Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το γράφουμε 3 χρόνια τώρα, αλλά κανείς δεν ακούει.

Οι unbranded συσκευές, είναι multiCSC.

Αυτό σημαίνει ότι αγοράζεις την συσκευή, βάζεις μέσα σιμ, ανοίγεις και πατάς επαναφορά μόλις ζήτηση.

Έτσι το CSC γυρνάει στη χώρα της σιμ (ακόμα και σε περιαγωγή, δοκιμασμένο) και η συσκευή αναβαθμίζεται με βάση τη χώρα της σιμ.

Όπως και να χει, με το καλό τα update λοιπόν!

 

 

 

Multitasking και πατάς πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής. Εκεί θα σου βγάλει διάφορες επιλογές, μια εκ των οποίων είναι το split screen.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλημέρα! Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή που δίνετε αμφότεροι και σας ευχαριστώ. Ερώτηση, εγώ που θα το αγοράσω τον Αύγουστο από Ελλάδα και θα του βάλω κατευθείαν sim εξωτερικού με ξένο αριθμό, θα πρέπει να προβώ στην όποια ειδική επιλογή ή ρύθμιση?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθούμε τελείως ?

Βγάζω selfie με το Note 9 και από πίσω μου έχω πχ μια αφίσα και τα γράμματα της αφίσας τα βγάζει ανάποδα ....

Θέλει καποια ρύθμιση ή έτσι είναι?

 

τι παίζει? σε i phone που έχει ένας φίλος και το δοκμάζαμε δεν το έκανε

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κάμερας, επιλογές αποθήκευσης...50c75458905cc8df9276c18864cb07c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή που δίνετε αμφότεροι και σας ευχαριστώ. Ερώτηση, εγώ που θα το αγοράσω τον Αύγουστο από Ελλάδα και θα του βάλω κατευθείαν sim εξωτερικού με ξένο αριθμό, θα πρέπει να προβώ στην όποια ειδική επιλογή ή ρύθμιση?

 

 

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Καλημέρα.

Εάν η συσκευή σου είναι unbranded, θα γυρίσει στη χώρα της σιμ. Απλά θα ενεργοποιήσεις την συσκευή με την σιμ μέσα και αν και όταν σου ζητήσει επαναφορά, θα πατήσεις ναι.

Και η δική μου συσκευή που ενεργοποιήθηκε στην Ελλάδα πριν το Πάσχα (προοριζόταν για Αυστρία απ ότι είδα), γύρισε κανονικά σε DBT (unbranded Γερμανική) εφόσον η σιμ μου ήταν Γερμανική, άσχετα αν ήμουν σε περιαγωγή.

Εάν η συσκευή είναι branded σε κάποιο πάροχο, δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά περνάς με το Odin όποιο firmware θέλεις, αν θέλεις.

Αν και υπάρχει μια πιθανότητα να γυρίσει και αυτό, αλλα δεν μου έτυχε για να το διαπιστώσω.

Δηλαδή αν είναι βονταφον Ιταλίας για παράδειγμα, ίσως γυρίσει σε βονταφον Ελλάδας (αν έβαζες Ελληνική βονταφον για παράδειγμα).

Μην το δενεις κόμπο βέβαια το τελευταίο γιατι πραγματικά δεν είμαι σίγουρος.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κάμερας, επιλογές αποθήκευσης...50c75458905cc8df9276c18864cb07c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστώ για την απάντησ σου αλλα και πάλι δεν μου δουλέυει, επίση το τελευταίο κουμπί επιλογής δεν πατιέται στην selfie

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μην είναι τικαρισμενη αυτή η επιλογή.b0cbf11ebc1d177954db6eda14fb68e9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εβλεπα χτες το νεο καναλι του Lew Later και ελεγε οτι σε ερευνα στην Αμερικη το νοτε 9 ηταν το κινητο που ικανοποιησε περισσοτερο τους χρηστες, συμφωνω απολυτα.
Link to comment
Share on other sites

Xroikon_46 πρέπει πρώτα να τραβήξεις φωτογραφία και μετά θα πας στην συλλογή και θα δεις ότι είναι ''γυρισμενη".
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όντας ακόμα υπερευχαριστημένος κάτοχος του υπερτιμιότατου note 3 σκέφτομαι την ανανέωση με την αγορά του note 9. Το αν αξίζει δεν το ρωτάω γιατι ειναι αυτονόητο.

Θελω να μάθω πότε πιστεύετε οτι θα μειωθεί ακόμα η τιμή του; Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί εν όψει καλοκαιριού; Δεν θεωρώ ότι τα ~500€ είναι πολλά γενικά ,όμως για την τσέπη μου είναι.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πέσει πολύ ακόμα δηλαδή 20 30 ευρώ πάνω κάτω.

Παντως στη τιμή που παίζει είναι κλέψιμο, μιλάμε για μια ολοκληρωμένη συσκευή σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όντας ακόμα υπερευχαριστημένος κάτοχος του υπερτιμιότατου note 3 σκέφτομαι την ανανέωση με την αγορά του note 9. Το αν αξίζει δεν το ρωτάω γιατι ειναι αυτονόητο.

 

Θελω να μάθω πότε πιστεύετε οτι θα μειωθεί ακόμα η τιμή του; Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί εν όψει καλοκαιριού; Δεν θεωρώ ότι τα ~500€ είναι πολλά γενικά ,όμως για την τσέπη μου είναι.

 

Ευχαριστώ

 

Εάν η τσέπη σου δεν σηκώνει περιττά έξοδα, πρώτα σκέψου τι θα σου προσφέρει το note 9 και αν θα πιάσουν τόπο τα 540 ευρώ.

Κατά τα υπόλοιπα, αυτή την στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα.

Και συγκεκριμένα για εμένα προσωπικά, η καλύτερη συσκευή στην αγορά γενικότερα εφόσον το s10+ δεν έχει spen.

Η τιμή λογικά θα πέφτει ελάχιστα για τους επόμενους μήνες.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να διαθέσω τώρα το συγκεκριμένο ποσό.

Πιο πολύ είναι για προσωπική μου αναβάθμιση - ανανέωση.

Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήγα από το NOTE 3 στο NOTE 9 χαζεψα.σε όλα.

Μιλάμε στο NOTE 3 είχα περάσει ότι custom rom υπάρχει.

Με το 9 πλέον είσαι καλυμμένος σε όλα.μπαταρια 6+ sot, μέγεθος που δεν ενοχλεί καθόλου ,πενάκι που κάνει παπάδες, οθόνη την οποία λατρεύεις με το καλημέρα και το UI ONE σε πολύ σωστό δρόμο.

Μέχρι 500€ θα φτάσει αλλά του χρόνου.στην τιμή που είναι τώρα αξίζει.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήγα από το NOTE 3 στο NOTE 9 χαζεψα.σε όλα.

Μιλάμε στο NOTE 3 είχα περάσει ότι custom rom υπάρχει.

Με το 9 πλέον είσαι καλυμμένος σε όλα.μπαταρια 6+ sot, μέγεθος που δεν ενοχλεί καθόλου ,πενάκι που κάνει παπάδες, οθόνη την οποία λατρεύεις με το καλημέρα και το UI ONE σε πολύ σωστό δρόμο.

Μέχρι 500€ θα φτάσει αλλά του χρόνου.στην τιμή που είναι τώρα αξίζει.

 

+1

Σκυλί το 3αρι, 5 χρονια συντροφιάς. Αλλά με τέτοιο άλμα το 9 μου φαίνεται απίστευτο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη Γιατί δεν μένει μόνιμα ενεργή να δείχνει την ώρα όπως έκανε το S7 που είχα μέχρι τώρα έχουν αλλάξει κάτι; ή εγώ δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση;

Μιλάω για την AOD, Κλείδωμα Οθόνης

Always On Display... το λέει και η λέξη πάντα ανοιχτή η οθόνη αλλά γιατί δεν μένει πάντα ανοιχτή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη Γιατί δεν μένει μόνιμα ενεργή να δείχνει την ώρα όπως έκανε το S7 που είχα μέχρι τώρα έχουν αλλάξει κάτι; ή εγώ δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση;

Μιλάω για την AOD, Κλείδωμα Οθόνης

Always On Display... το λέει και η λέξη πάντα ανοιχτή η οθόνη αλλά γιατί δεν μένει πάντα ανοιχτή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλαξε το στις ρυθμίσεις. a9ed91feac6d904ba22ad4dbe7f148e3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι αν έχω καιρό να του κάνω επανεκκίνηση το πληκτρολόγιο της samsung έχει σε όλα τα φωνήεντα τόνο!!! Δουλεύουν όλα κανονικά, αλλά με εκνευρίζει και του κάνω επανεκκίνηση! Είναι σα να σου λέει θέλω επανεκκίνηση! Το έχει προσέξει κανείς;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση.

Δίπλα από το γράμμα λ, υπάρχει το πλήκτρο τονισμού. Ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τον τονισμό από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση.

Δίπλα από το γράμμα λ, υπάρχει το πλήκτρο τονισμού. Ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τον τονισμό από εκεί

Πω! Αν είναι δυνατόν!! Είπα και εγώ! Δεν το είχα προσέξει ΠΟΤΕ ότι έχει τέτοια λειτουργία! Ενδιαφέρον! Ευχαριστώ!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

τα έχω πάρει στο κρανίο με την απερισκεψία τωβ προγραμματιστώ της Samsung και την υποβαθμιση της παραγωγικότητας του κινητού με κάθε αναβάθμιση.

 

Υπάρχει κανένα τρόπος να επικοινωνήσω κατευθείαν με τη Samsung γιατί με τη Samsung Ελλας δε βγαίνει άκρη

ή

γνωρίζετε κανένα site που να έχει απήχηση και να εισακούγεται από τη samsung όσο αφορά παράπονα χρηστών

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

τα έχω πάρει στο κρανίο με την απερισκεψία τωβ προγραμματιστώ της Samsung και την υποβαθμιση της παραγωγικότητας του κινητού με κάθε αναβάθμιση.

 

Υπάρχει κανένα τρόπος να επικοινωνήσω κατευθείαν με τη Samsung γιατί με τη Samsung Ελλας δε βγαίνει άκρη

ή

γνωρίζετε κανένα site που να έχει απήχηση και να εισακούγεται από τη samsung όσο αφορά παράπονα χρηστών

 

ΤΝΧ

 

http://www.syndesimekairo.com :lol::lol::lol:

 

Ό,τι θέλουν να κάνουν θα το κάνουν, ό,τι κι αν λέμε. Τι σε χάλασε και με ποια αναβάθμιση? Να ξέρουμε τι παίζει δηλαδή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...