Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παίδες, μετά από 11 χρόνια (μέλος από το 2003) αποφάσισα να γράψω γιατί δεν έχω λάβει ικανοποιητικές απαντήσεις στις απορίες μου (αν έχουν απαντηθεί στις προηγούμενες 300-τόσες σελίδες, συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά δεν μπόρεσα να τις διαβάσω όλες):

Ψήνομαι για το Note 9, έχω άκρες να πάρω σε καλή τιμή Ν9600 (φοράει τον Snapdragon 845) με μάλλον Κινέζικο firmware. Μερικές ερωτησούλες,

1) θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω Ελλάδα; (δεν είχα ποτέ μου πριν Samsung δεν ξέρω αν είναι κλειδωμένο ανά περιοχή),

2) αν είναι κλειδωμένο, ξεκλειδώνει;

3) Θα έχω ελληνικό περιβάλλον ή όχι; Αν δεν έχω, θα μπορέσω να του περάσω ελληνικό firmware; Exynos τα μεν - Snapdragon το δε, γίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Samsung Galaxy Note 9 N9600
Link to comment
Share on other sites

supermario βλέπω στο screenshots που έχεις αναρτήσει, στο menu της status bar έχει ένα εικονίδιο ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΟΥ ΓΚΡΙ, μπορώ να το βρώ κάπου στις ρυθμίσεις;
Είναι από την εφαρμογή digital wellbeing αλλά δεν κάνει τίποτα... Δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-9-n9600-6gb-128gb-dual-sim-sim-free-unlocked-midnight-black.html

Αυτό γράφει unlocked !!!!!

Θυμάμαι είχε αγοράσει ένας από ΗΠΑ, παλιά άλλη συσκευή,. και ζητούσε να τον βοηθήσουν να ξεκλειδώσει,,, που δεν ξέρω, τι σόϊ κλείδωμα είναι αυτό.

Προφανώς θα έχεις εγγύηση, αλλά στο Χονγκ Κονγκ, αν κατάλαβα θα το πάρεις από Κίνα.

Η ελληνική αντιπροσωπεία, δεν κάνει σερβίς, δεν τα δέχεται καν,, έτσι ξέρω..

Μεγάλο ρίσκο. Δεν ξέρω αν δουλεύει σε Ελλάδα... Πάρε γνώμες από εδώ το νήμα...

Link to comment
Share on other sites

Τα γραψαμε και στο διπλα θεμα του S10 για την εκδοση Snapdragon οσον αφορα την εγγυηση ειναι 1χρονο απο τον ιδιο τον πωλητη αν παθει κατι η συσκευη.

 

Και εννοειται οτι η εδω Smartec δεν αναλαμβανει επισκευη εκτος εγγυησης σε Snapdragon συσκευες ακομα και επι πληρωμη οπως αναφερει ο συμφορουμιτης απο πανω.

 

Γενικα για τοσο ακριβες συσκευες,ουτε το ρισκο αξιζει αλλα κυριως μετα τον πρωτο χρονο για οτι παθει η συσκευη θα εισαι εκτος εγγυησης και τα εδω service δεν θα στο φτιαχνουν το κινητο ουτε επι πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες, μετά από 11 χρόνια (μέλος από το 2003) αποφάσισα να γράψω γιατί δεν έχω λάβει ικανοποιητικές απαντήσεις στις απορίες μου (αν έχουν απαντηθεί στις προηγούμενες 300-τόσες σελίδες, συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά δεν μπόρεσα να τις διαβάσω όλες):

Ψήνομαι για το Note 9, έχω άκρες να πάρω σε καλή τιμή Ν9600 (φοράει τον Snapdragon 845) με μάλλον Κινέζικο firmware. Μερικές ερωτησούλες,

1) θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω Ελλάδα; (δεν είχα ποτέ μου πριν Samsung δεν ξέρω αν είναι κλειδωμένο ανά περιοχή),

2) αν είναι κλειδωμένο, ξεκλειδώνει;

3) Θα έχω ελληνικό περιβάλλον ή όχι; Αν δεν έχω, θα μπορέσω να του περάσω ελληνικό firmware; Exynos τα μεν - Snapdragon το δε, γίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κοίταξε απλα να πάρεις μια unlocked version και είσαι έτοιμος,και ελληνικά υποστηρίζει και κανένα θέμα με δίκτυα κινητής.

 

Πραγματικά η

Huawei νικάει κατά κράτος σε ταχύτητα φόρτισης & διάρκεια μπαταρίας. Αν μου λείπει κάτι από το mate10 είναι που είχα 20% μπαταρία το πρωί που ξύπναγα & μέχρι να πλυθώ, ντυθώ & να φάω κάτι στα γρήγορα (περίπου 30min όλα αυτά) η μπαταρία είχε φτάσει 80% & με έβγαζε όλη μέρα άνετα με 35% με 40% να είχα στις 24.00

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με Note 10 θα λυθούν αυτα που θα έχει 4500 μπαταρία και θα υποστηρίζει και υπέρ γρήγορη φόρτιση.

Το μόνο που δεν θα λυθεί οτι exynos version θα εξακολουθεί να υπολείπεται σε σχέση με Qualcomm παντού αλλού λιγότερο αλλού περισσότερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις καποιος να μου πει αν το kodi του λειτουργει στην εκδοση leia;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Σήμερα θα αποχωριστώ το note 8 για το note 9.

Θελω την γνώμη σας στο εξής : με ποιό τρόπο θα μεταφέρω εφαρμογές data κλπ.. από το ένα στο άλλο;

Μία μια από την αρχή;

Photo's κλπ είναι στην micro sd.

 

Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Titanium backup

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αυτό το Dobly επιτελούς γιατί απενεργοποιείτε όποτε θυμάται....... δεν το κάνει στάνταρ πότε το κάνει όταν βγάζω-βάζω τα ακουστικά πότε το κρατάει με αυτήν την ενεργεία και δεν ξέρω πότε το βγάζει μόνο του.... θα με σκάσει... :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις καποιος να μου πει αν το kodi του λειτουργει στην εκδοση leia;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Titanium backup

Ναι λειτουργεί τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το jack των ακουστικών μειώνει /κόβει τις ειδοποιήσεις από το ηχείο. Έτσι, έχοντας το δίπλα μου, χωρίς να φορώ τα ακουστικά, δεν ακούω τις ειδοποιήσεις.

Καμία λύση κανείς;

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το jack των ακουστικών μειώνει /κόβει τις ειδοποιήσεις από το ηχείο. Έτσι, έχοντας το δίπλα μου, χωρίς να φορώ τα ακουστικά, δεν ακούω τις ειδοποιήσεις.

Καμία λύση κανείς;

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sound assistant από Galaxy store και νομίζω θα βρεις αυτό που ψάχνεις

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί τέλεια...

 

Σοβαρα μιλας φιλε? Σε μενα μετα απο 20 δευτερολεπτα κλεινει καθε φορα. Ποιο λογισμικο φοραει η συσκευη σου? Εγω εχω του Dr.Ketan την rom.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Sound assistant από Galaxy store και νομίζω θα βρεις αυτό που ψάχνεις

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε και εμένα η τελευταία αναβάθμιση. Σήμερα ξαφνικά από το μεσημέρι και μετά δεν συνδέεται σε κανένα WIFI ούτε και σε 4G. Έκανα πολλές επανεκκινήσεις, λειτουργία ασφαλείας και πάλι τίποτε. Πήρα στην SAMSUNG και μου είπαν αυτό που φοβόμουν σε πρώτη φάση....επαναφορά και αν το κάνει ξανά τότε σερβις! Καμιά ιδέα κανείς ως τελευταία ελπίδα;;;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε από σήμερα το μεσημέρι, αλλά βρήκα τον ύποπτο. Έφταιγε το DNS του adguard για να κόβει τις διαφημίσεις που είχα βάλει στη ρύθμιση "προσωπικό DNS" .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε από σήμερα το μεσημέρι, αλλά βρήκα τον ύποπτο. Έφταιγε το DNS του adguard για να κόβει τις διαφημίσεις που είχα βάλει στη ρύθμιση "προσωπικό DNS" .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα το adblock fast και το έσβησα για να δω, αλλά πάλι τα ίδια. Αυτή είναι εφαρμογή του κινητού που λες, γιατί θυμάμαι ότι κάτι είχα κάνει στην αρχή που το έστησα μέσω του κινητού. Για βοήθησε λίγο σε παρακαλώ!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε από σήμερα το μεσημέρι, αλλά βρήκα τον ύποπτο. Έφταιγε το DNS του adguard για να κόβει τις διαφημίσεις που είχα βάλει στη ρύθμιση "προσωπικό DNS" .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και τι έκανες μετά? Γιατί αυτό έπαθα μόλις και γω..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε από σήμερα το μεσημέρι, αλλά βρήκα τον ύποπτο. Έφταιγε το DNS του adguard για να κόβει τις διαφημίσεις που είχα βάλει στη ρύθμιση "προσωπικό DNS" .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το έπαθα και άλλαξα προσωπικό dns.

Εβαλα το Dns.adguard.com Και δουλεύει καλά μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έπαθα και άλλαξα προσωπικό dns.

Εβαλα το Dns.adguard.com Και δουλεύει καλά μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ήταν! Σ ευχαριστώ!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, συνδέσεις, περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης και βάζεις το προσωπικό dns στο αυτόματο
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα ρε παιδια!!!Σημερα απο το μεσημερι και μετα δεν συνδεοταν στο wifi με τιποτα.Ενω στο iphone ολα μια χαρα.Αλλαξα καναλια στο router εκανα επαννεκινησεις αλλα τιποτα!!!Μπηκα να ρωτησω εδω και διαβασα τα post τα τελευταια,και η λυση βρεθηκε!!!Ηταν το Private DNS!!!Ειχα το Testdns.adguard.com....το εσβησα και ολα μια χαρα!!!Επισης με το Dns.adguard.com μια χαρα!!!Τι εγινε και ξαφνικα μας το εβγαλε σε ολους μαζι???!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Είχα το adblock fast και το έσβησα για να δω, αλλά πάλι τα ίδια. Αυτή είναι εφαρμογή του κινητού που λες, γιατί θυμάμαι ότι κάτι είχα κάνει στην αρχή που το έστησα μέσω του κινητού. Για βοήθησε λίγο σε παρακαλώ!!

Αυτό που λεέι ο φίλος παραπάνω κάνε...και θα είσαι οΚ!

Link to comment
Share on other sites

'Επεσε επιδημία!! Το βρήκα και είναι εύκολο παιδιά.

Λοιπόν...

Πάτε:

->Συνδέσεις->Περισσότερες ρυθμίσεις δικτύου->Προσωπικό DNS->Ανενεργό ή Αυτόματο. Τ

 

Το έβαλα αυτόματα και κατευθείαν έστρωσε! Τελευταία στιγμηγιατί ήμουνα έτοιμος για επαναφορά! Τι χαζομάρα έκανε η samsung και μας άλλαξε σε όλους;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου ώρα έχω το εξής πρόβλημα. Δε μπαίνει σε πολλές εφαρμογές ίντερνετ, είτε με δεδομένα είτε με WiFi Hot spot. Πχ Facebook, messenger, viber μπαίνει! Google, Chrome, YouTube, escore, Tapatalk δε μπαίνει! Τι διαολο!?

ΥΓ τώρα είδα ότι είναι σε όλους!

Απίστευτη ταλαιπωρία. Τώρα μπαίνει σε όλα εκτός από το τις επαφές μου στο Google account κ δε μπορώ να κάνω log in στο λογαριασμό μου στο YouTube vanced

Dsn απενεργοποιημενο.

Κολλάει εδώ κ δεν έχω επαφές!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e0a3e8ca1326bed092cd1c4313f51e23.jpg

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...