Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 5τ από πολωνία ερχόταν. πρώτη φορά το διαβάζω αυτό.

 

Από Πολωνία ερχόταν αν ειχε στοκ στην αποθήκη της Πολωνίας.

Όταν η oneplus δεν είχε στοκ, κατά περιπτώσεις έστελνε από Κίνα (κατευθείαν από την πηγή - shenzen) , με ενδιάμεσο σταθμό Αγγλία (όπου στο τρακινγκ εμφανιζόταν ότι εκτελωνιζοταν) και μετά Ελλάδα (όπου έμπαινε κανονικά τελωνειο, αλλά υπήρχαν στο πακέτο τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα και άμεσα έβγαινε το πακετο προς παράδοση, χωρίς κάποια επιβάρυνση).

Έχω λάβει 5Τ από Πολωνία απευθείας και 5Τ με αρχική αφετηρία Κίνα. Το ίδιο και στο 5αρι.

Αναφέρομαι πάντα σε αγορά από το επίσημο site της oneplus...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο @skoj εκτός από αντικειμενικός άνθρωπος (τον γνωρίζω προσωπικά) είναι κι από τους καλύτερους φωτογράφους στη χώρα μας, γι'αυτό στο θέμα φωτογραφία τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

Πιθανόν όμως το δικό του μάτι βλέπει διαφορετικά τις φωτογραφίες απ ότι εμείς οι κοινοί θνητοί και είναι λογικό. Και σίγουρα τις στήνει και διαφορετικά.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@skoj Εξαιρετικές δουλειές στο portfolio σου, well done. Edited by Running_Rabbit
Αφαιρέθηκε flaming σχόλιο

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο @skoj εκτός από αντικειμενικός άνθρωπος (τον γνωρίζω προσωπικά) είναι κι από τους καλύτερους φωτογράφους στη χώρα μας, γι'αυτό στο θέμα φωτογραφία τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

Πιθανόν όμως το δικό του μάτι βλέπει διαφορετικά τις φωτογραφίες απ ότι εμείς οι κοινοί θνητοί και είναι λογικό. Και σίγουρα τις στήνει και διαφορετικά.

Μάλλον όλοι εμείς οι Ελληναρες γνωρίζουμε πιο πολλά από τους επαγγελματίες αυτό δεν αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όλοι εμείς οι Ελληναρες γνωρίζουμε πιο πολλά από τους επαγγελματίες αυτό δεν αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι ναι επειδή είδαμε δείγματα απο το youtube και τον καναπέ χαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή και εγώ...... Αύριο τα νεότερα

================

Προορισμός : Ελλάδα

Προέλευση : Πολωνία - Χρόνος Cache : 2018-05-28 19:40:06(GMT+3)

2018-05-28 10:41

ATHENS-GRC, Shipment on hold

============

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Υστερα από την επικοινωνία που έκανα πριν από λίγο με την DHL με ενημέρωσαν πως οι συσκευές μας βρίσκοντε προς παράδοση κανονικά και πως πέρασαν ελεύθερα.

 

Η Oneplus σε κάθε περίπτωση αν και εφόσον χρειαζόταν να πληρώσω φόρους θα τους επέστρεφε με διαβεβαίωση μέσω e-mail.

 

Στο ερώτημα μου γιατί την παρασκευή μας κάνατε να έχουμε μια ψυχολογία άθλια δίχως ουσιαστικά να υπάρχει λόγος μου απάντησαν:

ΣΥΓΓΝΩΜΗ.....

Έυχομαι σε όλους όσους περιμένουν την συσκευή τους σαν και εμένα να την ευχαριστηθούν ολόψυχα, καθώς επέισης θέλω να ευχαριστήσω όλους σας για την φιλοξενία και την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Θοδωρή και καλή βδομάδα και σε σένα..!

Πραγματικά απορώ γιατί το έκαναν όλο αυτό...

Μήπως τελικά είχε γίνει κάποιο μπέρδεμα?

Τέλος καλό όλα καλά έστω και έτσι!

Εύχομαι να την χαρείς την συσκευή σου όσο καμία άλλη :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε για την ενημέρωση , ελπίζω να προλάβουμε και να παραλάβουμε σήμερα !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, τέλος Καλό όλα καλά! Καλοδούλευτο το νεο κινητό ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι πολύ άδικη η σύγκριση με samsung κ huawei στο τομέα της κάμερας. Μη ξεχνάτε πως η oneplus ειχε φτιάξει μια ομάδα με developers που πηρε απτο xda και απο τότε παλεύει με τα θηρία. Η κάμερα είναι αξιοπρεπεστατη για αυτα τα δεδομένα και χρειαζεται υπομονή. Εδω ολόκληρη sony πουναι χρόνια στο χουρμπετι δεν εχει καταφερει κατι αξιόλογο στο τομεα αυτο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Απαπαπα.. Τι είναι αυτά που λες. Τα είχες όπως εγώ η?

Σορρυ.

http://www.dimitriskoulos.com

Η δουλεια μου είναι. Σταματήστε να λέτε πράγματα άσχετα χωρίς να ξέρετε και παραπλανατε και άλλους. Δεν έχω κάτι με την oneplus. Όλα τα τηλέφωνα της τα έχω αγοράσει. Τις φώτο τις βλέπω σε καλιμπραρισμενη οθόνη στο photoshop. Χάλια. Το bokeh με προβλήματα κυρίως στα μαλλιά. Βράδυ απλά γέλασα. Και με φλας και χωρίς. Βίντεο άστα όπως είπα. Ειδικά όταν πέφτει το φως. Τώρα που το είδες εσύ ότι είναι καλύτερο από s9 plus (που το είχα και το έδωσα λόγω μπαταρίας) και από Huawei 20pro δεν ξέρω. Τέλος πάντων. Να το χαρείτε όσοι το πήρατε και ελπίζω να διορθώσουν αρκετά από τα bug με τον καιρό. Εάν ναι θα το ξανά πάρω.

Υγ.. Το βίντεο την ημέρα Οκ μια χαρά. Δεν πέθανα κιόλας. Το βράδυ όμως... Αχ.. Πολύ pixel από το ois.. Θα σας ανέβαζα να το δείτε αλλά έχω το παιδί στο κάδρο και δεν πρέπει.

Επίσης όπως είπα η μπροστινή είναι ΣΟΎΠΕΡ..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αποστομοτικός! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι ναι επειδή είδαμε δείγματα απο το youtube και τον καναπέ χαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε νομίζω οτι φταίνε τα παιδιά, έχει γίνει μεγάλη πλύση εγκεφάλου και απο youtubers. Προσωπικά έχω αγοράσει πολλά κινητά μετά απο ψήσιμο στον εγκέφαλό μου απο videakia youtube. Βέβαια και αυτοί τη δουλειά τους κάνουν, βγάζουν λεφτά απο τα hits μας οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με πριν τρία χρόνια περίπου, εδώ που έχουν φτάσει τα κινητά έχουν εξαιρετικά αποτελέσματα, απρόσμενα πάρα πολύ καλά, διότι όλο το χρήμα και η εξέλιξη έχει πέσει στο mobile τμήμα... Η Sony χωρίς να κουράζεται μαζεύει το χρήμα από τους αισθητήρες κ μόνο, η σαμμυ από οθόνες κλπ καλούδια κ.ο.κ.

Μην ψειριζεται τη μαϊμού, απόλαυστε ο καθένας το κινητό του με όποιον τρόπο τον εκφράζει είτε είναι Sony,LG, HTC, Samsung, Huawei, Xiaomi, 1+ ....ευχαριστηθείτε τα κινητά εκτιμειστε το γεγονός ότι ειδικά σε κλειστούς χώρους μπορείτε να ξεπεράσετε σε εικόνα αλλά και σε λήψεις πολλές slr με kit φακούς από ζορίζονται από τα 3,5 και 5.6 f

Δώστε βάση στο ότι μπορείτε να αποτυπώσετε την στιγμή κι όχι στον παραπάνω κόκκο ή στο white balance το οποίο διορθώνεται μέσω του mode ... αν σας αρέσει να το ψειριζεται το θέμα πάρτε mirrorless μηχανές με prime φακούς κλπ κλπ

Μπορεί να μην έχω 1+ όμως τα εργαλεία της σκοτώνουν κι έχεις την κάμερα πάντα μαζί σου,μην ξεχνούμε ότι κι ο κόκκος στο ασπρόμαυρο είναι ποθητός από πολλούς μετρ του χώρου... για παραπέρα καταστάσεις πιάστε φωτογραφικες μηχανές για να καταλάβετε κ το νόημα της φωτογραφίας...κούρασε όμως το θέμα της κάμερας σε πολλά νήματα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Υστερα από την επικοινωνία που έκανα πριν από λίγο με την DHL με ενημέρωσαν πως οι συσκευές μας βρίσκοντε προς παράδοση κανονικά και πως πέρασαν ελεύθερα.

 

Η Oneplus σε κάθε περίπτωση αν και εφόσον χρειαζόταν να πληρώσω φόρους θα τους επέστρεφε με διαβεβαίωση μέσω e-mail.

 

Στο ερώτημα μου γιατί την παρασκευή μας κάνατε να έχουμε μια ψυχολογία άθλια δίχως ουσιαστικά να υπάρχει λόγος μου απάντησαν:

ΣΥΓΓΝΩΜΗ.....

Έυχομαι σε όλους όσους περιμένουν την συσκευή τους σαν και εμένα να την ευχαριστηθούν ολόψυχα, καθώς επέισης θέλω να ευχαριστήσω όλους σας για την φιλοξενία και την βοήθεια σας.

 

Οπως ακριβως σας ανεφερα κυριοι, χθες βραδυ. Καλοριζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχω 1+ όμως τα εργαλεία της σκοτώνουν κι έχεις την κάμερα πάντα μαζί σου,μην ξεχνούμε ότι κι ο κόκκος στο ασπρόμαυρο είναι ποθητός από πολλούς μετρ του χώρου... για παραπέρα καταστάσεις πιάστε φωτογραφικες μηχανές για να καταλάβετε κ το νόημα της φωτογραφίας...κούρασε όμως το θέμα της κάμερας σε πολλά νήματα...

 

Η πιο σωστή απάντηση που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια. Δε απαντώ ποτέ πλέον σε τέτοια θέματα γιατί έχω κουραστεί να λέω τα ίδια. Όσοι θέλετε καλή φωτογραφία, με 8-9 κατοστάρικα που κάνει ένα S9+ ή κάποιο αντίστοιχο (και περισσότερα πολλές φορές - βλέπε iPhone X) παίρνετε μια εξαιρετική μηχανή με έναν prime φακό που ποτέ δε θα πιάσει κανένα smartphone. Τα υπόλοιπα είναι για να γεμίζουμε σελίδες στα φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τηλ από DHL?, μου ήρθε μήνυμα οτι το έχει ο διανομέας

 

οκ βρέθηκε ευχαριστώ Εναλλακτικά καλέστε μας στο τηλέφωνο: 0030 210 2593000

Edited by virtus
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο,όποτε το απόγευμα εγώ παραλαμβάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σωστή απάντηση που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια. Δε απαντώ ποτέ πλέον σε τέτοια θέματα γιατί έχω κουραστεί να λέω τα ίδια. Όσοι θέλετε καλή φωτογραφία, με 8-9 κατοστάρικα που κάνει ένα S9+ ή κάποιο αντίστοιχο (και περισσότερα πολλές φορές - βλέπε iPhone X) παίρνετε μια εξαιρετική μηχανή με έναν prime φακό που ποτέ δε θα πιάσει κανένα smartphone. Τα υπόλοιπα είναι για να γεμίζουμε σελίδες στα φόρουμ...

 

Με 8-9 κατοσταρικα δεν παίρνεις εξαιρετική μηχανή με prime φακό αλλά anyway

.Οπως είπε και ο φίλος πιο πάνω ΟΛΑ τα θέματα στα κινητά έχουν κουράσει με τις επιδόσεις των καμερων τους.

Και εσύ σωστά τα λες: "που ποτέ δε θα πιάσει κανένα smartphone"., δυστυχώς ομως δεν μπορεί να το κατανοήσει η πλειοψηφία γιατί βλέπει τις φωτογραφίες που βγάζει το κινητό τους στην οθονιτσα του κινητού τους.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με 8-9 κατοσταρικα δεν παίρνεις εξαιρετική μηχανή με prime φακό αλλά anyway

.

 

Πιστεύεις ότι υπάρχει smartphone που βγάζει καλύτερη φωτογραφία από τον παρακάτω συνδυασμό; Η α6000 είναι μια εξαιρετική μηχανή. Εκτός αν θεωρείς εξαιρετικες μονο τις ff.

 

https://www.skroutz.gr/s/4565827/Sony-α6000-Body.html

 

https://www.skroutz.gr/s/8455256/Sigma-30mm-f-1-4-DC-DN-Contemporary-Sony-E.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Θοδωρή και καλή βδομάδα και σε σένα..!

Πραγματικά απορώ γιατί το έκαναν όλο αυτό...

Μήπως τελικά είχε γίνει κάποιο μπέρδεμα?

 

Εγώ πιστεύω ότι απλά έτυχε να πέσει σε κάποιον νέο υπάλληλο στο τελωνείο ή απλά κάποιον που δε πρόσεξε καλά την Πολωνική διεύθυνση και έμεινε στο HONG KONG που αναφέρεται στο όνομα της εταιρίας.

Καθαρό μπέρδεμα.

Τελος καλό ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του 1+6 ειναι στα ιδια επιπεδα με galaxy S9 +.

Και οι 2 καμερες αυτες ειναι δυο επιπεδα πανω απο το p20 pro...το οποιο δεν βγαζει καλα εξαιτιας κακων αλγοριθμων.

 

Oύτε στα ίδια επίπεδα με το s9 είναι ούτε με το P20. Tουλάχιστον μπορεί να βγάλει ίδιες πρωινές με Note8 αλλα όχι βραδινές. Πάντως η κάμερα είναι αρκετά καλή. Αλλα όχι τόσο ως λες. Aν η μπροστά είναι καλύτερη από την πίσω τότε να βγάζουμε με την μπροστά? H κάμερα του είναι πολύ καλή για το όλο πακέτο που μας προσφέρει. Kαι πιθανό να γίνει και καλύτερη με μερικά updates. H με 3rd party rom. Eιναι ενα πολυ ωραιο κινητο σε παρα πολυ καλη τιμη με καλη καμερα. θα καλυψει και απαιτητικούς χρηστες πιστευω.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι υπάρχει smartphone που βγάζει καλύτερη φωτογραφία από τον παρακάτω συνδυασμό; Η α6000 είναι μια εξαιρετική μηχανή. Εκτός αν θεωρείς εξαιρετικες μονο τις ff.

 

https://www.skroutz.gr/s/4565827/Sony-α6000-Body.html

 

https://www.skroutz.gr/s/8455256/Sigma-30mm-f-1-4-DC-DN-Contemporary-Sony-E.html

Off topic και τέλος απο εμένα

 

Προσωπική άποψη: οι φωτογραφίες κινητών (ακόμα και το pixel 2 XL που χρησιμοποιώ) δεν πλησιάζουν καν τις φωτογραφίες που βγάζει ακόμα και μια mid range DSLR.Δέχομαι ότι είναι πιο εύκολα στη χρηση, τη μεταφορά κτλ αλλά μέχρι εκεί.

Δεν την έχω δουλέψει τη μηχανή που λες αλλά μόνο οι prime φακοί είναι της τάξης 1.000+.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Prime φακοί είναι οι σταθεροί φακοί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Prime φακοί είναι οι σταθεροί φακοί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ακριβώς. Also known as portait lenses. Και υπάρχουν και φθηνότεροι από τον sigma που αναφέρω πιο πάνω, δε χρειάζεται 1000αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι υπάρχει smartphone που βγάζει καλύτερη φωτογραφία από τον παρακάτω συνδυασμό; Η α6000 είναι μια εξαιρετική μηχανή. Εκτός αν θεωρείς εξαιρετικες μονο τις ff.

 

https://www.skroutz.gr/s/4565827/Sony-α6000-Body.html

 

https://www.skroutz.gr/s/8455256/Sigma-30mm-f-1-4-DC-DN-Contemporary-Sony-E.html

Ακόμα και η a5000 με αυτό το φακό σκοτώνει . Που είναι και η πιο φθηνή.

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε dslr με κινητά. Μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...