Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, κανένα τελωνείο. Από Πολωνία έρχεται.
Ευχαριστώ... δυστυχώς δεν μπορώ να αντισταθώ...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και του MKBHD

 

 

Στο 7:12 παντως φαινεται αυτο που ειχε γινει πιο πισω ερωτηση αλλα δεν ειχε δωθει καμια απαντηση.

Οχι λογω του Notch δεν μπορεις να δεις το ποσοστο της μπαταριας στο πανω δεξι μερος της οθονης.

 

Παντως ενω στο μεγαλυτερο κομματι του τα λεει καλα,δυστηχως στο τελος φαινεται το γλυψιμο του για την εταιρεια.

 

Στην αρχη λεει οτι το galaxy s9 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες(για αυτον).Μετα μου βγαζει λεει καλυτερες φωτογραφιες απο 500 με 600δολλαρια κινητα την ιδια στιγμη που στα 620-630 ξεκιναει το S9 στο amazon....Καλυτερα το τελευταιο κομματι να το απεφευγε αλλα τελος παντων.Ξερω λεπτομερεια αυτο που αναφερω,απλα χανει το κομματι του αντικειμενικου που λεγαμε.

 

Τουλαχιστον ο Flossy πιο πανω ηταν ξεκαθαρος οτι προτιμαει το huawei για δικους του λογους χωρις να το κρυψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην οθόνη αναμονής όταν είναι μαύρη δηλαδη πως μπαίνει το always να σε δείχνει ασπρόμαυρα τις ειδοποίησης δηλαδη..

Δεν το βρίσκω :/

 

Δεν υπαρχει προς το παρον always on display.Αυτο που βλεπεις ειναι το Ambient display που σου δειχνει τις πληροφοριες αυτες οταν σηκωνεις το κινητο και καλα για να τσεκαρεις κατι αλλα αν δεν θες να ανοιξεις την οθονη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ... δυστυχώς δεν μπορώ να αντισταθώ...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο τα κινητα της υπογραφης σου η διαφορα κυριως στην εμπειρια χρησης(amoled Οθονες εχεις ξαναδει)θα ειναι τεραστια(προς το καλυτερο φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

Στο 7:12 παντως φαινεται αυτο που ειχε γινει πιο πισω ερωτηση αλλα δεν ειχε δωθει καμια απαντηση.

Οχι λογω του Notch δεν μπορεις να δεις το ποσοστο της μπαταριας στο πανω δεξι μερος της οθονης.

 

Παντως ενω στο μεγαλυτερο κομματι του τα λεει καλα,δυστηχως στο τελος φαινεται το γλυψιμο του για την εταιρεια.

 

Στην αρχη λεει οτι το galaxy s9 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες(για αυτον).Μετα μου βγαζει λεει καλυτερες φωτογραφιες απο 500 με 600δολλαρια κινητα την ιδια στιγμη που στα 620-630 ξεκιναει το S9 στο amazon....Καλυτερα το τελευταιο κομματι να το απεφευγε αλλα τελος παντων.Ξερω λεπτομερεια αυτο που αναφερω,απλα χανει το κομματι του αντικειμενικου που λεγαμε.

 

Τουλαχιστον ο Flossy πιο πανω ηταν ξεκαθαρος οτι προτιμαει το huawei για δικους του λογους χωρις να το κρυψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπαρχει προς το παρον always on display.Αυτο που βλεπεις ειναι το Ambient display που σου δειχνει τις πληροφοριες αυτες οταν σηκωνεις το κινητο και καλα για να τσεκαρεις κατι αλλα αν δεν θες να ανοιξεις την οθονη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο τα κινητα της υπογραφης σου η διαφορα κυριως στην εμπειρια χρησης(amoled Οθονες εχεις ξαναδει)θα ειναι τεραστια(προς το καλυτερο φυσικα).

μπορεις να με βοηθησεις που ακριβως ειναι το ψαχνω και αυτο αλλα δεν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω μήπως παίζει ρόλο που έχω nova launcher?

Κάτι βρήκα μακάρι να το ξανά βάλουν κανονικά!

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το εργαλείο. Εντυπωσιακό θα έλεγα, μέσα και έξω.

Πολυ γρήγορο, smooth, ποιοτικό, πολλές επιλογές στις ρυθμίσεις...αυτό το μουστάκι όμως εδώ μου κάθισε!

Το περιεργάστηκα αρκετά και με κέρδισε.

Περίμενα να έχει καλύτερο βίντεο, ειδικά στα 60fps θα το ήθελα πιο ομαλό, σε σχέση με άλλες συσκευές που έχω πιάσει.

Πραγματικά για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο, μη πω ότι βάζει τα γυαλιά και σε ορισμένους ΟΕΜ, ονόματα μη λέμε.

Απευθείας, αν

, ενεργοποίησα τα gestures.

Μου έβγαιναν τόσο αυθόρμητα οι κινήσεις. Μου άρεσε.

Η συσκευή με το που την ενεργοποιείς, σου σκάει μια ενημέρωση 355mb. Μέσα σε αυτά, διορθώνει την επιλογή για την απενεργοποίηση του notch.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναφερω ενα περιστατικο που βρισκεται σε εξελιξη στο διπλανο forum(insomnia)στο τμημα των κινητων(για οποιον ενδιαφερεται να το τσεκαρει που θα ειναι σε εξελιξη αυτες τις μερες.

 

Ενα ατομο λοιπον ενω εριξε παραγγελια για το γνωστο σε ολους Oneplus6,απο οτι φαινεται την πατησε και εχει τρεχαματα.

 

Πιο συγκεκριμενα του το κρατησαν γιατι λεει οτι προερχεται απο Hong Kong.

 

Αναφερω ορισμενα απο τα λογια του ιδιου γιατι αν οντως ισχυει το θεμα ειναι πολυ σοβαρο, ειδικα μιας και ενδιαφερεται αρκετος κοσμος να ειναι εστω ενημερος.

 

''''''''Σήμερα ήταν να παραλάβω το δέμα με την dhl στον χώρο μου και ενώ ενημερώθηκα κανονικά τελευταία στιγμή μου στέλνουν ότι υπάρχει πρόβλημα με την παράδοση.

Κάνω επικοινωνία με την dhl και με συνδέουν με το τελωνείο της χώρας ενημερώνοντας με ότι το δέμα κρατήθηκε λόγω του ότι αναγράφει πως έρχεται από Hong Kong και όχι από αποθήκες της Πολωνίας όπως με είχαν ενημερώσει.

Μου λένε ότι το δέμα φαίνεται πως έρχεται από Hong kong και πως κάποιες εταιρίες της Ασίας ιδρύουν ψεύτικες αποθήκες στην Ευρώπη για να γλυτώσουν τα τελωνεία κλπ κλπ.''''''

 

Εχει εξαιρετικο ενδιαφερον η συγκεκριμενη περιπτωση γιατι οπως ειπαμε η παραγγελια εγινε κατευθειαν απο το site της Oneplus.

Πως τα καταφερνει αυτη η εταιρεια καθε φορα να βγαινουν τετοια στην φορα δεν καταλαβαινω(μια με τα benchmarks,μια με την συλλογη δεδομενω αλλα και το θεμα με τις καρτες και τωρα αυτο):( .

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναφερω ενα περιστατικο που βρισκεται σε εξελιξη στο διπλανο forum(insomnia)στο τμημα των κινητων(για οποιον ενδιαφερεται να το τσεκαρει που θα ειναι σε εξελιξη αυτες τις μερες.

 

Ενα ατομο λοιπον ενω εριξε παραγγελια για το γνωστο σε ολους Oneplus6,απο οτι φαινεται την πατησε και εχει τρεχαματα.

 

Πιο συγκεκριμενα του το κρατησαν γιατι λεει οτι προερχεται απο Hong Kong.

 

Αναφερω ορισμενα απο τα λογια του ιδιου γιατι αν οντως ισχυει το θεμα ειναι πολυ σοβαρο, ειδικα μιας και ενδιαφερεται αρκετος κοσμος να ειναι εστω ενημερος.

 

''''''''Σήμερα ήταν να παραλάβω το δέμα με την dhl στον χώρο μου και ενώ ενημερώθηκα κανονικά τελευταία στιγμή μου στέλνουν ότι υπάρχει πρόβλημα με την παράδοση.

Κάνω επικοινωνία με την dhl και με συνδέουν με το τελωνείο της χώρας ενημερώνοντας με ότι το δέμα κρατήθηκε λόγω του ότι αναγράφει πως έρχεται από Hong Kong και όχι από αποθήκες της Πολωνίας όπως με είχαν ενημερώσει.

Μου λένε ότι το δέμα φαίνεται πως έρχεται από Hong kong και πως κάποιες εταιρίες της Ασίας ιδρύουν ψεύτικες αποθήκες στην Ευρώπη για να γλυτώσουν τα τελωνεία κλπ κλπ.''''''

 

Εχει εξαιρετικο ενδιαφερον η συγκεκριμενη περιπτωση γιατι οπως ειπαμε η παραγγελια εγινε κατευθειαν απο το site της Oneplus.

Πως τα καταφερνει αυτη η εταιρεια καθε φορα να βγαινουν τετοια στην φορα δεν καταλαβαινω(μια με τα benchmarks,μια με την συλλογη δεδομενω αλλα και το θεμα με τις καρτες και τωρα αυτο):( .

Η oneplus δεν φταίει σε αυτό άλλα η dhl και οι τρόμπες στο τελωνείο. Το θέμα μπορεί να λυθεί με μια απλή επικοινωνία στην oneplus. Γιατι το κάνεις τόσο μεγάλο θέμα επειδή είναι τρόμπες οι δικοί μας.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Η oneplus δεν φταίει σε αυτό άλλα η dhl και οι τρόμπες στο τελωνείο. Το θέμα μπορεί να λυθεί με μια απλή επικοινωνία στην oneplus. Γιατι το κάνεις τόσο μεγάλο θέμα επειδή είναι τρόμπες οι δικοί μας.

 

Ακριβώς, θα το έψαχνα νομικά το θέμα.

Μου φαίνεται οτι κάποιος στο τελωνείο ή στην DHL είναι απατεώνας και είπε να το τσιμπήσει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε τους αλήτες στην DHL... Ενώ κανονικά φένετε ότι έρχεται από Ευρώπη στις εικόνες που ανέβασε το παιδί....

Ποσο λαμογια μπορεί να ήμαστε...

Πιστεύω να το λύσει το θέμα η oneplus...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε τους αλήτες στην DHL... Ενώ κανονικά φένετε ότι έρχεται από Ευρώπη στις εικόνες που ανέβασε το παιδί....

Ποσο λαμογια μπορεί να ήμαστε...

Πιστεύω να το λύσει το θέμα η oneplus...

 

Mate the 10 pro be with you

 

Ειναι απλά τα πράγματα. Να ζητήσει να το στείλουν πίσω και να του στείλουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλά τα πράγματα. Να ζητήσει να το στείλουν πίσω και να του στείλουν άλλο.
Θα ήθελα απλά να έγινε λάθος, τσαντιζομαι και μόνο στην ιδέα!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η dhl είναι ότι χειρότερο υπάρχει, μακριά και αγαπημένοι με τους αστείους. όσες φορές ήρθε παραγγελία με αυτούς, μόνο μια φορά δεν είχα θέμα... προτιμώ να μου τα στέλνουν με γάιδαρο πάρα με αυτούς
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Tο παρακάτω το έκανες? έχει twrp λέει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3791316

 

Install Drivers

Unlock Bootloader

Lock Bootloader (use carefully)

Flash TWRP Recovery

Flash Stock Recovery

Flash Stock Factory Image

 

Όχι δεν κάνει αυτό. Μερικοί έφαγαν brick.. θα περιμένουμε το αρχείο img να βγει για να φλασαρουμε...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποια μεταφορική έρχεται το κινητό? Επειδή απουσιάζω αρκετές ώρες από το σπίτι λόγο της δουλειάς μου τι γίνεται σε περίπτωση που έρθει η courier και δεν βρίσκομαι στο σπίτι? Αφήνουν κάποιο χαρτάκι κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους??
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι express shopping με DHL... Καλύτερα παρτους ενα τηλέφωνο την ημέρα που θα φτάνει και πες τους να το κρατήσουν στο κατάστημα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.Προέρχομαι από το Insomnia που είμαι μέλος αρκετό καιρό.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας καθώς αντιμετοπίζω πρόβλημα με την παραγγελία μου και συγκεκριμένα με το τελωνείο μας.

Ήταν να παραλάβω χθές όμορφα και ωραία όπως είχα ενημερωθεί από την DHL και τελευταία στιγμή με ενημερώνουν ότι θα κρατηθεί στο τελωνείο για τον λόγο ότι ανγράφει πάνω πως έρχεται από Hong Kong.

Κάτι τέτοιο σαφώς και δεν ισχύει καθώς είναι αγορασμένο από το Επίσημο site της Oneplus και η χώρα που ξεκίνησε βάση tracking number είναι από Πολωνία.

Το αποτέλεσμα είναι να δέχομαι ειρωνία από το τελωνείο και πως θα δοθεί απάντηση πλέον για το θα συμβεί την Τρίτη που ξανανοίγουν.

Τι μπορώ να κάνω από πλευράς μου συνάδελφοι;

Σας παραθέτω και το τηλέφωνο επικοινωνίας μου για κάποια επιπρόσθετη βοήθεια άμμεσα γιατί με έχει στεναχωρήσει η όλη διαδικασία.

Θοδωρής.

Edited by Thodoris_Athina
Link to comment
Share on other sites

Με nova το έχει δοκιμάσει κανείς δουλεύει?

Εγώ σε 5Τ έχω nova απ' την πρώτη στιγμή! Δεν επηρεάζεται η Ambient display απ' τον launcher!

 

Παιδιά με ποια μεταφορική έρχεται το κινητό? Επειδή απουσιάζω αρκετές ώρες από το σπίτι λόγο της δουλειάς μου τι γίνεται σε περίπτωση που έρθει η courier και δεν βρίσκομαι στο σπίτι? Αφήνουν κάποιο χαρτάκι κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους??

 

Αν πληρώσεις να 'ρθει (και καλά) πιο γρήγορα, έρχεται με DHL!

Αν βάλεις απλή αποστολή, φεύγει από Πολωνία με UPS και έρχεται στην πόλη σου με την κούριερ που συνεργάζεται η UPS (αν δεν έχεις κατάστημα ups). Στην δικιά μου πόλη ήρθε με Γενική Ταχυδρομική.

Θα το φέρουν δηλαδή σπίτι σου και αν δε σε βρουν θα αφήσουν ειδοποίηση να πας να το παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου θα ταλαιπωρηθεις λίγο επειδή είναι στόκοι εκεί στο τελωνείο.

Πάρε τους τηλέφωνο την Τρίτη και αν επιμένουν να σε χρεώσουν φπα τους λες ότι δεν επιθυμείς και να επιστραφεί στον αποστολέα. Να μιλήσεις και με oneplus τους ενημερώνεις τι γίνεται και τους λες να σου στείλουν άλλο.Με paypal έχεις πληρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου θα ταλαιπωρηθεις λίγο επειδή είναι στόκοι εκεί στο τελωνείο.

Πάρε τους τηλέφωνο την Τρίτη και αν επιμένουν να σε χρεώσουν φπα τους λες ότι δεν επιθυμείς και να επιστραφεί στον αποστολέα. Να μιλήσεις και με oneplus τους ενημερώνεις τι γίνεται και τους λες να σου στείλουν άλλο.Με paypal έχεις πληρώσει?

 

Αδερφούλη μου θα ταλαιπωρηθώ αυτό έχω καταλάβει και εγώ.Δυστηχώς έκανα την μ....... και πλήρωσα μέσω πιστωτικής για τους λόγους εγγύησης Ευρωπαικής Ένωσης και μην υποχρεόνωντας με να πληρώσω επιπλέον φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφούλη μου θα ταλαιπωρηθώ αυτό έχω καταλάβει και εγώ.Δυστηχώς έκανα την μ....... και πλήρωσα μέσω πιστωτικής για τους λόγους εγγύησης Ευρωπαικής Ένωσης και μην υποχρεόνωντας με να πληρώσω επιπλέον φόρους.

 

 

Εντάξει θέμα με την oneplus δεν νομίζω να εχεις στο να χάσεις χρήματα .

Εχεις μιλήσει με oneplus?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θέμα με την oneplus δεν νομίζω να εχεις στο να χάσεις χρήματα .

Εχεις μιλήσει με oneplus?

Έκανα επικοινωνία και μέσω Live Chat και έχω στείλει και email στο οποίο περιμένω απάντηση.Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη και μπορείς φυσικά κάνε μου ένα τηλέφωνο να μου δώσεις κάποια βήματα.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επικοινωνία και μέσω Live Chat και έχω στείλει και email στο οποίο περιμένω απάντηση.Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη και μπορείς φυσικά κάνε μου ένα τηλέφωνο να μου δώσεις κάποια βήματα.Ευχαριστώ πολύ.

Στο chat τι σου είπανε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ειρωνεύονται οι κηφήνες του δημοσίου έτσι πάει μήπως θα τους απολύσει κανείς, στο μαγαζάκι τους είναι. Αν τους λαδώσεις ομως και νταλίκα περνάς....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...