Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) δε νομιζω να ειναι ΔΥ που ελεγχουν τα δεματα της καθε εταιρειας κουριερ

μονο τα δεματα των ελτα , ελτα κουριερ ελεγχουν , οι υπολοιπες εταιρειες η καθεμια νομιζω οτι εχει

δικους της υπαλληλους ! δεν ειμαι 100% σιγουρος βεβαια

2) παιρνεις τηλεφωνο κεντρικα DHL και ρωτας γιατι εγινε ο,τι εγινε , τους δινεις το τρακινγκ και αναφερεις ο,τι

οπως βλεπουν ερχεται απο Πολωνια αρα το ολο ζητημα ειναι απλα απαραδεκτο

ειλικρινα ειμαι περιεργος να μαθω τι σου ειπαν απο DHL , εκτος κι αν δεν πηρες ακομα

 

Έχω εξαντήσει όλες τις ενέργεις φίλε μου.Και το τελωνείο και την κούριερ και την εταιρία.Η απάντηση θα κριθεί απλά την τρίτη με την απάντηση του τελωνείου πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα σχόλια των περισσότερων στο νήμα αλλά πρέπει να καταλάβουμε κάτι.

Στα χρήματα του το 1+ είναι το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί.

Είτε έχεις το 5t , είτε το 6αρι.

Είναι νομίζω άτοπο να το συγκρίνεις με ακριβότερα κινητά γιατί είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους.

Δεν συγκρίνεται με s9+, note 8, pixel 2xl, και πάει λέγοντας.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αυτά πιστεύεις εσυ... Γιατί εγώ πιστεύω αλλά. Όπως ότι δεν είναι στην ίδια κατηγορία ακομα και αυτά τα τρία κινητά που ανέφερες. Και ακριβότερο από αυτά να ήταν το oneplus αυτό θα διάλεγα. Το ότι πληρώνεται παραπάνω δεν σημαίνει ότι αξίζει αυτό που αγοράζεται

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

στο ποστ #619 εδω εβαλα 3 φωτογραφιες απο note - mate - op6

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7579342#post7579342

 

Με διαφορά το χειρότερο το Oneplus6. :(

 

Πρώτο και καλύτερο το Mate 10 prο με πολύ κοντά το Note 8.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣ.ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ Η ΡΕΚΟΒΕΡΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΛΩΡΙΑ ΛΑΧΤΑΡΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ την περασα χωρις κανενα απολυτως προβλημα με τα βηματα που περιγραφη ο μοντ..!! ρουταρα κιολας.. σουπερ..!!!

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-unlock-bootloader-flash-twrp-t3792643/page17

 

Μόλις φλασαρα και dolby atmos πάνω.. το ηχείο τα σπάει..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά το χειρότερο το Oneplus6. :(

 

Πρώτο και καλύτερο το Mate 10 prο με πολύ κοντά το Note 8.

 

στην πρώτη φώτο τα κόκκινα άνθη πάνω στο δεντρο με το mate δεν φαίνονται καν, δεν μπορεί καν να τα πιάσει, με το note φαίνονται λίγο και με το 6 φαίνονται πεντακάθαρα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το νοτε σχεδόν σε όλες τραβάει με λάθος white balance

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά το χειρότερο το Oneplus6. :(

 

Πρώτο και καλύτερο το Mate 10 prο με πολύ κοντά το Note 8.

Όλοι λένε οτι το oneplus έχει καλύτερη κάμερα ακόμα και από iphone x. Εδώ όμως στο myphone είμαστε τσακάλια και ξέρουμε καλύτερα.

Εγώ περιμένω dxo

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

μετά απο χρήση λίγων ήμερα έβγαλα και τα δικά μου συμπεράσματα ! ήρθα απο 1+5τ

από θέμα ταχύτητας η συσκευή είναι άλλου ! οτι του ζητήσεις τοι κάνει άμεσα χωρίς καμιά καθυστέρηση!

από κάμερα δεν ειδα καμιά τρελή βελτίωση εκεί που κατάλαβα διάφορα είναι στο βίντεο , απο θέμα μπαταρίας νομίζω οτι το 5τ ήταν καλύτερο ! τουλάχιστον στα δικα μου τα χεριά. οθόνη τα ιδια με πέρυσι καμιά αλλαγή.

 

μπορει κάποιος να μου προτείνει γυαλιά VR Headset για oneplus 6 ??????????? γιατι οσο βρίσκω ειναι μέχρι 6'' !!!!!

Edited by dpantopoulos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο νόμος της αγοράς λέει ότι αυτό που πληρώνεις αυτό αγοράζεις.

Τις υπεραξίες τις δημιουργούμε εμείς.

Στην προκειμένη περίπτωση εσύ.

Μου λες ότι και ακριβότερο να ήταν από ένα pixel 2 XL εσύ θα επέλεγες το 1+6.

Δλδ είναι καλύτερη συσκευή στα μάτια σου.

Τι να πω ρε φίλε μου, είπαμε είναι καλή συσκευή αλλά μην τα ισοπεδώνεις όλα.

Δεν συγκρίνεται στο πουθενά.

Μάλλον δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου ποτέ.

Και μάλλον καμία άλλη συσκευή.

Και σε παρακαλώ μη μου απαντήσεις πρώην κάτοχος άλλων συσκευών ή έχουν περάσει από τα χέρια μου συσκευές δεν πρόκειται να σε πιστέψω.

Μονον1+

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε οτι το oneplus έχει καλύτερη κάμερα ακόμα και από iphone x. Εδώ όμως στο myphone είμαστε τσακάλια και ξέρουμε καλύτερα.

Εγώ περιμένω dxo

 

καλά το iphone x δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.. μόλις πέσει λίγο το φως πάσχει αρκετά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο νόμος της αγοράς λέει ότι αυτό που πληρώνεις αυτό αγοράζεις.

Τις υπεραξίες τις δημιουργούμε εμείς.

Στην προκειμένη περίπτωση εσύ.

Μου λες ότι και ακριβότερο να ήταν από ένα pixel 2 XL εσύ θα επέλεγες το 1+6.

Δλδ είναι καλύτερη συσκευή στα μάτια σου.

Τι να πω ρε φίλε μου, είπαμε είναι καλή συσκευή αλλά μην τα ισοπεδώνεις όλα.

Δεν συγκρίνεται στο πουθενά.

Μάλλον δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου ποτέ.

Και μάλλον καμία άλλη συσκευή.

Και σε παρακαλώ μη μου απαντήσεις πρώην κάτοχος άλλων συσκευών ή έχουν περάσει από τα χέρια μου συσκευές δεν πρόκειται να σε πιστέψω.

Μονον1+

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Οτι ναναι.

Θα σχολιάσω μόνο αυτο που λες για τον νόμο της αγοράς ότι αυτό που πληρώνεις αυτό αγοράζεις

Εχθές παρήγγειλα μια μερίδα γύρο και 2 σουβλάκια(καλαμάκια για τους Αθηναίους) και πλήρωσα 10 ευρω. Μόλις άνοιξα την σακούλα συνειδητοποίησα οτι η μερίδα ήταν πολύ μικρή και όλο αυτό δεν άξιζε οχι 10 ευρω αλλά 5.Και είπα στην γυναίκα μου δεν παίρναμε καλύτερα 4 πιτογύρα και θα χορταίναμε και λιγότερα θα πληρώναμε. Οπότε καταλαβαίνεις οτι αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει πάντα.

Όσο για τα υπόλοιπα που γράφεις δεν πρόκειται να ασχοληθω

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ κλαίω με το παράδειγμα που ανέφερες.

Είναι τραγικό να μου φέρνεις παράδειγμα σουβλάκια.

Να σε βοηθήσω λίγο.

Έχεις 500€ για να αγοράσεις κινητό.

Δεν κοιτάς pixel κοιτάς 1+

Έχεις 10.000€ για αγορά αυτοκινήτου.

Δεν κοιτάς Audi κοιτάς Citroen.

Δεν τα συγκρίνεις αδερφέ.

Στο έκανα λίγο πιο απλά γιατί μάλλον δεν μπορείς να το καταλάβεις.

Και βγαίνει το pixel 3 στα ίδια χρήματα με το 1+ και εσύ αγοράζεις το 1+

Μας έπεισες αδερφέ.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη μήπως γίνεται να πας στο tracking στο site της dhl και να τραβήξεις ένα screenshot να δούμε και εμείς που περιμένουμε το κινητό τι σου γράφει?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν θες να καταλάβεις. Και πιο απλο από τα σουβλάκια δεν μπορώ να στο κάνω.

Αν βγει το pixel 3 και με ικανοποιεί σε αυτά που ζητάω θα πάρω το pixel 3. Πριν ανεφερες άλλες συσκευές που για εμένα δεν αξίζουν. Το ότι είναι ακριβές δεν σημαίνει ότι είναι και καλές. Το iphone x είδες τι έγινε που σπάει πίσω η κάμερα.

Α όσο για το αυτοκίνητο? Τι? audi? χαχαχαχχααχαχαχ

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αυτό που καταλαβαίνω με το παραπάνω τεστ φωτογραφιών από τα OP6, Mate 10 και Note 8, είναι πως ακόμα και εκεί όλα είναι υποκειμενικά. Άλλος βγάζει το Note πρώτο στην κατάταξη, άλλος το Mate και άλλος το OnePlus. Οπότε άσχετα με το τι βλέπει ο καθένας με τα δικά του μάτια, όλες οι γνώμες είναι άκυρες! Γιατί απλούστατα είναι θέμα γούστου ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα κι εγώ (8gb/128gb). Πρώτη φορά παίρνω OnePlus, για να δούμε. Από το συγκριτικό μια χαρά μου φαίνεται η κάμερα. Η μπαταρία με προβληματίζει σε σχέση με το mate 10 Pro, αλλά ήθελα στοκ Android και ταχύτητα αυτή τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αυτό που καταλαβαίνω με το παραπάνω τεστ φωτογραφιών από τα OP6, Mate 10 και Note 8, είναι πως ακόμα και εκεί όλα είναι υποκειμενικά. Άλλος βγάζει το Note πρώτο στην κατάταξη, άλλος το Mate και άλλος το OnePlus. Οπότε άσχετα με το τι βλέπει ο καθένας με τα δικά του μάτια, όλες οι γνώμες είναι άκυρες! Γιατί απλούστατα είναι θέμα γούστου ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα τεχνικά μιας φωτογραφίας δεν είναι τίποτα υποκειμενικό, απλά λίγοι κρίνουν με βάση το ποια βγήκε πιο σωστή ασχέτως αν δεν είναι σουπερ ντουπερ εντυπωσιακή. Προσωπικά ενώ γενικά προτιμώ το note 8 στη φωτογραφία σε σχέση με τα λίγα δείγματα που έχω δει από one+ 6, εδώ πέρα όμως βλέπω ότι το note δεν τις απόδωσε τόσο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα κι εγώ (8gb/128gb). Πρώτη φορά παίρνω OnePlus, για να δούμε. Από το συγκριτικό μια χαρά μου φαίνεται η κάμερα. Η μπαταρία με προβληματίζει σε σχέση με το mate 10 Pro, αλλά ήθελα στοκ Android και ταχύτητα αυτή τη φορά.

Αμα κολλήσεις σε Oxygen OS δύσκολα πας αλλού trust me:p

Και εγω πρωτη εμπειρία με OnePlus εδω και 5 μηνες και ολα τα αλλα OEM skin μου κακοφαινονται.:lol:

Και σαφώς προτιμώ Oxygen έναντι stock android πχ Pixel διότι το δευτερο υπερβολικά γυμνό είναι.

 

Και εννοείται με την ελευθερια σε root μπορείς να προσθέσεις περαιτέρω καλούδια και feature.:wink:

Όρεξη να εχεις και ολα γίνονται :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε το κινητό μια χαρά είναι σε όλα. Αντε να βγει και καμια rom και κάνας kernel να παίξουμε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το περιμενω πως και πως,8/128 mirror black!

Ελπίζω αύριο να μην κολλήσει στο τελωνείο,

σήμερα έφτασε αεροδρόμιο αλλά λόγο αργίας θα μείνει εκεί σήμερα ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το περιμενω πως και πως,8/128 mirror black!

Ελπίζω αύριο να μην κολλήσει στο τελωνείο,

σήμερα έφτασε αεροδρόμιο αλλά λόγο αργίας θα μείνει εκεί σήμερα ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με εμένα 8/128 mirror black...

Ελπίζω να έχουμε τα κινητά μας αύριο φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία από εχθές το πρωί στις 7:00 που το έβγαλα από την μπρίζα. Αρκετές ώρες έξω με αυξημένη φωτεινότητα.

f5b62826b231fc07582b644548d9b12f.jpg0671c7d7059de96335cbedcf4bda7ba7.jpg288a776824976b8af3b56bdf9636332f.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Στα τεχνικά μιας φωτογραφίας δεν είναι τίποτα υποκειμενικό, απλά λίγοι κρίνουν με βάση το ποια βγήκε πιο σωστή ασχέτως αν δεν είναι σουπερ ντουπερ εντυπωσιακή. Προσωπικά ενώ γενικά προτιμώ το note 8 στη φωτογραφία σε σχέση με τα λίγα δείγματα που έχω δει από one+ 6, εδώ πέρα όμως βλέπω ότι το note δεν τις απόδωσε τόσο καλά.
Άρα ισχύει και αυτό που γράφω πιο πάνω. Ότι είναι και θέμα φωτογράφου. Δηλαδή κάποιος που ξέρει μπορεί να κάνει πολύ καλές λήψεις και με χειρότερες κάμερες. Όπως και το αντίστροφο. Πιο πάνω ειπώθηκε ότι το iPhone X δεν είναι και το καλύτερο όταν πέφτει ο φωτισμός. Άρα καταρρίπτεται το ότι πληρώνεις παίρνεις ειδικά με μια διαφορά 600 ευρώ το ένα από το άλλο.

 

Από την άλλη μεριά επειδή ζούμε σε έναν τόπο που όλοι τα ξέρουν όλα και ολοι είναι επιστήμονες, διαιτητές, γιατροί, ποδοσφαιριστές αλλα όταν έρθει η σειρά τους δεν έχουν να πούνε τίποτε, στο τελος εγώ είμαι αυτός που θα κρίνει ποσο μέτρια είναι μια κάμερα ενός κινητού, αν είναι πάνω από τον μέσο όρο η είναι κάτω του μετρίου. Δεν πιστεύω κανεναν youtuber, κανέναν myphonακια η κανένα διαδικτυακό troll, εφόσον άλλο θα δουν τα δικά μου μάτια και διαφορετικά των υπολοίπων. Είδαμε πιο πάνω το Note 8 που θεωρειται απο τα κορυφαία, με το OnePlus 6, να έχουν παρόμοια αποτελέσματα χωρίς να σημαίνει ότι έχουν την ίδια ποιότητα. Σε άλλους άρεσε, σε άλλους άρεσαν του Mate 10. Τα γούστα λοιπόν στην προκειμένη περίπτωση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και όχι κάποιου επαγγελματία φωτογράφου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα κολλήσεις σε Oxygen OS δύσκολα πας αλλού trust me:p

Και εγω πρωτη εμπειρία με OnePlus εδω και 5 μηνες και ολα τα αλλα OEM skin μου κακοφαινονται.:lol:

Και σαφώς προτιμώ Oxygen έναντι stock android πχ Pixel διότι το δευτερο υπερβολικά γυμνό είναι.

 

Και εννοείται με την ελευθερια σε root μπορείς να προσθέσεις περαιτέρω καλούδια και feature.:wink:

Όρεξη να εχεις και ολα γίνονται :lol:

 

Μετά το μέτριο emui είπα να έρθω σε OnePlus μιας και μου φαίνεται αξιοπρεπέστατο μέχρι να πάω σε HTC U12+. Θα δείξει, ίσως να μου αρέσει τόσο πολύ που να μείνω εδώ τελικά.

Πολύ θετικό ότι ήδη έχουμε Android P beta όπως και ότι υποστηρίζει και Treble.

Link to comment
Share on other sites

στο τελος εγώ είμαι αυτός που θα κρίνει ποσο μέτρια είναι μια κάμερα ενός κινητού, αν είναι πάνω από τον μέσο όρο η είναι κάτω του μετρίου.

 

Δε διαφωνώ γενικά σε όλο το ποστ σου αλλά εδώ θα σταθώ γιατί το ίδιο σου είχα πει παλιότερα :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...