Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια βοήθεια οποίος ξέρει.. Μόλις παρέλαβα την διαφανή θυκη τις spigen αλλλ μου σηκώνει το tempered glass που έχω.. Αν πάρω το tempered glass της spigen θα είναι οκ ή πάλι θα έχω πρόβλημα?

Από που πήρες τη θήκη φίλε; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες τη θήκη φίλε; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

 

Εγώ από εδώ την πήρα: https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-l23cs23989-huawei-p20-pro-case-crystal-clear/

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι spigen κολλάει σε όλη την οθόνη ή έχει εκείνες τις κουκίδες στη μέση και χάνεται η αφή; Έχει κόλλα γύρω γύρω η εφαρμόζει τέλεια;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Pie πλέον και εγώ με την διαδικασία του usb flash drive.

Χρησιμοποίησα την διαδικασία από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-how-to-update-to-emui-9-c432-l09-t3883557

 

Έκδοση 9.0.0.163. Δεν έβγαλε νέο update μετά από δύο επανεκκινήσεις. Φαντάζομαι πως είναι η τελευταία έκδοση.

 

Αυτό πρέπει να βλέπετε στο drive σας.

 

zj6qUbZ.png

 

Το φλασάκι που χρησιμοποίησα είναι το Cruzer Switch 16gb. Επίσης απενεργοποίησα όλα τα κλειδώματα, αποτύπωμα και face unlock.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την ίδια θήκη εγώ έβαλα από τα media markt την zagg. Για 2 με 3 μέρες φαίνεται κάπως μετά έχει τέλεια εφαρμογή και αίσθηση και δεν την πετάει καν. Πες του να σου βάλει από άκρη σε άκρη. Και πάλι δεν την πετάει είναι αρκετά μέσα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανένας το Nano Liquid της Spigen?? Καλύτερο είναι από tempered glass??

 

δεν θα στο πρότεινα καθώς είναι νανοπροιον κεραμικής επίστρωσης. Δυστυχώς δεν προσφέρουν την ασφάλεια των γυαλιών.

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες τη θήκη φίλε; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

 

https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-l23cs23989-huawei-p20-pro-case-crystal-clear/ a από εδώ και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου πείτε τελικά πιο τζαμάκι έχετε εσείς; Θα ήθελα να μην έχει μόνο περιμετρικά κόλλα. Επίσης αν ξέρετε Αθήνα κανένα μαγαζί που να τοποθετεί σωστά το τζαμακι, χωρίς κενά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον server της Huawei τιιιιι γίνεται? Δουλεύει δεν δουλεύει? Ή φταίει το δικό μου κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Έχει χαμηλώσει γενικά στον κόσμο εδώ η ένταση του ξυπνητηριού μετά την ενημερωση στην έκδοση 9?Στα ίδια επίπεδα έντασης που είχα πριν την αναβάθμιση η ένταση είναι αισθητά μικρότερη...

 

Ας μην μιλήσω για την νέα προεπιλογή με τους ήχους φύσης.Προσοχή σε όσους θα βάζουν ξυπνητήρια να αλλάξουν ήχο μην χάσουν καμία υποχρέωση ή δεν ξυπνήσουν

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον server της Huawei τιιιιι γίνεται? Δουλεύει δεν δουλεύει? Ή φταίει το δικό μου κινητό?

αργούμε σαν Ελλάδα. μέτρα μέρες.

Υπομονή!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Pie πλέον και εγώ με την διαδικασία του usb flash drive.

Χρησιμοποίησα την διαδικασία από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-how-to-update-to-emui-9-c432-l09-t3883557

 

Έκδοση 9.0.0.163. Δεν έβγαλε νέο update μετά από δύο επανεκκινήσεις. Φαντάζομαι πως είναι η τελευταία έκδοση.

 

Αυτό πρέπει να βλέπετε στο drive σας.

 

zj6qUbZ.png

 

Το φλασάκι που χρησιμοποίησα είναι το Cruzer Switch 16gb. Επίσης απενεργοποίησα όλα τα κλειδώματα, αποτύπωμα και face unlock.

 

Ποια αρχεια χρησιμοποιησηες φιλε μου; απο τον ρωσικο σερβερ ή απο τη huawei; Εγώ δυστυχώς αλλαξα αρκετα στικακια και 2 ανταπτορες, αλλα δεν τα καταφερα. Δεν εχω δοκιμασει με τη μεθοδο του FF (μπορει να λεω χαζομαρα αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι απο θεμα ασφαλειας) επομενως περιμενουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια χρησιμοποιησηες φιλε μου; απο τον ρωσικο σερβερ ή απο τη huawei; Εγώ δυστυχώς αλλαξα αρκετα στικακια και 2 ανταπτορες, αλλα δεν τα καταφερα. Δεν εχω δοκιμασει με τη μεθοδο του FF (μπορει να λεω χαζομαρα αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι απο θεμα ασφαλειας) επομενως περιμενουμε :)

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά χρησιμοποίησε το πιο παλιό φλασακι που έχεις και κάνε όλη τη διαδικασία (φόρμα, εγγραφή αρχείων) σε θύρα usb 2 και όχι 3 του υπολογιστή σου. Εμένα έτσι δούλεψε.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια χρησιμοποιησηες φιλε μου; απο τον ρωσικο σερβερ ή απο τη huawei; Εγώ δυστυχώς αλλαξα αρκετα στικακια και 2 ανταπτορες, αλλα δεν τα καταφερα. Δεν εχω δοκιμασει με τη μεθοδο του FF (μπορει να λεω χαζομαρα αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι απο θεμα ασφαλειας) επομενως περιμενουμε :)

 

Μπορείς να στείλεις ενα screen shot απο τα αρχεία που έχεις περάσει στο φλασακι; Κάτι μου λέει πως πρέπει να χεις κάνει αποσυμπίεση και το update...

 

Επίσης ο οδηγός που δείχνω τα αρχεία τα παίρνει απευθείας απο την Huawei

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ενα screen shot απο τα αρχεία που έχεις περάσει στο φλασακι; Κάτι μου λέει πως πρέπει να χεις κάνει αποσυμπίεση και το update...

 

Επίσης ο οδηγός που δείχνω τα αρχεία τα παίρνει απευθείας απο την Huawei

Φιλε μου rackal, αυτα έχω στον φακελο dload, τωρα θα δοκιμασω οπως ειπε ο φιλος παραπανω με τη θυρα usb 2.24c781c1f231c8831e6e3d529cb5590b.jpg2fcca732ca88b8fc67fe88d4b157dc9d.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δυστυχως δεν δουλεψε ουτε ετσι.. Τελος παντων, μαλλον αυριο θα παω με το FF. Οπως και να εχει σας ευχαριστω πολυ :)

Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου rackal, αυτα έχω στον φακελο dload, τωρα θα δοκιμασω οπως ειπε ο φιλος παραπανω με τη θυρα usb 2.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δυστυχως δεν δουλεψε ουτε ετσι.. Τελος παντων, μαλλον αυριο θα παω με το FF. Οπως και να εχει σας ευχαριστω πολυ :)

 

Δε χρειάζεται να έχεις το zip του CLT-L29 μέσα.

Επίσης είναι σίγουρο πως είναι exFAT το usb;;;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο εδω και με τον τροπο που λεει δεν αναβαθμισε κανεις?

 

https://consumer.huawei.com/uk/support/update/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο εδω και με τον τροπο που λεει δεν αναβαθμισε κανεις?

 

https://consumer.huawei.com/uk/support/update/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ τα κατάφερες;

Γτ αυτός είναι ο γνωστός ΟΤΑ και κανείς δεν έχει πάρει ή τουλάχιστον το 95%

 

 

Update: Για τους φίλους που προσπαθούν με τον τρόπο του Hisuite συνδυασμό με το FF, να μη το κάνουν πλέον, η Huawei μπλόκαρε την DNS και λέει πως δεν έχεις ίντερνετ.

Ο λόγος είναι πως της φόρτωσαν τον σερβερ και δεν μπορούσε να δώσει κανονικά ΟΤΑ, με αυτό τον τρόπο είπαν πως σε 3 μέρες θα έχουν δώσει σε όλους ΟΤΑ.

 

Update 2: Υπάρχει ο επόμενος διαθέσιμος τρόπος και πιο σίγουρος (μόλις τον δοκίμασα) που αντί να πατάς DNS update πατάς το δίπλα εικονίδιο και συνεχίζεις τα βήματα.

 

https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FCnlkzvi.jpg

Ουσιαστικά έτσι δηλώνεις το imei σου το κάνεις register και σε προχωράει κανονικά.

Αφού γίνει register συνεχίζουμε απο το βήμα με τον DNS update .

 

Πλήρες οδηγός εδώ

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/upgrade-to-android-pie-throught-t3884054

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τα κατάφερες;

Γτ αυτός είναι ο γνωστός ΟΤΑ και κανείς δεν έχει πάρει ή τουλάχιστον το 95%

 

Δεν προσπαθησα ακομη αλλα στο κινητο μου χει ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση. Αρα θα μαι κομπλε να φανταστω?Μεσω καλωδιου απο τον υπολογιστη να τηνωπερασω εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια που με προβληματίζει...

Όταν αλλάζω lock screen και βάζω κάποια άλλη εκτός του "περιοδικού" δεν μου εμφανίζει καμία ειδοποίηση στην οθονη κλειδ.. Ακούω ήχο αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι δεν κάνω καλά??

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια που με προβληματίζει...

Όταν αλλάζω lock screen και βάζω κάποια άλλη εκτός του "περιοδικού" δεν μου εμφανίζει καμία ειδοποίηση στην οθονη κλειδ.. Ακούω ήχο αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι δεν κάνω καλά??

 

Έτσι είναι... μονο στου περιοδικού εμφανίζει τις ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια χρησιμοποιησηες φιλε μου; απο τον ρωσικο σερβερ ή απο τη huawei; Εγώ δυστυχώς αλλαξα αρκετα στικακια και 2 ανταπτορες, αλλα δεν τα καταφερα. Δεν εχω δοκιμασει με τη μεθοδο του FF (μπορει να λεω χαζομαρα αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι απο θεμα ασφαλειας) επομενως περιμενουμε :)

 

 

Τα αρχεία που έχει στο λίνκ. Την πρώτη φορά έβγαλε σφάλμα και την δεύτερη έβγαλα όλα τα κλειδώματα όπως ανέφερα. Επίσης κατέβασα το zip στον υπολογιστή και το έκανα extract σε φάκελο στον υπολογιστή, και μετά το αντέγραψα στο φλασάκι. Δεν κατέβασα τιποτα στο κινητό. Δες αν είναι σε exfat και αν έχεις απενεργοποιημένα τα κλειδώματα. Επίσης διάβασε και το θέμα στο λίνκ 2-3 φορές να δείς και τί έχουν κάνει λάθος οι υπόλοιποι

 

Ταλαιπωρήθηκα πολύ με την μέθοδο του hisuite και του FF καθότι όλες οι οδηγίες και τα βίντεο ή ήταν στα ρώσικα ή ήταν με παλιό λογισμικό και άλλαζε ελαφρώς το Interface, συν ότι μάλλον δεν κατάφερα να αλλάξω το dns.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τα κατάφερες;

Γτ αυτός είναι ο γνωστός ΟΤΑ και κανείς δεν έχει πάρει ή τουλάχιστον το 95%

 

 

Update: Για τους φίλους που προσπαθούν με τον τρόπο του Hisuite συνδυασμό με το FF, να μη το κάνουν πλέον, η Huawei μπλόκαρε την DNS και λέει πως δεν έχεις ίντερνετ.

Ο λόγος είναι πως της φόρτωσαν τον σερβερ και δεν μπορούσε να δώσει κανονικά ΟΤΑ, με αυτό τον τρόπο είπαν πως σε 3 μέρες θα έχουν δώσει σε όλους ΟΤΑ.

 

Update 2: Υπάρχει ο επόμενος διαθέσιμος τρόπος και πιο σίγουρος (μόλις τον δοκίμασα) που αντί να πατάς DNS update πατάς το δίπλα εικονίδιο και συνεχίζεις τα βήματα.

 

https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FCnlkzvi.jpg

Ουσιαστικά έτσι δηλώνεις το imei σου το κάνεις register και σε προχωράει κανονικά.

Αφού γίνει register συνεχίζουμε απο το βήμα με τον DNS update .

 

Πλήρες οδηγός εδώ

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/upgrade-to-android-pie-throught-t3884054

 

Έχω προσπαθήσει από το Σάββατο βράδυ και τους 2 τρόπους και στις 2 περιπτώσεις μου λέει δεν υπάρχει σύνδεση. Πλέον απλά περιμένω. Στο τέλος τόσο καιρό που παλεύω θα την μισήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει από το Σάββατο βράδυ και τους 2 τρόπους και στις 2 περιπτώσεις μου λέει δεν υπάρχει σύνδεση. Πλέον απλά περιμένω. Στο τέλος τόσο καιρό που παλεύω θα την μισήσω.
Έτσι.. Μπλοκάρισμα έχει και στους 2 τρόπους...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...