Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες factory reset μετα το update?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

όχι όπως ήμουν... factory reset κάνω μόνο όταν αλλάζω έκδοση Android από 8 σε 9 π.χ ή άμα έχω κάποιο τεράστιο πρόβλημα στο κινητό.... που ευτυχώς μέχρι τώρα το note 9 δεν νιώθει τίποτα είναι σκυλί

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό δεν έχει τέτοιο πρόβλημα γενικότερα εδώ και χρόνια. Στο s8+ έκανα 26-27 ενημερώσεις (2 χρόνια) τη μια πάνω από την άλλη, προφανώς χωρίς κανένα θέμα και άψογη αυτονομία μέχρι και χθες που το έδωσα.

Έτσι και με το note που έκανα 5 απανωτές μόλις μετέφερα τα αρχεία από το παλιό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω έχω πάρει . Έχω μείνει με του Μαρτιου (τότε είχα πάρει κ τη συσκευή). Με vgr/vgr /omn

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση ,οταν κανω live μεταδοση στο fb η εικονα ειναι χαλια εντελως εχω τις ρυθμισεις στο hd απο την εφαρμογη,μετα το τελος του live παταω ξανα αποθηκευση σε hd αλλα μεχρι 360p ειναι η ποιοτητα,εσβησα την εφαρμογη την ξανα εγκατεστησα εκανα επαναφορα το κινητο τιποτα δεν αλλαζει,επισης το ιδιο με ενος φιλου το s8+ η εικονα ειναι ολο κουτακια.το ιδιο και σε μια ομαδα στο φβ που ειμαι κατοχος του s9+ αναφερει το ιδιο

http://i66.tinypic.com/rh7f2h.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Πάντως την μπαταρία την περίμενα καλύτερη, για μενα είναι μια μέρα οριακά τουλάχιστον όπως το δουλέυω εγώ, δλδ όλη μέρα ανοιχτα data με 4G, σερφαρισμα, FB, viber, check mails, λίγο gaming, 1 ώρα ομιλία, wifi calling λόγω cosmote και δουλεμενο με κανονική λειτουργία εννοω χωρις εξοικονόμηση και χωρίς aod ενεργό.

Απορώ πως βγάζουνε μερικοί 8 ώρες sot, προφανώς δεν το αγγίζουν. Εγώ πάντως μέχρι 3,40 βγάζω το πολύ.

Το έχω κάνει hard reset και γενικά δεν εχω κάποια εφαορμογή που να μου τρώει παραπάνω

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως την μπαταρία την περίμενα καλύτερη, για μενα είναι μια μέρα οριακά τουλάχιστον όπως το δουλέυω εγώ, δλδ όλη μέρα ανοιχτα data με 4G, σερφαρισμα, FB, viber, check mails, λίγο gaming, 1 ώρα ομιλία, wifi calling λόγω cosmote και δουλεμενο με κανονική λειτουργία εννοω χωρις εξοικονόμηση και χωρίς aod ενεργό.

Απορώ πως βγάζουνε μερικοί 8 ώρες sot, προφανώς δεν το αγγίζουν. Εγώ πάντως μέχρι 3,40 βγάζω το πολύ.

Το έχω κάνει hard reset και γενικά δεν εχω κάποια εφαορμογή που να μου τρώει παραπάνω

 

Τα ιδια κι εδω . 5 note 9 απο οταν κυκλοφορησε. Ουτε ελαττωματικες συσκευες, ουτε λαθος στησιμο. Εκει ακριβως παιζω απο χρονους. Προσωπικα, απλα εχω συμβιβαστει, πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την μπαταρία την περίμενα καλύτερη, για μενα είναι μια μέρα οριακά τουλάχιστον όπως το δουλέυω εγώ, δλδ όλη μέρα ανοιχτα data με 4G, σερφαρισμα, FB, viber, check mails, λίγο gaming, 1 ώρα ομιλία, wifi calling λόγω cosmote και δουλεμενο με κανονική λειτουργία εννοω χωρις εξοικονόμηση και χωρίς aod ενεργό.

 

Απορώ πως βγάζουνε μερικοί 8 ώρες sot, προφανώς δεν το αγγίζουν. Εγώ πάντως μέχρι 3,40 βγάζω το πολύ.

 

Το έχω κάνει hard reset και γενικά δεν εχω κάποια εφαορμογή που να μου τρώει παραπάνω

Αυτά που αναφέρεις είναι πολύ υποθετικά, όπως αναφέρουμε συνέχεια.

Έχεις 1ή2 κάρτες;; Το σήμα κινητής είναι καλό;;;

Όταν λες fb, Viber, πόση ώρα;;

Gaming, μήπως το παιχνίδι είναι πολύ ενεργοβορο;;; Πχ εγώ παίζω score match και τη σκοτώνει τη μπαταρία.

Επίσης παρόμοια χρήση με προηγούμενο κινητό σου ποσο εβγαζες;;;

 

Κι εγώ δε βγάζω 8 ώρες, αλλά 5-6 βγάζω για πλάκα, εκτός αν καθίσω να παίξω score match...... Και το χρησιμοποιώ πολύ και ψιλοχαλια σήμα κινητής έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την μπαταρία την περίμενα καλύτερη, για μενα είναι μια μέρα οριακά τουλάχιστον όπως το δουλέυω εγώ, δλδ όλη μέρα ανοιχτα data με 4G, σερφαρισμα, FB, viber, check mails, λίγο gaming, 1 ώρα ομιλία, wifi calling λόγω cosmote και δουλεμενο με κανονική λειτουργία εννοω χωρις εξοικονόμηση και χωρίς aod ενεργό.

 

Απορώ πως βγάζουνε μερικοί 8 ώρες sot, προφανώς δεν το αγγίζουν. Εγώ πάντως μέχρι 3,40 βγάζω το πολύ.

 

Το έχω κάνει hard reset και γενικά δεν εχω κάποια εφαορμογή που να μου τρώει παραπάνω

Αν το έλεγες αυτό για συσκευές τύπου s8,s9, θα συμφωνούσα.

Εγώ έχω πάντα ενεργό συγχρονισμό σε 4 mail, αυτόματη φωτεινότητα, φουλ ανάλυση, bt συνέχεια συνδεδεμένο με ρολόι και ακουστικά για άλλο ένα 2ωρο, αρκετές σημειώσεις στην aod, σερφάρισμα, πάντα ενεργή τοποθεσία/wifi/4G, κακό σήμα αρκετές ώρες την ημέρα και είμαι στο 6ωρο sot στη χειρότερη περίπτωση.

Αυτά φυσικά σε 2 γεμάτα 24ωρα όπως είναι λογικό, όχι σε μια μέρα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις > Ειδοποιησεις > Γραμμη καταστασης

Ωραίος! Ευχαριστώ πολύ!! Το έψαχνα στην μπαταρία!

 

Καλησπέρα σε όλους.Επειδή μέχρι τώρα δεν έχω πάρει το Update Απριλίου ήθελα να ξέρω άν υπάρχουν και άλλοι στο forum που δεν το έχουν πάρει ακόμα.Είμαι με CSC Cosmote.:confused:

Εγώ έχω μια ενημέρωση ασφαλείας στις 1 Απριλίου! Δεν πιστεύω να είναι φάρσα!!:D Από ότι κατάλαβα έχει έρθει και άλλη ενημέρωση;

 

Πάντως την μπαταρία την περίμενα καλύτερη, για μενα είναι μια μέρα οριακά τουλάχιστον όπως το δουλέυω εγώ, δλδ όλη μέρα ανοιχτα data με 4G, σερφαρισμα, FB, viber, check mails, λίγο gaming, 1 ώρα ομιλία, wifi calling λόγω cosmote και δουλεμενο με κανονική λειτουργία εννοω χωρις εξοικονόμηση και χωρίς aod ενεργό.

Απορώ πως βγάζουνε μερικοί 8 ώρες sot, προφανώς δεν το αγγίζουν. Εγώ πάντως μέχρι 3,40 βγάζω το πολύ.

Το έχω κάνει hard reset και γενικά δεν εχω κάποια εφαορμογή που να μου τρώει παραπάνω

Η μπαταρία είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σε samsung με χαοτική διαφορά με ΟΛΑ τα προηγούμενα που είχα! Δεν του κάνω προς το παρόν βαριά χρήση, αλλά όπως και να έχει τις 2 μέρες τις έχει για πλάκα. Για μία δεν το κουβεντιάζω! Με λίγα λόγια όπως έχω πει το φορτίζω κάθε 2 μέρες, εκτός από 2 φορές που το φόρτισα στην 1,5 μέρα με 28% μπαταρία, που σημαίνει ότι πάλι θα έβγαζε άνετα τις 2 μέρες.

 

Βλέπω όμως μια περίεργη λειτουργία του wi-fi και μια επιλεκτικότητα για το που θα συνδεθεί και δεν μου αρέσει. Πχ σε μαγαζί που πάω χρόνια με ελεύθερο δίκτυο δεν συνδέεται και με έχει εκνευρίσει! Δεν ξέρω τι φταίει! Κάποιες φορές χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθώ στο σπίτι μου και σήμερα δεν έμπαινε στο facebook μέσω της εφαρμογής metalpro που χρησιμοποιώ. Έλεγε ότι δεν υπάρχει σύνδεση. Έκανα επανεκκίνηση και συνδέθηκε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι πολύ υποθετικά, όπως αναφέρουμε συνέχεια.

Έχεις 1ή2 κάρτες;; Το σήμα κινητής είναι καλό;;;

Όταν λες fb, Viber, πόση ώρα;;

Gaming, μήπως το παιχνίδι είναι πολύ ενεργοβορο;;; Πχ εγώ παίζω score match και τη σκοτώνει τη μπαταρία.

Επίσης παρόμοια χρήση με προηγούμενο κινητό σου ποσο εβγαζες;;;

 

Κι εγώ δε βγάζω 8 ώρες, αλλά 5-6 βγάζω για πλάκα, εκτός αν καθίσω να παίξω score match...... Και το χρησιμοποιώ πολύ και ψιλοχαλια σήμα κινητής έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω μια κάρτα sim, σήμα πολύ καλό ευτυχώς, bluetooth συνεχεια ανοχτό λόγω ρολογιού, ανοχιτή τοποθεσία συνέχεια, fb Και viber 1-2 ώρες συνολικά αλλά απλά για check όχι ανέβασμα φωτογραφιών, παιχνίδι csr racing 2, πρίν είχα το s9 plus.

Γενικά επειδή το θέμα της μπαταρίας είναι βασική παράμετρος σε ενα κινητό κα ειδικα σε μια ναυαρχίδα νομίζω το Note 9 δεν έχει καταφέρει κάτι σημαντικό σε αυτό το τομέα, άλλα κινητά s10+ ή p30pro από ότι έχω δει τα πάνε καλύτερα.

Ελπίζω να βελτιωθεί με upd

Edited by xroikon_46
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο κυριότερος παράγοντας κατανάλωσης μπαταρίας είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Οπότε είμαι σπίτι αραχτός στο κρεβάτι βγάζω 7+ ώρες. Με φυσιολογική χρήση εκτός σπιτιού που η φωτεινότητα ανεβαίνει 50/60/80% εκεί είναι που κατεβαίνει νεράκι η μπαταρία. 2ος σημαντικός παράγοντας οι ενεργοβόρες εφαρμογές όπως Facebook, messenger ή gaming. Και τέλος φυσικά αν εισαι με data ή WiFi. Εγώ τα κάνω όλα αυτά. Data κυρίως, με social media Χρηση κ φωτεινότητα 40_50%. Πάω στις 5 ώρες. Αν είμαι σπίτι με WiFi κ λίγο χαμηλότερη φωτεινότητα πάω άνετα κοντά στις 7 ωρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο κυριότερος παράγοντας κατανάλωσης μπαταρίας είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Οπότε είμαι σπίτι αραχτός στο κρεβάτι βγάζω 7+ ώρες. Με φυσιολογική χρήση εκτός σπιτιού που η φωτεινότητα ανεβαίνει 50/60/80% εκεί είναι που κατεβαίνει νεράκι η μπαταρία. 2ος σημαντικός παράγοντας οι ενεργοβόρες εφαρμογές όπως Facebook, messenger ή gaming. Και τέλος φυσικά αν εισαι με data ή WiFi. Εγώ τα κάνω όλα αυτά. Data κυρίως, με social media Χρηση κ φωτεινότητα 40_50%. Πάω στις 5 ώρες. Αν είμαι σπίτι με WiFi κ λίγο χαμηλότερη φωτεινότητα πάω άνετα κοντά στις 7 ωρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς είναι. Το θέμα είναι λοιπόν κάθε χρήστης να μπορεί να συγκρίνει τη συσκευή με την προηγούμενη που είχε και με ίδια χρήση και στήσιμο. Εγώ από αυτή τη σύγκριση με όσες συσκευές δοκίμασα είδα τρομερή αυτονομία από νότε 9. Το ότι υπάρχουν και καλύτερα είναι δεδομένο. Το θέμα είναι αν καλύπτει κάποιον ένα άλλο τόσο στα υπόλοιπα όσο και σε μπαταρία. Εγώ μετά το νότε 9, με σ10 με σναπ επεξεργαστή έχω δει έως και 20% παραπάνω αυτονομία από πριν.

Από εκεί και πέρα αν μπορείς να βρεις καλύτερη ναυαρχίδα πας εκεί, προσωπικά δε με καλύπτει κάτι άλλο περισσότερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σήμερα θα αποχωριστώ το note 8 για το note 9.

Θελω την γνώμη σας στο εξής : με ποιό τρόπο θα μεταφέρω εφαρμογές data κλπ.. από το ένα στο άλλο;

Μία μια από την αρχή;

Photo's κλπ είναι στην micro sd.

 

Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σήμερα θα αποχωριστώ το note 8 για το note 9.

Θελω την γνώμη σας στο εξής : με ποιό τρόπο θα μεταφέρω εφαρμογές data κλπ.. από το ένα στο άλλο;

Μία μια από την αρχή;

Photo's κλπ είναι στην micro sd.

 

Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τον λογαριασμό Samsung μπορείς τα πάντα αλλά θα έλεγα εφαρμογές να βάλεις μια μια και ρυθμίσεις επίσης μια μια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σήμερα θα αποχωριστώ το note 8 για το note 9.

Θελω την γνώμη σας στο εξής : με ποιό τρόπο θα μεταφέρω εφαρμογές data κλπ.. από το ένα στο άλλο;

Μία μια από την αρχή;

Photo's κλπ είναι στην micro sd.

 

Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το smart switch κάνει εξαιρετική δουλειά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ πολύ!! Το έψαχνα στην μπαταρία!

 

 

Εγώ έχω μια ενημέρωση ασφαλείας στις 1 Απριλίου! Δεν πιστεύω να είναι φάρσα!!:D Από ότι κατάλαβα έχει έρθει και άλλη ενημέρωση;

 

 

Η μπαταρία είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σε samsung με χαοτική διαφορά με ΟΛΑ τα προηγούμενα που είχα! Δεν του κάνω προς το παρόν βαριά χρήση, αλλά όπως και να έχει τις 2 μέρες τις έχει για πλάκα. Για μία δεν το κουβεντιάζω! Με λίγα λόγια όπως έχω πει το φορτίζω κάθε 2 μέρες, εκτός από 2 φορές που το φόρτισα στην 1,5 μέρα με 28% μπαταρία, που σημαίνει ότι πάλι θα έβγαζε άνετα τις 2 μέρες.

 

Βλέπω όμως μια περίεργη λειτουργία του wi-fi και μια επιλεκτικότητα για το που θα συνδεθεί και δεν μου αρέσει. Πχ σε μαγαζί που πάω χρόνια με ελεύθερο δίκτυο δεν συνδέεται και με έχει εκνευρίσει! Δεν ξέρω τι φταίει! Κάποιες φορές χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθώ στο σπίτι μου και σήμερα δεν έμπαινε στο facebook μέσω της εφαρμογής metalpro που χρησιμοποιώ. Έλεγε ότι δεν υπάρχει σύνδεση. Έκανα επανεκκίνηση και συνδέθηκε!

 

Παιδιά, το πρώι με 100% πόσο εναπομείνουσα μπαταρία σας βγάζει?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σήμερα θα αποχωριστώ το note 8 για το note 9.

Θελω την γνώμη σας στο εξής : με ποιό τρόπο θα μεταφέρω εφαρμογές data κλπ.. από το ένα στο άλλο;

Μία μια από την αρχή;

Photo's κλπ είναι στην micro sd.

 

Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβάζεις και στα 2 την εφαρμογή smart switch και θα τα συνδέσεις με το USB otg Και το καλώδιο.

Όλα περιλαμβάνονται στο κουτί, δεν χρειάζεσαι καν PC η κάτι άλλο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το smart switch κάνει εξαιρετική δουλειά.

 

Αν εβρισκαν τροπο να μεταφερονται και τα data και τα accounts/settings των εφαρμογων, θα ηταν καλα. Για την ωρα, χωρις root, πετσοκομμενα πραγματα δινονται (σε σχεση με ενα μηλο πχ, που σου κανει πληρες mirror της παλιας συσκευης σου)...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ πολύ!! Το έψαχνα στην μπαταρία!

 

 

 

 

 

Εγώ έχω μια ενημέρωση ασφαλείας στις 1 Απριλίου! Δεν πιστεύω να είναι φάρσα!!:D Από ότι κατάλαβα έχει έρθει και άλλη ενημέρωση;

 

 

 

 

 

Η μπαταρία είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σε samsung με χαοτική διαφορά με ΟΛΑ τα προηγούμενα που είχα! Δεν του κάνω προς το παρόν βαριά χρήση, αλλά όπως και να έχει τις 2 μέρες τις έχει για πλάκα. Για μία δεν το κουβεντιάζω! Με λίγα λόγια όπως έχω πει το φορτίζω κάθε 2 μέρες, εκτός από 2 φορές που το φόρτισα στην 1,5 μέρα με 28% μπαταρία, που σημαίνει ότι πάλι θα έβγαζε άνετα τις 2 μέρες.

 

 

 

Βλέπω όμως μια περίεργη λειτουργία του wi-fi και μια επιλεκτικότητα για το που θα συνδεθεί και δεν μου αρέσει. Πχ σε μαγαζί που πάω χρόνια με ελεύθερο δίκτυο δεν συνδέεται και με έχει εκνευρίσει! Δεν ξέρω τι φταίει! Κάποιες φορές χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθώ στο σπίτι μου και σήμερα δεν έμπαινε στο facebook μέσω της εφαρμογής metalpro που χρησιμοποιώ. Έλεγε ότι δεν υπάρχει σύνδεση. Έκανα επανεκκίνηση και συνδέθηκε!

Μάλλον δεν είχες περάσει από note 2 & note 3, θυμάμαι φορτιζα ανά δύο ημέρες με την ίδια χρήση που κάνω τώρα που φορτίζω κάθε μέρα. Το ξέρω πως είναι άλλες τεχνολογίες & άλλες αναλύσεις στις οθόνες αλλά & πάλι δεν δικαιολογεί τόσα mah να βγάζουν μόνο μια ημέρα. Με το mate10 pro που είχα πριν με 4000mah & 6" οθόνη είχα δει μέχρι & 9h sot. Πραγματικά η

Huawei νικάει κατά κράτος σε ταχύτητα φόρτισης & διάρκεια μπαταρίας. Αν μου λείπει κάτι από το mate10 είναι που είχα 20% μπαταρία το πρωί που ξύπναγα & μέχρι να πλυθώ, ντυθώ & να φάω κάτι στα γρήγορα (περίπου 30min όλα αυτά) η μπαταρία είχε φτάσει 80% & με έβγαζε όλη μέρα άνετα με 35% με 40% να είχα στις 24.00

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είχες περάσει από note 2 & note 3, θυμάμαι φορτιζα ανά δύο ημέρες με την ίδια χρήση που κάνω τώρα που φορτίζω κάθε μέρα. Το ξέρω πως είναι άλλες τεχνολογίες & άλλες αναλύσεις στις οθόνες αλλά & πάλι δεν δικαιολογεί τόσα mah να βγάζουν μόνο μια ημέρα. Με το mate10 pro που είχα πριν με 4000mah & 6" οθόνη είχα δει μέχρι & 9h sot. Πραγματικά η

Huawei νικάει κατά κράτος σε ταχύτητα φόρτισης & διάρκεια μπαταρίας. Αν μου λείπει κάτι από το mate10 είναι που είχα 20% μπαταρία το πρωί που ξύπναγα & μέχρι να πλυθώ, ντυθώ & να φάω κάτι στα γρήγορα (περίπου 30min όλα αυτά) η μπαταρία είχε φτάσει 80% & με έβγαζε όλη μέρα άνετα με 35% με 40% να είχα στις 24.00

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με το ιδιο σκεπτικο το 3310 εβγαζε εβδομαδα..

Δε νομιζω πως ιεναι λογικο να συγκρινεις ενα κινητο με τοσο μεγαλη και φωτεινη οθονη, με τα τοσο παλιοτερα που μονο και μονο απο την οθονη, η καταναλωση αυξανεται οσο καλης τεχνολογιας και να ειναι.

Απο εκει και περα, εγω με το mate 10 pro ποτε δεν ειδα καλυτερους χρονους απο το νοτε 9, ηταν κοντα στο V30 το οποιο για τα Mah του επαιζε πολυ δυνατα και ειχα παθει σοκ περισυ.

 

Παρολα αυτα, γιαυτο υπαρχουν τα Huawei, οποιος δε βολευεται με κατι αλλο, παει εκει φυσικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο σκεπτικο το 3310 εβγαζε εβδομαδα..

Δε νομιζω πως ιεναι λογικο να συγκρινεις ενα κινητο με τοσο μεγαλη και φωτεινη οθονη, με τα τοσο παλιοτερα που μονο και μονο απο την οθονη, η καταναλωση αυξανεται οσο καλης τεχνολογιας και να ειναι.

Απο εκει και περα, εγω με το mate 10 pro ποτε δεν ειδα καλυτερους χρονους απο το νοτε 9, ηταν κοντα στο V30 το οποιο για τα Mah του επαιζε πολυ δυνατα και ειχα παθει σοκ περισυ.

 

Παρολα αυτα, γιαυτο υπαρχουν τα Huawei, οποιος δε βολευεται με κατι αλλο, παει εκει φυσικα.

Η σύγκριση του 3310 είναι ανόμοια, η χρήση fb, email & games υπήρχε & στο note 2, οι αναλύσεις & το μέγεθος των οθονών αλλάζει όπως & πολλά άλλα. Η χρήση που έκανα με το note 3 είναι πάνω κάτω η ίδια & με το 9αρι. Όσο για το mate ποτέ δεν είδα τούς χρόνους του mate στο note. Τες πα μην αναλωνόμαστε, απλά με ενοχλεί λίγο που ο ανταγωνισμός έχει κάνει άλματα στην διαχείριση μπαταρίας, στην διάρκεια & στους χρόνους φόρτισης. Με χαλάει που αγοράζω κινητό hiend 2019 & έχει ίδιο φορτιστή με κινητό του 2015.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια με κινητά και μόλις παρατήρησα ότι το εικονίδιο ρολόι δείχνει και τη σωστή ώρα :) :) :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote αν βάλεις λειτουργία πτήσης & μετά ενεργοποιήσεις το wifi παίζει κανονικά. 16c6bfa94ca3a72ebc8c7a457d5c9b3e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

supermario βλέπω στο screenshots που έχεις αναρτήσει, στο menu της status bar έχει ένα εικονίδιο ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΟΥ ΓΚΡΙ, μπορώ να το βρώ κάπου στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια με κινητά και μόλις παρατήρησα ότι το εικονίδιο ρολόι δείχνει και τη σωστή ώρα :) :) :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ πριν ένα μήνα το είδα αλλά θεωρώ ότι είναι πρόσφατη προσθήκη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...