Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να μπει μια κάρτα ευρωπαϊκή αφού το κινητό προορίζεται για την αγορά της Ευρώπης.εφοσον γίνει κ μια κλήση μπορεί να μπει και διαφορετικής περιοχής μετά.

Αλλιώς μπλοκάρει το κινητό κ πρέπει να περάσεις πάλι την rom.

Αυτά έκανε οποίος έπαιρνε samsung με διαφορετικό region. Από το note 4 και μετά γίνεται αυτό. Αλλά για σιγουριά γιατί δεν ρωτάς την Samsung?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα νέα???

Από τζαμάκι προτείνω Whitestone κι ας είναι λίγο τσιμπημένο.

 

Παίζει να πάω σε whitestone μάλλον.

Το mocolo είναι με μαύρα πάνω κάτω. Άκυρο δηλαδή.

 

Κάτι ώρες το έχω κι εχω ξετρελαθει. Κατασκευής Μαρτίου με Pie πάνω, οπότε με γλίτωσε απ'το δίλημμα για το αν θα αναβαθμίζα.

 

 

Υγ. Νέα εννοώ το ban της Huawei. Ερωτεύτηκα την κάμερα του P30 pro αλλά άμα είναι να δώσω 1000 και να μείνει μόνο σα φωτογραφική παίρνω μια μιρρορλες τούμπανη.χαχα

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα,

 

Τo 1 Αpril update το εχετε κανει ?

 

Αναφερει κατι για την camera και καποια security patches.

 

Καποια διαφορα στο performance και στην μπαταρια εχετε δει ?

 

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από όσο θυμάμαι στην λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας υπάρχει η δυνατότητα να εξαιρέσουμε κάποιες εφαρμογές. Δεν μπορώ όμως να το βρω. Συγκεκριμένα θέλω να εξαιρέσω το dropbox για να μπορεί να συγχρονίσει. Υπάρχει η δυνατότητα ή δεν θυμάμαι καλά;

 

Όσο για την βελτίωση της κάμερας από την τελευταία αναβάθμιση για τις νυχτερινές λήψεις προσέξατε κάτι νέο; Δεν είδα κάτι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ωραια δουλεια το βιντεο

 

 

 

θα συμφωνησω, στα 5 που παιζει σημερα αριστο ειναι οτι πιο vfm υπαρχει με διαφορα. απλα δεν υπαρχει.

Όλα σωστά αλλά όχι και vfm.... μην υπερβάλλουμε...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαγητό στη Σομαλία για ένα χρόνο....

 

Δε θεωρώ ότι ένα κινητό που κοστίζει όσο ένας μισθός αποτελεί value for money. Ειδικά όταν τα περισσότερα τεχνολογικά του προτερήματα δεν είναι ιδιαίτερα αξιοποιήσιμα, δεν διαφοροποιούν τη χρήση ή το αποτέλεσμα της χρήσης σε σχέση με ένα φτηνότερο κινητό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δεν μου δουλεύει το Μην ενοχλείτε. Το ενεργοποιώ και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Διαβάζω και άλλες παρόμοιες αναφορές στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Φαγητό στη Σομαλία για ένα χρόνο....

 

Δε θεωρώ ότι ένα κινητό που κοστίζει όσο ένας μισθός αποτελεί value for money. Ειδικά όταν τα περισσότερα τεχνολογικά του προτερήματα δεν είναι ιδιαίτερα αξιοποιήσιμα, δεν διαφοροποιούν τη χρήση ή το αποτέλεσμα της χρήσης σε σχέση με ένα φτηνότερο κινητό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το vfm έχει να κάνει και με τις ανάγκες του καθένα. Εάν μιλάμε για κάποιον που χρειάζεται ένα fb και τηλέφωνο, προφανώς χρειάζεται συσκευή άλλης κατηγορίας.

Επίσης η τιμή και ο "μισθός", πάλι σχετικό είναι.

Για κάποιους κοστίζει όσο ένας μισθός, για άλλους το 1/6 του μισθού κλπ.

Παρατήρησα ότι δεν μου δουλεύει το Μην ενοχλείτε. Το ενεργοποιώ και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Διαβάζω και άλλες παρόμοιες αναφορές στο internet.
Εγώ χρησιμοποιώ κάθε βράδυ το do not disturb και δεν παρατήρησα κάτι.

Υπάρχουν τα γνωστά bugs φυσικά εδώ και χρόνια στις Samsung συσκευές.

Για παράδειγμα αν κάνεις απεγκατάσταση εφαρμογής, βγαίνει το do not disturb.

Εάν βάλεις εξαίρεση σε αυτούς που καλούν 2η φορά μέσα στο τέταρτο, τότε οι κλήσεις από τον messenger χτυπάνε κανονικά.

Και τέλος, αν έχεις ανοιχτό παιχνίδι πάλι ακούγονται οι ειδοποιήσεις απλά στην ένταση των media, όχι σε πλήρη ένταση.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το vfm έχει να κάνει και με τις ανάγκες του καθένα. Εάν μιλάμε για κάποιον που χρειάζεται ένα fb και τηλέφωνο, προφανώς χρειάζεται συσκευή άλλης κατηγορίας.

Επίσης η τιμή και ο "μισθός", πάλι σχετικό είναι.

Για κάποιους κοστίζει όσο ένας μισθός, για άλλους το 1/6 του μισθού κλπ.

 

 

Ολοσωστος. Έχουμε πάει στο άλλο άκρο και βγάζουμε άκυρα όλα τα κινητά που ξεπερνούν κάποιο ποσό (πχ τα 400€). Το κινητό προσφέρει κάποιες συγκεκριμένες δυνατότητες. Αν κάποιος δεν τις χρειάζεται τότε σαφώς έχει επιλέξει λάθος συσκευή. Αυτό όμως δεν αναιρεί ότι σήμερα είναι vfm γι αυτά που προσφέρει. Όσο για την Σομαλία (χωρίς να μειώνω το δράμα των συνανθρώπων μας) ακόμη κι ένα Nokia 3310 (το παλιό ασπρόμαυρο) είναι υπερβολή την στιγμή που πεθαίνουν από ασιτία, αρρώστιες κλπ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η σελφι κάμερα μου θεωρώ ότι έχει υπερβολικά κοντινή λήψη... Πρέπει να έχω τα χέρια του Αντετοκουμπο για να βγάλω νορμάλ φώτο.. Κάμμια ρύθμιση για να λυθεί?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το ολοκαίνουριο NOTE 9 σε ocean blue .πραγματικα ένα κόσμημα το κινητό.

Μετά από 5.5 χρόνια συνύπαρξης με το εκπληκτικό NOTE 3.

Με το που το έστησα ήρθε και μια αναβάθμιση 500 mb.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

560€ έχει στο σκρουτζ.

Για κάποιον βέβαια που θέλει να το πάρει μόνο από γνωστές αλυσίδες είναι πολύ καλή περίπτωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα συγκρίνω τιμές σκρουτζ με άμεση παραλαβή και εκεί η τιμή είναι στα 620€.

Αν θελουμε και μαγαζί γωνία φτάνουμε στα 684€.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντα συγκρίνω τιμές σκρουτζ με άμεση παραλαβή και εκεί η τιμή είναι στα 620€.

Αν θελουμε και μαγαζί γωνία φτάνουμε στα 684€.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω που υπάρχει ετοιμοπαράδοτο τώρα στα σκρουτζομαγαζα, εγώ πάντως το πήρα πριν 2 μήνες από kaizer στα 580.

Με ένα τηλεφωνάκι μπορεί να βρεθεί διαθέσιμο σε τέτοια μαγαζιά και σίγουρα γλιτώνεις 50-100 ευρώ που θα δώσεις τσάμπα σε αλυσίδες.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα συγκρίνω τιμές σκρουτζ με άμεση παραλαβή και εκεί η τιμή είναι στα 620€.

Αν θελουμε και μαγαζί γωνία φτάνουμε στα 684€.

 

Βέβαια ο καθένας έχει τις προτεραιότητές αλλά δεν βρίσκω κανέναν λόγο για να δώσω 100€ παραπάνω για άμεση αγορά και να μη περιμένω 1 εβδομάδα το πολύ και να μου μείνει το 100ρικο.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mια εβδομάδα,μπορεί και ένα μήνα,μπορεί και ποτέ. Εγώ προσωπικά 500 ευρώ δεν τα δέσμευα για να δω πότε θα μαζέψει παραγγελίες το εκάστοτε κατάστημα για να εξυπηρετηθώ. Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...