Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με καθαρή εγκατάσταση μέσω odin, είδα 20-30 λεπτά διαφορά σε SOT
Όταν γεμίσει πάλι το cache και πάνω κάτω τα ίδια θα είσαι λογικά.

Πάντως χειρότερη δεν είναι η μπαταρία μετά το νέο update.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν γεμίσει πάλι το cache και πάνω κάτω τα ίδια θα είσαι λογικά.

Πάντως χειρότερη δεν είναι η μπαταρία μετά το νέο update.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είπα για χειρότερη. Ίσα Ίσα. Μετά από 4 μέρες είδα την βελτίωση (και βέβαια clean install)

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Ίσως οριακά καλύτερη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Εγώ δεν είδα καμία διαφορά νομίζω το ίδιο είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εστω. Αρκει να μη χαλασει.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς και στα άλλα δυκτια εκτός cosmote?
Όχι οι άλλοι πάροχοι, στην Ελλάδα μόνο η cosmote το παρέχει & η Vodafone το έχει σε πιλοτικό στάδιο αλλά οσονούπω θα το δώσει. Θα δούμε & τις σχετικές διαφημίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο και Είμαι έτοιμος να το αγοράσω Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη φορητότητα του.

Σίγουρα η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι βαριά και αξιοποιώ σχεδόν τα πάντα Από ότι μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο είμαι βέβαιος ότι το πενάκι είναι πολύ χρήσιμο Μιας και παλιότερα είχα το Note 3 Αλλά αυτό που με έχει κρατήσει τους τελευταίους μήνες και δεν το έχω αγοράσει ακόμη είναι το βάρος και η διάσταση του.

Τώρα έχω το S7.

Δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει να το έχεις κάθε μέρα μαζί σου σε όλες τις δραστηριότητές σου είτε στην εταιρεία είτε και στην αθλητική δραστηριότητα όπως περπάτημα τρέξιμο και γυμναστήριο.

Θέλω την εμπειρία σας γιατί θα μπορέσω να κάνω και χωρίς το πενάκι Αν και θα με βολεύει πάρα πολύ να το έχω, αλλά και από την άλλη δεν θα αποφύγω και τη μεγάλη διάσταση γιατί σχεδόν όλα τα τηλέφωνα έχουν πάει σε μεγάλες διαστάσεις απλά νομίζω ότι του Note 9 παρά Είναι μεγάλη

Η εμπειρία σας;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φροντισε να ειναι ελληνικο γιατι μια φορα πηρα απο σκρουτζ (εισαγωγη απο γερμανια) και αναβαθμισεις δεν ερχονται.

 

Και πρεπει να μπλεξω με odin και κατι τετοιες ********.

 

Αυτα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο και Είμαι έτοιμος να το αγοράσω Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη φορητότητα του.

Σίγουρα η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι βαριά και αξιοποιώ σχεδόν τα πάντα Από ότι μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο είμαι βέβαιος ότι το πενάκι είναι πολύ χρήσιμο Μιας και παλιότερα είχα το Note 3 Αλλά αυτό που με έχει κρατήσει τους τελευταίους μήνες και δεν το έχω αγοράσει ακόμη είναι το βάρος και η διάσταση του.

Τώρα έχω το S7.

Δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει να το έχεις κάθε μέρα μαζί σου σε όλες τις δραστηριότητές σου είτε στην εταιρεία είτε και στην αθλητική δραστηριότητα όπως περπάτημα τρέξιμο και γυμναστήριο.

Θέλω την εμπειρία σας γιατί θα μπορέσω να κάνω και χωρίς το πενάκι Αν και θα με βολεύει πάρα πολύ να το έχω, αλλά και από την άλλη δεν θα αποφύγω και τη μεγάλη διάσταση γιατί σχεδόν όλα τα τηλέφωνα έχουν πάει σε μεγάλες διαστάσεις απλά νομίζω ότι του Note 9 παρά Είναι μεγάλη

Η εμπειρία σας;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαρύ είναι όντως, αλλά προς το παρόν δεν με ενόχλησε, μια που το έχω κυριολεκτικά στο χέρι μου και όχι σε θήκη στο μπράτσο όταν πάω για τρέξιμο 3-4 φορές την εβδομάδα.

 

Κάτι άλλο που προσέχω είναι το wi-fi έχει μια σχετικά περίεργη συμπεριφορά, στο δικό μου τουλάχιστο. Πέρα από το ότι είναι λίγο επιλεκτικό για το αν θα συνθεθεί σε νέα δίκτυα (έχω ενερογποιημένη την ασφάλεια ασύρματων δικτύων) αλλά και που την απενεργοποίησα σε συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν είδα κάτι διαφορετικά. Μετά ξαφνικά και ενώ δεν συνδέονταν με κάποιο συγκεκριμένο δίκτυο τελικά συνδέθηκε.

 

Το άλλο είναι ότι ενώ έχω βάλει ήδη το ρούτερ του σπιτιού μου στα ασφαλή (λες και όταν είμαστε έξω ξέρουμε ποια είναι ασφαλή και ποια όχι...) κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι το έβαλε στα ασφαλή και σήμερα ότι το έβγαλε και από τα ασφαλή και μάλιστα χωρίς να είναι συνδεδεμένο. Όταν πήγα να το συνδέσω έκανε τα κόλπα του και τελικά συνδέθηκε.

 

Τέλος να πω ότι η πολύ ωραία λειτουργία που έχει να μη κλειδώνει το κινητό όταν είσαι σε χώρους που έχεις ορίσει ως ασφαλείς, στο σπίτι μου δεν λειτουργεί πάντα. Μικρό το κακό, μια που ξεκλειδώνει άμεσα με το δαχτυλικό αποτύπωμα ή γρήγορα (όχι πάντα) με την ίριδα. Απλά το αναφέρω.

 

Όποτε έχω συνδεδεμένο το ασύρματο ακουστικό δεν κλειδώνει ποτέ και πολύ σωστά, βάση της ρύθμισης που έχει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμίσει κάποιος που είναι η ρύθμιση για απάντηση ή τερματισμό κλήσεων με απλό πάτημα και όχι συρσιμο;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμίσει κάποιος που είναι η ρύθμιση για απάντηση ή τερματισμό κλήσεων με απλό πάτημα και όχι συρσιμο;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει τέτοιο πράγμα??? Μακάρι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο και Είμαι έτοιμος να το αγοράσω Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη φορητότητα του.

Σίγουρα η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι βαριά και αξιοποιώ σχεδόν τα πάντα Από ότι μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο είμαι βέβαιος ότι το πενάκι είναι πολύ χρήσιμο Μιας και παλιότερα είχα το Note 3 Αλλά αυτό που με έχει κρατήσει τους τελευταίους μήνες και δεν το έχω αγοράσει ακόμη είναι το βάρος και η διάσταση του.

Τώρα έχω το S7.

Δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει να το έχεις κάθε μέρα μαζί σου σε όλες τις δραστηριότητές σου είτε στην εταιρεία είτε και στην αθλητική δραστηριότητα όπως περπάτημα τρέξιμο και γυμναστήριο.

Θέλω την εμπειρία σας γιατί θα μπορέσω να κάνω και χωρίς το πενάκι Αν και θα με βολεύει πάρα πολύ να το έχω, αλλά και από την άλλη δεν θα αποφύγω και τη μεγάλη διάσταση γιατί σχεδόν όλα τα τηλέφωνα έχουν πάει σε μεγάλες διαστάσεις απλά νομίζω ότι του Note 9 παρά Είναι μεγάλη

Η εμπειρία σας;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Η συσκευή είναι μεγάλη. Αν δεν θέλεις όγκο, απλά προσπέρασε την.

Τώρα για χρήση με ένα χέρι, δύσκολα κάνεις σε ναυαρχίδες τελευταίας 5ετιας.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει κανένα θέμα με αγορές από skroutz. Εδώ και 3 χρόνια ξέρουμε ότι ΠΡΩΤΑ βάζεις σιμ, μετά ανοίγεις την συσκευή και πατάς wipe.

Έτσι η συσκευή αλλάζει csc και παίρνει αναβαθμίσεις ανάλογα με την χώρα της σιμ.

Όχι ότι με το Odin δεν αλλάζεις σε 5 λεπτά ότι θέλεις, αλλά αν δεν μπορείς όπως κάποιοι, απλά βάζεις την σιμ και ΜΕΤΑ ανοίγεις το κινητό.

Δεν θέλει κόπο :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έγραψε ο Νίκος...να συμπληρώσω κι εγώ πολύ απλά ότι ειδικά αφού έρχεσαι από απλό s7 η συσκευή θα σου φανεί ένα βαρύ πλακάκι. Αν έχεις τσάντα μαζί σου ή τον χειμώνα με μεγάλες τσέπες μπουφάν κλπ θα το βολεψεις λίγο έως πολύ, το καλοκαίρι το θεωρώ πολύ εκτεθειμένο με βερμούδες κλπ. Είναι ένα πραγματικό εργαλείο organizer όπως θες πέστο το οποίο όμως λόγω και του ονόματός του (note) είναι περισσότερο για business καταστάσεις χώρους κλπ με τις σημειώσεις σου, ίντερνετ, κλήσεις φωτογραφίες όταν χρειαστείς κλπ...τώρα και για τις καφετέριες μια χαρά είναι να κάνεις και την μόστρα σου με το πενάκι είτε αξιοποιώντας το πραγματικά είτε απλά "χαζεύοντας"....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 χρόνια ξέρουμε ότι ΠΡΩΤΑ βάζεις σιμ, μετά ανοίγεις την συσκευή και πατάς wipe.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Tο κινητο με τις ζελατινες που ηταν εβαλα πρωτα την σιμ πριν το ανοιξω

Αυτο το wipe τι ειναι?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις την συσκευή πρώτη φορά με σιμ, σου ζητάει να κάνει επαναφορά και αλλάζει το csc στη χώρα της sim (έστω ότι η κάρτα είναι ελληνική).

Μετά την επαναφορά, η συσκευή είναι Ελληνική και αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Εκτός φυσικά αν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε πάροχο. Που και πάλι, με το Odin γίνεται να το αλλάξεις.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ανοιξα δεν μου ζητησε κατι.

Ελληνικα εγραφε πατησα το βελακι που δειχνει προς τα δεξια και προχωρησα

 

Αυριο πρωι θα παω απο επισημη samsung να τελειωνω.

Επικοινωνησα εδωσα imei και μου ειπαν περασω να μου περασουν την αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και πάντα ήμουν. Ψείρας με τα κινητά μου. Όλα άψογα όπως και το Note 9 πλέον. Πότε θήκη και τζαμακι για να το απολαμβάνω στο έπακρο. Γνωρίζοντας βέβαια τις συνέπειες τυχών πτώσης, είμαι πάντα πολύ προσεκτικός σε φάση που κατάνταει αηδία χαχαχα. Και έρχεται σήμερα ο αλητης ο γάτος μου, και το ρίχνει!!! Και πέφτει με την πάνω δεξιά 'μυτη' κάνοντας μια μικρή λακουβιτσα! Αρκετή για μένα ώστε να ξενέρωσω! Ευτυχώς δεν έσπασε τίποτα! 2 μέρες νυστικό θα σε αφήσω χαχαχαχαχ! f7d4e11430eea88bdc4a0dbb34e0f49e.jpgea9c9dfae085c51c122eebf33401e56e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός μες στην ατυχία σου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μικρή σχετικά η ζημιά, περισσότερο φυσικά εμφανισιακά παρά λειτουργικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πορτογαλίας είναι, αλλά αναβάθμιση δεν γίνεται

 

Και το δικό μου Πορτογαλίας είναι και δεν έχει έρθει κάτι ακόμη!! Θα έρθει σίγουρα όμως. Ήδη με το που το πήρα είχε κάνει αναβάθμιση.

 

Μπορει να μου θυμίσει κάποιος που είναι η ρύθμιση για απάντηση ή τερματισμό κλήσεων με απλό πάτημα και όχι συρσιμο;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Πας: Προσβασιμότητα -> Αλληλεπίδραση και κινητικές...-> Απάντηση τερματισμός κλήσεων-> Ένα πάτημα για σάρωση και επιλέγεις ενεργό

 

Όταν ανοίγεις την συσκευή πρώτη φορά με σιμ, σου ζητάει να κάνει επαναφορά και αλλάζει το csc στη χώρα της sim (έστω ότι η κάρτα είναι ελληνική).

Μετά την επαναφορά, η συσκευή είναι Ελληνική και αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Εκτός φυσικά αν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε πάροχο. Που και πάλι, με το Odin γίνεται να το αλλάξεις.

 

!!! Αυτό δεν το ήξερα!! Τα Ελληνικά πλέον παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις; Παλιά ήταν από τα τελευταία!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

topet καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν το έχει πλέον σαν επιλογή για αυτό μάλλον δεν το έβρισκα.Καμια ιδέα που μπορεί να υπαρχει;fae617b67149976a6440945fc0bb5580.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ήξερα!! Τα Ελληνικά πλέον παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις; Παλιά ήταν από τα τελευταία!

 

Κάποιες φορές καθυστερούν, κάποιες άλλες είναι με λίγες μέρες διαφορά.

Απ ότι είδα ως τώρα στα s8,s9,s10,note 8,9, αναβαθμίζονται άμεσα τα γερμανικά. Κάποιες φορές η διαφορά είναι 1 μέρα ή ένας μήνας για τα Ελληνικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

topet καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν το έχει πλέον σαν επιλογή για αυτό μάλλον δεν το έβρισκα.Καμια ιδέα που μπορεί να υπαρχει;

 

Πως γίνεται να μην το έχει; Την pie δεν έχεις;

 

Κάποιες φορές καθυστερούν, κάποιες άλλες είναι με λίγες μέρες διαφορά.

Απ ότι είδα ως τώρα στα s8,s9,s10,note 8,9, αναβαθμίζονται άμεσα τα γερμανικά. Κάποιες φορές η διαφορά είναι 1 μέρα ή ένας μήνας για τα Ελληνικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι θυμάμαι από όταν είχα το Γερμανικό S4 το οποίο έπαιρνε άμεσα τις αναβαθμίσεις! Σήμερα ήρθε αναβάθμιση για το s-health, κάτι που σημαίνει βάση της εμπειρίας ότι έρχεται από πίσω και η νέα αναβάθμιση. Για να δούμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

topet καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν το έχει πλέον σαν επιλογή για αυτό μάλλον δεν το έβρισκα.Καμια ιδέα που μπορεί να υπαρχει;

Ωπ τώρα είδα καλύτερα! Σου έβαλα ένα πεδίο επιπλέον! Πας ένα πίσω, δηλαδή όπως παρακάτω:

Προσβασιμότητα -> Αλληλεπίδραση και κινητικές...-> Ένα πάτημα για σάρωση και επιλέγεις ενεργό

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωπ τώρα είδα καλύτερα! Σου έβαλα ένα πεδίο επιπλέον! Πας ένα πίσω, δηλαδή όπως παρακάτω:

Προσβασιμότητα -> Αλληλεπίδραση και κινητικές...-> Ένα πάτημα για σάρωση και επιλέγεις ενεργό

 

Ούτε εκεί υπάρχει η επιλογή.84065d541e09df5e41fccf0f0be4fb64.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εκεί υπάρχει η επιλογή.

 

Πατα πανω στα γραμματα εκει που λεει Βοηθητικο μενου και θα στο εμφανισει:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμίσει κάποιος που είναι η ρύθμιση για απάντηση ή τερματισμό κλήσεων με απλό πάτημα και όχι συρσιμο;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάλι ενώ ήταν με σύρσιμο, μετά την τελευταία ενημέρωση γίνεται με απλό πάτημα.....

Από μόνο του αλλαξε :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όντως στο βοηθητικό μενού υπήρχε η επιλογή για απλό πατημα.Ευχαριστω πολύ όλους σας!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...