Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως το καλυτερο review απο πλευρας αντικειμενικοτητας απο τον γνωστο Flossy για οποιον εχει την υπομονη να το δει ολο

+1000 ο Floss κάνει τα καλύτερα και ποιο ειλικρινή reviews. Ότι λέει είναι 100% σωστό και ακριβές. Το έχω δει στην πράξη με πολλές συσκευές.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πριν τρείς ώρες περίπου έκανα την παραγγελία , στο mail που μου έστειλαν δεν αναφέρουν κάτι για το ποια μεταφορική θα μου το στείλει.... λογικά θα μου στείλουν νέο email σχετικά με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Η oneplus δεν φταίει σε αυτό άλλα η dhl και οι τρόμπες στο τελωνείο. Το θέμα μπορεί να λυθεί με μια απλή επικοινωνία στην oneplus. Γιατι το κάνεις τόσο μεγάλο θέμα επειδή είναι τρόμπες οι δικοί μας.

 

Το κανω μεγαλο θεμα γιατι ειναι κατι σοβαρο που μπορει να αφορα και αλλα μελη του forum(γιατι πολλοι ενδιαφερονται για το κινητο) και καλως ή κακως αφορα την Oneplus απο πλευρας συνεργασιας με την DHL και πρεπει ο κοσμος να ενημερωθει μην του συμβει κατι αναλογο και μετα πανικοβληθει.

 

Αν δεν ειναι αυτο σοβαρο θεμα(κυριως για υποψηφιους αγοραστες προφανως)ποιο ειναι?Αν το κινητο εχει always on display ή ambient?

Link to comment
Share on other sites

To live chat της oneplus λειτουργει?

Live Chat

11:00 am – 5:00 am ,

Monday to Sunday

 

δεν με αφηνει να το επιλεξω

https://www.oneplus.com/gr/support

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την καταχώρηση outlook λογαριασμού σε gmail??? (σαν exchange εννοώ)

 

Δύο hotmail που έχω καταχωρήθηκαν μια χαρά... Τον συγκεκριμένο λογαριασμό τον είχα καταχωρημένο σε άλλο gmail χωρίς πρόβλημα... Τώρα μου λέει cant connect to server...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο chat τι σου είπανε?

Ότι αν χρειαστεί να πληρώσω τον φόρο να στείλω την φωτογραφία με το αποδεικτικό για να μου επιστρέψουν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το κανω μεγαλο θεμα γιατι ειναι κατι σοβαρο που μπορει να αφορα και αλλα μελη του forum(γιατι πολλοι ενδιαφερονται για το κινητο) και καλως ή κακως αφορα την Oneplus απο πλευρας συνεργασιας με την DHL και πρεπει ο κοσμος να ενημερωθει μην του συμβει κατι αναλογο και μετα πανικοβληθει.

 

Αν δεν ειναι αυτο σοβαρο θεμα(κυριως για υποψηφιους αγοραστες προφανως)ποιο ειναι?Αν το κινητο εχει always on display ή ambient?

 

Ειναι σοβαρό. Ελπίζω να πανε όλα καλα στο παιδί και να μην χρειαστεί να πληρώσει κάτι έξτρα αλλα τωρα εχω αγχωθεί και εγώ για την παραγγελια μου που έκανα την Τετάρτη και την περιμένω αυτήν την Τρίτη μέσω dhl...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Είμαι το παιδί από το Insomnia με το πρόβλημα της παραγγελίας που αναφέρθηκε παραπάνω.Δυστηχώς έχουν και κάποιοι συνάδελφοι το ίδιο πρόβλημα με εμένα.Κρατούντε στο τελωνείο.Προσοχή σε όλους όσους κάνουν παραγγελία.Κάτι δεν πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να ερχεται απο Πολωνια και να περναει τελωνειο?

τι σου ειπε η oneplus να κανεις?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω επικοινωνία πάλι τώρα με το Live chat και αναμένω απαντήσεις.Έχω ανοίξει και εδώ ένα θέμα επί του προβλήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I understand, Theodoris. Please know that we have no control over the tax that will be charged on top of the purchase price. That amount is system generated and regulated by your government. I am sorry to say this that we don't have other option. The only option is to settle the payment first.

Η απάντηση της Oneplus. Ούτε αυτή τελικά δεν είναι σοβαρή εταιρία όσο νομιζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Με σεβασμό στην αγωνία σου φίλε μου, η εταιρεία πώς να παρέμβει μεταξύ μεταφορικής και κράτους? Να ξέρουμε τι ζητάμε και εμείς. Στην DHL πρέπει να απευθυνθείς πιστεύω και αν σου βάλουν καπέλο να αρνηθείς να το παραλάβεις και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια αναφορά το δέμα ότι έρχεται από Κίνα ή από χώρα εκτός Ε.Ε?

Αν δεν έχει πως σου χρεώνουν τελωνείο?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μα πως ηταν δυνατον να πρεπει να πληρωσεις φορο ενω ερχεται απο πολωνια?Τι αλλο θα ακουσουμε....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια παρα πολυ ''μικρη''λεπτομερεια που ''ξεχασαν'' να αναφερουν για το Oneplus6 οι γνωστοι Αμερικανοι youtubers παντως ειναι οτι δεν δουλευει σε ολους τους παροχους στην Αμερικη.

https://www.androidcentral.com/oneplus-6-doesnt-work-verizon-or-sprint

 

Βεβαια αυτο εμας στην Ελλαδα δεν μας αφορα αφου απο οτι ξερω το 6ρι λειτουργει κανονικα σε ολους τους παροχους,απλα μου εκανε εντυπωση πως και οι περισσοτεροι δεν το ανεφεραν καν μιας και αφορα τεραστια μεριδα του κοσμου στην χωρα τους....

Link to comment
Share on other sites

Με σεβασμό στην αγωνία σου φίλε μου, η εταιρεία πώς να παρέμβει μεταξύ μεταφορικής και κράτους? Να ξέρουμε τι ζητάμε και εμείς. Στην DHL πρέπει να απευθυνθείς πιστεύω και αν σου βάλουν καπέλο να αρνηθείς να το παραλάβεις και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω

Η εταιρεία συνεργάζεται με τη DHL, χρόνια τώρα. Φυσικά και θα μπορούσε να επέμβει.

Και με το φτωχό μου το μυαλό κάποια μαϊμουδια της εταιρείας ή της μεταφορικής υπάρχει στη μέση μιας και δε φαίνεται ότι εισήχθει από χώρα ευρωπαϊκής Ένωσης. Γιατί αλλιώς πως ζητάει φπα το τελωνείο;;;...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειναι ενα προβλημα που αφορα κυριως οσους ειναι υποψηφιοι αγοραστες και οχι οσους εχουν ηδη αγορασει την συσκευη,θα προτεινα η κουβεντα να συνεχιστει στο διπλα θεμα που εχει ανοιξει για να το αφησουμε το εδω θεμα ανοιχτο προς κουβεντα καθαρα στα της συσκευης αυτης καθαυτης

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=467749

Link to comment
Share on other sites

Έχω επικοινωνία πάλι τώρα με το Live chat και αναμένω απαντήσεις.Έχω ανοίξει και εδώ ένα θέμα επί του προβλήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I understand, Theodoris. Please know that we have no control over the tax that will be charged on top of the purchase price. That amount is system generated and regulated by your government. I am sorry to say this that we don't have other option. The only option is to settle the payment first.

Η απάντηση της Oneplus. Ούτε αυτή τελικά δεν είναι σοβαρή εταιρία όσο νομιζουμε...

μιλα με DHL και ρωτα τους γιατι εχει τελωνειο οταν το δεμα ειναι απο ΕΕ?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία συνεργάζεται με τη DHL, χρόνια τώρα. Φυσικά και θα μπορούσε να επέμβει.

Και με το φτωχό μου το μυαλό κάποια μαϊμουδια της εταιρείας ή της μεταφορικής υπάρχει στη μέση μιας και δε φαίνεται ότι εισήχθει από χώρα ευρωπαϊκής Ένωσης. Γιατί αλλιώς πως ζητάει φπα το τελωνείο;;;...

Κάπου εδώ είναι το πρόβλημα, ευτυχώς το παρέλαβα εχθές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5077ee31546fbea5c94d6ec00b60973c.jpg

Edited by georgepao113
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

So otherwise if i pay the taxes promise that Oneplus Company refund me back the amount of fees?

Yes. Just make sure to keep the invoice you paid from the customs.

 

Και η απάντηση αν χρειαστεί να πληρώσω το ποσό θα το καταβάλει πίσω η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ είναι το πρόβλημα, ευτυχώς το παρέλαβα εχθές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5077ee31546fbea5c94d6ec00b60973c.jpg

Άρα δε φταίει ή DHL. Πιστεύω να το δεχτεί η εταιρεία, αλλιώς αναφορά στο paypal
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

So otherwise if i pay the taxes promise that Oneplus Company refund me back the amount of fees?

Yes. Just make sure to keep the invoice you paid from the customs.

 

Και η απάντηση αν χρειαστεί να πληρώσω το ποσό θα το καταβάλει πίσω η εταιρία.

Προφανώς η Oneplus θα διεκδικήσει αποζημίωση από το Τελωνείο για αυτή την απαράδεκτη συμπεριφορά.

Δεν τον βλέπω καλά στο μάγκα που αποφάσισε να υποκαταστήσει τους κανονισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...