Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν οι χρήστες που κοιτάνε πόσα δέκατα του δευτερόλεπτου ανοίγει μια εφαρμογή πιο γρήγορα σε ένα τηλέφωνο και υπάρχουν χρήστες που έχουν το τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση, συγχρονιζουν ένα σκασμό λογαριασμό email και πολλές εφαρμογές όπως και ημερολόγια για την δουλειά τους και απλά θέλουν να γίνονται όλα σωστά και γρήγορα. Εγώ ανήκω στην δεύτερη κατηγορία. Δεν με νοιάζει ούτε με ένοιαξε και ούτε χρονομετρησα καμία εφαρμογή πόσο γρήγορα ανοίγει στα τηλ, αρκεί να ανοίγει γρήγορα. Τώρα επειδή μιλάω πολύ και μόνο με bluetooth με χαλάει που δεν συνδέεται αυτόματα στο car kit του αυτοκινήτου όταν μπαίνω μέσα και επίσης ότι όταν συνδεθεί στo Samsung Gear S3 frontier δεν συνδέεται και στο headset. Αυτά. Τώρα όταν θα αρχίσω να μετράω πόσα δέκατα ανοίγει το τάδε app πιο γρήγορα από κάποιο άλλο τηλέφωνο τότε και μόνο τότε ίσως να σταματήσει να με ενοχλεί το ότι συνδέεται σε μια μόνο συσκευή bluetooth handsfree.. Αλλά μέχρι τότε....

Πολύ σωστός. Το θέμα με το Bluetooth εν έτη 2018 είναι απλά τραγικό...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός. Το θέμα με το Bluetooth εν έτη 2018 είναι απλά τραγικό...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Είναι άξιο απορίας που δεν το έχουν διορθώσει, γιατί απ ότι κατάλαβα υπήρχε και στα 5αρια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Άλλες δύο πληροφορίες για την οθόνη αυτή τη φορά σε σύγκριση με το s9+.

1) Κόντρα στον ήλιο με φουλ φωτεινότητα δίπλα με το s9+ η διαφορά είναι τεράστια. Στο oneplus 6 βλέπεις αυτά που απεικονειζονται στην οθόνη αλλά πολύ πιο δύσκολα σε σχέση με το s9+ όπου όλα φαίνονται καθαρά και όμορφα.

 

2) Όταν έχεις σβηστή την συσκευή πάνω στο τραπέζι και την κοιτάς υπό γωνία η οθόνη δεν είναι καταμαύρη αλλά μια απόχρωση προς το γκρι. Όσοι το έχετε δείτε το notch γι να καταλάβετε την διαφορά ότι δεν είναι μαύρο κατάμαυρο.

Σε αντίθεση με το s9+ που και πάλι έβαλα διπλα δίπλα και είναι κατάμαυρο.

 

Το ίδιο ακριβός φαινόμενο εμφανίζει και το P20 pro και το mate 10 pro. Δηλαδή και εκεί δεν είναι κατάμαυρη η οθόνη.

 

Πολλοί ίσως πείτε ότι πρόκειται για λεπτομέρεια κάποιοι όμως πιστεύω ότι κάπως έτσι καταλαβαίνουν την ποιότητα μεταξύ οθονών

Πολύ καλές οι παρατηρήσεις Γιώργο. Ήμουν σίγουρος και για τα δύο που αναφέρεις. Ιδικά το δεύτερο για μένα είναι βασικότατο κυρίως θέμα αισθητικής. Το μαύρο φιλμ που έχει το s9 όταν είναι σβηστή η οθόνη είναι πολύ όμορφο σε σχέση με το γκριζοπρασινο που έχουν τα huawei όσο και τα 1+ 5τ και δυστυχώς και το 6.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Bluetooth είναι θέμα software? Παίζει να φτιάξει με κάποιο update?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Που είναι το πρόβλημα δηλαδή παιδιά αν μια οθόνη φαίνεται γκρίζα όταν είναι σβηστή, ενώ κάποια άλλη μαύρη;

Αποτελεί αυτό δηλαδή ένδειξη για την ποιότητα της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/gr/trade-in

 

Μετραει για Oneplus 5 128αρι που πηρα απο Banggood; Εαν ναι, αξιζει και με το παραπανω! 280 ευρω εκπτωση!

 

Το κουφο ειναι οτι εαν γυρισεις το 5Τ 128αρι σου δινει μονο 220 ευρω.. Περιεργο.

Μπορει να βοηθησει καποιος; Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οποίος τα θέλει όλα πηγαίνει και αγοράζει το s9+. Τι μας πρήζεται εδώ μέσα κατά πόσο καλύτερο είναι το s9+. Είπαμε το ξεκαθαρίσαμε. Θέλετε να κάνετε και συγκριτικό για να μας πείτε τι; Ότι το s9+ είναι καλύτερο; Το ξέρουμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορει να βοηθησει καποιος;
Μίλα φίλε μου με το chat της oneplus θα σε κατατοπισουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει με το s9 λέτε οσοι έδωσαν 550+ λετε να είναι χαζοί δεν ήξεραν ότι μπορούν να πάρουν το s9 με λίγα παραπάνω, ο καθένας για διαφορετικούς λόγους επέλεξε αυτό δεν είπε κανείς για το ότι είναι καλύτερο του s9

Με δικά σας λεφτά το πήραμε??

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

1) δε νομιζω να ειναι ΔΥ που ελεγχουν τα δεματα της καθε εταιρειας κουριερ

μονο τα δεματα των ελτα , ελτα κουριερ ελεγχουν , οι υπολοιπες εταιρειες η καθεμια νομιζω οτι εχει

δικους της υπαλληλους ! δεν ειμαι 100% σιγουρος βεβαια

2) παιρνεις τηλεφωνο κεντρικα DHL και ρωτας γιατι εγινε ο,τι εγινε , τους δινεις το τρακινγκ και αναφερεις ο,τι

οπως βλεπουν ερχεται απο Πολωνια αρα το ολο ζητημα ειναι απλα απαραδεκτο

ειλικρινα ειμαι περιεργος να μαθω τι σου ειπαν απο DHL , εκτος κι αν δεν πηρες ακομα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καταντάει κουραστικό να μπαίνεις στο θέμα του one + και να διαβάζεις για το s9. Υπάρχει δικό του θέμα και μπορεί να ανοιχθεί ένα άλλο με vs.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταντάει κουραστικό να μπαίνεις στο θέμα του one + και να διαβάζεις για το s9. Υπάρχει δικό του θέμα και μπορεί να ανοιχθεί ένα άλλο με vs.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι διαφορετικές συσκευές. Το καθένα έχει τα υπέρ και τα κατά του. Το να συγκρίνουμε τη super amoled της Samsung με την optic amoled του 6 είναι ανόμοιο. Γνωρίζουμε ποιος υπερτερεί.

Επειδή στη παρέα υπάρχει η τριπλέτα S9plus, Pixel XL 2 και OnePlus 6, θα αναφέρω ότι το τελευταίο είναι το ίδιο smooth με τη ναυαρχίδα της Google και ένα μικρό κλικ πιο σβέλτο λόγω επεξεργαστή. Το S9plus τελευταίο και καταϊδρωμένο σε ομαλότητα.

Για τα nits της οθόνης που αναφέρθηκε κάποιος, ας βάλει κάτω από τον ήλιο τις τρεις συσκευές που αναφέρω κι ας σκεφτούμε πόσο τις τιμολογούν και τι αποτέλεσμα δίνουν. Χαμένο είναι το Pixel με τα 900€ και την plastic amoled της LG, όχι το OnePlus με τα 520€.

Το OnePlus 6 είναι μία "φθηνή" ναυαρχίδα, ένα τίμιο κινητό που στα λεφτά του δεν υπάρχει σύγκριση με καμία άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα κ καλο σ/κ,εαν επιλεξουμε την απλη μεθοδο αποστολης,ερχεται παλι γρηγορα με την Ups express saver?

Ετσι γινονταν κ περυσι με το 5t.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα κ καλο σ/κ,εαν επιλεξουμε την απλη μεθοδο αποστολης,ερχεται παλι γρηγορα με την Ups express saver?

Ετσι γινονταν κ περυσι με το 5t.

 

Το ίδιο γίνεται και φέτος.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και φέτος.....

 

οποτε δεν αξιζει να πληρωσει καποιος την γρηγορη μεθοδο εφοσον ερχεται στον ιδιο χρονο παραδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα ακουστικά ρε παιδιά είναι σχεδόν ίδια με τις oneplus που θα κυκλοφορήσει στα 70 ευρώ.. από ότι διαβάζω τώρα τα meizu έχουν χαρακτηριστεί ως τοπ αυτή την στιγμή.. τα έχει κανείς να μου πει την γνώμη του??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να μεταφέρω δεδομένα πχ κωδικούς wifi από το Samsung switch?? δηλαδή να βάλω το s7 και να μεταφέρω στο op..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα “free priority shipping” voucher, να το διαθέσω free, σε τυχόν ενδιαφερόμενο να παραγγείλει μέχρι και 1/6, οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ΡΜ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και εχει εκνευριστική φωνη είναι ωραίο βίντεο

 

Μπράβο στην Oneplus. Καταπληκτικό βίντεο.

Παίζει να είναι τα πιο απροβλημάτιστα κινητά τηλέφωνα με τέτοιο ποιοτικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα ακουστικά ρε παιδιά είναι σχεδόν ίδια με τις oneplus που θα κυκλοφορήσει στα 70 ευρώ.. από ότι διαβάζω τώρα τα meizu έχουν χαρακτηριστεί ως τοπ αυτή την στιγμή.. τα έχει κανείς να μου πει την γνώμη του??

 

Εγώ έχω το προηγούμενο μοντέλο ep51 και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Φαντάζομαι ότι αυτά θα είναι καλύτερα από πολλές απόψεις μιας και είναι σημαντικό upgrade.

Του χρόνου που θα θελήσω να τα αντικαταστήσω θα δυσκολευτω πολύ να επιλέξω ανάμεσα στην τοτε πρόταση της meιzu και της οneplus.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα ακουστικά ρε παιδιά είναι σχεδόν ίδια με τις oneplus που θα κυκλοφορήσει στα 70 ευρώ.. από ότι διαβάζω τώρα τα meizu έχουν χαρακτηριστεί ως τοπ αυτή την στιγμή.. τα έχει κανείς να μου πει την γνώμη του??

 

Τα ακουστικά αυτά της Meizu τα έχω είναι πολύ καλά ποιοτικά σε κατασκευή και πολύ καλά σε ήχο. Το μόνο που με ενοχλεί είναι όταν δεν τα χρησιμοποιώ και τα έχω παράδειγμα κρεμασμένα στο λαιμό μου αν κολλήσουν μεταξύ τους τα μαγνητάκια (που έτσι όπως κρέμονται κολλάνε έτσι κι αλλιώς) μετά από 5 λεπτά σβήνουν δεν είναι σε αναμονή με αποτέλεσμα όταν σε καλέσει κάποιος πρέπει να απαντήσεις από τη συσκεύη. Δηλαδή για να είναι ανοιχτά συνεχώς σε αναμονή πρέπει να μην είναι κολλημένα μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά αυτά της Meizu τα έχω είναι πολύ καλά ποιοτικά σε κατασκευή και πολύ καλά σε ήχο. Το μόνο που με ενοχλεί είναι όταν δεν τα χρησιμοποιώ και τα έχω παράδειγμα κρεμασμένα στο λαιμό μου αν κολλήσουν μεταξύ τους τα μαγνητάκια (που έτσι όπως κρέμονται κολλάνε έτσι κι αλλιώς) μετά από 5 λεπτά σβήνουν δεν είναι σε αναμονή με αποτέλεσμα όταν σε καλέσει κάποιος πρέπει να απαντήσεις από τη συσκεύη. Δηλαδή για να είναι ανοιχτά συνεχώς σε αναμονή πρέπει να μην είναι κολλημένα μεταξύ τους.
Το ίδιο νομίζω κάνουν και τα oneplus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο νομίζω κάνουν και τα oneplus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όμως αυτό δεν είναι λειτουργικό να μην μένουν standby όταν είναι κολλημένα. Τέλος πάντων εγώ τα πήρα πιο πολύ για να ακούω μουσική την ώρα που πηγαινω στη δουλειά και με βόλεψαν πολύ. Και κάτι άσχετο τα είχα πάρει 19 ευρώ με μια προσφορά που έτρεχε τότε και κάτι πόντους που είχα μαζεμένους. Για 19 ευρώ είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα ακουστικά ρε παιδιά είναι σχεδόν ίδια με τις oneplus που θα κυκλοφορήσει στα 70 ευρώ.. από ότι διαβάζω τώρα τα meizu έχουν χαρακτηριστεί ως τοπ αυτή την στιγμή.. τα έχει κανείς να μου πει την γνώμη του??

εγώ φίλε μου. τα καινούργια xiaomi είναι ένα μικρό κλικ καλύτερα σε ήχο. σε μπαταρία είναι μια χαρά όπως όλα σε αυτή την κατηγορία. των neckle band .σε ήχο σε ομιλία χάνουν πολύ γιατί ο συνομιλητής ακούγεται πολύ μπουκομενα.το μικρόφωνο όμως είναι πολύ καλό και με καλό noise canceletion. καλύτερα από xiaomi πχ.. σε neckle band έχω επίσης τα jabra halo. Μακριά ....θα σου πρότεινα επίσης τα taotronics 26 από Amazon ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη σε σχέση με note 8 είναι πίσω το OnePlus αλλά όχι και χιλιόμετρα μακριά. Για την τιμή του είναι παραπάνω από τίμιο. Κάτω από φως δεν υπάρχει θέμα , αλλά σίγουρα το note υπερτερεί.

Φωτογραφική είτε το πιστεύετε είτε όχι θεωρώ σε ορισμένες περιπτώσεις το κοντραρει στα ίσια το note στις πιο σκοτεινές φωτογραφίες. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτογραφίες από mate 10 pro, note 8 και το op6. Το σίγουρο είναι , και το καταλαβαίνεις απευθείας, είναι το πόσο αργεί να εστιάσει το op σε οτιδήποτε.

Μπαταρία καλά πάει το OnePlus αλλά όχι τρελά πράγματα. Σίγουρα καλύτερα από note αλλά χειρότερα από mate.

Αυτό που παρατήρησε ο φίλος παραπάνω σχετικά με το Bluetooth είναι τεράστιο φάουλ. Δεν φανταζομουν καν πως υπάρχει τέτοιο θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη σε σχέση με note 8 είναι πίσω το OnePlus αλλά όχι και χιλιόμετρα μακριά. Για την τιμή του είναι παραπάνω από τίμιο. Κάτω από φως δεν υπάρχει θέμα , αλλά σίγουρα το note υπερτερεί.

Φωτογραφική είτε το πιστεύετε είτε όχι θεωρώ σε ορισμένες περιπτώσεις το κοντραρει στα ίσια το note στις πιο σκοτεινές φωτογραφίες. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτογραφίες από mate 10 pro, note 8 και το op6. Το σίγουρο είναι , και το καταλαβαίνεις απευθείας, είναι το πόσο αργεί να εστιάσει το op σε οτιδήποτε.

Μπαταρία καλά πάει το OnePlus αλλά όχι τρελά πράγματα. Σίγουρα καλύτερα από note αλλά χειρότερα από mate.

Αυτό που παρατήρησε ο φίλος παραπάνω σχετικά με το Bluetooth είναι τεράστιο φάουλ. Δεν φανταζομουν καν πως υπάρχει τέτοιο θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αναμένουμε το συγκριτικό των καμερών. Πόσο καλύτερη είναι η μπαταρία του mate 10 Pro μιας και τα έχεις και τα δύο; Προσωπικά με το mate βγάζω πάντα 7-8 ώρες sot. Επειδή σκέφτομαι να γυρίσω σε στοκ Android, πιστεύεις ότι το OnePlus θα μου βγάζει τουλάχιστον 6ωρο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...