Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια τώρα....

Απλά αν ο φίλος θέλει note 9 τότε χτυπάει το χορταστικό 8/512

Βασικά αυτό σκεφτόμουν. Και τα απλά τα έχεις όλα σ ένα νοικοκυρεμενα

Link to comment
Share on other sites

χωρις δευτερη σκεψη!!!!!Προχωρα!!!!8/512

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μια γρήγορη ερώτηση στα μυνήματα πια επιλογή είναι για να με γράφει 160 χαρακτήρες 1 μήνυμα και να μην γράφω 5 λέξεις και να με το πιάνει για 2 και 3 μυνήματα.... κεφάλαια πως πάει γιατί κανονικά από όσο θυμάμαι δεν υποστηρίζετε ακόμα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, πηρα το κινητό εδώ και κάποιες μέρες και ενώ είχα πριν ενα huawei p smart επαθα ενα ψιλοσοκ με τα πολλα που εχει μεσα.

ειναι παρα πολλες οι παραμετροι που εχεις να ρυθμίσεις και ακομα ψαχνομαι.

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι για τη καμερα αυτο με το bixby που αλλαζει τη φωτογραφια πως βγαινει, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..εχω ενα προβλημα με το note 9 που εχω..

αν ξερει καποιος να βοηθησει..

1 φορα μετα απο 3-4 μερες κατα τιν επανεκινισι(παντα) μου βγαζει 2-3 οριζοντιες γραμμες πανω στο κινητο και κατω..

μπορει να το κανω επανεκινησι 20 φορες και να μην το κανει

και στην επομενη μπορει να το κανει

οταν ανοιγει με της γραμμες το ξανακανω και στρωνει ειναι μια χαρα

σημερα μου το εκανε παλη..αλαξα την αναληση οθονης σε 3440 απο 2220 και εστρωσε παλη

εχω καποιο θεμα?ουτε εχει χτυπηθει το τηλεφωνο,ουτε ακομα καν βραχει..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό σκεφτόμουν. Και τα απλά τα έχεις όλα σ ένα νοικοκυρεμενα

 

Αυτό έχω και είναι απόλαυση ο ατελείωτος αποθηκευτικός χώρος. Για την έξτρα ram δεν ξέρω πόσο βοηθάει (δεν έχω κάποιο συγκριτικό).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τώρα συσκευές που δέχονται 2 sim και microsd.

Samsung A50, A70 και μερικά ακόμα

Δε διαφωνώ αλλά μιλάμε για ναυαρχίδα που ήδη κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες στα 500 ευρώ ή 600 αν θες μεγάλη έκδοση και θα καλύψει στα πάντα τον φίλο..

Προσωπικά έχω το 512gb s10 plus και δουλεύω μόνο sd.. Μια στραβή να κάτσει να σπάσει μια οθόνη ή κάτι δεν ρισκάρω data, ούτε θελω συγχρονισμό καθώς δεν κρατάω τα πάντα, πχ βγάζω τα παιδιά μου και κάθε ένα μήνα κάνω εκκαθάριση, με το συγχρονισμό θα στα βάζει όλα πάνω, και αντε βγάλε άκρη, άρα η πιο ασφαλής λύση είναι μια sd που κάθε στιγμή τη βγάζεις και τα έχεις όπου θες ενώ ταυτόχρονα δεν παιδεύεσαι με μεταφορές μεγάλων αρχείων όπως είναι τα βίντεο σε 4κ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλή δεν είναι τίποτα φθηνό και απλό δυστυχώς.

Ειδικά οι microsd, τα τελευταία 15 χρόνια μου έχουν καεί 6-7 και ποτέ δεν πήρα φθηνιαρικες.

Συσκευή, cloud και backup σε εξωτερικό σκληρό δίσκο συχνά. Ότι "χαλάσει" πρώτο θα αντικατασταθεί και μόνο έτσι κρατάς ασφαλή τα τα αρχεία σου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λαμπάκι led ανάβει σε όλες τις ειδοποιήσεις; Στο ινστα δεν ανάβει σε μένα.

 

Εγώ το βλέπω Μπλε σε ινστα.

 

Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις

Να δεις τι είναι ενεργοποιημένο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλή δεν είναι τίποτα φθηνό και απλό δυστυχώς.

Ειδικά οι microsd, τα τελευταία 15 χρόνια μου έχουν καεί 6-7 και ποτέ δεν πήρα φθηνιαρικες.

Συσκευή, cloud και backup σε εξωτερικό σκληρό δίσκο συχνά. Ότι "χαλάσει" πρώτο θα αντικατασταθεί και μόνο έτσι κρατάς ασφαλή τα τα αρχεία σου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Δεν μου έχει χαλάσει ποτέ κάρτα μνήμης εδώ και 15 χρόνια που θυμάμαι να τις δουλεύω. Τώρα αν εσύ είσαι φωτογράφος και τις δουλεύεις τόσο όσο θα τις δουλέψουμε εμείς σε 2 ζωές είναι άλλο.. 6 κάρτες σημαίνει ότι κάτι δεν κάνεις καλά λοιπόν αν δεν είσαι επαγγελματίας.

 

Από εκεί και πέρα εννοείται ότι τα έχω όλα σε 3 δίσκους, αλλά στο κινητό πάντα σε sd.. Δε θα ήθελα τα δεδομένα μου να κάνε σε ένα σέρβις επειδή θα μου χαλάσει μια οθόνη και να χαθούν ή να τα χαζεύουν οι τεχνικοί ( και μη μου πεις ότι αυτά δε γίνονται, ξέρω αρκετά..)

 

Τέλος πάντων μην βγαίνουμε εκτός, απλά ήθελα να δώσω μια λύση στον φίλο όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που θέλει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος πάντων μην βγαίνουμε εκτός, απλά ήθελα να δώσω μια λύση στον φίλο όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που θέλει

 

Νίκο, αυτό που θέλει ο φίλος είναι το Note 9 οπότε η λύση που του πρότεινες είναι αρκετά μακριά..... :)

Όσο για τις κάρτες, αν θυμάσαι είχαμε ξανακάνει την συζήτηση. Είχα κι εγώ θέμα με κάρτα μου. Όχι πως είναι συχνό θέμα αλλά παίζει. Από την στιγμή που υπάρχει back up δεν υπάρχει κανένας φόβος σε καμία από τις 2 περιπτώσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, αυτό που θέλει ο φίλος είναι το Note 9 οπότε η λύση που του πρότεινες είναι αρκετά μακριά..... :)

Όσο για τις κάρτες, αν θυμάσαι είχαμε ξανακάνει την συζήτηση. Είχα κι εγώ θέμα με κάρτα μου. Όχι πως είναι συχνό θέμα αλλά παίζει. Από την στιγμή που υπάρχει back up δεν υπάρχει κανένας φόβος σε καμία από τις 2 περιπτώσεις.

 

κοιτα, οταν ο φιλος σου ζηταει λυση με 3 θυρες και ναυαρχιδα, δεν ειναι κακο να προτεινεις κατι αξιολογο, θελει το νοτε 9 αλλα που ξερεις αν απλα δεν ξερει τι αλλες επιλογες εχει οπως το asus?

Επισης για τις sd ναι τα εχουμε πει, αλλα καθε ενας εχει τις εμπειριες του, εχω sd στη γυναικα μου, στη μανα μου, στον πατερα μου, ειδικα στους 2 τελευταιους, εχουν την ιδια sd, μια απλη φθηνη, εδω και 3-4 χρονια στο ιδιο κινητο και δουλευουν αριστα. Απο εκει και περα ο καθε ενας λειτουργει οπως θελει, εγω εκτος οτι θελω να εχω δεδομενα μεσα στο κινητο, αρα θελω sd γιατι σε καθε αλλαγη συσκευης τα μεταφερω σε μια κινηση, δεν καθομαι να παιρνω καθε τρεις και λιγο back up, μια φορα το μηνα μαζευονται και τα ριχνω, και μεχρι τοτε ειναι μια χαρα στην Sd..θεωρω μεγαλυτερο ρισκο να τα εχω στην εσωτερικη, περα απο το ατυχημα, πιο συχνα εχω δει να σκαλωνουν, παθαινουν διαφορα, μερικα κινητα με μια απλη αναβαθμιση, με μια εφαρμογη, με το τιποτα, παρα να χαλανε οι sd. αυτα απο εμενα. ας κανει ο,τι θελει ο φιλος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα παραγγελία και το παραλαμβάνω αύριο.

Αν μπορείτε στείλτε link από θήκη που έχετε αγοράσει και μείνατε ευχαριστημένοι και που δεν είναι πολύ χοντρή και δεν το παχαίνει πολύ το κινητό γιατί από μόνο το ήδη είναι αρκετά κουμούτσα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς κόβουμε τις διαφημίσεις σε όλο το κινητό χωρίς root?Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε;

Μετά από rootορισμένο κινητό τόσα χρόνια μου κάθεται καπως να τις βλέπω τώρα.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις, περισσότερες ρυθμίσεις συνδέσης, προσωπικό dns και γράψε μέσα

dns.adguard.com

Ετοιμος

Λειτουργει και σε s7 edge?? Ρωτάω γιατι ποτε δεν εχω ασχοληθεί.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα παραγγελία και το παραλαμβάνω αύριο.

Αν μπορείτε στείλτε link από θήκη που έχετε αγοράσει και μείνατε ευχαριστημένοι και που δεν είναι πολύ χοντρή και δεν το παχαίνει πολύ το κινητό γιατί από μόνο το ήδη είναι αρκετά κουμούτσα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω εχω αυτη και ειμαι πολυ ικανοποιημενος,λεπτη και minimal

 

https://www.skroutz.gr/s/15806795/Ringke-Air-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-Note-9.html

 

Αν ομως θες πραγματικη προστασια, αναγκαστηκα θα πας σε κατι ποιο χοντροκομμενο

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα παραγγελία και το παραλαμβάνω αύριο.

Αν μπορείτε στείλτε link από θήκη που έχετε αγοράσει και μείνατε ευχαριστημένοι και που δεν είναι πολύ χοντρή και δεν το παχαίνει πολύ το κινητό γιατί από μόνο το ήδη είναι αρκετά κουμούτσα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πήρα μαζί με το κινητό τη Spigen Liquid Air στα 9.90€

Λεπτή (σχεδόν δεν την καταλαβαίνεις), Σταθερή, Δε γλιστράει, Στις γωνίες έχει κυψέλες αέρα για απορρόφηση κραδασμού ΚΑΙ Tempered Glass Friendly.

 

Σε αυτή την τιμή νομίζω είναι ό,τι πιο VFM.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πατέντα είναι αυτή που έχουν μερικά καταστήματα? Ίδια τιμή τιμολογιο και απόδειξη?

 

Από πότε? Ih5TSZe.jpg

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πατέντα είναι αυτή που έχουν μερικά καταστήματα? Ίδια τιμή τιμολογιο και απόδειξη?

 

Από πότε? Ih5TSZe.jpg

Κάποια λαμογια κάνουν και δεν πληρώνουν ΦΠΑ. Δεν ξέρω ακριβως τι. Για αυτό όταν τους λες για τιμολόγιο σε ζητάνε 15 χαρτιά και κάνουν και 20 μέρες να τα δουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...