Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι ειχατε oneplus ή και αλλοι αν ξερετε προτιμαμαι μικρες φορτισεις ή μια και καλη το βραδυ πχ για να εχει καλη '' υγεια '' η μπαταρια ??
Link to comment
Share on other sites

Μετά το μέτριο emui είπα να έρθω σε OnePlus μιας και μου φαίνεται αξιοπρεπέστατο μέχρι να πάω σε HTC U12+. Θα δείξει, ίσως να μου αρέσει τόσο πολύ που να μείνω εδώ τελικά.

Πολύ θετικό ότι ήδη έχουμε Android P beta όπως και ότι υποστηρίζει και Treble.

Χαρα στο κουραγιο που αντεξες τοσο καιρο το emiu.

:lol:

Εγω δεν αντεξα πανω απο 2 ημερες λες και γυρισα σε εποχες s3 μου φανηκε:D

Πολλα χρονια να δω τοσο κακογραμενο software.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειχατε oneplus ή και αλλοι αν ξερετε προτιμαμαι μικρες φορτισεις ή μια και καλη το βραδυ πχ για να εχει καλη '' υγεια '' η μπαταρια ??

 

φιλε καλησπέρα, το ιδανικό για ολες τις συγχρονες μπαταρίες είναι να φορτίζει μεταξύ 20%-80%

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπέρα, το ιδανικό για ολες τις συγχρονες μπαταρίες είναι να φορτίζει μεταξύ 20%-80%

 

σε ευχαριστω μια διευκρινίσει να φορτιζεται μεχρι 80% και να βγαινει ή να το βαζουμε για φορτιση απο 20-80% μεχρι πληρης φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αυτό που καταλαβαίνω με το παραπάνω τεστ φωτογραφιών από τα OP6, Mate 10 και Note 8, είναι πως ακόμα και εκεί όλα είναι υποκειμενικά. Άλλος βγάζει το Note πρώτο στην κατάταξη, άλλος το Mate και άλλος το OnePlus. Οπότε άσχετα με το τι βλέπει ο καθένας με τα δικά του μάτια, όλες οι γνώμες είναι άκυρες! Γιατί απλούστατα είναι θέμα γούστου ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει υποκειμενικο στη φωτογραφια.

Οποιος εχει ασχοληθει με το αντικειμενο μπορει να ξεχωρισει την κακη απο την καλη φωτο.

Στο συγκριτικο η καμερα του 1+6 ξεχωριζει με διαφορα.

Η επεξεργασια του Mate ειναι κακιστη

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει υποκειμενικο στη φωτογραφια.

Οποιος εχει ασχοληθει με το αντικειμενο μπορει να ξεχωρισει την κακη απο την καλη φωτο.

Στο συγκριτικο η καμερα του 1+6 ξεχωριζει με διαφορα.

Η επεξεργασια του Mate ειναι κακιστη

Δείχνει πιο σκοτεινή από τις άλλες δύο. Αλλά δεν ήσουν παρόν στα μέρη που τραβήχτηκαν οι φωτογραφίες. Θέλω να πω ότι δεν ξέρουμε ποιο απ' όλα προσεγγίζει σε χρώματα την πραγματικότητα. Επομένως πάλι υποθέσεις κάνουμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τώρα που βγήκαν όλα και παίζουν σίγουρα (unlock boatloader, recovery, root).

 

Όσοι είχατε 5 ή 5Τ αξίζει να ασχοληθούμε με καμία ρομ ή να μείνουμε στοκ ?

 

Το λέω γιατί σίγουρα θα ξεκλειδώσω bootloader για root οπότε δε γλυτωνω το wipe. Έλεγα μήπως το συνδύαζα με καμία ρομ. Resurrection remix ίσως ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μια διευκρινίσει να φορτιζεται μεχρι 80% και να βγαινει ή να το βαζουμε για φορτιση απο 20-80% μεχρι πληρης φορτιση?

Φίλε να το φορτίζεις μέχρι 100%. Μην το αφήνεις πολλές μέρες το κινητό αφόρτιστο είτε είναι στο 80% είτε στο 10%. Μια φορά στις 10-15 μέρες κάνε και μια πλήρη αποφόρτιση και φόρτισε το πάλι μέχρι 100%.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τώρα που βγήκαν όλα και παίζουν σίγουρα (unlock boatloader, recovery, root).

 

Όσοι είχατε 5 ή 5Τ αξίζει να ασχοληθούμε με καμία ρομ ή να μείνουμε στοκ ?

 

Το λέω γιατί σίγουρα θα ξεκλειδώσω bootloader για root οπότε δε γλυτωνω το wipe. Έλεγα μήπως το συνδύαζα με καμία ρομ. Resurrection remix ίσως ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Για εμένα η μόνη custom rom που θα αξίζει ειναι να βασίζεται σε Oxygen OOS που θα έχει ενσωματωμένα πολλά tweaks/mod,επιλογή για debloat η μη και πολλές άλλες διαθέσιμες επιλογές στο setup όπως η xXx No Limits rom(δεν είναι διαθέσιμη για 6 όπως και πολλές ακόμα δεν είναι τώρα)

 

Custom rom που να βασίζονται σε Android AOSP δεν θέωρω ότι έχουν να σου δώσουν κάτι από άποψη μπαταρία η smoothness η απόδοση παραπάνω σε σχέση με stock oxygen.

 

Προσωπικά έχω απορρίψει custom rom για το κυρίως λόγο ότι δεν παρέχουν gesture navigation επιλογή που να δουλεύει με τον ίδιο εξαιρετικό τρόπο όπως παρεχει stock η OnePlus.

 

Επίσης δεν με καλύπτουν σε κάποιες πινελιές που θέλω και τα παίρνω με Magisk η Xposed.

 

Μόνο αν θες παραπάνω customization που παρέχουν απλόχερα σε σχέση με Oxygen και τα έχεις όλα σε μια rom χωρίς να θες να βάζεις extra module είτε μέσω Magisk είτε Xposed

 

Αλλά κάλλιστα μπορείς να μείνεις σε stock Oxygen OS και να βάλεις είτε custom kernel για παραπάνω customization κυρίως(διότι σε απόδοση και μπαταρία ο stock kernel είναι εξίσου άψογος) και παράλληλα να παίξεις με Magisk η xposed module η με substratum theme να παραμετροποίησεις όσο θες το UI προσθέτοντας extra πινελιές η feature.

 

Η γνώμη μου περίμενε να βγει η No Limits rom μιας και ο developer ήδη έχει το 6 στα χέρια του και λογικά θα βγάλει αντίστοιχη έκδοση όπως έχει για 5/5T.

 

Πάρε μια ιδέα εδώ τι περιλαμβάνει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/development/rom-xxx-nolimits-1-1-speed-ram-optimized-t3627121

 

Στην ουσία όλα σε ένα νοικοκυρεμένα σε μια oxygen base custom rom.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μετά απο χρήση λίγων ήμερα έβγαλα και τα δικά μου συμπεράσματα ! ήρθα απο 1+5τ

από θέμα ταχύτητας η συσκευή είναι άλλου ! οτι του ζητήσεις τοι κάνει άμεσα χωρίς καμιά καθυστέρηση!

 

Αφου ηρθες απο 5τ πως ειδες τοσο μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα?:blink:

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην εβδομάδα θα πέσει παραγγελία και από μένα. πήρε κανείς το tempered glass, αξίζει, η τσάμπα θα πάνε τα 20 ευρώ?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να το παραγγείλω σε μια εβδομάδα (λευκό) αλλά το διαβολάκι στον άλλο ώμο μου μου λέει ότι το 950XL μου είναι ισάξιο ή καλύτερο σε όλα αυτά που έχουν σημασία σε εμένα (wireless charge, οθόνη, κάμερα, αυτονομία, smoothness)...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

είχε κανείς s8 plus και να έκανε την μετάβαση;;;Αξιζει??του έλειψε κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην εβδομάδα θα πέσει παραγγελία και από μένα. πήρε κανείς το tempered glass, αξίζει, η τσάμπα θα πάνε τα 20 ευρώ?
Εμενα μου γέμισε θεωρω πολύ ευκολα σε 4 μέρες αρκετες μικρες γρατσουνιές..

Ερώτηση στην δεύτερη κάρτα δεν έχει 4g;γτ εβαλα σήμερα δεύτερη και έχω δει μόνο μέχρι 3g

Edited by georgepao113
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου γέμισε θεωρω πολύ ευκολα σε 4 μέρες αρκετες μικρες γρατσουνιές..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η εφαρμογή με νοιάζει περισσότερο, να κάτσει καλά πάνω στο κινητό

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή με νοιάζει περισσότερο, να κάτσει καλά πάνω στο κινητό
Κάθεται πολυ καλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Κάθεται πολυ καλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όμορφα τότε, θα το πάρω μαζί με το original tempered glass. thanks

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάθεται πολυ καλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κόβει καθόλου από την οθόνη στις ακρες?

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή και εγώ...... Αύριο τα νεότερα

================

Προορισμός : Ελλάδα

Προέλευση : Πολωνία - Χρόνος Cache : 2018-05-28 19:40:06(GMT+3)

2018-05-28 10:41

ATHENS-GRC, Shipment on hold

============

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή και εγώ...... Αύριο τα νεότερα

================

Προορισμός : Ελλάδα

Προέλευση : Πολωνία - Χρόνος Cache : 2018-05-28 19:40:06(GMT+3)

2018-05-28 10:41

ATHENS-GRC, Shipment on hold

============

 

καλησπέρα ,

Μένω Αγγλια και η δικιά μου παραγγελία ειναι on hold. Ο λόγος ειναι ότι σήμερα έχουμε αργία εδώ και δεν υπάρχει προσωπικό για να κάνουν deliveries

 

 

Monday, May 28, 2018

Shipment on hold

 

Arrived at Sort Facility

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παλιά είχα παραγγείλει oneplus 5 και 5Τ κι ερχόταν κατευθείαν από Κίνα, με ενδιάμεσο σταθμό την Αγγλία, όπου κι εκτελωνιζοταν (μιλαω πάντα για αγορά από το ευρωπαϊκό site) . Θέλω να πω πως εκεί, παρότι η αρχική αποστολή ήταν Κίνα, είχαν συμπεριλάβει όλα τα απαραίτητα έγγραφα για να μην είχα θέμα με το τελωνείο.

Εδώ μιλάμε για αποστολή από Πολωνία.

Ο φίλος δε θα έχει κανένα θέμα θεωρώ και θα παραλάβει αύριο ατελώς. Αυτή είναι η εκτίμηση μου....

Link to comment
Share on other sites

Καλα θεμα δεν θα εχει γιατι ακομα και τελωνειο να πεσει με παραπανω τιμη,αναγκαστικα θα τα καλυψει η Oneplus για να μην της βγει το ονομα.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η μόνη custom rom που θα αξίζει ειναι να βασίζεται σε Oxygen OOS που θα έχει ενσωματωμένα πολλά tweaks/mod,επιλογή για debloat η μη και πολλές άλλες διαθέσιμες επιλογές στο setup όπως η xXx No Limits rom(δεν είναι διαθέσιμη για 6 όπως και πολλές ακόμα δεν είναι τώρα)

 

Custom rom που να βασίζονται σε Android AOSP δεν θέωρω ότι έχουν να σου δώσουν κάτι από άποψη μπαταρία η smoothness η απόδοση παραπάνω σε σχέση με stock oxygen.

 

Προσωπικά έχω απορρίψει custom rom για το κυρίως λόγο ότι δεν παρέχουν gesture navigation επιλογή που να δουλεύει με τον ίδιο εξαιρετικό τρόπο όπως παρεχει stock η OnePlus.

 

Επίσης δεν με καλύπτουν σε κάποιες πινελιές που θέλω και τα παίρνω με Magisk η Xposed.

 

Μόνο αν θες παραπάνω customization που παρέχουν απλόχερα σε σχέση με Oxygen και τα έχεις όλα σε μια rom χωρίς να θες να βάζεις extra module είτε μέσω Magisk είτε Xposed

 

Αλλά κάλλιστα μπορείς να μείνεις σε stock Oxygen OS και να βάλεις είτε custom kernel για παραπάνω customization κυρίως(διότι σε απόδοση και μπαταρία ο stock kernel είναι εξίσου άψογος) και παράλληλα να παίξεις με Magisk η xposed module η με substratum theme να παραμετροποίησεις όσο θες το UI προσθέτοντας extra πινελιές η feature.

 

Η γνώμη μου περίμενε να βγει η No Limits rom μιας και ο developer ήδη έχει το 6 στα χέρια του και λογικά θα βγάλει αντίστοιχη έκδοση όπως έχει για 5/5T.

 

Πάρε μια ιδέα εδώ τι περιλαμβάνει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/development/rom-xxx-nolimits-1-1-speed-ram-optimized-t3627121

 

Στην ουσία όλα σε ένα νοικοκυρεμένα σε μια oxygen base custom rom.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αψογος Αλεξ! Ακριβως η απαντηση που εψαχνα σε ευχαριστω πολυ! Οποτε θα μεινω για αρχη μονο με ρουτ και αναλογα πως θα παει η μπαταρια ισως παιξω με κανενα κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παλιά είχα παραγγείλει oneplus 5 και 5Τ κι ερχόταν κατευθείαν από Κίνα, με ενδιάμεσο σταθμό την Αγγλία, όπου κι εκτελωνιζοταν (μιλαω πάντα για αγορά από το ευρωπαϊκό site) .

 

το 5τ από πολωνία ερχόταν. πρώτη φορά το διαβάζω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αψογος Αλεξ! Ακριβως η απαντηση που εψαχνα σε ευχαριστω πολυ! Οποτε θα μεινω για αρχη μονο με ρουτ και αναλογα πως θα παει η μπαταρια ισως παιξω με κανενα κερνελ

 

με Ρουτ παίρνεις οτα updates?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...