Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια εβδομάδα,μπορεί και ένα μήνα,μπορεί και ποτέ. Εγώ προσωπικά 500 ευρώ δεν τα δέσμευα για να δω πότε θα μαζέψει παραγγελίες το εκάστοτε κατάστημα για να εξυπηρετηθώ,

 

Εγω παλι γιατι δεν περιμενα ποτε πανω απο 4 μερες σε αυτα τα μαγαζακια κι επαιρνα 10-30% φθηνοτερα συσκευες, σε μπολικες αγορες? Ρισκαδορος? Ανενημερωτος? Χμμμ. Μπαααα :wacko::wacko::wacko:

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Mια εβδομάδα,μπορεί και ένα μήνα,μπορεί και ποτέ. Εγώ προσωπικά 500 ευρώ δεν τα δέσμευα για να δω πότε θα μαζέψει παραγγελίες το εκάστοτε κατάστημα για να εξυπηρετηθώ.

 

Σου έχει τύχει ποτέ μήνας ή έτσι απλά το λες. Γιατί έχω κάνει πάρα πολλές αγορές και ποτε δεν περίμενα τόσο. Και γενικά δεν πετάω το 100ρικο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατά την επαναρφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το τηλέφωνο ζητά για επιβεβαίωση-ασφάλεια κάποιο κωδικό ή την κάνει κατευθείαν; Πχ τα ΧΙΑΟΜΙ ζητάνε και πολύ σωστά κωδικό.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κατά την επαναρφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το τηλέφωνο ζητά για επιβεβαίωση-ασφάλεια κάποιο κωδικό ή την κάνει κατευθείαν; Πχ τα ΧΙΑΟΜΙ ζητάνε και πολύ σωστά κωδικό.

 

Ναι, το samsung account ζητα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το samsung account ζητα...

 

Ωραία, καλό αυτό!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλά μαγαζιά στο skroutz έχουν νέο κόλπο για να μην παίρνει ο κόσμος με τιμολόγιο πέρα απο το ότι ζητάνε 100 χαρτιά πλέον τα κινητά τα βάζουν κατόπιν παραγγελίας ενώ τα έχουν ετοιμοπαράδοτα στο κατάστημα. Εγώ όταν πήρα το note μου πήρα τηλέφωνο δύο skroutzomagaza που το είχαν κατόπιν παραγγελίας και με ρώτησαν θέλετε τιμολόγιο ή απόδειξη....όταν τους είπα απόδειξη μου είπαν έχουμε ετοιμοπαράδοτο μπορείτε να περάσετε και σήμερα να το πάρετε....μετά απο λίγο τους περνώ τηλέφωνο και τους λέω τιμολόγιο και μου λένε πέρα απο τις 10 μέρες που θέλουν να "ελέγξουν" τα χαρτιά μετά το κινητό μπορεί να κάνει και 20 μέρες να έρθει. Στο τέλος σε κάνουν να πεις δε γα... θα το πάρω με απόδειξη στα 580 έτσι κ αλλιώς πάλι γλιτώνω. Τα περισσότερα skroutzomagaza κάνουν πουστιες με το ΦΠΑ έτσι κονομάνε και φυσικά ο νόμος για να αφαιρείται το ΦΠΑ άμεσα γι αυτούς βγήκε, στην αρχή βάζαν άλλες τιμές με τιμολόγιο άλλες με απόδειξη αλλά φυσικά αυτό ήταν παράνομο και πλέον απλά σε δυσκολεύουν με άπειρα χαρτιά και πολλές μέρες μπας και δεν ασχοληθείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλά μαγαζιά στο skroutz έχουν νέο κόλπο για να μην παίρνει ο κόσμος με τιμολόγιο πέρα απο το ότι ζητάνε 100 χαρτιά πλέον τα κινητά τα βάζουν κατόπιν παραγγελίας ενώ τα έχουν ετοιμοπαράδοτα στο κατάστημα. Εγώ όταν πήρα το note μου πήρα τηλέφωνο δύο skroutzomagaza που το είχαν κατόπιν παραγγελίας και με ρώτησαν θέλετε τιμολόγιο ή απόδειξη....όταν τους είπα απόδειξη μου είπαν έχουμε ετοιμοπαράδοτο μπορείτε να περάσετε και σήμερα να το πάρετε....μετά απο λίγο τους περνώ τηλέφωνο και τους λέω τιμολόγιο και μου λένε πέρα απο τις 10 μέρες που θέλουν να "ελέγξουν" τα χαρτιά μετά το κινητό μπορεί να κάνει και 20 μέρες να έρθει. Στο τέλος σε κάνουν να πεις δε γα... θα το πάρω με απόδειξη στα 580 έτσι κ αλλιώς πάλι γλιτώνω. Τα περισσότερα skroutzomagaza κάνουν πουστιες με το ΦΠΑ έτσι κονομάνε και φυσικά ο νόμος για να αφαιρείται το ΦΠΑ άμεσα γι αυτούς βγήκε, στην αρχή βάζαν άλλες τιμές με τιμολόγιο άλλες με απόδειξη αλλά φυσικά αυτό ήταν παράνομο και πλέον απλά σε δυσκολεύουν με άπειρα χαρτιά και πολλές μέρες μπας και δεν ασχοληθείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παλιό κόλπο ....και πολλά άλλα κάνουν σε όλα τα είδη από εστιατόρια μέχρι...

Αλλά και κανονικά με ΦΠΑ να το πάρεις και νόμιμη απόδειξη που ξέρουμε εμείς ότι τον αποδίδουν στο κράτος....τέλος πάντων έτσι είναι ....

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να έχουμε action memo στο note 9 ρε παιδια.το ειχα στο note 3 κ ήταν τέλειο.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο you tube σαν αυτο:https://youtu.be/vg-UZCMGpuQ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παλιό κόλπο ....και πολλά άλλα κάνουν σε όλα τα είδη από εστιατόρια μέχρι...

Αλλά και κανονικά με ΦΠΑ να το πάρεις και νόμιμη απόδειξη που ξέρουμε εμείς ότι τον αποδίδουν στο κράτος....τέλος πάντων έτσι είναι ....

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

Ααα γιαυτο οταν πηρα και ρωτησα, μου λεει, αποδειξη ή τιμολογιο? Κι οταν ειπα αποδειξη, λεει, "μισο να δω. Εχουμε μια ακυρωση. Το στελνω αμεσως."

 

Λεω κι εγω, πώς κι ολα τα σκρουτζομαγαζα τα εχουν ολα κατοπιν παραγγελιας πλεον;

 

Πηρα απο mythiki.gr "tempered" και για το φακο της καμερας και μου βγηκε μεβρανη. Τους πηρα τηλ και περιμενω να δω τι θα κανουμε.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Επειδή ενδιαφέρομαι να κάνω και εγώ την μετάβαση στο note 9 καθαρά για επαγγελματική χρήση θα ήθελα όποτε βρείτε χρόνο να μου επιβεβαιώσετε το παρακάτω :

Έχω μια sim εξωτερικού την οποία και κάνω χρήση μόνιμα και διαρκώς μιας και μένω εξωτερικό, μπορώ να έχω αυτή η οποία να είναι μόνιμα ενεργή στα δεδομένα της και την ελληνική μου με κλειστά δεδομένα μόνο για να δέχομαι κλήσεις? Και επιπρόσθετα να έχω και micro sd? Υπάρχει έξτρα θύρα?

Τέλος, γνωρίζετε αν υποστηρίζει 5G? Μιας και ο παροχος μου έχει την επιλογή αυτή ήδη ενεργή?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Επειδή ενδιαφέρομαι να κάνω και εγώ την μετάβαση στο note 9 καθαρά για επαγγελματική χρήση θα ήθελα όποτε βρείτε χρόνο να μου επιβεβαιώσετε το παρακάτω :

Έχω μια sim εξωτερικού την οποία και κάνω χρήση μόνιμα και διαρκώς μιας και μένω εξωτερικό, μπορώ να έχω αυτή η οποία να είναι μόνιμα ενεργή στα δεδομένα της και την ελληνική μου με κλειστά δεδομένα μόνο για να δέχομαι κλήσεις? Και επιπρόσθετα να έχω και micro sd? Υπάρχει έξτρα θύρα?

Τέλος, γνωρίζετε αν υποστηρίζει 5G? Μιας και ο παροχος μου έχει την επιλογή αυτή ήδη ενεργή?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την απάντηση σας

 

Για να έχεις δεδομένα μόνο από την μία κάρτα φαντάζομαι ότι γίνεται.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι ότι 2 σιμ συν κάρτα μνήμης δεν γίνεται. Έχει 2 θύρες και όχι 3.

 

5G δεν έχει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος το σημείωμά της σβηστης οθόνης να συνεχίσει να φαίνεται όταν η οθόνη είναι κλειστή?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος το σημείωμά της σβηστης οθόνης να συνεχίσει να φαίνεται όταν η οθόνη είναι κλειστή?

 

Από όσο γνωρίζω όχι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος το σημείωμά της σβηστης οθόνης να συνεχίσει να φαίνεται όταν η οθόνη είναι κλειστή?
Ότι off screen memo γράφεις, μπορείς να το κάνεις pin στην AOD πατώντας το εικονίδιο με την πινέζα πάνω αριστερά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις δεδομένα μόνο από την μία κάρτα φαντάζομαι ότι γίνεται.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι ότι 2 σιμ συν κάρτα μνήμης δεν γίνεται. Έχει 2 θύρες και όχι 3.

 

5G δεν έχει.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.... Το s10+ γνωρίζεις αν έχει 3 θύρες....? Πρόβλημα αυτό. :(

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.... Το s10+ γνωρίζεις αν έχει 3 θύρες....? Πρόβλημα αυτό. :(

Ούτε η σειρά S10 έχει 3 θύρες. Αλλά έχω δεί πατέντες όπου μπορείς να έχεις 2 sim και microsd, με αυτό που κάνουν είναι να βγάζουν το κύκλωμα της sim και να το κολλάνε πάνω στην sd. Γίνεται νομίζω σε όλα τα dual sim/microsd αλλά πρέπει να είσαι υπερ της πατεντας.

Link to comment
Share on other sites

Ότι off screen memo γράφεις, μπορείς να το κάνεις pin στην AOD πατώντας το εικονίδιο με την πινέζα πάνω αριστερά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αυτό έψαχνα. Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Επειδή ενδιαφέρομαι να κάνω και εγώ την μετάβαση στο note 9 καθαρά για επαγγελματική χρήση θα ήθελα όποτε βρείτε χρόνο να μου επιβεβαιώσετε το παρακάτω :

Έχω μια sim εξωτερικού την οποία και κάνω χρήση μόνιμα και διαρκώς μιας και μένω εξωτερικό, μπορώ να έχω αυτή η οποία να είναι μόνιμα ενεργή στα δεδομένα της και την ελληνική μου με κλειστά δεδομένα μόνο για να δέχομαι κλήσεις? Και επιπρόσθετα να έχω και micro sd? Υπάρχει έξτρα θύρα?

Τέλος, γνωρίζετε αν υποστηρίζει 5G? Μιας και ο παροχος μου έχει την επιλογή αυτή ήδη ενεργή?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την απάντηση σας

 

Το asus zenfone 6 που θα βγει θα έχει 3 θύρες, μια για κάρτα μνήμης και 2 για sim οπότε δες το αν σε ενδιαφέρει χωρίς πατέντες. Εξάλλου θα είναι αρκετά φθηνό

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το asus zenfone 6 που θα βγει θα έχει 3 θύρες, μια για κάρτα μνήμης και 2 για sim οπότε δες το αν ΑΕ καίει χωρίς πατέντες. Εξάλλου θα είναι αρκετά φθηνό

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.. Το εκτιμώ!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το Ότι οι μηχανικοί λογισμικού της sammy είναι απαράδεκτοι είναι γνωστό. Δε θέλω να επεκταθώ περισσότερο τώρα.

 

Μπορεί κανείς να μου πει που μπορώ να βρω το good lock 2019 και αν γίνεται και για το ΤΑΒ 4s

 

Ευχαριστω

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Το asus zenfone 6 που θα βγει θα έχει 3 θύρες, μια για κάρτα μνήμης και 2 για sim οπότε δες το αν ΑΕ καίει χωρίς πατέντες. Εξάλλου θα είναι αρκετά φθηνό

 

 

 

Υπάρχουν και τώρα συσκευές που δέχονται 2 sim και microsd.

Samsung A50, A70 και μερικά ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τώρα συσκευές που δέχονται 2 sim και microsd.

Samsung A50, A70 και μερικά ακόμα

 

Χρόνια τώρα....

Απλά αν ο φίλος θέλει note 9 τότε χτυπάει το χορταστικό 8/512

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...