Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσπαθήσει από το Σάββατο βράδυ και τους 2 τρόπους και στις 2 περιπτώσεις μου λέει δεν υπάρχει σύνδεση. Πλέον απλά περιμένω. Στο τέλος τόσο καιρό που παλεύω θα την μισήσω.

 

Υπομονή λοιπόν.

Όσοι ευνοήθηκαν με αυτό τον τρόπο , οι υπόλοιποι με τον πατροπαράδοτο.

 

Ενημερωτικά, ούτε με erecovery μπαίνει πλέον.

 

Σήμερα που δοκίμασα τη διαδικασία, έφαγα και γω άκυρο.

Μόνος τρόπος με usb, κάντε και αυτή τη προσπάθεια, αλλιώς αναμονή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπλόκαραν όλους τους τρόπους ένα μεγάλο μπράβο στην Huawei υπομονή μέχρι το Πάσχα ή το καλοκαίρι όλοι θα το πάρετε το update και μην παραπονιέστε τι είστε τίποτα ανήλικα και δεν μπορείτε να περιμένετε δύο τρεις τέσσερις πέντε έξι μήνες ακόμα;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή λοιπόν.

Όσοι ευνοήθηκαν με αυτό τον τρόπο , οι υπόλοιποι με τον πατροπαράδοτο.

 

Ενημερωτικά, ούτε με erecovery μπαίνει πλέον.

 

Σήμερα που δοκίμασα τη διαδικασία, έφαγα και γω άκυρο.

Μόνος τρόπος με usb, κάντε και αυτή τη προσπάθεια, αλλιώς αναμονή.

 

Ούτε με USB πετυχαίνει εμένα. Περιμένω πλέον OTA.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς άγχος παιδιά.. Δεν έχει και καμιά τεράστια διαφορά η 9. Εκτός ίσως την κάμερα..

Η εφαρμογή Google πως εξαφανίζεται;; μου έχει σπάσει τα νεύρα

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει διαφορά με την 9 στον fingerprint sensor?

Σαμ να μου φαίνεται λίγο πιο αργος και με πιο πολλά χαμένα touches...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει διαφορά με την 9 στον fingerprint sensor?

Σαμ να μου φαίνεται λίγο πιο αργος και με πιο πολλά χαμένα touches...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι σφεντονα ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Εχω τρελαθει οταν κουναω το δαχτυλο στη οθονη για να κατεβασω π.χ μια σελιδα πολλες φορες με βγαζει μια μπλε γραμμη σαν να θελω πχ να γραψω στο χειρογραφο.Εψαξα αλλα δεν μπορεσα να βρω καμια ρυθμιση που το απενεργοποιει.Ξερει κανεις πως το απενεργοποιω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Εχω τρελαθει οταν κουναω το δαχτυλο στη οθονη για να κατεβασω π.χ μια σελιδα πολλες φορες με βγαζει μια μπλε γραμμη σαν να θελω πχ να γραψω στο χειρογραφο.Εψαξα αλλα δεν μπορεσα να βρω καμια ρυθμιση που το απενεργοποιει.Ξερει κανεις πως το απενεργοποιω?

 

Απενεργοποίησε τα knucle gestures. Είναι στα settings -> smart assistance -> motion control.

Στα ελληνικά δεν ξέρω πως ακριβώς τα έχει αλλά πιστεύω θα το βρεις.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασα με το cache με vol up kai power και πάλι μου λέει έχετε την τελευταία έκδοση 8.1 .

Δυστυχως δεν πετυχε σε εμενα . Αναμενω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ενημέρωση το Hisuite οπότε έρχεται και η 9 σιγά σιγά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Μου έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα. Αλλά στο κινητό τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα. Αλλά στο κινητό τίποτα.

 

Εννοεί την καινούργια αναβάθμιση του hicare με το νέο interface...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλές πιθανότητες έχουν και όσοι κάνουν clear cache να την πάρουν στα καπάκια.
Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τα knucle gestures. Είναι στα settings -> smart assistance -> motion control.

Στα ελληνικά δεν ξέρω πως ακριβώς τα έχει αλλά πιστεύω θα το βρεις.

 

 

Είσαι πολύ δυνατός. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να βάλει από playstore την εφαρμογή screen tester του SP4UBW και σε δωμάτιο με σχετικά χαμηλό φωτισμό μεσω της μπάρας που έχει η εφαρμογή και ρυθμίζει τη φωτεινότητα να την πάει στο 0%?

Το χρώμα στην οθόνη είναι ομοιόμορφο? Γιατί εμένα έχω την εντύπωση είναι πιο ανοιχτόχρωμο/φωτεινό στην δεξιά πλευρά της οθόνης, εκτός και αν παίζουν παιχνίδια τα μάτια μου. Από 20% και πάνω, είναι οκ, δηλαδή ομοιόμορφο. Σε δωμάτιο με φως επίσης είναι οκ, ακόμα και σε 0% φωτεινότητα. Δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο γιατί δεν φαίνεται τίποτα σε σκοτάδι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

\/

Καλησπέρα, δοκίμασα με το cache με vol up kai power και πάλι μου λέει έχετε την τελευταία έκδοση 8.1 .

Δυστυχως δεν πετυχε σε εμενα . Αναμενω ΟΤΑ

 

 

Για όσους θέλουν τα απλά flypods της Honor τα έχει flash sale sta 98 ευρώ

https://www.gearbest.com/headsets/pp_009444262500.html

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί την καινούργια αναβάθμιση του hicare με το νέο interface...

 

Το ίδιο ισχύει και για το HiCare. Πολλές μέρες τώρα έχει αλλάξει σε μένα αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

@zananiro Καλησπερα φιλε και καλη χρονια,εμενα κανει μια ελαφρως πρασσινη αποχρωση στο γκρι φοντο στο screen tester.Επισης το παρατηρω και στο spotify,οταν εχω την φωτεινοτητα περιπου στα 15-20% το βραδυ.Για μαυρο φοντο δεν παρατηρησα κατι,θα το ελεγξω και θα σε πω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μεσω hisuite αναβαθμισα χωρις κανενα προβλημα ολα δουλευουν ρολοι μεχρι τωρα. Factory reset δεν εκανα. ce106da1c34fc53d8e8e7d885d8fe816.jpgd48ad80b603f64a0c4643e7097fe3ed8.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν μετραμε το sot μιας συσκευης ασχετως εφαρμογων που θα χρησιμοποιησουμε....αυτο πρεπει να γινεται απ την ωρα που βγαινει απ την πριζα και το δουλευουμε?αν υπαρχει πχ αδρανεια συσκευης για 5 ωρες αλλα ειναι ακομα στο 100% η μπαταρια πεφτει πιο ευκολα απ οτι αν ειναι στο 100% αμεσως μετα την φορτιση? Χαζα αυτα που ρωταω απλα επειδη ξανασεταρα το κινητο ηθελα μια διευκρινηση για να κανω μετρηση της μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

@zananiro Καλησπερα φιλε και καλη χρονια,εμενα κανει μια ελαφρως πρασσινη αποχρωση στο γκρι φοντο στο screen tester.Επισης το παρατηρω και στο spotify,οταν εχω την φωτεινοτητα περιπου στα 15-20% το βραδυ.Για μαυρο φοντο δεν παρατηρησα κατι,θα το ελεγξω και θα σε πω.
Καλή χρονιά φίλε. Την πράσινη απόχρωση την βγάζει και σε εμένα σε πολύ χαμηλό επίπεδο φωτισμού με το screen tester, αλλά αυτό δεν το θεωρώ ανησυχητικό γιατί αν παρατηρήσεις η γραμματοσειρά της εφαρμογής έχει πράσινο χρώμα, οπότε κάποιο πράσινο χρωματισμό χρησιμοποιεί η εφαρμογή που ίσως επηρεάζει το αποτέλεσμα, ίσως και επίτηδες γιατί η εφαρμογή βγήκε για το mate 20 pro.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ανομοιόμορφο χρωματισμό σε χαμηλό επίπεδο φωτισμού. Πχ σε γκρί σκούρο ή μαύρο φόντο στο σκοτάδι μπορεί κάποια σημεία στην οθόνη να είναι περισσότερο φωτεινά σε χαμηλή φωτεινότητα.

Ένα καλό τεστ σε γκρί φόντο είναι εδώ για όποιον τον ενδιαφέρει να κάνει τεστ στο σκοτάδι ανοίγοντας την εικόνα σε αυτό το link

 

Uniformity test υπάρχει και στην εφαρμογή oled tools στο playstore όπου παίζεις με χρώματα και φωτεινότητα και τη θεωρώ περισσότερο αξιόπιστη από το screen tester. Απ' όσο είδα σε έντονα χρώματα, κυρίως στο πράσινο και λιγότερο σε κόκκινο, εμφανίζει μια ανομοιομορφία σε χαμηλή φωτεινότητα, οπότε γι αυτό το λόγο μπορεί να βλέπεις κάποιο χρωματισμό στο spotify.

 

Σε κάθε περίπτωση, απ' όσο διάβασα είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται σε κάποιο βαθμό ανομοιομορφία σε amoled/oled οθόνες σε χαμηλη φωτεινότητα και δεν θεωρείται πρόβλημα ούτε γίνεται αντιληπτό σε καθημερινή χρήση, εκτός και αν γίνει έντονο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να ελέγξετε την οθόνη σας, δεν χρειάζεται καμία εφαρμογή, κατεβάστε φωτογραφίες απο το Google με σκέτο μαύρο, άσπρο και rgb και κάντε τα τεστ με οτι φωτισμό θέλετε.

Τα προγράμματα δεν είναι και πολύ έμπιστα.

 

Εδώ ενα gif που φτιάχνω πάντα με τα βασικά χρώματα που χρησιμοποιώ και για τις τηλεοράσεις να δω αν έχουν πιξελ καμένο

Έιναι προσαρμοσμένο για το κινητό μας

https://i.ibb.co/CHfd4ML/BWRGB.gif

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βγάζω την αυτόματη φωτεινότητα και ενώ στην αρχή είναι οκ μετά από κάποιο διάστημα την βρίσκω ενεργοποιημενη...Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...