Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ηλίθια-απαράδεκτη κίνηση αυτή της samsung που μας αναστάτωσε όλους. Καλά που υπάρχει η κοινότητα και βρήκαμε την λύση! Ήμουν στο τσακ να κάνω επαναφορά!!

 

Barcelonistas περίεργο το πρόβλημά σου. Σε ασφαλή λειτουργία το δοκίμασες;

 

Θυμήστε μου πως αλλάζουμε την ρύθμιση απάντησης κλήσης με απλό πάτημα και όχι με σύρσιμο; Έχω φάει τον τόπο να το βρω και τίποτε!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου ώρα έχω το εξής πρόβλημα. Δε μπαίνει σε πολλές εφαρμογές ίντερνετ, είτε με δεδομένα είτε με WiFi Hot spot. Πχ Facebook, messenger, viber μπαίνει! Google, Chrome, YouTube, escore, Tapatalk δε μπαίνει! Τι διαολο!?

ΥΓ τώρα είδα ότι είναι σε όλους!

Απίστευτη ταλαιπωρία. Τώρα μπαίνει σε όλα εκτός από το τις επαφές μου στο Google account κ δε μπορώ να κάνω log in στο λογαριασμό μου στο YouTube vanced

Dsn απενεργοποιημενο.

Κολλάει εδώ κ δεν έχω επαφές!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e0a3e8ca1326bed092cd1c4313f51e23.jpg

 

Διαγράφεις τον chrome, Κάνεις ενεργοποίηση τον google λογαριασμό σου στο vanced και ξανακατεβαζεις τον chrome. Το έκανα πριν μια εβδομάδα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου πως αλλάζουμε την ρύθμιση απάντησης κλήσης με απλό πάτημα και όχι με σύρσιμο; Έχω φάει τον τόπο να το βρω και τίποτε!

 

Ρυθμισεις > Προσβασημοτητα > Αλληλεπιδραση και κινητικες > Πατα πανω στα γραμματα εκει που λεει Βοηθητικο μενου

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφεις τον chrome, Κάνεις ενεργοποίηση τον google λογαριασμό σου στο vanced και ξανακατεβαζεις τον chrome. Το έκανα πριν μια εβδομάδα :)

 

απιστευτο και ομως δουλεψε ! παλιο chrome ! απο χτες εχω βγαλει τα ματια μου ! ημουν ενα βημα πριν το factory reset . και λες κατσε να μπω μια τελευταια φορα στο φορουμ !

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τη βοηθεια ! με εβγαλες απο τεραστια ταλαιπωρια !

υγ εκανα ενεργοποιηση του λογαριασμου google αλλα δε μου συχρονιζει τις επαφες! ειναι το τελαυταιο εμποδιο ! κ οταν παω να επλεξω δε μου βγαζει την επιλογη συγχρονισμος τωρα !

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο και ομως δουλεψε ! παλιο chrome ! απο χτες εχω βγαλει τα ματια μου ! ημουν ενα βημα πριν το factory reset . και λες κατσε να μπω μια τελευταια φορα στο φορουμ !

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τη βοηθεια ! με εβγαλες απο τεραστια ταλαιπωρια !

υγ εκανα ενεργοποιηση του λογαριασμου google αλλα δε μου συχρονιζει τις επαφες! ειναι το τελαυταιο εμποδιο ! κ οταν παω να επλεξω δε μου βγαζει την επιλογη συγχρονισμος τωρα !

 

Καλά μη φανταστείς και εγώ μέχρι να το βρω είδα και έπαθα :lol:

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε safe Mode και επιτέλους καταφερα να συγχρονίσω τις επαφές μου. Πλέον στις υπηρεσίες Google play μου μπήκαν όλες οι άδειες ξανά. Τις έχετε όλες επανεργοποιηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις > Προσβασημοτητα > Αλληλεπιδραση και κινητικες > Πατα πανω στα γραμματα εκει που λεει Βοηθητικο μενου

Ευχαριστώ! Πλέον κάτι έχει αλλάξει και ναι μεν δουλεύει, αλλά παράλληλα βγάζει και το βοηθητικό μενού στην οθόνη που δεν το θέλω. Πριν δεν το έβγαζε!

 

απιστευτο και ομως δουλεψε ! παλιο chrome ! απο χτες εχω βγαλει τα ματια μου ! ημουν ενα βημα πριν το factory reset . και λες κατσε να μπω μια τελευταια φορα στο φορουμ !

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τη βοηθεια ! με εβγαλες απο τεραστια ταλαιπωρια !

υγ εκανα ενεργοποιηση του λογαριασμου google αλλα δε μου συχρονιζει τις επαφες! ειναι το τελαυταιο εμποδιο ! κ οταν παω να επλεξω δε μου βγαζει την επιλογη συγχρονισμος τωρα !

Χθες ήμασταν πολλοί ένα βήμα από το factory reset από την βλακεία που έκανε η samsung!

Παράλληλα τηλεφώνησα και στην samsung γιατί χθες τουλάχιστον αλλά και σήμερα δεν γνώριζαν τίποτε!! Τους ενημέρωσα για να ξέρουν την διαδικασία προς ενημέρωση πελατών και τους είπα ότι ήταν απαράδεκτο να γίνει τέτοια αλλαγή χωρίς προειδοποίηση για τις συνέπειες!! Με υπερευχαρίστησαν παρόλα αυτά για την πολύτιμη πληροφορία!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Πλέον κάτι έχει αλλάξει και ναι μεν δουλεύει, αλλά παράλληλα βγάζει και το βοηθητικό μενού στην οθόνη που δεν το θέλω. Πριν δεν το έβγαζε!

 

 

Χθες ήμασταν πολλοί ένα βήμα από το factory reset που έκανε η samsung!

Παράλληλα τηλεφώνησα και στην samsung γιατί χθες τουλάχιστον αλλά και σήμερα δεν γνώριζαν τίποτε!! Τους ενημέρωσα για να ξέρουν την διαδικασία προς ενημέρωση πελατών και τους είπα ότι ήταν απαράδεκτο να γίνει τέτοια αλλαγή χωρίς προειδοποίηση για τις συνέπειες!! Με υπερευχαρίστησαν παρόλα αυτά για την πολύτιμη πληροφορία!

 

Αν δεν υπήρχαν και τα φορουμς, παίζει να βλέπαμε ακόμα διαφημίσεις στις συσκευές μας :lol:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το πρωί το ίδιο με galaxy a8 αλλά τώρα με την αλλαγή dns είναι οκ

Ανακάτεψα μέχρι και τον παροχο που κάνανε τσεκ την γραμμή και μου λέει το τσακάλι ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετάδοσης στην περιοχή (αθηνα-κεντρο)

Μου είπαν ακόμα να το τσεκάρω πάλι όταν αλλάξω περιοχη!!

Και μου κάνανε και δώρο 500mb ότι ναναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Πλέον κάτι έχει αλλάξει και ναι μεν δουλεύει, αλλά παράλληλα βγάζει και το βοηθητικό μενού στην οθόνη που δεν το θέλω. Πριν δεν το έβγαζε!

 

 

Χθες ήμασταν πολλοί ένα βήμα από το factory reset που έκανε η samsung!

Παράλληλα τηλεφώνησα και στην samsung γιατί χθες τουλάχιστον αλλά και σήμερα δεν γνώριζαν τίποτε!! Τους ενημέρωσα για να ξέρουν την διαδικασία προς ενημέρωση πελατών και τους είπα ότι ήταν απαράδεκτο να γίνει τέτοια αλλαγή χωρίς προειδοποίηση για τις συνέπειες!! Με υπερευχαρίστησαν παρόλα αυτά για την πολύτιμη πληροφορία!

 

το πρόβλημα δεν ηταν στην samsung και για αυτο δεν ήξερε κάτι. το οτι να κάνεις reset το τηλέφωνο ειναι η εύκολη λύση γιατι διαγράφει οτι εχεις βάλει εκτός απο τα προγράμματα που δουλεύει η samsung και έτσι βλέπει αν φταίει κάτι απο εκει . όπως τωρα που έφταιγε το dns του adguard που είναι κάτι που δεν σου δίνει η samsung. η γνωμη μου...

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πωλειτε ενα note 9 3 μηνων ελληνικο οποιος ενδιαφερεται

 

Γιατί δεν τα γράφεις όλα. Χρώμα τιμή και τα σχετικά

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα γράφεις όλα. Χρώμα τιμή και τα σχετικά

 

Υπάρχει νήμα buy and sell...

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το πρωί το ίδιο με galaxy a8 αλλά τώρα με την αλλαγή dns είναι οκ

 

Ανακάτεψα μέχρι και τον παροχο που κάνανε τσεκ την γραμμή και μου λέει το τσακάλι ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετάδοσης στην περιοχή (αθηνα-κεντρο)

 

Μου είπαν ακόμα να το τσεκάρω πάλι όταν αλλάξω περιοχη!!

 

Και μου κάνανε και δώρο 500mb ότι ναναι!!!!

 

Δάκρυα μόνο!

 

Πάραυτα θα συμφωνήσω με τον παραπάνω συμφορουμίτη (@galactob), πιστεύω ουδεμία σχέση έχει η όλη ιστορία με τη Samsung.

 

Εγώ δηλαδή γιατί δεν αντιμετώπισα θέμα με 3 Samsung συσκευές;

Απλά λόγω Knox δεν υπάρχει root, κανείς δε δουλεύει adAway πλέον και όσοι είναι με adguard και γενικότερα vpn based apps για διαφημίσεις είχαν θέμα. Άλλα brands που έχουν rooted χρήστες λογικό να μην αντιμετωπίσουν το ίδιο θέμα στον ίδιο βαθμό, άρα και εμφανίστηκε κατά κύριο λόγο - και όχι κατ' αποκλειστικότητα - στα νήματα της Samsung.

 

Υποθέσεις βέβαια κάνω κι εγώ, μπορεί να έχω λάθος.

 

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νήμα buy and sell...

 

Το ξέρω φίλε μου. Απλα υπέθεσα ότι λόγω χαμηλού αριθμού μυνηματων ίσως δεν μπορεί να βάλει την αγγελία του στο αντίστοιχο βήμα που αναφέρεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δάκρυα μόνο!

 

Πάραυτα θα συμφωνήσω με τον παραπάνω συμφορουμίτη (@galactob), πιστεύω ουδεμία σχέση έχει η όλη ιστορία με τη Samsung.

 

Εγώ δηλαδή γιατί δεν αντιμετώπισα θέμα με 3 Samsung συσκευές;

Απλά λόγω Knox δεν υπάρχει root, κανείς δε δουλεύει adAway πλέον και όσοι είναι με adguard και γενικότερα vpn based apps για διαφημίσεις είχαν θέμα. Άλλα brands που έχουν rooted χρήστες λογικό να μην αντιμετωπίσουν το ίδιο θέμα στον ίδιο βαθμό, άρα και εμφανίστηκε κατά κύριο λόγο - και όχι κατ' αποκλειστικότητα - στα νήματα της Samsung.

 

Υποθέσεις βέβαια κάνω κι εγώ, μπορεί να έχω λάθος.

 

 

Sent from my Galaxy S10

 

Εγώ θεωρώ ότι έχει ευθύνη η samsung. Η συγκεκριμένη ρύθμιση είναι δυνατότητα που μας δίνει η εταιρία και όχι μια εφαρμογή κάποιου τρίτου. Κάποιοι από εμάς προφανώς την κάναμε (αν θυμάμαι καλά), βάση της προτροπής κάποιου πιο ψαγμένου, για την προστασία από τις ανεπιθύμητες διαφημίσεις (διορθώστε με αν κάνω λάθος), χωρίς να έχουμε κάποιο πρόβλημα. Ξαφνικά χθες το μεσημέρι κάτι άλλαξε από την samsung και όσοι είχαμε αλλάξει την ρύθμιση κοντέψαμε να τρελαθούμε! Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιου είδους ειδοποίηση για τις συνέπειες της αλλαγής αυτής; Τα κεντρικά που επικοινώνησα δεν είχαν ιδέα και δεν μπορούσαν να εντοπίσουν το πρόβλημα!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση για ελληνικό EUR

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι έχει ευθύνη η samsung. Η συγκεκριμένη ρύθμιση είναι δυνατότητα που μας δίνει η εταιρία και όχι μια εφαρμογή κάποιου τρίτου. Κάποιοι από εμάς προφανώς την κάναμε (αν θυμάμαι καλά), βάση της προτροπής κάποιου πιο ψαγμένου, για την προστασία από τις ανεπιθύμητες διαφημίσεις (διορθώστε με αν κάνω λάθος), χωρίς να έχουμε κάποιο πρόβλημα. Ξαφνικά χθες το μεσημέρι κάτι άλλαξε από την samsung και όσοι είχαμε αλλάξει την ρύθμιση κοντέψαμε να τρελαθούμε! Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιου είδους ειδοποίηση για τις συνέπειες της αλλαγής αυτής; Τα κεντρικά που επικοινώνησα δεν είχαν ιδέα και δεν μπορούσαν να εντοπίσουν το πρόβλημα!!
Δεν άλλαξε η Samsung κάτι, η διεύθυνση που είχες προσθέσει σταμάτησε να δουλεύει.

 

Μπορώ κι εγώ να σου δώσω dns records ώστε να περάσεις μέσω του VPN μου και να μη βλέπεις διαφημίσεις.

Αν το ρίξω όμως και πλέον δεν έχω ίντερνετ δε θα έχεις ούτε εσύ.

Ειλικρινά δε βλέπω κάποια σχέση που μπορεί να έχει η Samsung, ή πως θα μπορούσαν αντίστοιχα οι άνθρωποι της να γνωρίζουν.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση για ελληνικό EUR

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όντως κατεβάζω και εγώ ....................

Link to comment
Share on other sites

Έχει τίποτα καινούργιο εκτός από ενημέρωση Μαΐου;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω σας.

Σκεφτομαι τη μεταβαση 3x3. Διαβασα οτι εχουν δημιουργηθει θεματακια μετα την αναβαθμιση σε Pie. Τι γινεται. Αφαιρεσαν λειτουργιες? Αυτο με το Pro mode στην καμερα, και το βιντεο? Δεν καταλαβα ακριβως τι εχει παιχτει μιας και δεν το εχω μπροστα μου. Ειδα και ενα βιντεο "samsung killed pro mode video" και φρεναρα αποτομα. Καποιος που εχει ορεξη για ενα feedback?

Ευχαριστω.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση για ελληνικό EUR

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έγινε η ενημέρωση, και από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...καθε φορα που προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω υπολογιστη(macbook pro) μου κολαει στην οθονη που δειχνει το downloading σε ποσοστο 0% και δεν κανει τιποτα!!!Βγαζω βαζω το καλωδιο 30-50 φορες!!! και χωρις να κανω κατι συγκεκριμενο ξεκολαει και προχωραει!!!Μηπως ξερει κανενας τον λογο???Χρησιμοποιω το smart switch.

Συνχρονισμου και backup τα κανει μια χαρα παντα!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία καλή πτώση έσπασε το πενάκι και δεν μπορώ να βρω πουθενά στη Θεσσαλονίκη. Καμιά πρόταση;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...