Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

delete ολα τα services της huawei...!!!!! και αυτο ηταν...!!!!

 

περασα stock android με την 9... και εχω κανονικα το app της καμερας της huawei.. αντε επιτελους να ερθει gcam....... και θα τα σπαειιιιιιιιι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

delete ολα τα services της huawei...!!!!! και αυτο ηταν...!!!!

 

 

 

περασα stock android με την 9... και εχω κανονικα το app της καμερας της huawei.. αντε επιτελους να ερθει gcam....... και θα τα σπαειιιιιιιιι!!!!!!!

 

 

 

Κάνε ρε συ τον κόπο να κανείς κάποια στιγμή ένα συγκριτικό στην κάμερα με το max.. Το p20 το έχω βάλει στο μάτι για δώρο στη γυναίκα και ήθελα να δω ότι αξίζει η διαφορά μην πάω σε xs που μου βγαίνει και πιο ακριβό (άσε που θέλω να πειραματιστώ και εγώ με κάτι διαφορετικό :) )

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ρε συ τον κόπο να κανείς κάποια στιγμή ένα συγκριτικό στην κάμερα με το max.. Το p20 το έχω βάλει στο μάτι για δώρο στη γυναίκα και ήθελα να δω ότι αξίζει η διαφορά μην πάω σε xs που μου βγαίνει και πιο ακριβό (άσε που θέλω να πειραματιστώ και εγώ με κάτι διαφορετικό :) )

 

Για φωτογραφία πάνω κάτω, όπως βλέπω εδώ:

είναι τα ίδια πράγματα. Σε βίντεο, μακράν καλύτερο το iphone, αλλά σε φωτογραφία νομίζω δεν θα δεις μεγάλες διαφορές. Όπως εξάλλου και με το mate 20 pro.

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφία πάνω κάτω, όπως βλέπω εδώ:

 

 

είναι τα ίδια πράγματα. Σε βίντεο, μακράν καλύτερο το iphone, αλλά σε φωτογραφία νομίζω δεν θα δεις μεγάλες διαφορές. Όπως εξάλλου και με το mate 20 pro.

 

 

 

Κάτσε σε βραδινές έχω την εντύπωση καταρχήν ότι το p20 είναι αισθητά καλύτερο. Αλλά και σε ιδανικές συνθήκες (άσχετα αν σε απλό χρήστη οι διάφορες πλέον στις ναυαρχιδες είναι ελάχιστες) έχω την εντύπωση ότι με κατάλληλες ρυθμίσεις να πετύχεις πολύ καλύτερες λήψεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος είναι πως το συγκρίνετε με της Samsung. Για τη Huawei πρωταρχικός ρόλος είναι η αυτονομία και η ασφάλεια.

Το AOD της λοιπόν μόνο ρολόι δείχνει, παράλληλα σου έχει περιοδικό, άναμμα οθόνης μόλις έρχεται notification, και led notification.

 

Αν δεν σε καλύπτει κάτι απ αυτά πας σε εφαρμογή απο το playstore.

 

Γτ να διαμαρτυρηθώ λοιπόν;

 

Να είχε κάποιο bug να σηκώσω και γω πλακατ και να πάρω τους δρόμους...

Συμφώνα αλλά από ότι διάβασα δεν υπάρχει εφαρμογή που σου να "προσθέτει" ειδοποιήσεις σε AOD. Εαν ξέρεις κάποια μπορείς σε παρακαλώ να μου την πεις; Αν είναι offtopic παρακαλώ pm.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε σε βραδινές έχω την εντύπωση καταρχήν ότι το p20 είναι αισθητά καλύτερο. Αλλά και σε ιδανικές συνθήκες (άσχετα αν σε απλό χρήστη οι διάφορες πλέον στις ναυαρχιδες είναι ελάχιστες) έχω την εντύπωση ότι με κατάλληλες ρυθμίσεις να πετύχεις πολύ καλύτερες λήψεις.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

κιταξε το night mode του p20 pro εχει αρκετο θορυβο σε βραδινες φοτογραφιες... αν τωρα πεζεις σε pro mode κανεις θαυματα... ενα αλλο προβλημα ειναι οτι με το p20 pro οτι φοτο μεσα στο σπιτι φενονται σχεδον μουφα... και το βιντεο δεν ειναι και οτι καλυτερο... ομως το θεμα ειναι αλλο... αν εχεις μαθει σε iOS ξερεις ποσο smooth συσκευες ειναι.... με το p20 pro θα νευριασεις αρκετα με το scrolling.. δεν ειναι και η πιο smooth συσκευη εκει εξω.. κιτα για το Galaxy S9+ :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=NA1NvFaMuhk

Link to comment
Share on other sites

Συμφώνα αλλά από ότι διάβασα δεν υπάρχει εφαρμογή που σου να "προσθέτει" ειδοποιήσεις σε AOD. Εαν ξέρεις κάποια μπορείς σε παρακαλώ να μου την πεις; Αν είναι offtopic παρακαλώ pm.

 

Ευχαριστώ

 

Η καλύτερη εφαρμογή για Huawei με καλή αυτονομία είναι αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance&hl=el

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο, γιατί ψάχνω κι εγώ το ίδιο!

 

Eγώ έχω πάρει αυτό που έχει και και δύο USB θύρες (η μια type c για αναπλήρωση της "χαμένης" θύρας του κινητού και μπορείς να το φορτίζεις κιόλας) ώστε να μπορείς να συνδέεις συσκευές σε desktop mode και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή για Huawei με καλή αυτονομία είναι αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance&hl=el

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω πάρει αυτό που έχει και και δύο USB θύρες (η μια type c για αναπλήρωση της "χαμένης" θύρας του κινητού και μπορείς να το φορτίζεις κιόλας) ώστε να μπορείς να συνδέεις συσκευές σε desktop mode και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση nikstar!

 

@rackal: Μέσω BT, στο Viber έστω, σίγουρα ακούς τις ειδοποιήσεις του.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα αν έχει κάποιος άποψη να με βοηθήσει να επιλέξω ανάμεσα σε p20 pro και s9+.

Εχω mate 10 lite αυτή τη στιγμή και αν εξαιρέσουμε τη κάμερα του είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ο μόνος λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι η κάμερα του, θέλω κινητό με σωστή φωτογραφία και αυτονομία.

Help plz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα αν έχει κάποιος άποψη να με βοηθήσει να επιλέξω ανάμεσα σε p20 pro και s9+.

Εχω mate 10 lite αυτή τη στιγμή και αν εξαιρέσουμε τη κάμερα του είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ο μόνος λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι η κάμερα του, θέλω κινητό με σωστή φωτογραφία και αυτονομία.

Help plz

 

Αν τα κριτήρια σου είναι κάμερα και αυτονομία τότε πας για P20 pro χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

@gbotsas αφού είσαι ήδη εξοικειωμένος με το EMUI ,θα έλεγα να στραφείς καλύτερα προς το Χαβάη κι όπως είναι γνωστό έχει εξαιρετική μπαταρία με μια επίσης εξαιρετική κάμερα. Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η καταπληκτική οθόνη του s9 plus και το καινούριο UI με συμβιβασμό στην μπαταρία με καλύτερο όμως βίντεο τότε πας στο Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά.

Τελικά σήμερα (καλιο αργα παρα ποτε) ήρθε και σε μενα το πολυπόθητο update σε 9.

Η ερώτηση μου είναι σε σχέση με το 8 στο σύνολο συμφέρει να το κάνουμε έτσι δεν είναι?Κάμερα διάβασα οτι βελτιώνει τώρα τι άλλο δε ξέρω.:p:p:p

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μπορείτε όταν σας έρχεται η ενημέρωση να λέτε αν είναι ελληνικό και ποιον παροχο τηλεφωνίας.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μπορείτε όταν σας έρχεται η ενημέρωση να λέτε αν είναι ελληνικό και ποιον παροχο τηλεφωνίας.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Ελληνικό, Vodafone. :cool:

9.0.0.163 /CLT-L29

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργο σε ολες τις αναλυσεις εκτος της 1080p60fps

There is an always-on electronic stabilization available in every mode but the 1080p/60fps. The EIS won't work on the optically-stabilized telephoto camera either and footage from that is extremely jerky.

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p7.php

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μόλις πήρα και εγώ την αναβάμιση σε Android 9 και έχω την ίδια απορία με τον φίλο μας παραπάνω. - Αγγλικό P20 Pro, ΕΕ, 9.00.168 C782

 

Στην έκδοση 159 που είχα μέχρι πρότινος, στις ρυθμίσεις του video είχα την ειδοποίηση ότι το image stabilisation δούλευε μέχρι την Full HD ανάλυση. Τώρα αυτή η ειδοποίηση δεν υπάρχει.

 

Να υποθέσω ότι επιτέλους έβαλαν image stabilisation και στα 4k?

Edited by andreasermones
Link to comment
Share on other sites

Όσοι μπορείτε όταν σας έρχεται η ενημέρωση να λέτε αν είναι ελληνικό και ποιον παροχο τηλεφωνίας.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Να σου πώ τελικά φίλε μου οτι αυτά μη τα πολύ δίνεις σημασία γιατί σχεδόν καθόλου δε παίζουν ρόλο.Με βάση το imei παιρνουμε τις αναβαθμίσεις.

Ενημερωτικά πάντως είναι απο το Πλαίσιο αγορασμένο δίκαρτο με κάρτες Wind(1) και Cosmote(2)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση σε τρίποδο για το κινητό μας?

Κάτι φορητό προφανώς,γιατί έχω βρεθεί πολλές φορές σε σημεία που θέλω να αποθανατίσω(ειδικά νύχτα) κ ψάχνω να βρω σημείο να το ακουμπήσω..

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση σε τρίποδο για το κινητό μας?

Κάτι φορητό προφανώς,γιατί έχω βρεθεί πολλές φορές σε σημεία που θέλω να αποθανατίσω(ειδικά νύχτα) κ ψάχνω να βρω σημείο να το ακουμπήσω..

 

https://www.gearbest.com/stands-holders/pp_614944.html?wid=1433363

αυτο μου ηρθε προχτες και ειναι παρα πολυ καλο...για ριξε μια ματια

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/stands-holders/pp_614944.html?wid=1433363

αυτο μου ηρθε προχτες και ειναι παρα πολυ καλο...για ριξε μια ματια

 

Ευχαριστώ!

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/stands-holders/pp_614944.html?wid=1433363

αυτο μου ηρθε προχτες και ειναι παρα πολυ καλο...για ριξε μια ματια

 

Καλησπέρα , επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για ένα τρίποδο για τις νυχτερινές βρήκα αυτο για πιο άμεσα και πιο φθηνά στο ελληνικό κατάστημα, είναι το ίδιο η είναι άλλο μοντέλο;

 

https://www.mistore-greece.gr/Products/Accessories/mi-selfie-stick-tripod-grey.aspx

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση σε τρίποδο για το κινητό μας?

Κάτι φορητό προφανώς,γιατί έχω βρεθεί πολλές φορές σε σημεία που θέλω να αποθανατίσω(ειδικά νύχτα) κ ψάχνω να βρω σημείο να το ακουμπήσω..

 

Προσωπικά έχω αυτό

https://www.gearbest.com/stands-holders/pp_1292759.html?wid=1433363

 

Το βάζω παντού, πιάνεται σε δέντρα και έχει και βάση για action cams ή και DSLR

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,το huawei p20 pro ο ηχος οταν ακους μουσικη απο τα ακουστικα ειναι χαμηλος,γυρω στ0 70-80% με αλλα κινητα που εχω δοκιμασει.Υπαρχει μηπως καποιο αλλο καλωδιο με υποδοχη jack που να προσφερει πιο δυνατο ηχο? Και αν ναι πειτε μου. Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...