Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σίγουρο είναι , και το καταλαβαίνεις απευθείας, είναι το πόσο αργεί να εστιάσει το op σε οτιδήποτε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αργεί δηλαδή η εστίαση του op6;

Μου κάνει εντύπωση! Στο 5Τ που έχω, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Αργεί δηλαδή η εστίαση του op6;

Μου κάνει εντύπωση! Στο 5Τ που έχω, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα!

Παιδιά τι λέτε η εστίαση δεν είναι καθόλου αργή. Όπως και η μπαταρία πολύ καλή αυτονομία(καλύτερη απο 1+5) και έχω και δυο σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε το συγκριτικό των καμερών. Πόσο καλύτερη είναι η μπαταρία του mate 10 Pro μιας και τα έχεις και τα δύο; Προσωπικά με το mate βγάζω πάντα 7-8 ώρες sot. Επειδή σκέφτομαι να γυρίσω σε στοκ Android, πιστεύεις ότι το OnePlus θα μου βγάζει τουλάχιστον 6ωρο;
Γύρω στις 4 ώρες μου βγάζει μικτή χρήση wifi και 4g με δύο κάρτες..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέφτω απο τα σύννεφα..Ας αφήσουμε το bluetooth car kit,θα το κάνω χειροκίνητα.

Θα έχω πρόβλημα στο να έχω συνδεδεμένο το ρολόι μου και τα ασύρματα ακουστικά μου ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στις 4 ώρες μου βγάζει μικτή χρήση wifi και 4g με δύο κάρτες..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσες φορτίσεις το έχεις κάνει ως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν εχει αναφερθεί και αξίζει να τονιστεί είναι το το εχει oneplus 6 δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth σαν ακουστικά όπως μπορεί να κάνει το s9+, note 8,mate 10 pro,p20 pro κτλ. Αυτό πρακτικά, για καταλάβει κανείς τι σημαίνει, είναι ότι όταν έχεις συνδέσει ακουστικό Bluetooth και μπαίνεις στο αυτοκίνητο σου που έχει Bluetooth δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πας να αποσυνδέσεις το ακουστικό για να συνδεθεί το αυτοκίνητο. Άλλη μια περίπτωση είναι όταν θέλεις να έχεις συνδεδεμένο smartwatch που έχει μικρόφωνο και ανοιχτή ακρόαση δεν γίνεται να λειτουργεί σωστά όταν έχεις και Bluetooth ακουστικό για τον ίδιο λόγο. Κρίμα πιστευα οτι θα το είχαν διορθώσει αυτό.

θα κατεβάσεις την εφαρμογουλα automagic και θα κάνεις ενα διάγραμμα εντολών που θα λέει πχ οταν το κινητό πιάνει το Bluethooth του αυτοκινήτου θα ξεσυνδέει το ρολόι ως ακουστικό (δηλαδή το ρόλοι γενικα θα συνεχίσει τα παραμένει συνδεδεμένο) και θα συνδέσει ως ακουστικό το αυτοκίνητο, μετα θα κανεις άλλο ενα διαγραμμα να ξανα συνδέετε στο ρολοι οταν χάσει το σημα απο το αυτοκίνητο! Το εχω sto nexus 6p ένα χρόνο τωρα και δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ s9+ vs oneplus 6. Έχει κάποιος από κάτι ιδιαίτερο που θέλει να δοκιμάσω εκτός από τα κλασικά που είναι ήχος οθόνη ταχύτητα φωτογραφική βίντεο;

 

Για να φανεί η δύναμη του νέου αισθητήρα που έχει το OP6 (Imx519) θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ να τραβήξεις ένα βίντεο και με τα 2 κινητά στα χέρια σου 4Κ 60fps τρέχοντας σε ένα όσο ποιο σκοτεινό δρόμο γίνεται. Δηλαδή κρατάς και το ένα και το άλλο κινητό σε κάθε χέρι πατάς να ξεκινήσει εγγραφή στοχεύεις το δρόμο και ξεκινάς το τρέξιμο. Εντάξει ... μη σου βγει και η γλώσσα... 5-10 δευτερόλεπτα είναι αρκετά.

 

Αυτό το ζητάω γιατί το έκανα με κινητό S9+ φίλου σε σύγκριση με το 5Τ μου... Αυτοί που πιστεύουν ότι το S9+ έχει καλύτερη κάμερα θα ξενερώσουν πολύ άσχημα που θα τους πω ότι έχει ΠΟΛΥ χειρότερη σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού από το 5Τ μου και θα ήθελα να δω πόση διαφορά έχει με το 6! Η διαφορά ΑΚΟΜΗ και στην οπτική σταθεροποίηση είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μικρή αν προσπαθήσεις να έχεις σταθερό χέρι. Σε θόρυβο και σε κίνηση ΣΑΦΩΣ και είναι ανώτερο με την τελευταία αναβάθμιση το 5Τ. Και από το Note 8 αλλά και από το (εκεί κόντεψα να μείνω από το γέλιο) από το iphone X .... Φυσικά σε 1080p 60fps γιατί το 5Τ δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ 60fps.

 

Γιατί διαβάζω διαβάζω ότι είναι 100% η κάμερα του S9+ καλύτερη και μετά κατηγορούμε τους youtubers ότι δεν είναι αντικειμενικοί. Θα ξεράσω πλέον με αυτά που διαβάζω στα Ελληνικά φόρουμ και το κακό καθώς και η παραπληροφόρηση έχει παραγίνει!

 

Θα το εκτιμήσω ΠΟΛΥ να το κάνει κάποιος που διαβάζει το παρόν θέμα αν όχι εσύ η έστω αν μπορεί κάποιος που έχει το S9+ να περάσει μια βόλτα από Πειραιά να αφιερώσουμε 1 ωρίτσα έτσι για το ****το για να αποδείξω τα λεγόμενα μου.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Nectons συμφωνώ μαζί σου φίλε μου.

Πλέον δεν πιστεύω τπτ εάν δεν το δω με τα ίδια μου τα μάτια και το χειριστώ εγώ ο ίδιος.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για να φανεί η δύναμη του νέου αισθητήρα που έχει το OP6 (Imx519) θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ να τραβήξεις ένα βίντεο και με τα 2 κινητά στα χέρια σου 4Κ 60fps τρέχοντας σε ένα όσο ποιο σκοτεινό δρόμο γίνεται. Δηλαδή κρατάς και το ένα και το άλλο κινητό σε κάθε χέρι πατάς να ξεκινήσει εγγραφή στοχεύεις το δρόμο και ξεκινάς το τρέξιμο. Εντάξει ... μη σου βγει και η γλώσσα... 5-10 δευτερόλεπτα είναι αρκετά.

 

Αυτό το ζητάω γιατί το έκανα με κινητό S9+ φίλου σε σύγκριση με το 5Τ μου... Αυτοί που πιστεύουν ότι το S9+ έχει καλύτερη κάμερα θα ξενερώσουν πολύ άσχημα που θα τους πω ότι έχει ΠΟΛΥ χειρότερη σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού από το 5Τ μου και θα ήθελα να δω πόση διαφορά έχει με το 6! Η διαφορά ΑΚΟΜΗ και στην οπτική σταθεροποίηση είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μικρή αν προσπαθήσεις να έχεις σταθερό χέρι. Σε θόρυβο και σε κίνηση ΣΑΦΩΣ και είναι ανώτερο με την τελευταία αναβάθμιση το 5Τ. Και από το Note 8 αλλά και από το (εκεί κόντεψα να μείνω από το γέλιο) από το iphone X .... Φυσικά σε 1080p 60fps γιατί το 5Τ δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ 60fps.

 

Γιατί διαβάζω διαβάζω ότι είναι 100% η κάμερα του S9+ καλύτερη και μετά κατηγορούμε τους youtubers ότι δεν είναι αντικειμενικοί. Θα ξεράσω πλέον με αυτά που διαβάζω στα Ελληνικά φόρουμ και το κακό καθώς και η παραπληροφόρηση έχει παραγίνει!

 

Θα το εκτιμήσω ΠΟΛΥ να το κάνει κάποιος που διαβάζει το παρόν θέμα αν όχι εσύ η έστω αν μπορεί κάποιος που έχει το S9+ να περάσει μια βόλτα από Πειραιά να αφιερώσουμε 1 ωρίτσα έτσι για το ****το για να αποδείξω τα λεγόμενα μου.

Δηλαδή εγώ που πήρα το 5Τ 3 φορές, 3 διαφορετικές συσκευές και η κάμερα ήταν μέτρια σε indoor lowlight με πολύ μεγάλη επεξεργασία και παστελομα άλλη συσκευή είχα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και έβγαλες τόσο γρήγορα συμπέρασμα για την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

φτιαξτε ρε παιδια ενα θεμα με τα 5 top μοντελα και συγκρινεται εκει οτι θελετε για αν θελει να αγορασει καποιος κατι να τα δει ολα μαζεμενα

ας σηζηταμε εδω μονο για θεματα του op6 γιατι καποιος μπορει να θελει βοηθεια σε κατι αλλα με ολα αυτα χανετε..

Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζουμε εδώ μέσα... Πραγματικά...

Η κάμερα του 5Τ σε low Light είναι για τα σκουπίδια...

 

καλύτερα να είναι η κάμερα για τα σκουπίδια παρά όλο το τηλέφωνο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/05/27/oneplus-afairese-killer-charaktiristiko-apo-to-op6-meta-to-proto-update/

 

Πήρε κανείς ενημέρωση και του αφαιρέθηκε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να είναι η κάμερα για τα σκουπίδια παρά όλο το τηλέφωνο

 

Δηλαδή είναι για τα σκουπίδια το Note 8 και το S9+...κατα τα λεγόμενα σου...

Πραγματικά τι διαβάζουμε εδώ μέσα....

Link to comment
Share on other sites

εκτός του ότι γράφετε ότι σας κατέβει, διαβάζετε και ότι θέλετε κιόλας.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με το πρώτο update που έχει έρθει,το αφαιρεί σαν χαρακτηριστικό. Από περιέργεια και εγώ ,μόλις το παραλάβω θα το κοιτάξω πριν το ενημέρωσω. Εγώ ακόμα πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί όλο αυτή η φάση με τις συγκρίσεις με τηλέφωνα που από το επίσημο προμηθευτή έχουν μια διαφορά από 300€ και πάνω. Το ότι μπορείς να το βρεις παραεισαγωγη, μεταχειρισμένο ή κλεμμένο στην Αθήνα στα ίδια λεφτά με το oneplus , γιατί αυτό σημαίνει πως είναι και τα ίδια. Επίσης, από το Μότο της εταιρείας ,και όλες τις κινήσεις που έχει κάνει,δείχνει ότι είναι προσανατολισμένοι στην απόδοση της συσκευής σε απόκριση,και καθαρό περιβάλλον. Ούτε κάμερα διαφήμισαν, ούτε εξωτικά χαρακτηριστικά, ούτε design του pininfarina. Οποίος δεν θέλει ότι πιο άμεσο σε Android αλλά θέλει μεταβλητό διάφραγμα στη κάμερα ,έχει επιλογή. Γιατί θα πρέπει να το έχει και 1+6 δεν έχω καταλάβει. Όπως επίσης,εάν κάποιος έχει ασχοληθεί έστω και στο ελάχιστο με μια φωτογραφική μηχανή,θα ξέρει ότι είναι ότι πιο άσκοπο να συζητάμε για κάμερες στα κινητά τηλέφωνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις του gkp είναι πρόχειρα δοσμένες μεν, αξιόπιστες δε κι αντικατοπτριζουν με μεγάλη ακρίβεια τα θετικά κι αρνητικά της συσκευης (oneplus 6). Το ισοζύγιο για αυτή τη συσκευή είναι φυσικά θετικό και κατατάσσεται εύκολα στην πρώτη τριάδα των Android συσκευών της αγοράς.

Πολύ καλή δουλειά από την oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που πήρα το 5Τ 3 φορές, 3 διαφορετικές συσκευές και η κάμερα ήταν μέτρια σε indoor lowlight με πολύ μεγάλη επεξεργασία και παστελομα άλλη συσκευή είχα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως ήταν Oneplas και όχι OnePlus ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορει να γινει αξιολογηση μιας συσκευης αν αξιζει τα χρηματα της και γενικα πως αποδιδουν αυτα που προσφερει πρεπει να γινει συγκριση με καποια αλλη συσκευη.Αν μιλαμε για ναυαρχιδες,τοτε πρεπει να γινει η συγκριση με αυτες εχοντας φυσικα στο μυαλο μας και τον παραγοντα του κοστους.

 

Μπορει να κατανταει κουραστικη η συγκριση με αλλα κινητα για ορισμενους,αλλα ειναι υποχρεωτικη και αναγκαια.

 

Ουτως ή αλλως το 5t δεν πωλειται πλεον και δεν υπαρχει και νοημα να γινει η συγκριση του με αυτο αφου ειναι σε ολα(περαν του notch)μια απο τα ιδια με το 6ρι με μονες διαφορες στο μεγεθος της οθονης και το Notch,στην καμερα,στον επεξεργαστη και στην ποιοτητα κατασκευης.

Φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι θα φτασουμε στο αλλο ακρο να γραφονται χαρακτηρισμοι του τυπου''για τα σκουπιδια'',''ειναι καλο μονο για να ακουμπας το ποτηρι με το τσαι'' κλπ.

 

Η συγκριση λοιπον με το S9 ειναι σωστη και εν μερη υποχρεωτικη,αρκει βεβαια να μην ξεφευγει η κουβεντα και πηγαινει με την κακη εννοια στο vs.

Ακραιο για παραδειγμα ειναι οταν καποιος τονιζει συνεχεια οτι η οθονη των galaxy ειναι κατα πολυ ανωτερη απο αυτην πχ των Oneplus.

Ναι μεν υπαρχουν προφανως διαφορες(καλυτερο panel και μεγαλυτερη αναλυση)αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλες οσο τις κανουν ορισμενοι.

 

Επισης και η αλλη μερια που θελει να γραφονται μονο για τα καλα της συσκευης θα πρεπει να εχει υποψη της οτι υπαρχουν και ενδιαφερομενοι που μπαινουν στο θεμα του κινητου για να δουν τι διαφορες εχει απο τα προηγουμενα μοντελα και αν δουν πχ οτι ειναι ελαχιστα σημαντικες μπορει να προτιμησουν απο αγγελια ενα 5 ή 5τ που παιζουν αρκετα φθηνοτερα.

 

Τελος δεν χρειαζεται να αναφερει καποιος το ονομα της χ εταιρεια για να καταλαβουμε με τι γινεται η συγκριση.

 

Οταν καποιος αναφερει πχ οτι το Oneplus δεν εχει ασυρματη φορτιση,το αναφερει σε σχεση με αλλες εταιρειες που την παρουσα στιγμη εχουν οπως LG,Samsung και Apple(και Huawei στο porsche design).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με το πρώτο update που έχει έρθει,το αφαιρεί σαν χαρακτηριστικό. Από περιέργεια και εγώ ,μόλις το παραλάβω θα το κοιτάξω πριν το ενημέρωσω. Εγώ ακόμα πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί όλο αυτή η φάση με τις συγκρίσεις με τηλέφωνα που από το επίσημο προμηθευτή έχουν μια διαφορά από 300€ και πάνω. Το ότι μπορείς να το βρεις παραεισαγωγη, μεταχειρισμένο ή κλεμμένο στην Αθήνα στα ίδια λεφτά με το oneplus , γιατί αυτό σημαίνει πως είναι και τα ίδια. Επίσης, από το Μότο της εταιρείας ,και όλες τις κινήσεις που έχει κάνει,δείχνει ότι είναι προσανατολισμένοι στην απόδοση της συσκευής σε απόκριση,και καθαρό περιβάλλον. Ούτε κάμερα διαφήμισαν, ούτε εξωτικά χαρακτηριστικά, ούτε design του pininfarina. Οποίος δεν θέλει ότι πιο άμεσο σε Android αλλά θέλει μεταβλητό διάφραγμα στη κάμερα ,έχει επιλογή. Γιατί θα πρέπει να το έχει και 1+6 δεν έχω καταλάβει. Όπως επίσης,εάν κάποιος έχει ασχοληθεί έστω και στο ελάχιστο με μια φωτογραφική μηχανή,θα ξέρει ότι είναι ότι πιο άσκοπο να συζητάμε για κάμερες στα κινητά τηλέφωνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ακριβώς τα ίδια είναι εάν είναι παραεισαγωγη στην Αθήνα. Θες να μου πεις ότι εάν βρίσκαμε παραεισαγωγη το oneplus και 100 200 300 ευρώ κάτω θα συνεχίζαμε να το παίρνουμε από το επίσημο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι τα ίδια , όμως πρέπει να έχεις ένα κοινό σημείο αναφοράς για να μπορείς να συγκρίνεις ,και αυτό το σημείο εγώ θεωρώ πως είναι η επίσημη τιμή πωλήσης. Όταν έχει λοιπόν χοντρικά, 300€ κάτω από την επίσημη τιμή πωλήσης των υπολοίπων , τότε θα πρέπει να δεκτές ότι σε κάτι θα υπολείπεται. Και η oneplus θέλει ένα γρήγορο τηλέφωνο,ίσως το πιο γρήγορο,ακόμα και για μιλισεκοντ. Όποτε κάπου άλλου θα κόψει .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις του gkp είναι πρόχειρα δοσμένες μεν, αξιόπιστες δε κι αντικατοπτριζουν με μεγάλη ακρίβεια τα θετικά κι αρνητικά της συσκευης (oneplus 6). Το ισοζύγιο για αυτή τη συσκευή είναι φυσικά θετικό και κατατάσσεται εύκολα στην πρώτη τριάδα των Android συσκευών της αγοράς.

Πολύ καλή δουλειά από την oneplus.

 

Παρέλαβες βαγγελη; αν ναι πες κ εσυ την άποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...