχεις θεματακια οχι ιδιαιτερα ενοχλητικα κατεβαζοντας την ταχυτητα του επεξεργαστη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα δε μου ανοίγει τις σελίδες συχνά τις τελευταίες 2 μέρες.

Το εχεις γραψει χωρις την λεξη Test μπροστα? Γιατι μονο εται δουλευει πλεον καλα.

Link to comment
Share on other sites

Πατας αριστερα κατω την μπαταρια να βγει το μενου για τις ρυθμισεις σε πιο Mode θες.Αλλα δεν προτεινετε δεν δουλευει καλα μετα απο ενα διαστημα θα εχεις θεματακια οχι ιδιαιτερα ενοχλητικα κατεβαζοντας την ταχυτητα του επεξεργαστη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχεις γραψει χωρις την λεξη Test μπροστα? Γιατι μονο εται δουλευει πλεον καλα.

 

ναι απλα βαζω το test μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

Παρατηρώ ότι το viber καταναλώνει αρκετή ενέργεια. Αν περιοριστεί η χρήση παρασκηνίου γνωρίζεται αν θα λειτουργεί σωστά?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

Παρατηρώ ότι το viber καταναλώνει αρκετή ενέργεια. Αν περιοριστεί η χρήση παρασκηνίου γνωρίζεται αν θα λειτουργεί σωστά?

 

Σας ευχαριστώ

Αν το κάνεις να μην τρέχει στο παρασκήνιο δεν θα έχεις notification απλά

Και θα τα βλέπεις όταν θα ανοίγεις εσύ το viber

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω την ρύθμιση να τερματίζω τις κλείσεις με το κουμπί εκκίνησης στο πλάι, δεν πιάνει πάντα με το πρώτο πάτημα και με εκνευρίζει! Το έχει παρατηρήσει κανείς;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω την ρύθμιση να τερματίζω τις κλείσεις με το κουμπί εκκίνησης στο πλάι, δεν πιάνει πάντα με το πρώτο πάτημα και με εκνευρίζει! Το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

Εμένα μου δουλεύει σωστά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση του χαζού για σήμερα που μόλις ανακάλυψε τον τροχό.... Αν έχω το note σε flight mode και ενεργοποιήσω το WiFi calling, δεν χρεώνομαι περιαγωγή αν καλέσω στη χώρα μας κάποιο κινητό όντας από το εξωτερικό? Σωστά? :)

 

Και κάτι βασικό τώρα... Έχει τύχει σε κανένα όταν βάζει το τηλέφωνο σε flight mode, μετά να κολλάει το δίκτυο και ανοίγοντας τα δεδομένα να μην συνδέεται ποτέ σε δεδομένα? Τι έχω πάθει 2 φορές. Τη μία έκανα επανεκκίνηση... Τη δεύτερη έκανα 3 επανεκκινησεις και τίποτα και λύθηκε με το που έβγαλα τη sim και την ξανά έβαλα.... Καμία εμπειρία?

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...