Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια λαμογια κάνουν και δεν πληρώνουν ΦΠΑ. Δεν ξέρω ακριβως τι. Για αυτό όταν τους λες για τιμολόγιο σε ζητάνε 15 χαρτιά και κάνουν και 20 μέρες να τα δουν.

 

Είδα τώρα σε κατάστημα που είχα ψωνίσει παλιότερα, ότι έχουν κάνει ακριβώς αυτό. Είναι νόμιμο? Που μπορώ να τους κάνω καταγγελία αν δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος φίλε μου. Το adguard premium είναι πλήρης πρόγραμμα για προστασία από τα πάντα. Ούτε tracking θα κρατάνε τα sites τίποτα. Και προστασία από malware κτλ.

 

Αν δεν είναι κόπος το θέλω και εγώ.Ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πατέντα είναι αυτή που έχουν μερικά καταστήματα? Ίδια τιμή τιμολογιο και απόδειξη?

 

Από πότε? Ih5TSZe.jpg

 

Η επίσημη απάντηση είναι ότι το τιμολόγιο έχει τιμή καταστήματος ενώ η απόδειξη τιμή Web.....

Εννοείται ότι είναι μια βλακεια αλλά κρίνονται πίσω από αυτό. Μια καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση είναι ότι το τιμολόγιο έχει τιμή καταστήματος ενώ η απόδειξη τιμή Web.....

Εννοείται ότι είναι μια βλακεια αλλά κρίνονται πίσω από αυτό. Μια καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη

 

Τέλεια. Θέλω τιμολόγιο στην τιμή web. Θα πάρω να ρωτήσω κατά πόσο είναι νόμιμο και θα προβώ σε καταγγελία

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση είναι ότι το τιμολόγιο έχει τιμή καταστήματος ενώ η απόδειξη τιμή Web.....

Εννοείται ότι είναι μια βλακεια αλλά κρίνονται πίσω από αυτό. Μια καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη

 

Βγαίνουμε εκτός θέματος, αλλά...

 

Βρίσκει παραθυράκι ο μαγαζάτορας πουλάει μισή τιμή από τις μεγάλες αλυσίδες βγάζει και κέρδος.

Βρίσκει παραθυράκι κι ο πελάτης και παίρνει 10 συσκευές σε ακόμα πιο χώμα τιμή.

Νομίζω ότι παραλογιζόμαστε.

 

Από πραγματικές λαμογιές, πρόσφατα προσωπικά περιστατικά.

 

Το you.gr είναι questonline η εταιρεία και στην τράπεζα εμφανίζεται questioline η χρέωση. Δεν ξέρω τι λαμογιά έχουν κάνει ή αν είναι τυπογραφικό. Έκανα ακύρωση άμεσα λόγο του ban της Huawei αλλά ακόμα περιμένω τα λεφτά (2 εβδομάδες στα τηλέφωνα). Όταν είναι να τα παίρνουν όλοι ξέρουν άμεσα...

Οι άλλοι στο mythiki.gr το προστατευτικό για την κάμερα το παρουσιάζουν σαν tempered glass ενώ είναι ζελατίνα και την πουλανε σχεδόν 1500% πάνω (5.90€), 3.5 ευρω παίρνεις 10άδα από ebay. Ακόμα περιμένω να επιστρέψουν τα λεφτά (ή να εμφανιστούν στην τράπεζα).

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα παραγγελία και το παραλαμβάνω αύριο.

Αν μπορείτε στείλτε link από θήκη που έχετε αγοράσει και μείνατε ευχαριστημένοι και που δεν είναι πολύ χοντρή και δεν το παχαίνει πολύ το κινητό γιατί από μόνο το ήδη είναι αρκετά κουμούτσα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω αυτήν και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. Είναι λεπτή, δεν γλιστράει και δεν προσθέτει σχεδόν καθόλου επιπλέον όγκο.

 

https://www.skroutz.gr/s/15829558/MSVII-Super-Slim-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πατέντα είναι αυτή που έχουν μερικά καταστήματα? Ίδια τιμή τιμολογιο και απόδειξη?

 

 

 

Από πότε? Ih5TSZe.jpg

Ναι και καλά ότι η τιμή που έχουν είναι μόνο για λιανική, αν θες τιμολόγιο σου λέει ότι έχει άλλη τιμή η οποία αφαιρώντας το ΦΠΑ πάει λίγο χαμηλότερα από την τιμή λιανικής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα παραγγελία και το παραλαμβάνω αύριο.

Αν μπορείτε στείλτε link από θήκη που έχετε αγοράσει και μείνατε ευχαριστημένοι και που δεν είναι πολύ χοντρή και δεν το παχαίνει πολύ το κινητό γιατί από μόνο το ήδη είναι αρκετά κουμούτσα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω εχω αυτη και ειμαι πολυ ικανοποιημενος,λεπτη και minimal

 

https://www.skroutz.gr/s/15806795/Ringke-Air-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-Note-9.html

 

Αν ομως θες πραγματικη προστασια, αναγκαστηκα θα πας σε κατι ποιο χοντροκομμενο

 

Εγώ πήρα μαζί με το κινητό τη Spigen Liquid Air στα 9.90€

Λεπτή (σχεδόν δεν την καταλαβαίνεις), Σταθερή, Δε γλιστράει, Στις γωνίες έχει κυψέλες αέρα για απορρόφηση κραδασμού ΚΑΙ Tempered Glass Friendly.

 

Σε αυτή την τιμή νομίζω είναι ό,τι πιο VFM.

 

Έχω αυτήν και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. Είναι λεπτή, δεν γλιστράει και δεν προσθέτει σχεδόν καθόλου επιπλέον όγκο.

 

https://www.skroutz.gr/s/15829558/MSVII-Super-Slim-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ότι θέλετε για αξεσουάρ και τα συναφή παρακαλώ εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470117

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που είσαστε τόσο ενεργό sub group.. Ευγενικό και βοηθάτε για τα πάντα όλα... Αξίζει και από αυτό και μόνο η αγορά του :) Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και θα το αγοράσω με το που έρθω Ελλάδα το καλοκαίρι να πάρω το μπλε... Είναι πανέμορφο και η οθόνη του το κάτι άλλο....

 

Καλημέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική πληκτρολόγηση δεν υποστηρίζει Ελληνικά, άρα πως την αλλάζω την υποστήριξη αυτή για να έχω και Ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική πληκτρολόγηση δεν υποστηρίζει Ελληνικά, άρα πως την αλλάζω την υποστήριξη αυτή για να έχω και Ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το πληκτρολόγιο Samsung δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, αλλά στα ελληνικά με το SwiftKey γίνεται μια χαρά μέσω Google. Και μπορείς να κατεβάσεις και πακέτο γλώσσας για χρήση χωρίς σύνδεση ίντερνετ.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αλλά με το πληκτρολόγιο της Samsung's δεν γίνεται να χρησιμοποιεί την φωνητική πληκτρολόγηση της Google;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αλλά με το πληκτρολόγιο της Samsung's δεν γίνεται να χρησιμοποιεί την φωνητική πληκτρολόγηση της Google;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις το δοκίμασα.

 

Γενική Διαχείριση > Γλώσσα και Εισαγωγή > Πληκτρολόγιο Οθόνης > Διαχείριση Πληκτρολογίων

Κι αφήνεις μόνο πληκτρολόγιο Samsung ΚΑΙ Φωνητική Εισαγωγή Google.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι!! το τηλέφωνο που έχω είχε χώρα προορισμού την Πορτογαλία, αναβάθμιση δεν έχει πάρει ακόμα, γνωρίζει κανεις αν θα υπάρξει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στα settings, ενημέρωση λογισμικού, και πάτα στην πρώτη επιλογή, μήπως το πετύχει χειροκίνητο.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για Βοηθήστε το bixby πως μπορεί να απενεργοποιηθεί ή τέλος πάντων να απαλλαγούμε από αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για Βοηθήστε το bixby πως μπορεί να απενεργοποιηθεί ή τέλος πάντων να απαλλαγούμε από αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.androidcentral.com/how-completely-disable-bixby

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Και ένα τελευταίο. (Τρόπος του λέγειν).

Η rom που φορά τώρα είναι csc AUT.

Προτείνεται να το αφήσω με αυτή η να βάλω την Ελληνική;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να βάλεις Ελληνική;

Εμένα είχε ATΟ (Αυστρία) και μόλις έβαλα την Γερμανική μου σιμ γύρισε σε DBT.

Αυτό είναι και το όλο νόημα του multi csc.

Βάζεις μέσα την κάρτα σου και τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ 4αρων ημερών και έχω ενθουσιαστεί με αυτο το εργαλείο. Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε μια φωτογραφία ασπρόμαυρη με κάποια σημεία έγχρωμα;Το έχει το τηλέφωνο ή πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ 4αρων ημερών και έχω ενθουσιαστεί με αυτο το εργαλείο. Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε μια φωτογραφία ασπρόμαυρη με κάποια σημεία έγχρωμα;Το έχει το τηλέφωνο ή πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβάζεις εφαρμογή. Υπάρχουν πολλές.

Καλορίζικο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ 4αρων ημερών και έχω ενθουσιαστεί με αυτο το εργαλείο. Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνουμε μια φωτογραφία ασπρόμαυρη με κάποια σημεία έγχρωμα;Το έχει το τηλέφωνο ή πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

edit 1: Αφαίρεσαν και αυτή τη λειτουργία με την αναβάθμιση σε Pie? Δεν βρίσκω κάτι σχετικό εγώ. χμμμ…

 

edit 2: Άκυρο, υπάρχουν αλλά εντελως διαφορετικά μενού. Αν το σκαλίσεις λίγο θα το βρεις, μόλις το τσέκαρα.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, σε αυτό το μενού "κρατάει" το χρώμα που επιλέγεις οπουδήποτε υπάρχει στην φωτογραφία. Πχ επιλέγεις ένα κόκκινο φόρεμα αλλά πιο πέρα υπάρχει ένα κόκκινο αυτοκίνητο οπότε θα κρατήσει και τα δύο. Σωστά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, σε αυτό το μενού "κρατάει" το χρώμα που επιλέγεις οπουδήποτε υπάρχει στην φωτογραφία. Πχ επιλέγεις ένα κόκκινο φόρεμα αλλά πιο πέρα υπάρχει ένα κόκκινο αυτοκίνητο οπότε θα κρατήσει και τα δύο. Σωστά?

 

Ναι αλλά μπορείς να σβήσεις ότι δεν θες.

Έκανα έναν μίνι οδηγό με τη φωτό της Μεγάλης χθεσινής βραδιάς.

 

Screenshot-20190602-101749-Gallery.jpg

 

Screenshot-20190602-101810-Photo-Editor.jpg

 

Screenshot-20190602-101910-Photo-Editor.jpg

 

20190602-102829.jpg

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...