Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου το δέμα το είδες? Είδες με τα μάτια σου ότι έχει αναφορά HongKong?

Όχι φίλε μου.Πως να μπορέσω να το δω αφού το κρατάνε στο τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο έχει συμβεί.Η εταιρία δεν το δέχεται να ξέρετε και το κακό είναι ότι πλήρωσα με την πιστωτική μου κάρτα και όχι με Paypal.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρα πολυ ''μικρη''λεπτομερεια που ''ξεχασαν'' να αναφερουν για το Oneplus6 οι γνωστοι Αμερικανοι youtubers παντως ειναι οτι δεν δουλευει σε ολους τους παροχους στην Αμερικη.

https://www.androidcentral.com/oneplus-6-doesnt-work-verizon-or-sprint

 

Βεβαια αυτο εμας στην Ελλαδα δεν μας αφορα αφου απο οτι ξερω το 6ρι λειτουργει κανονικα σε ολους τους παροχους,απλα μου εκανε εντυπωση πως και οι περισσοτεροι δεν το ανεφεραν καν μιας και αφορα τεραστια μεριδα του κοσμου στην χωρα τους....

Ο Floss το αναφέρει στο review του. Δουλεύει μόνο με GSM δίκτυα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ο Floss το αναφέρει στο review του. Δουλεύει μόνο με GSM δίκτυα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Μα και εγω απο τον Flossy το εμαθα αλλα ο Flossy εκανε και video 45λεπτων.Οι αλλοι που πηγαν και στο event τρομαρα τους ή που τους εκανε και sponsor η εταιρεια μεχρι και τα μεταφορικα για να πανε στο Λονδινο(πχ Linus tech tips)δεν ειπαν τιποτα.Πολυ αντικειμενικοι οι reviewers κατα τα αλλα και ελπιζω να μην παρουν κοσμο στο λαιμο τους απο Αμερικη μερια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο έχει συμβεί.Η εταιρία δεν το δέχεται να ξέρετε και το κακό είναι ότι πλήρωσα με την πιστωτική μου κάρτα και όχι με Paypal.

Σου ειναι ευκολο να μας στείλεις ενα screenshot από το tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω επικοινωνία με την dhl και με συνδέουν με το τελωνείο της χώρας ενημερώνοντας με ότι το δέμα κρατήθηκε λόγω του ότι αναγράφει πως έρχεται από Hong Kong και όχι από αποθήκες της Πολωνίας όπως με είχαν ενημερώσει.

Μου λένε ότι το δέμα φαίνεται πως έρχεται από Hong kong και πως κάποιες εταιρίες της Ασίας ιδρύουν ψεύτικες αποθήκες στην Ευρώπη για να γλυτώσουν τα τελωνεία κλπ κλπ.''''''

.

 

Εγω παντως κρατω και αυτο που ειχα αναφερει πιο πισω που ειχε πει ο συμφορουμιτης στο διπλα θεμα οτι πρεπει να φταιει.

Ναι μεν εχει αποθηκη στην Πολωνια(ενδιαφερουσα επιλογη χωρας για να εχεις αποθηκες),αλλα τα εργοστασια παραγωγης της ειναι εκει που ειναι,και αρα δεν μου φαινεται τοσο απιθανο να ισχυει κατι τετοιο.

 

Γιατι πχ με τα προηγουμενα Oneplus κινητα δεν ειχαμε τετοια περιστατικα ακομα και με την DHL και ξαφνικα εχουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να μας στείλεις ενα screenshot από το tracking number?

 

Σας παραπέμπω στο λινκ του Insomnia να δείτε την φώτο γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω λόγω μεγέθους εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/677099-oneplus-πρόβλημα-με-την-παράδοση/

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω απο τον Flossy το εμαθα αλλα ο Flossy εκανε και video 45λεπτων.Οι αλλοι που πηγαν και στο event τρομαρα τους ή που τους εκανε και sponsor η εταιρεια μεχρι και τα μεταφορικα για να πανε στο Λονδινο(πχ Linus tech tips)δεν ειπαν τιποτα.Πολυ αντικειμενικοι οι reviewers κατα τα αλλα και ελπιζω να μην παρουν κοσμο στο λαιμο τους απο Αμερικη μερια.

 

Ηρέμησε, είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Οι μπάντες που υποστηρίζει το κινητό αναφέρονται αναλυτικά στο site.

Οι Αμερικάνοι το ψάχνουν αυτό πριν πάρουν συσκευή και οι περισσότεροι αγοράζουν κινητά από τον πάροχο τους και όχι ξεκλείδωτα όπως γίνεται έδω.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε, είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Οι μπάντες που υποστηρίζει το κινητό αναφέρονται αναλυτικά στο site.

Οι Αμερικάνοι το ψάχνουν αυτό πριν πάρουν συσκευή και οι περισσότεροι αγοράζουν κινητά από τον πάροχο τους και όχι ξεκλείδωτα όπως γίνεται έδω.

 

Τα αναφερω αυτα γιατι ορισμενοι πινουν νερο στο ονομα ορισμενων youtuber και τους νομιζουν οτι ειναι τερμα αντικειμενικοι απλα επειδη ειναι γνωστοι.Ξερεις ποσοι ψαρωσαν με τον αλλο τον youtuber που εβγαλε την καμερα του Oneplus6 συνολικα καλυτερη απο του Iphone X? :P

 

Και παλι ομως αυτο που αναφερεις παραπανω δεν ειναι δικαιολογια στο να μην το αναφερει ο αλλος στο review του.Υποτιθεται ο σκοπος του review ειναι η ενημερωση υποψηφιων αγοραστων γυρω απο τα του κινητου,οπως κανουν και οι δικοι μας μικροτεροι Ελληνες youtubers οταν αναφερουν πχ για την υποστηριξη της 800αρας μπαντας.

Και αυτοι με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να το αναφερουν γιατι οι μπαντες αναφερονται αναλυτικα στα site.

Link to comment
Share on other sites

Σε ειρωνεύονται οι κηφήνες του δημοσίου έτσι πάει μήπως θα τους απολύσει κανείς, στο μαγαζάκι τους είναι. Αν τους λαδώσεις ομως και νταλίκα περνάς....

 

Με DHL έρχεται, και όπως φαίνεται στο τρακινγκ το δέμα ξεκίνησε από Πολωνία

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει double tap to lock και unlock

 

Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη δουλεύει μόνο εμένα double tap να σβηση και να Ανάφη δηλαδή η οθόνη

αν είναι ξεκλειδωτη λειτουργεί και εκει σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Τα αναφερω αυτα γιατι ορισμενοι πινουν νερο στο ονομα ορισμενων youtuber και τους νομιζουν οτι ειναι τερμα αντικειμενικοι απλα επειδη ειναι γνωστοι.Ξερεις ποσοι ψαρωσαν με τον αλλο τον youtuber που εβγαλε την καμερα του Oneplus6 συνολικα καλυτερη απο του Iphone X? :P

 

Και παλι ομως αυτο που αναφερεις παραπανω δεν ειναι δικαιολογια στο να μην το αναφερει ο αλλος στο review του.Υποτιθεται ο σκοπος του review ειναι η ενημερωση υποψηφιων αγοραστων γυρω απο τα του κινητου,οπως κανουν και οι δικοι μας μικροτεροι Ελληνες youtubers οταν αναφερουν πχ για την υποστηριξη της 800αρας μπαντας.

Και αυτοι με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να το αναφερουν γιατι οι μπαντες αναφερονται αναλυτικα στα site.

 

Δεν με ενδιαφέρουν οι youtubers.

Απλά σου αναφέρω οτι είναι διαφορετική η νοοτροπία των Αμερικάνων, δεν πρόκειται να αγοράσουν ένα κινητό επειδή τους φαίνεται όμορφο ή έχει καλά χαρακτηριστικά πριν ελέγξουν τη συμβατότητα με τον πάροχο τους, είναι αρκετά διαφορετικό το σύστημα που έχουν εκεί.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ότι αν χρειαστεί να πληρώσω τον φόρο να στείλω την φωτογραφία με το αποδεικτικό για να μου επιστρέψουν τα χρήματα.
Δεν πληρώνεις τίποτα.Δεν παραλαμβάνεις συσκευη. Ζητάς τα λεφτά σου πίσω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω, η πράξη της αγοράς έχει γίνει εντός Ε.Ε. από κει και πέρα είναι ευθύνη-λάθος της εταιρείας 1+ στην προκειμένη περίπτωση. Συνεπώς ζητάς κ απαιτείς τα χρήματα σου πίσω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη δουλεύει μόνο εμένα double tap να σβηση και να Ανάφη δηλαδή η οθόνη

αν είναι ξεκλειδωτη λειτουργεί και εκει σε εσάς?

Στον μαμά launcher, σε κάποιο κενό σημείο, πάτα παρατεταμένα, μετά πάτα "Ρυθμίσεις αρχικής σελίδας" και βρες αυτή την επιλογή:

c954640c9bb94dde5d1cf70129a5addc.jpg

Αν δεν έχεις αυτή την επιλογή τότε θέλει αναβάθμιση ο μαμά launcher. Υπάρχει και στο Apkmirror!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η Dhl δεν ειναι καθαρα και μονο υπευθυνη για το κομματι της αποστολης απο την Πολωνιας στις υπολοιπες γυρω χωρες?

 

Αν το κινητο ερχεται απο Honk Kong και εχουν βρει οι κινεζοι οπως αναφερθηκε αυτο τον τροπο με τις ψευτικες αποθηκες για να γλυτωσουν το τελωνειο τοτε εχει τεραστιο μεριδιο ευθυνης και η ιδια η Oneplus.

 

Τωρα το γιατι εμφανιστηκε αυτο τωρα και οχι σε πιο παλια μοντελα δεν το γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Στον μαμά launcher, σε κάποιο κενό σημείο, πάτα παρατεταμένα, μετά πάτα "Ρυθμίσεις αρχικής σελίδας" και βρες αυτή την επιλογή:

c954640c9bb94dde5d1cf70129a5addc.jpg

Αν δεν έχεις αυτή την επιλογή τότε θέλει αναβάθμιση ο μαμά launcher. Υπάρχει και στο Apkmirror!

Σε ευχαριστω πολυ αλλα εχω βαλει τον nova και απλα μου μαυριζει την οθονη οταν κανω double tap (εχω ρυθμισει να κλεινει με παρατεταμενο το κεντρικο πληκτρο

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω απο τον Flossy το εμαθα αλλα ο Flossy εκανε και video 45λεπτων.Οι αλλοι που πηγαν και στο event τρομαρα τους ή που τους εκανε και sponsor η εταιρεια μεχρι και τα μεταφορικα για να πανε στο Λονδινο(πχ Linus tech tips)δεν ειπαν τιποτα.Πολυ αντικειμενικοι οι reviewers κατα τα αλλα και ελπιζω να μην παρουν κοσμο στο λαιμο τους απο Αμερικη μερια.
Πραγματικά και εγώ απογοητευτικα από του youtubers "μέλι έσταζε" το στόμα τους εκτός του Flossy. Γιαυτό και δεν πήρα κανέναν στα σοβαρά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η Dhl δεν ειναι καθαρα και μονο υπευθυνη για το κομματι της αποστολης απο την Πολωνιας στις υπολοιπες γυρω χωρες?

 

Αν το κινητο ερχεται απο Honk Kong και εχουν βρει οι κινεζοι οπως αναφερθηκε αυτο τον τροπο με τις ψευτικες αποθηκες για να γλυτωσουν το τελωνειο τοτε εχει τεραστιο μεριδιο ευθυνης και η ιδια η Oneplus.

 

Τωρα το γιατι εμφανιστηκε αυτο τωρα και οχι σε πιο παλια μοντελα δεν το γνωριζω.

Η oneplus εχει αποθήκες στην Πολωνία. Το πώς στάλθηκε συσκευή από Πολωνία με αναγραφομενη διεύθυνση από Κίνα είναι ένα μυστηριο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωστα κολληματα των ταχυμεταφορων παρομοια υποθεση απο αμαζον γερμανιας και η dhl ηθελε να με χρεωσει ,πγα μετο τιμολογιο του αμαζον και σιωπησαν.... σε περιπτωση που θελουν να πληρωσεις επεστρεψ πισω το πακετο και απαιτα τα λεφτα σου να επιστραφουν απο την oneplus.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που ξαναείδα την φωτό που ανέβασε το άλλο παιδι η διεύθυνση του αποστολέα είναι μια χαρά. Είδαμε όλοι honk kong πάνω πάνω και ψαρωσαμε. Η διεύθυνση του αποστολέα (oneplus) είναι przemysłowa 9 69-100 slubice Polska . Εκεί που γράφει honk Konk είναι η επωνυμία της εταιρείας και που εδρεύει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d33f5b22ead2f81834cf5f4345b0d234.jpg

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Η oneplus εχει αποθήκες στην Πολωνία. Το πώς στάλθηκε συσκευή από Πολωνία με αναγραφομενη διεύθυνση από Κίνα είναι ένα μυστηριο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ακριβως ειναι που σκεφτομαι και εγω για αυτες τις αποθηκες και τα περι τελωνειου.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε...πάνω που ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω... τώρα θα καθυστερήσω

Ελπίζω να ξεμπλέξεις γρήγορα φίλε.

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει σε κάτι. Αλλά αν έγραφες και στο φόρουμ της oneplus μπας και κάποιος άλλος έχει αντιμετώπισει το ίδιο πρόβλημα με εσένα..
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

ούτε η 1+ φταίει ούτε η dhl, είναι ξεκάθαρη αγραμματοσυνη του κλασικού Έλληνα δημοσίου υπαλλήλου που δεν έχει τελειώσει ούτε το δημοτικό και μπήκε από το παράθυρο. το ενδεχόμενο ότι πάει να τα τσεπωσει είναι πολύ πιο βαρύ. δεν νοείται να καθόμαστε να συζητάμε για το ποιος φταίει από την στιγμή που το δέμα ξεκίνησε από Πολωνία και φαίνεται ξεκάθαρα στο τρακινκ.

 

Εγώ θα ζητούσα κάποιον προϊστάμενο ή θα κυνηγούσα το θέμα μέσω της προστασίας του καταναλωτή.

 

μα ποιος να αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα σε ξένο φόρουμ, δεν έχουν Έλληνες δημοσίους υπαλλήλους παντού

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...