Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα με vodafone και αγορασμενο απο πλαισιο μολις μου ηρθε η 9.το θεμα ειναι ποιος ειναι ο καταληλοτερος τρόπος να την περασω? ΟΤΑ η με καλωδιο μεσω pc και τελικα βρε παιδια ποιο ειναι το πιο σωστο?

 

1. Να κανουμε factory reset πριν να την περασουμε και να ξανακανουμε μετα.

 

 

 

2.Να την περασουμε και να κανουμε factory reset μετα.

 

 

 

3.Να την περασουμε και αν τρεχει απροβληματιστα να μην κανουμε factory reset.

Την κουρτίνα 3 :).

Τα έχουμε πει, δεν υπάρχει σωστό ή λάθος και καμιά μέθοδος δεν είναι πανάκεια για να μην έχεις προβλήματα.

Η λογική λέει ότι αναβαθμίζεις μέσω ΟΤΑ και αν έχεις προβλήματα ή νομίζεις ότι έχεις προβλήματα κάνεις hard reset.

Αν έχεις χρόνο να στήνεις το κινητό, κάνεις ένας hard reset μετά την αναβάθμιση για ψυχολογικούς κυρίως λόγους και να μειώσεις την πιθανότητα να έχεις προβλήματα.

Από προσωπική εμπειρία, οι λιγότερες πιθανότητες να έχεις θέματα μετά από μεγάλη αναβάθμιση είναι με καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή η μέθοδος μέσω sd card ή otg που έχει ειπωθεί πιο πάνω, όπου με την εγκατάσταση σβήνονται τα πάντα πριν περάσει η ρόμ.

Μου έχει τύχει ακόμα και με hard reset να έχω θέματα τα οποία λύθηκαν μόνο με καθαρή εγκατάσταση, όπως επίσης μου έχει τύχει να δουλεύει απροβλημάτιστα το κινητό μετά από μεγάλη αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί Hard reset.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ok Βρήκα τι σημαίνουν και τα τικάρισα και τα δύο. Με λίγα λόγια boostάρισμα κάρτας γραφικών(επιτάχυνση εφαρμογών) και καλύτερη απεικόνιση γενικά και ιδιαίτερα σε παιχνίδια.

 

Προσφέρουν όντως κάτι οι 2 αυτές επιλογές;

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρουν όντως κάτι οι 2 αυτές επιλογές;

 

Το MSAA ειναι για games να εχουν καλυτερα γραφικα και το αλλο αναγκαζει τα παντα να τρεχουν στην καρτα γραφικων. Το δευτερο βεβαια δημιουργει προβλημα στο google photos και δεν βλεπεις τις εικονες.

Με λιγα λογια δεν χρειαζονται και στο 80% των περιπτωσεων δεν θα δεις διαφορα παρα μονο σε μερικα games.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το MSAA ειναι για games να εχουν καλυτερα γραφικα και το αλλο αναγκαζει τα παντα να τρεχουν στην καρτα γραφικων. Το δευτερο βεβαια δημιουργει προβλημα στο google photos και δεν βλεπεις τις εικονες.

Με λιγα λογια δεν χρειαζονται και στο 80% των περιπτωσεων δεν θα δεις διαφορα παρα μονο σε μερικα games.

 

Τα ενεργοποίησα και λειτουργεί κανονικά το Google photos. Από μπαταρία τι παίζει. Έχουμε έξτρα κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

 

Όποιος θέλει την ρομ μόνο το update ας το κατεβάσει απ το επίσημο site

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3409/g1699/v199274/f1/full/update.zip

 

Αφού το περάσει κάνει αναβάθμιση ξανά με το παρακάτω update

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3409/g1699/v199274/f1/full/CLT-L29_hw_eu/update_full_CLT-L29_hw_eu.zip

 

Η διαδικασία γίνεται με απλό τρόπο μέσω usb (ίδια διαδικασία με του xda)

 

Καλησπερα και καλη χρονια!

Τα 2 αρχεια αυτα ειναι ουσιαστικα τα ιδια που δινουν απο το xda μονο που τα κατεβαζουμε απο hw και ο τροπος εγκαταστασης παραμενει ιδιος;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια χρησιμοποιω την καμερα....και βλεπω πως ενω εχω κλεισει την εφαρμογη αυτη συνεχιζει και εκτελειται στο παρασκηνιο....γιατι συμβαινει αυτο?το ιδιο συμβαινει και με την συλλογη....ανοιγει-εκτελειται μονη της στο παρασκηνιο ενω εχω βγει και τα εχω κλεισει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

Τα 2 αρχεια αυτα ειναι ουσιαστικα τα ιδια που δινουν απο το xda μονο που τα κατεβαζουμε απο hw και ο τροπος εγκαταστασης παραμενει ιδιος;

 

Έτσι ακριβώς. Απλά από αυτά λείπει το πακέτο για l09

 

Ρε παλικαρια χρησιμοποιω την καμερα....και βλεπω πως ενω εχω κλεισει την εφαρμογη αυτη συνεχιζει και εκτελειται στο παρασκηνιο....γιατι συμβαινει αυτο?το ιδιο συμβαινει και με την συλλογη....ανοιγει-εκτελειται μονη της στο παρασκηνιο ενω εχω βγει και τα εχω κλεισει.

 

Έτσι λειτουργούν όλες οι εφαρμογές σε κινητά με ΑΙ.

 

Αν κρίνει πως πρέπει να τα κλείσει ή να τ βάλει στην αναμονή, θα το κάνει.

 

Μπορείς αν θες να τα κάνεις χειροκίνητα και ουσιαστικά να είναι άχρηστο το ΑΙ.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei ευχήθηκε "Καλή Χρονιά" στο Twitter μέσω...iPhone

 

 

Huawei_gaffe.jpg

 

Με αυτά που κάνει σύντομα θα της ευχηθούμε και εμείς το "αντε γειά" τώρα μέσω iphone θα είναι μέσω mi 8, μέσω oneplus 6T θα δείξει τις ευχές όμως δεν τις γλυτώνει...... Περιμένουμε από τα Χριστούγεννα το γαμ..... το update της μας έχει γραμμένους και δείχνει σε πόση εκτιμηση έχει τους πελάτες της είδαν ξαφνικά άνοδο στις πωλήσεις και φανταστικάν ότι έγιναν μεγάλη εταιρία μ αλλά λόγια "έκανε και η μύγα λοκω και ε... τον κόσμο όλο" ξεκαβαληστε το καλάμι εκεί στην Huawei γιατί η άνοδος φέρνει και πτώση......

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

να πανε να μαμηθουν ....πληρωσα και συνδρομη στο fumky και *******....το ρουτερ μου δεν αλλαζει dns setting (thompson tg785)....ψαχνομαστε 2 μερες γα αυτονοητα.
Link to comment
Share on other sites

να πανε να μαμηθουν ....πληρωσα και συνδρομη στο fumky και *******....το ρουτερ μου δεν αλλαζει dns setting (thompson tg785)....ψαχνομαστε 2 μερες γα αυτονοητα.

 

...... Ενώ θα μπορούσες να περιμένεις 1-2- 3 ημέρες για να την πάρεις ΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

να πανε να μαμηθουν ....πληρωσα και συνδρομη στο fumky και *******....το ρουτερ μου δεν αλλαζει dns setting (thompson tg785)....ψαχνομαστε 2 μερες γα αυτονοητα.

 

Τι σχέση έχει η Huawei με το δικό σου ρούτερ που δεν αλλάζει Dns???

Θα τρελαθουμε ωρεέεε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η Huawei με το δικό σου ρούτερ που δεν αλλάζει Dns???

Θα τρελαθουμε ωρεέεε!!!

 

φιλε μου δεν εχει σχεση....σχεση εχει οτι μας εχει πρηξει με αυτη την 9....και αν δεν ειχε κανει την καμερα μαπα με την 161 δε θα ψαχνομασταν τοσο....οποτε πριν τρελλαθουμε ας σκεφτομαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...... Ενώ θα μπορούσες να περιμένεις 1-2- 3 ημέρες για να την πάρεις ΟΤΑ!

 

να περιμεναμε 1-2-3 μερες καλα θα ηταν ...nik το θεμα ειναι οτι το κινητο αυτο το παιρνεις πιο πολυ για την καμερα....και με την 161 , το εθαψε σε αυτο το κομματι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Αν διάβαζες λίγο πιο προσεκτικά το εν λόγω topic θα έβλεπες ότι έχουν απαντηθεί αυτές οι ερωτήσεις πριν από 1 μήνα σχεδόν που φόρεσα την 9.0.0.163.

χιλια ευχαριστω φιλε μου....να εχεις μια νεα χρονια γεματη υγεια καια αγαπη !!! εισαι ο μονος που μου απαντησε :)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Αν διάβαζες λίγο πιο προσεκτικά το εν λόγω topic θα έβλεπες ότι έχουν απαντηθεί αυτές οι ερωτήσεις πριν από 1 μήνα σχεδόν που φόρεσα την 9.0.0.163.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

απαγορευεται να ξαναρωταμε ?? σε δικαστηριο ειμαστε ??

Link to comment
Share on other sites

Alexclone θα μπορούσες να αποφύγεις φίλε μου το άσκοπο Υφακι..Δεν υπάρχει κάποιος λόγος.Στο κάτω κάτω είμαστε και εμείς υπεύθυνοι όταν κάνουμε ένα update χωρίς να έχουμε διαβάσει πρώτα κάποια reviews χρηστών.Θα μπορούσες κάλιστα επειδή είχε αναφερθεί σε πολλά τεχνολογικά site όπως και εδώ πως η 161 δεν ήταν και το καλύτερο update για την κάμερα εσύ τι το έκανες? Και ακόμα καλά καλά δε βγήκε η 9 και βιάζεσαι πάλι.Αν είναι δλδ και αυτό μάπα ποιος θα φταίει η Huawei η εσύ που το έκανες??

Φιλικά και χωρίς ίχνος χλευασμού!

Link to comment
Share on other sites

Alexclone θα μπορούσες να αποφύγεις φίλε μου το άσκοπο Υφακι..Δεν υπάρχει κάποιος λόγος.Στο κάτω κάτω είμαστε και εμείς υπεύθυνοι όταν κάνουμε ένα update χωρίς να έχουμε διαβάσει πρώτα κάποια reviews χρηστών.Θα μπορούσες κάλιστα επειδή είχε αναφερθεί σε πολλά τεχνολογικά site όπως και εδώ πως η 161 δεν ήταν και το καλύτερο update για την κάμερα εσύ τι το έκανες? Και ακόμα καλά καλά δε βγήκε η 9 και βιάζεσαι πάλι.Αν είναι δλδ και αυτό μάπα ποιος θα φταίει η Huawei η εσύ που το έκανες??

Φιλικά και χωρίς ίχνος χλευασμού!

 

κανενα υφακι και ιχνος χλευασμου....εσυ δυστηχως το ξεκινησες πιο πανω....στο προηγουμενο ποστ...πρωτα απο ολα..καλη χρονια μεε υγεια να εχουμε....οσο αφορα την εταιρεια...ποιος φερνει ενα update και ενα προιον στην αγορα ?? δεν ειναι πιο υπευθυνη απο εμας....?? εγω να δεχτω οτι ειμαι σε ολο λαθος....ομως λαμβανεις ενα update για να βελτιωσουν πραγματα πως να ψαξω εκ των προτερων αν ηταν μουφα η 161 σε αυτο....οσο για την 9 ...ναι βιαζομαι πανω στην απελπισια...καλως η κακως το πηρα για την καμερα και με την 161 δε παλευεται....αν σε προσελαβα ζητω συγνωμη αλλα δεν ειχα τετοια προθεση...αν θες φιλε μου με πιστευεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις το ρουτερ της ZTE: ZXHN H108N V2.3 να που πει που ακριβώς αλλάζω το DNS να περάσω επιτέλους αυτήν ****πιτα;

 

ειναι απλο...!!!!!

 

test1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου δεν εχει σχεση....σχεση εχει οτι μας εχει πρηξει με αυτη την 9....και αν δεν ειχε κανει την καμερα μαπα με την 161 δε θα ψαχνομασταν τοσο....οποτε πριν τρελλαθουμε ας σκεφτομαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να περιμεναμε 1-2-3 μερες καλα θα ηταν ...nik το θεμα ειναι οτι το κινητο αυτο το παιρνεις πιο πολυ για την καμερα....και με την 161 , το εθαψε σε αυτο το κομματι...

 

εγώ που έλεγα για την 161 ότι η κάμερα ήτανε χαλια... ήμουνα το troll του φορουμ...... μαλιστα.......!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο...!!!!!

 

test1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγώ που έλεγα για την 161 ότι η κάμερα ήτανε χαλια... ήμουνα το troll του φορουμ...... μαλιστα.......!!!!! :)

 

ητανε και ειναι χαλια...συγνωμη αλλα δε διαβασα ολα τα ποστ...για μενα βελτιωσαν την μπαταρια αλλα ρημαξανε την καμερα....δεν ειναι τρολλια να λεμε η καμερα χαλασε στην 161...οξυτητα και overprocessing υπερβολικο....

Link to comment
Share on other sites

σταματήστε επιτέλους να ασχολείστε με ηλίθια πράγματα....

 

αφήστε τον καθένα να λεει ελευθερα την άποψη του.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ητανε και ειναι χαλια...συγνωμη αλλα δε διαβασα ολα τα ποστ...για μενα βελτιωσαν την μπαταρια αλλα ρημαξανε την καμερα....δεν ειναι τρολλια να λεμε η καμερα χαλασε στην 161...οξυτητα και overprocessing υπερβολικο....

 

με την 9 χαλασαν την μπαταρια και τα animations εχουνε καπια lag.... τωρα που το λεω αυτο θα νομιζουν οτι τρολλαρω.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια χρησιμοποιω την καμερα....και βλεπω πως ενω εχω κλεισει την εφαρμογη αυτη συνεχιζει και εκτελειται στο παρασκηνιο....γιατι συμβαινει αυτο?το ιδιο συμβαινει και με την συλλογη....ανοιγει-εκτελειται μονη της στο παρασκηνιο ενω εχω βγει και τα εχω κλεισει.
Αν χρησιμοποιείς την κάμερα περιοδικά σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα, την κρατάει στη μνήμη για αρκετή ώρα, το έχω παρατηρήσει και εγώ. Αυτό δεν είναι κακό, ίσα ίσα, φορτώνει πολύ πιο γρήγορα και καταναλώνει λιγότερη μπαταρία κάθε φορά που την ανοίγεις. Σκέψου κάθε φορά που ανοίγεις την κάμερα πόσες διεργασίες πρέπει να φορτώσουν στη μνήμη, ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένο και το Master AI στην κάμερα. Αν δεν την χρησιμοποιήσεις για κάποιες ώρες θα σταματήσει να δουλεύει στο παρασκήνιο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο...!!!!!

 

test1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγώ που έλεγα για την 161 ότι η κάμερα ήτανε χαλια... ήμουνα το troll του φορουμ...... μαλιστα.......!!!!! :)

 

Εκεί κουμπωμω την Dns του firmware finder δηλαδή και είμαι έτοιμος; (έχοντας κάνει όλα τα προηγούμενα)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κουμπωμω την Dns του firmware finder δηλαδή και είμαι έτοιμος; (έχοντας κάνει όλα τα προηγούμενα)

 

ναι στο IPV4 DNSServer1 κανεις ενα reboot to router και μετα μπενεις στο erecovery... και θα εμφανισει την 9.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος νήμα.

Del pls.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...