Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να καταλάβω τι μου λες εννοείς να υιοθετήσω τη γνώμη σου;

τότε όχι αυτό δε θα γίνει.

Οι πιο πάνω φώτο για τις συνθήκες που επικρατούν είναι καταπληκτικες ναι και δε μπορεί να γίνεται συζήτηση για το 6π το 2019.

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση, πάμε παρακάτω θα κουράσουμε και είμαστε οφφ ήδη το είπα αυτό.

 

αυτο ακριβως φιλε απλα δεν καταλαβαινεις και δεν ειχες στην κατοχη κανενα απο αυτα!

και δεν σου ειπα να υιοθέτησης την γνωμη αλλα να παρεις ενα note 9 και ενα pixel και να κανεις συγκριτικό και θα δεις αυτο που σου λεω!!

και ναι το να βγαζει καλυτερες φωτο το nexus 6p εν έτι 2019 ειναι απλα αστείο!

για αυτο και λεω πρεπει να κανει κατι η samsung με το λογισμικο της!!

και απο μενα τελος το off topic!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως φιλε απλα δεν καταλαβαινεις και δεν ειχες στην κατοχη κανενα απο αυτα!

και δεν σου ειπα να υιοθέτησης την γνωμη αλλα να παρεις ενα note 9 και ενα pixel και να κανεις συγκριτικό και θα δεις αυτο που σου λεω!!

και ναι το να βγαζει καλυτερες φωτο το nexus 6p εν έτι 2019 ειναι απλα αστείο!

για αυτο και λεω πρεπει να κανει κατι η samsung με το λογισμικο της!!

και απο μενα τελος το off topic!!

 

εσυ τωρα που ξερεις τι συσκευες ειχα ή είδα μεχρι σήμερα και το παιζεις ξερολας?

 

μαθε να διαβαζεις πρωτα για να καταλαβεις αυτα που λεω και μην προσπαθεις να με πεισεις οτι το 6π βγαζει καλυτερες φωτο απο το νοτε 9

 

αυτα ειναι απλα αστεια, παμε παρακατω λεμε

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες του N9 ειναι καταπληκτικες,τα τηλεφωνα πλεον φτασανε σε ποιοτητα τις dslr.πολυ δυσκολα καποιος καταλαβαινει διαφορες ειτε στα pixel ειτε της huawei.τραβανε φωτογραφιες επαγγελματικου επιπεδου.ακομα και η νυχτερινη ληψη στο note 9 μου αρεσει αλλα δεν τη χρησιμοποιω και καθε μερα
Link to comment
Share on other sites

εσυ τωρα που ξερεις τι συσκευες ειχα ή είδα μεχρι σήμερα και το παιζεις ξερολας?

 

μαθε να διαβαζεις πρωτα για να καταλαβεις αυτα που λεω και μην προσπαθεις να με πεισεις οτι το 6π βγαζει καλυτερες φωτο απο το νοτε 9

 

αυτα ειναι απλα αστεια, παμε παρακατω λεμε

 

εγω να μαθω να διαβαζω?? πλακα μου κανεις ετσι? τοσες φορες γράφω κατι αλλο και εσυ απαντας κατι εντελος ασχετο με αυτα που γραφω !! οποτε το ποιος πρεπει να μαθει να διαβαζει φαίνεται!!

υπέθεσα οτι δεν ειχες καμια απο της δυο συσκευες γιατι εγω ρωτησα αν ειχες κάποια απο της δυο συσκευες αλλα εσυ παλι απεφυγες να απαντησεις και απαντησες κατι ασχετο!!

και οχι φιλε δεν το παιζω ξερολας !

και φυσικα αυτο ειναι το τελευταίο post απο μενα αρκετα το off topic!

 

το παλικαρι που εγραψε οτι τα κινητά εχουν φτασει στα επίπεδα dslr αυτο μονο σαν αστείο μπορώ να το καταλαβω!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να μας πείσεις για κάτι που το θεωρώ τουλάχιστον αστείο.

Πάμε παρακάτω λέμε κουρασες.

 

αλλη μια παντελώς άσχετη απάντηση οπως όλες η άλλες !!!

πραγματικα το τερμάτισες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος με αυτά που είπες.

Συγκρίνεις το 6π με το νοτε 9.

Και το lumia που είναι ανύπαρκτο πλέον βγάζει καλές φώτο γιατί δε μας το είπες;

Αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω έλεος.

Γελασαμε τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Τι συζητάτε ακριβώς τώρα, τα αυτονόητα;

Ότι η Google έχει πολύ καλύτερο software στο θέμα φωτογραφία;

Δεν ξέρω πότε αρχίσατε να ασχολείστε με τα smartphone παίδες, αλλά οι μεγάλες εταιρείες σήμερα ήταν 5 χρόνια πίσω από τον ανταγωνισμό μόνιμα όσο υπήρχαν άλλοι παίκτες στην αγορά.

Βλέπουμε δηλαδή μια φυσική εξέλιξη στους φακούς, τους αισθητήρες και το software, κάτι το οποίο είναι λογικό.

Αλλά κατά τα υπόλοιπα, δεν ήταν ποτέ εταιρεία που είχε καλά camera phones η Samsung (και αρκετές ακόμα σήμερα). Είναι απλά μια από τις εταιρείες που επιβίωσαν τον "πόλεμο" των λειτουργικών ας πούμε που άρχισε με το android και βρίσκονται εκεί που βρίσκονται σήμερα.

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος για να το θέσω πιο απλά.

Τώρα συγκεκριμένα για την κάμερα του note 9, εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δεν είμαι επαγγελματίας φωτογράφος για να με ενδιαφέρουν μικροπράγματα που κάποιοι ίσως θεωρούν μεγάλα, αλλά και να ασχοληθώ με την φωτογραφία δεν νομίζω να το κάνω με κινητό.

Τέλος, να θυμίσω ότι τα note είναι τηλέφωνα με στόχο την παραγωγικότητα κυρίως και μετά όλα τα υπόλοιπα. Και υποχωρήσεις δηλαδή να κάνανε στην κάμερα για να δώσουν έμφαση αλλού, θα το καταλάβαινα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος με αυτά που είπες.

Συγκρίνεις το 6π με το νοτε 9.

Και το lumia που είναι ανύπαρκτο πλέον βγάζει καλές φώτο γιατί δε μας το είπες;

Αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω έλεος.

Γελασαμε τουλάχιστον.

 

λες και σου μιλανε κινεζικα μαλλον παλικαρι!! :lol:

σου το εγραψα ναι στα πρόσωπα βγαζει καλυτερες το pixel με καλυτερη λεπτομερια το 6p το ανεφερε αλλο παλικαρι και οχι εγω αλλα εσυ εισαι που ξερεις να διαβαζεις κατα τα αλλα!!

πραγματικα το κουρασες μεχρι τελος!

 

και πες επιτελους ειχες καποια συσκευη απο της δυο??? η περιμενε ξερω πάλι κατι ασχετο θα πεις :lol:

 

nikos523 ναι αυτο λεω οτι η google εχει καλυτερο software της καμερας hdr+ και βγαζει πιο φυσικες και με περισοτερη λεπτομρια φωτογραφίες και μιλάω συγκεκριμένα για πρόσωπα !!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος με αυτά που είπες.

Συγκρίνεις το 6π με το νοτε 9.

Και το lumia που είναι ανύπαρκτο πλέον βγάζει καλές φώτο γιατί δε μας το είπες;

Αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω έλεος.

Γελασαμε τουλάχιστον.

Φίλε μου τα pixel δεν μπορεί να τα φτάσει κανένα note. Το 6p άνετα κοντράρει το note 9. Το software των pixel (gcam) είναι το καλύτερο γι'αυτό και οι dev προσπαθούν να το δώσουν και σε άλλα τηλέφωνα όπως και στο δικό μας. (Υπάρχει group στο telegram gcam port για exynos note 9). Όταν πιάσεις στα χέρια σου pixel έλα να μας πεις. Όσο και να θες να βγάλεις το note 9 κορυφαίο στο θέμα φωτογραφίας δεν είναι, είναι αξιοπρεπέστατο. Άλλη απορία έχεις; Φιλικά, αλλά εσύ κούρασες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα καλά τραγούδατε θα μας πείσετε...

Προσπάθεια να μας παρουσιασετε τα δικά σας κλασικό φόρουμ ελληνικό.

Κλείνω πάω να πάρω ενα nokia παλιό που είχε μια κάμερα σαν σαλιγκάρι πίσω και έρχομαι.

Αν είναι δυνατόν να λέτε τέτοια πράγματα σε φόρουμ κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Καλα καλά τραγούδατε θα μας πείσετε...

Προσπάθεια να μας παρουσιασετε τα δικά σας κλασικό φόρουμ ελληνικό.

Κλείνω πάω να πάρω ενα nokia παλιό που είχε μια κάμερα σαν σαλιγκάρι πίσω και έρχομαι.

Αν είναι δυνατόν να λέτε τέτοια πράγματα σε φόρουμ κινητών.

Αγόρι μου καλό note 9 έχω κι εγώ αλλά δε σημαίνει ότι είναι το καλύτερο επειδή το έχω. Λίγο αντικειμενικότητα δε βλάπτει. Ντε και καλά αυτό που έχουμε δεν είναι το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι το καλύτερο, αυτή τη στιγμή συνολικά είναι το νοτε 10+

Αλλα μη λέμε για 6π κλπ αυτά τα θεωρώ αστεία 2019 έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι το καλύτερο, αυτή τη στιγμή συνολικά είναι το νοτε 10+

Αλλα μη λέμε για 6π κλπ αυτά τα θεωρώ αστεία 2019 έχουμε.

Αστείο είναι που το note9 αξίας 1000€ όταν βγήκε, δεν μπορεί να πιάσει πολλές φορές σε απόδοση την κάμερα του 6p που είναι του 2015.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μερικοί μιλάτε για επιπέδου dslr φωτογραφίες.

Τις έχετε δει σε μεγάλη οθόνη;; Τηλεόραση, υπολογιστή κτλ...

 

Ε, καμία σχέση.. Ιδίως όταν κάνεις ζουμ γελάνε και οι πέτρες.

 

Θα μου πείτε, μα δε τις βλέπουμε σε μεγάλη οθόνη, και έχετε δίκιο, ούτε εγώ τις βλέπω. Όμως για να είμαστε ακριβείς επιπέδου dslr δεν είναι επουδενί.

 

Πάμε παρακάτω...

 

Η Google έχει αναπτύξει το καλύτερο software φωτογραφίας.. Μακράν... Και έτσι, αν το έχει προσθέσει στο 6p δεν έχει σημασία αν είναι του 2015. Βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. Και αν τις δείτε στη δική μας οθόνη, του note, και όχι στου 6p θα το διαπιστώσετε, ιδίως στις λεπτομέρειες.

 

Παιδιά, ότι και να λέμε, στα κινητά παίζει πολύ περισσότερο ρόλο το software και λιγότερο οι κάμερες. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα στα κινητά πχ της xiaomi που έχοντας τις τελευταίες κάμερες δεν έχουν καλά αποτελέσματα.

 

Επίσης παίζει ρόλο και που τις βλέπουμε. Σε μια εντυπωσιακή οθόνη σαν τη δική μας μια μέτρια φωτογραφία φαίνεται πιο εντυπωσιακή στο απλό μάτι (εννοώ όχι κάποιου φωτογράφου).

 

Για μένα βέβαια που δεν είμαι ειδικός, μια χαρά μου φαίνεται η φωτογραφική του note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο,τι έγραψες είναι το απολύτως σωστό γι αυτό και συμφωνώ 1000% μαζί σου....θέλοντας να πάρω θέση στο θέμα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε σε λίγο. Την google στα pixel δεν τη φτάνει κανείς. Το mix 2s που είχα πριν κανένα 6μηνο έχει τον ίδιο σενσορα με το pixel 3xl αλλά στη πράξη καμία σχέση. Με την κατάλληλη gcam όμως απογειώθηκε. Το software της google στο θέμα φωτογραφία απλά δεν υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλα λογια να αγαπιομαστε,

παω λοιπον να παρω το 6ρ, μαζι θα παρω και 2 power bank, μετρο για να μετρησω τα bezel, ανταπτορα απο c σε mirco usb και τα windows 97 να του περασω drivers.

Link to comment
Share on other sites

αλλα λογια να αγαπιομαστε,

παω λοιπον να παρω το 6ρ, μαζι θα παρω και 2 power bank, μετρο για να μετρησω τα bezel, ανταπτορα απο c σε mirco usb και τα windows 97 να του περασω drivers.

Αγαπιούνται αυτοί που έχουν κοινή λογική σε όσα λένε....τι να πεις για εκείνους που δεν την έχουν??? (ρητορικό το ερώτημα)

Ειλικρινά δεν έπρεπε να δώσεις την παραπάνω απάντηση γιατί μειώνεις τον εαυτό σου..... άσε που είσαι εκτός θέματος με χωρίς επιχειρήματα!

Καλημέρες.....ας περάσουμε σε άλλα θέματα-προβλήματα του Note 9 μας!

Το ότι η Samsung μας δίνει 330 ευρώ (πρόγραμμα trade για αγορά του Note 10 )για μία συσκευή (Note 9, 8/512) που έκανε ένα χρόνο πριν 1500 ευρώ αυτό δεν σας θίγει?

Μετά η κοροιδία... μείον 100 ευρώ αν προπαραγγείλεις το Note 10+ μέχρι 22/8...βάλε κυρία μου την κανονική τιμή...τι κοροιδεύεις???

Γιατί δεν έβαλε την μεγαλύτερη κάμερα στο Note 10+ αφού είχε την τεχνολογία 108mpixel την οποία δίνει στην Xiaomi αλλά και θα φορέσει και στο δικό τηςε Α91! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479348

Αφήστε που χάνει κάθε ρύθμιση η φωτοκάμερα των κινητού μόλις πάρει την αναβάθμιση στο νέο λειτουργικό (Q) και φτου και από την αρχή... και δώστου για αγορά νέας συσκευής....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Αγαπιούνται αυτοί που έχουν κοινή λογική σε όσα λένε....τι να πεις για εκείνους που δεν την έχουν??? (ρητορικό το ερώτημα)

Ειλικρινά δεν έπρεπε να δώσεις την παραπάνω απάντηση γιατί μειώνεις τον εαυτό σου..... άσε που είσαι εκτός θέματος με χωρίς επιχειρήματα!

Καλημέρες.....ας περάσουμε σε άλλα θέματα-προβλήματα του Note 9 μας!

Το ότι η Samsung μας δίνει 330 ευρώ (πρόγραμμα trade για αγορά του Note 10 )για μία συσκευή (Note 9, 8/512) που έκανε ένα χρόνο πριν 1500 ευρώ αυτό δεν σας θίγει?

Μετά η κοροιδία... μείον 100 ευρώ αν προπαραγγείλεις το Note 10+ μέχρι 22/8...βάλε κυρία μου την κανονική τιμή...τι κοροιδεύεις???

Γιατί δεν έβαλε την μεγαλύτερη κάμερα στο Note 10+ αφού είχε την τεχνολογία 108mpixel την οποία δίνει στην Xiaomi αλλά και θα φορέσει και στο δικό τηςε Α91! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479348

Αφήστε που χάνει κάθε ρύθμιση η φωτοκάμερα των κινητού μόλις πάρει την αναβάθμιση στο νέο λειτουργικό (Q) και φτου και από την αρχή... και δώστου για αγορά νέας συσκευής....

Ασε μας ρε που θα σου δώσουμε και αναφορά τι θα πούμε, αδειασε μας τη γωνιά λέμε.

Ξερολες όλοι και με ειρωνεία, ναι όσα είπα ισχύουν και σε καμία περίπτωση δεν αλλάζουν γιατί έτσι λέτε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά το αγορασα 480 ευρω και θα το κρατήσω μεχρι να τα φτύσει. Συσκευές τοσο ακριβες δεν τις πετάς επειδη βγηκε η νεα. Το αυτοκίνητο γιατι το κρατας πολλα χρονια ή μια τηλεόραση. Απλα στα κινητα γίνεται βομβαρδισμός μάρκετινγκ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά το αγορασα 480 ευρω και θα το κρατήσω μεχρι να τα φτύσει. Συσκευές τοσο ακριβες δεν τις πετάς επειδη βγηκε η νεα. Το αυτοκίνητο γιατι το κρατας πολλα χρονια ή μια τηλεόραση. Απλα στα κινητα γίνεται βομβαρδισμός μάρκετινγκ.

Παντού γινεται αυτό,απλώς τα αυτοκίνητα είναι πολύ ακριβά για να τα αλλάζουμε έτσι γρήγορα,και οι τηλεοράσεις δεν αλλάζουν τόσο πολύ σε ένα χρόνο.Οταν έγιναν HD πήραμε,και όταν έγιναν 4Κ πήραν μερικοί,και σιγά σιγά και άλλοι,κι εγώ μαζί,γιατί βλέπεις ηταν πιο ακριβές στην αρχή.Τώρα που βγήκαν οι 8Κ,θα αρχίσουν οι πιο πλούσιοι να τις παίρνουν,και σιγά σιγά,θα ακολουθήσουν και άλλοι,εάν αρχίσουν να βγαίνουν ταινίες με το 8Κ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην ασχολείστε άλλο μαζί του. Ο τύπος ότι τηλέφωνο παίρνει νομίζει ότι είναι το καλύτερο. Θα μεγαλώσει και θα μάθει. Ο καθένας στον κόσμο του. Πάμε παρακάτω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντού γινεται αυτό,απλώς τα αυτοκίνητα είναι πολύ ακριβά για να τα αλλάζουμε έτσι γρήγορα,και οι τηλεοράσεις δεν αλλάζουν τόσο πολύ σε ένα χρόνο.Οταν έγιναν HD πήραμε,και όταν έγιναν 4Κ πήραν μερικοί,και σιγά σιγά και άλλοι,κι εγώ μαζί,γιατί βλέπεις ηταν πιο ακριβές στην αρχή.Τώρα που βγήκαν οι 8Κ,θα αρχίσουν οι πιο πλούσιοι να τις παίρνουν,και σιγά σιγά,θα ακολουθήσουν και άλλοι,εάν αρχίσουν να βγαίνουν ταινίες με το 8Κ.

 

Άσχετο αλλά αν τα βάλεις κάτω θα δεις ότι όσα δώσει για να αλλάξεις 2 αυτοκίνητα στην 10ετια είναι περίπου όσα δίνεις για να αλλάξεις ένα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απολαμβάνουμε στην συσκευή μας τα live wallpapers του Note 10/10+ ....

https://drive.google.com/file/d/1-GN...w?usp=drivesdk

Υ.Γ. Το Note 9 μου, φοράει ήδη το γκριζομπλέ wallpaper του Note 10/10+!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...