Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πας: Προσβασιμότητα -> Αλληλεπίδραση και κινητικές...-> Απάντηση τερματισμός κλήσεων-> Ένα πάτημα για σάρωση και επιλέγεις ενεργό

 

Εγώ δεν έχω τέτοια επιλογή....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

fuUdGMc.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι πηγα σε εξουσιοδοτημενο service samsung εκατσα 1 ωριτσα και κατι και ενημερωθηκε το κινητο εντος εγγυησης και χωρις να προσκομισω και αποδειξη αγορας.

Ολα τελεια !!!

 

474ef3aff95d43a31e3b3d9b01a702a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κάμερας - επιλογές αποθήκευσης - εικόνες όπως στην προεπισκόπηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Πορτογαλίας είναι και δεν έχει έρθει κάτι ακόμη!! Θα έρθει σίγουρα όμως. Ήδη με το που το πήρα είχε κάνει αναβάθμιση.

 

 

Πας: Προσβασιμότητα -> Αλληλεπίδραση και κινητικές...-> Απάντηση τερματισμός κλήσεων-> Ένα πάτημα για σάρωση και επιλέγεις ενεργό

 

 

 

!!! Αυτό δεν το ήξερα!! Τα Ελληνικά πλέον παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις; Παλιά ήταν από τα τελευταία!

Δοκίμασε να βάλεις αλλού παρόχου sim μέσα & μετά έλεγχο για ενημερώσεις. Στο νήμα για το mate10 είχα διαβάσει σε πολλούς μόλις άλλαζαν sim έπαιρναν την ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχετε δει drain στην μπαταρία? Σήμερα το πρωί έβγαλα το κινητό από την φόρτιση 08.30 & χωρίς χρήση την οποία δικαιολογεί απώλεια μπαταρίας στις 11.00 είχα 56% κοίταξα καταναλώσεις, μπαταρία κλπ αλλά δεν βρήκα κάτι. Το αντιμετωπίζει & άλλος αυτό? d957cf9913399c62b3b5919ba47744d6.jpg50cbf30337b67a0ef2b6d0a334b645a4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει την μπαταρία στο παρασκήνιο.

Σήμερα χρειάστηκα σχεδόν όλη μέρα στη δουλειά τη συσκευή και έχω σχεδόν το διπλάσιο sot από το δικό σου, με ίδιο ποσοστό να απομένει.35c334202c8174897ddd1108169707b5.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τα σπάει.. Το μόνο κακό μου φαίνεται λίγο χοντρή στο χέρι μου...

Στέλνω για ανταλλαγή με s10plus μου απαντάνε αρνητικά και πραγματικά χαίρομαι που δεν γίνεται...

 

Απλώς αυτο που μας πιάνει για αλλαγή χωρίς λόγο κανέναν απολύτως...

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να flashαρω μεσω odin την EUR γιατι εχει κολλήσει στον Ιανουάριο. Ειναι σωστή η κίνηση η θα κανω καμια πατάτα; στο odin εκει που ζητάει αρχεια ποιο βαζω που;

παίζει ρόλο αν θα είναι μεσα η οχι η sim;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να flashαρω μεσω odin την EUR γιατι εχει κολλήσει στον Ιανουάριο. Ειναι σωστή η κίνηση η θα κανω καμια πατάτα; στο odin εκει που ζητάει αρχεια ποιο βαζω που;

παίζει ρόλο αν θα είναι μεσα η οχι η sim;

Το κάθε αρχείο αναφέρει την αντίστοιχη ονομασία που έχει το κάθε κουτάκι, άρα δε γίνεται να κάνεις λάθος.

Μόνο να προσέξεις το εξής. Υπάρχει ένα αρχείο csc κι ένα άλλο home_csc.

Θα βάλεις το csc γιατί έτσι θα σου αλλάξει σε EUR.

 

Και όχι, δε παίζει ρόλο τι έχεις μέσα στο κινητό σου, sim, sd card ή οτιδήποτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

δες και αλλα βιντεο στο you tube, me to ιδιο περιεχομενο.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note9/SM-N960F/ , το 960F εχεις ??????????

για να κατεβασεις, χωρις να πληρωσεις, θελει 3,5 ωρες.

 

Η sim μέσα. Backup όλα. Δεν θυμάμαι την επιλογή home csx ? H το σκέτο csc

Link to comment
Share on other sites

Από χθες νέος κάτοχος και εγώ note 9 για πρωτη φορά σε note και προερχόμενος από S9+.
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα μετα απο πολλές ώρες αναμονής την greece 2-5-2019 να συνεχίσω με odin; υπάρχει περίπτωση να το μπρικαρω; με το csc να βαλω το σκέτο σίγουρα; αν γυρίσει σε eur τι θα συμβεί στο τηλ; ευχαριστώ εκ των προτέρων, ελπιζω να μη ζαλίζω με τις ερωτήσεις (drivers για note που βρισκω);
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλετε το σκέτο CSC γίνεται οπωσδήποτε επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων, με ταυτόχρονη διαγραφή όλων των περιεχομένων και ρυθμίσεων. Κοινώς, η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Με το HOME_CSC δεν πραγματοποιείται διαγραφή όλων. Και δεν αλλάζει και το CSC.

 

Ούτως ή άλλως όμως, αν η ROM είναι multi-CSC θα πάρει την κατάλληλη CSC διαμόρφωση από την κάρτα SIM του εκάστοτε παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλετε το σκέτο CSC γίνεται οπωσδήποτε επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων, με ταυτόχρονη διαγραφή όλων των περιεχομένων και ρυθμίσεων. Κοινώς, η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Με το HOME_CSC δεν πραγματοποιείται διαγραφή όλων. Και δεν αλλάζει και το CSC.

 

Ούτως ή άλλως όμως, αν η ROM είναι multi-CSC θα πάρει την κατάλληλη CSC διαμόρφωση από την κάρτα SIM του εκάστοτε παρόχου.

 

η Greece EUR ειναι σωστη ver ; PDA N960FXXU2CSDE

CSC N960FOXM2CSDE.

προχωραω ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις αλλού παρόχου sim μέσα & μετά έλεγχο για ενημερώσεις. Στο νήμα για το mate10 είχα διαβάσει σε πολλούς μόλις άλλαζαν sim έπαιρναν την ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχετε δει drain στην μπαταρία? Σήμερα το πρωί έβγαλα το κινητό από την φόρτιση 08.30 & χωρίς χρήση την οποία δικαιολογεί απώλεια μπαταρίας στις 11.00 είχα 56% κοίταξα καταναλώσεις, μπαταρία κλπ αλλά δεν βρήκα κάτι. Το αντιμετωπίζει & άλλος αυτό? d957cf9913399c62b3b5919ba47744d6.jpg50cbf30337b67a0ef2b6d0a334b645a4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά βάλτε τη Νυχτερινή Λειτουργία. Με μαυρα όλα τα bacκrounds πρέπει να καταναλώνει αρκετά λιγότερα. Σε μένα μετά απο 18 ώρες είμαι στο 35% με ακομα 11:30 ώρες (θεωρητική) ισχύ της μπαταρίας. WIFI, BLuetooth και NFC μόνιμα ανοιχτά και αν δεν είμαι σε wifi τότε 4G ανοιχτό παντα.

 

Ψάξτε το αυτό μαζί με εφαρμογές που καταπίνουν την ισχύ. Πονάει η καρδία μου να βλέπω συνολική ισχύ μπαταρίας κάτω από μία μέρα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου υπάρχουν εφαρμογές που μετά που μια αναβάθμιση μπορεί να αυξήσουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει.

 

Όσο για το μαύρο φόντο-νυχτερινή λειτουργία, είναι το αγαπημένο μου από την εποχή του SAMSUNG GALAXY S2 μέχρι που το κατήργησε η samsung για να το επαναφέρει με αυτόν τον τρόπο. Δεν το αλλάζω με τίποτε, μια που πέρα από εξοικονόμηση μπαταρίας μου αρέσει και πολύ αισθητικά! Γενικά όποια εφαρμογή έχει τέτοια λειτουργία την ενεργοποιώ!

 

Χθες ήρθαν 3 αναβαθμίσεις σε εφαρμογές της samsung μία εκ των οποίων στο πληκτρολόγιό της, το οποίο έγινε ακόμη καλύτερο προσθέτοντας κάποιες ακόμη καλές λειτουργίες! Θα το είδατε προφανώς.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που πήρα και εγώ την αναβάθμιση το η οθόνη είναι ενεργοποιημενη όταν μιλάω στο τηλέφωνο και έχω Bluetooth με αποτέλεσμα να μου τρώει πολύ μπαταρία.... Μίλησα με την Samsung και μου είπε ότι με την τελευταία αναβάθμιση η οθόνη όταν μιλάτε από ανοιχτή ακρόαση η Bluetooth είναι πάντα αναμένη. Ισχύει κάτι τέτοιο? Γιατί όταν το βάζω στην τσέπη και μιλάω από Bluetooth πατιούνται τα κουμπιά...... Αν είναι δυνατόν.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που πήρα και εγώ την αναβάθμιση το η οθόνη είναι ενεργοποιημενη όταν μιλάω στο τηλέφωνο και έχω Bluetooth με αποτέλεσμα να μου τρώει πολύ μπαταρία.... Μίλησα με την Samsung και μου είπε ότι με την τελευταία αναβάθμιση η οθόνη όταν μιλάτε από ανοιχτή ακρόαση η Bluetooth είναι πάντα αναμένη. Ισχύει κάτι τέτοιο? Γιατί όταν το βάζω στην τσέπη και μιλάω από Bluetooth πατιούνται τα κουμπιά...... Αν είναι δυνατόν.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σου πω ότι δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ! Μόλις το δοκίμασα και η οθόνη σβήνει στον χρόνο που το έχω ρυθμίσει δηλαδή στα 30''. Παρόλα αυτά σε όλα τα SAMSUNG έχω πάντα θήκες s-view οπότε η οθόνη πάντα σβήνει όπως και τώρα σχεδόν αμέσως.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που πήρα και εγώ την αναβάθμιση το η οθόνη είναι ενεργοποιημενη όταν μιλάω στο τηλέφωνο και έχω Bluetooth με αποτέλεσμα να μου τρώει πολύ μπαταρία.... Μίλησα με την Samsung και μου είπε ότι με την τελευταία αναβάθμιση η οθόνη όταν μιλάτε από ανοιχτή ακρόαση η Bluetooth είναι πάντα αναμένη. Ισχύει κάτι τέτοιο? Γιατί όταν το βάζω στην τσέπη και μιλάω από Bluetooth πατιούνται τα κουμπιά...... Αν είναι δυνατόν.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και εχω την τελευταια αναβαβμιση,αυτο που σου ειπαν δεν ισχυει.

Μιλησα περιπου 3 λεπτα σε ανοιχτη ακροαση,στα 20 με 30 δευτερολεπτα χαμηλωνει ο φωτισμος,και στο 1 λεπτο(τοσο το εχω ρυθμισει)η οθονη εσβησε.

Μηπως μονο με χρηση bluetooth συμβαινει αυτο?

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω την τελευταια αναβαβμιση,αυτο που σου ειπαν δεν ισχυει.

 

Μιλησα περιπου 3 λεπτα σε ανοιχτη ακροαση,στα 20 με 30 δευτερολεπτα χαμηλωνει ο φωτισμος,και στο 1 λεπτο(τοσο το εχω ρυθμισει)η οθονη εσβησε.

 

Μηπως μονο με χρηση bluetooth συμβαινει αυτο?

Όχι το έκανα και με κλειστό Bluetooth και γίνεται πάλι το ίδιο οπότε κάτι άλλο συμβαίνει....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το vowifi και το volte2 σε cu.

Έστειλα μήνυμα και με κάλεσαν από την Vodafone. Με ρώτησαν τι συσκευή έχω αλλά τους είπα ότι είναι iPhone 8

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το vowifi και το volte2 σε cu.

 

Έστειλα μήνυμα και με κάλεσαν από την Vodafone. Με ρώτησαν τι συσκευή έχω αλλά τους είπα ότι είναι iPhone 8

Λειτουργεί σωστά;

Πριν από λίγο που μίλησα μαζί τους μου είπαν πως επειδή δεν έχουν ολοκληρωθεί οι έλεγχοι για την συσκευή μας κι επειδή είναι επαγγελματικό συμβόλαιο με εταιρικό νούμερο, δεν προτείνεται η ενεργοποίηση ακόμα, αλλά θα με ειδοποιήσουν πολύ σύντομα για το WiFi call. Για το volte θα πάρει λίγο καιρό ακόμα, είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...