Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το galaxy s8 κοντευει 2τια και όντως ήταν για τα πανηγύρια.

 

Πριν ένα μήνα (Απρίλιο 2017 κυκλοφόρησε) συμπλήρωσε ένα χρόνο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι επάνω αριστερά μπορούμε να το κρύψουμε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλες οι διανοιες μπήκαν μέσα να αναλύσουν τα πάντα για το κινητό μας και δεν έχουν απάντηση για ένα απλό πράγμα?

Παρεμπιπτόντως που λέγατε πίσω για την μπαταρία. Είμαι απο τις 07:00 έως τώρα στο 43% με 4:30 SOT 2 SIM 4G WIFI FAcebook Tapatalk chrome youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,εκτός του πιξελ και του β30 που νομίζω επίσημα δεν μπορείς να τα προμηθευτείς , η ονεπλας σου προσφερει την ίδια εμπειρία χρήσης με αυτά που αναφέρεις, με πολύ λιγότερα χρήματα από αυτά που επίσημα ζητάνε οι υπόλοιποι. Χωρίς τα έξτρα που έχουν οι άλλοι. Απλά είναι τα πράγματα ,που είναι λάθος το ονεπλας δεν έχω καταλάβει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σύμφωνοι, το λάθος όλων είναι ότι θεωρούν ότι όλες οι συσκευές εκτός των pure Android, oxygen κτλ λαγκαρουν. Κάτι τέτοιο δεν υφίσταται. Και στο λέω εγώ που έχω γράψει τα άπειρα παλαιότερα για το λαγκ συγκεκριμένων εταιριών όπως πχ της Samsung.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να δικαιολογήσουμε όμως και λίγο την άλλη πλευρά;

 

Υπάρχουν πολλοί που λένε πως είναι χάλια οι φωτογραφίες ενός smartphone σε σύγκριση με κάποιο αλλο, ενώ δεν ξέρουν πώς να την χρησιμοποιήσουν καν. Και δεν μιλάω προφανώς για pro mode αλλά για auto. Δεν λέω πως είμαι ειδικός, αλλά βλέπεις τύπους να τραβάνε κουνημενες και θολές φωτογραφίες και να κλαίγονται στα forums και στα communities της OnePlus ότι η κάμερα είναι για τα μπάζα. Δεν θα μιλήσω για τις συγκρίσεις φωτογραφιών που κάνουν πολλοί όταν βλέπουν μια φωτό σε διαφορετικές οθόνες, διαφορετικών κινητών, που προφανώς έχουν άλλη ανάλυση, υπερκορεσμενα χρώματα κλπ. Τα έχω ξαναγράψει. Σε οθόνη υπολογιστή τα συγκρίνεις όλα μια και καλή για σίγουρα συμπεράσματα προφανώς.

 

Επίσης πολλοί λένε ότι εντυπωσιάστηκαν από τις φωτογραφικες επιδόσεις του P20 pro, την στιγμή που υπάρχει και εκεί προβλημα με μπόλικο oil painting και παστελωμα, όπως λες παραπάνω. Κοινώς η κάμερα του με τα δήθεν AI και στην τιμή που πωλείται η συσκευή αυτη, είναι λίαν επιεικής υπερτιμημένη.

 

Συμφωνώ ότι το 5αρι έχει καλύτερη ίσως κάμερα από το 5Τ από την άποψη ότι ο δεύτερος φακός έχει κάποιο νόημα και κάποια χρηστικότητα, αντίθετα με τα επόμενα μοντέλα. Αλλά ξαναλέω χωρίς να θεωρώ επιπέδου S9 τις φωτογραφίες των OnePlus 5/5T και 6, ότι εξαρτάται πολύ και από τον φωτογράφο ή τον χρήστη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι κάμερες στα τελευταία oneplus δεν είναι για πέταμα είναι καλές αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια ότι είναι ανώτερες από φετινές και περσινές ναυαρχίδες, για μένα το ξαναέγραψα ας έδιναν χρήματα για καλύτερο σενσορα και ας έβαζαν έναν, ούτως ή άλλως το portrait το δημιουργούν με software και όχι με τηλεφακό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες στα τελευταία oneplus δεν είναι για πέταμα είναι καλές αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια ότι είναι ανώτερες από φετινές και περσινές ναυαρχίδες, για μένα το ξαναέγραψα ας έδιναν χρήματα για καλύτερο σενσορα και ας έβαζαν έναν, ούτως ή άλλως το portrait το δημιουργούν με software και όχι με τηλεφακό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Και η δεύτερη καμερα τι ρόλο παίζει;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε στο 5Τ δεν κατάλαβα πότε τι έκανε, αν καταλάβει κάποιος τι κάνει στο 6 ας μας πει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες στα τελευταία oneplus δεν είναι για πέταμα είναι καλές αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια ότι είναι ανώτερες από φετινές και περσινές ναυαρχίδες, για μένα το ξαναέγραψα ας έδιναν χρήματα για καλύτερο σενσορα και ας έβαζαν έναν, ούτως ή άλλως το portrait το δημιουργούν με software και όχι με τηλεφακό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω. Για εμένα είναι ικανοποιητικές και άνωθεν του μετρίου που γράφουν κάποιοι πως είναι απλά μέτριες. Σίγουρα απλά δεν είναι επιπέδου S9.

Με το Mi Note 3 από την άλλη, βγάζω λίγο καλύτερες από το Oneplus 5. Το οποίο παρεμπιπτόντως, έχει ίδια βαθμολογία με το S8 στο dxo.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Για εμένα είναι ικανοποιητικές και άνωθεν του μετρίου που γράφουν κάποιοι πως είναι απλά μέτριες. Σίγουρα απλά δεν είναι επιπέδου S9.

Με το Mi Note 3 από την άλλη, βγάζω λίγο καλύτερες από το Oneplus 5. Το οποίο παρεμπιπτόντως, έχει ίδια βαθμολογία με το S8 στο dxo.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λόγο portrait Βαιε γιατί κατά τα άλλα το S8 είναι αρκετά πιο πάνω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα συγκριτικό φίλε μου με νυχτερινες φωτός.

Ανέβασε στο Flickr άμα μπορείς. :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

Johnny έχω αναβασει και άλλα στο Flickr

Βραδινές μέτρια έως καλά είναι

Με φλας όμως είναι το κάτι άλλο.. Πολύ δυνατό

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι όταν είχα το lg g2, πόσο με είχε βοηθήσει το αντίστοιχο νήμα να το παραμετροποίησω και να το φτιάξω στα μέτρα μου με ρουταρισμα, καστομ ρομ κλπ

Τα ίδια και με το oneplus 3 που έχω τώρα, που όταν έσπασα την οθόνη αμέσως παιδιά απ' το φορουμ μου εξήγησαν υπεραναλυτικα πως να την αντικαταστήσω

παρατηρώ πως στο νήμα του oneplus6 έχουμε καμία 1400 σχόλια για το s9, huawei, lg κλπ

κάπου χάσαμε το νόημα, οποιος μπαινει εδώ θέλει να μάθει για το κινητό που γουστάρει, πως θα το παραμετροποιησει, τί να προσέξει,

πως θα το αναβαθμίσει.

Ειλικρινά κουράζει να μαλώνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη (τηνκαμερα κλπ)

Ας μείνουμε στον αρχικό σκοπό που δημιουργούνται τα νήματα για τα κινητά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι όταν είχα το lg g2, πόσο με είχε βοηθήσει το αντίστοιχο νήμα να το παραμετροποίησω και να το φτιάξω στα μέτρα μου με ρουταρισμα, καστομ ρομ κλπ

Τα ίδια και με το oneplus 3 που έχω τώρα, που όταν έσπασα την οθόνη αμέσως παιδιά απ' το φορουμ μου εξήγησαν υπεραναλυτικα πως να την αντικαταστήσω

παρατηρώ πως στο νήμα του oneplus6 έχουμε καμία 1400 σχόλια για το s9, huawei, lg κλπ

κάπου χάσαμε το νόημα, οποιος μπαινει εδώ θέλει να μάθει για το κινητό που γουστάρει, πως θα το παραμετροποιησει, τί να προσέξει,

πως θα το αναβαθμίσει.

Ειλικρινά κουράζει να μαλώνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη (τηνκαμερα κλπ)

Ας μείνουμε στον αρχικό σκοπό που δημιουργούνται τα νήματα για τα κινητά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και τα μισά σχόλια από τα 1400, αν τσεκαρεις την πρώτη σελίδα του νήματος, είναι από αυτόν που πρώτος έχει ξεκινήσει όλη αυτή την ιστορία ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα μισά σχόλια από τα 1400, αν τσεκαρεις την πρώτη σελίδα του νήματος, είναι από αυτόν που πρώτος έχει ξεκινήσει όλη αυτή την ιστορία ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όντως!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι διανοιες μπήκαν μέσα να αναλύσουν τα πάντα για το κινητό μας και δεν έχουν απάντηση για ένα απλό πράγμα?

Παρεμπιπτόντως που λέγατε πίσω για την μπαταρία. Είμαι απο τις 07:00 έως τώρα στο 43% με 4:30 SOT 2 SIM 4G WIFI FAcebook Tapatalk chrome youtube.

Στις ρυθμίσεις πήγαινε γραμμή κατάστασης και εκεί που γράφει ώρα μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

69bed20d55d88752051259bfd1a185da.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις πήγαινε γραμμή κατάστασης και εκεί που γράφει ώρα μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

69bed20d55d88752051259bfd1a185da.jpg

Επιτέλους μια απάντηση. Οχι δεν έχει εκεί για να απενεργοποιήσουμε το ρολόι.

e851f1055fc36db48818cc7e1663c84a.jpg

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή διαβάζω σκόρπια το νήμα, η δεύτερη κάμερα δεν λειτουργεί ανεξάρτητα για πορτραίτο?

Επίσης είδα κάποια βίντεο σχετικά με το slow motion και απογοητευτηκα, ναι μεν είναι πιο αργό από το 5t αλλά η αποτύπωση του βίντεο/χρωματων μου φάνηκε να υστερεί. Έχει κάποιος εμπειρία και από τις 2 συσκευές για το slow motion? Δεν το περίμενα αλλά πιο πολύ αυτό χρησιμοποιουσα πάρα το κανονικό βίντεο, ειδικά με καφρίλες που κάνουν τα πιτσιρίκια έχει γέλιο

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βγήκε το Oneplus 1 μέχρι σήμερα η εταιρεία ποτέ δεν διαφήμισε τις κάμερές της. Και θέλω να πιστεύω ότι κανείς μέχρι σήμερα δεν διάλεξε αυτή την εταιρεία για την κάμερα που βάζει στις συσκευές της. Νομίζω ότι το κοινό της Oneplus ενδιαφέρεται για άλλα πράγματα.

Δεν μπορώ να μπορώ να πιστέψω ότι οι φωτογραφιες της 1+ συγκρίνονται με αυτές της Samsung για παράδειγμα.. Είμαι σίγουρη ότι είναι κατώτερες. Λίγο ή πολύ για μένα δεν έχει σημασία.

 

Τα λέει αυτά μια φανατική της oneplus :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια απάντηση. Οχι δεν έχει εκεί για να απενεργοποιήσουμε το ρολόι.

 

 

Για να χωρέσει το κωλο notch αφαίρεσε ένα σκασμό επιλογές παραμετροποίηση status bar.

Ούτε αποκρυψη ρολόι σε αφήνει ούτε ποσοστό μπαταρία.

 

Μην έχετε παράπονα τώρα.

 

Τώρα η μόνη επιλογή με root και xposed και με gravity box να αφαιρέσεις το ρολόι.

 

Ίσως και με substratum theme αλλά εγώ το κάνω χρήση για customization και αλλαγή θέσης στην status bar όχι πλήρη εξαφάνιση που σε 5T στο δίνει stock άλλωστε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή διαβάζω σκόρπια το νήμα, η δεύτερη κάμερα δεν λειτουργεί ανεξάρτητα για πορτραίτο?

Επίσης είδα κάποια βίντεο σχετικά με το slow motion και απογοητευτηκα, ναι μεν είναι πιο αργό από το 5t αλλά η αποτύπωση του βίντεο/χρωματων μου φάνηκε να υστερεί. Έχει κάποιος εμπειρία και από τις 2 συσκευές για το slow motion? Δεν το περίμενα αλλά πιο πολύ αυτό χρησιμοποιουσα πάρα το κανονικό βίντεο, ειδικά με καφρίλες που κάνουν τα πιτσιρίκια έχει γέλιο

 

Sent from my ONEPLUS 5T

 

Ναι ειναι κυριως για το πορτραιτο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια απάντηση. Οχι δεν έχει εκεί για να απενεργοποιήσουμε το ρολόι.

 

 

Για να χωρέσει το κωλο notch αφαίρεσε ένα σκασμό επιλογές παραμετροποίηση status bar.

Ούτε αποκρυψη ρολόι σε αφήνει ούτε ποσοστό μπαταρία.

 

Μην έχετε παράπονα τώρα.

 

Τώρα η μόνη επιλογή με root και xposed και με gravity box να αφαιρέσεις το ρολόι.

 

Ίσως και με substratum theme αλλά εγώ το κάνω χρήση για customization και αλλαγή θέσης στην status bar όχι πλήρη εξαφάνιση που σε 5T στο δίνει stock άλλωστε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ειναι κριμα που δεν βρισκεις παλιοτερα μοντελα της εταιρειεας σε σχεση με αλλα κινητα.Θα ειχε μεγαλο ενδιαφερον να βλεπαμε τι θα προτιμουσε ο κοσμος αν πχ εκανε price drop στο 5τ και το εδινε στα 430-450ευρω,αυτο με κατασκευη απο αλουμινιο και χωρις notch ή το 6ρι?

 

Κατι μου λεει οτι παρολη την κατωτερη καμερα αρκετοι,ειτε λογω του notch,ειτε του γυαλιου πιστευω θα το προτιμουσαν το 5τ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια απάντηση. Οχι δεν έχει εκεί για να απενεργοποιήσουμε το ρολόι.

 

 

Για να χωρέσει το κωλο notch αφαίρεσε ένα σκασμό επιλογές παραμετροποίηση status bar.

Ούτε αποκρυψη ρολόι σε αφήνει ούτε ποσοστό μπαταρία.

 

Μην έχετε παράπονα τώρα.

 

Τώρα η μόνη επιλογή με root και xposed και με gravity box να αφαιρέσεις το ρολόι.

 

Ίσως και με substratum theme αλλά εγώ το κάνω χρήση για customization και αλλαγή θέσης στην status bar όχι πλήρη εξαφάνιση που σε 5T στο δίνει stock άλλωστε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Εντάξει δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι θα πέσει update.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα σχόλια των περισσότερων στο νήμα αλλά πρέπει να καταλάβουμε κάτι.

Στα χρήματα του το 1+ είναι το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί.

Είτε έχεις το 5t , είτε το 6αρι.

Είναι νομίζω άτοπο να το συγκρίνεις με ακριβότερα κινητά γιατί είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους.

Δεν συγκρίνεται με s9+, note 8, pixel 2xl, και πάει λέγοντας.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο ποστ #619 εδω εβαλα 3 φωτογραφιες απο note - mate - op6

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7579342#post7579342

 

Ωραίος.. το mate 10 pro είναι για τα σκουπίδια.και ας χτυπιουνται μερικοί εδώ μέσα που το έχουν και έκαναν τα αδύνατα δυνατά να το δώσουν και να ξαναπάρουν oneplus...!! Το πιο άχρηστο τηλέφωνο που κράτησα ποτέ μου..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣ.ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ Η ΡΕΚΟΒΕΡΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΛΩΡΙΑ ΛΑΧΤΑΡΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ την περασα χωρις κανενα απολυτως προβλημα με τα βηματα που περιγραφη ο μοντ..!! ρουταρα κιολας.. σουπερ..!!!

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-unlock-bootloader-flash-twrp-t3792643/page17

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...