Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν άμεσα διαθέσιμο το update μέσω hisuite εδώ και 3-4 μέρες κόσμε.

Καντε την αναβάθμιση απο κει.

Δεν ισχυει αυτο που λες φιλε μου.

Ειτε στο δικο μου ειτε σε αλλους 2 φιλους που το δοκιμασαμε δεν βρηκε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση σε pie παρατήρησα ότι όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά bt οι ήχοι από μηνύματα, ειδοποιήσεις, mail όταν λαμβάνονται δεν ακούγονται από το κινητό αλλά από τα ακουστικά. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό; και αν ναι βρήκε λύση στο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση σε pie παρατήρησα ότι όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά bt οι ήχοι από μηνύματα, ειδοποιήσεις, mail όταν λαμβάνονται δεν ακούγονται από το κινητό αλλά από τα ακουστικά. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό; και αν ναι βρήκε λύση στο πρόβλημα;

 

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) κι απενεργοποιησε το "Ενεργοποιηση ενδοζωικου κουδουνισματος"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) κι απενεργοποιησε το "Ενεργοποιηση ενδοζωικου κουδουνισματος"

Το δοκίμασα, τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, τζιφος

 

Αφου το απενεργοποιησες εκανες ενα restart;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η Huawei ειναι απαράδεκτη στις αναβαθμίσεις της και μάλιστα σε ναυαρχίδες συσκεύες της που τίς εχουμε πληρώσει τόσα χρήματα , η one plus εχει αναβαθμίσει σε 9 pie το one plus 6 εδώ και 2 μήνες , ας ελπίσουμε να ερθει σύντομα και σε εμάς , kατά τα αλλα η συσκευη ειναι σπουδαία !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφου το απενεργοποιησες εκανες ενα restart;

Εννοείται, πάω για δεύτερο, θα ενημερώσω πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 2 επανεκκινησεις, σύνδεση εκ νέου τα ακουστικά καμία απολύτως αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, πάω για δεύτερο, θα ενημερώσω πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 2 επανεκκινησεις, σύνδεση εκ νέου τα ακουστικά καμία απολύτως αλλαγή

 

Δυστηχως δεν εχω αλλη λυση

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση σε pie παρατήρησα ότι όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά bt οι ήχοι από μηνύματα, ειδοποιήσεις, mail όταν λαμβάνονται δεν ακούγονται από το κινητό αλλά από τα ακουστικά. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό; και αν ναι βρήκε λύση στο πρόβλημα;

Άμα πας στις ρυθμίσεις του Bluetooth και πατήσεις στα ακουστικά δεξία στο εικονίδιο i δεν έχει εκεί ρυθμίσεις για phone audio, media audio

κτλ όπως στην 8άρα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει ήχο κλήσεων και ήχο πολυμέσων, όταν ενεργοποιήσεις τα πολυμέσα αυτό αντιλαμβάνεται και τους ήχους των ειδοποιήσεων και όχι μόνο τον ήχο μουσικής, βίντεο. Για να ακούς τις ειδοποιήσεις πρέπει να απενεργοποησεις τα πολυμέσα που σημαίνει ότι όταν θα χάσεις και τον ήχο από την μουσική
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση σε pie παρατήρησα ότι όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά bt οι ήχοι από μηνύματα, ειδοποιήσεις, mail όταν λαμβάνονται δεν ακούγονται από το κινητό αλλά από τα ακουστικά. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό; και αν ναι βρήκε λύση στο πρόβλημα;

 

Το έχω αναφέρει και γω μερικές σελίδες πίσω, δεν έχω βρει λύση ακόμα.

Στείλε ένα ρεπορτ και συ να χουν ακόμα μια αναφορά

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι και λίγο άσχετοι νομίζω στην Ελληνική αντιπροσωπεία. Τους έστειλα μήνυμα για το αν τα ακουστικά στην συσκευασία είναι τα ίδια με τα Huawei Classic Earphones CM33 Type-C White που υπάρχουν σε διάφορα μαγαζιά και μου έγραψαν να απευθυνθώ στα μαγαζιά με τα οποία συνεργάζονται (public, γερμανός, κλπ). Καλά δεν θα έπρεπε να το ξέρουν αυτό; Δεν ρώτησα από τι υλικό είναι φτιαγμένα.. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, οι υπάλληλοι στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχουν δει καν απο κοντά τις συσκευές, και δεν έχουν και τις ανάλογες γνώσεις, ξέρω κακός αλλά έτσι έχει, είναι για να διακορευόσουν τυπικά πράγματα.

Για τεχνικές λεπτομέρειες πρέπει να μιλάς με το επίσημο global site.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι οταν κατεβαζω το μενου με τις συντομεσεις....στη ρυθμιση της φωτεινοτητας δεν υπαρχει η επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα δεξια παρα μονο οταν μπω στις ρυθμισεις-προβολη....τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι οταν κατεβαζω το μενου με τις συντομεσεις....στη ρυθμιση της φωτεινοτητας δεν υπαρχει η επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα δεξια παρα μονο οταν μπω στις ρυθμισεις-προβολη....τι μπορει να συμβαινει;

 

Στο p20 pro ετσι ητανε απο την αρχη απ' οτι θυμαμαι. Στο mate 10 pro μπορουσες να την αλλαξεις απο την μπαρα ειδοποιησεων αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι οταν κατεβαζω το μενου με τις συντομεσεις....στη ρυθμιση της φωτεινοτητας δεν υπαρχει η επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα δεξια παρα μονο οταν μπω στις ρυθμισεις-προβολη....τι μπορει να συμβαινει;

 

Κατέβασε το quick settings από το Play store

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι οταν κατεβαζω το μενου με τις συντομεσεις....στη ρυθμιση της φωτεινοτητας δεν υπαρχει η επιλογη για αυτοματη φωτεινοτητα δεξια παρα μονο οταν μπω στις ρυθμισεις-προβολη....τι μπορει να συμβαινει;

 

Στο p20 pro ετσι ητανε απο την αρχη απ' οτι θυμαμαι. Στο mate 10 pro μπορουσες να την αλλαξεις απο την μπαρα ειδοποιησεων αν δεν κανω λαθος.

 

Οπως λεει ο volyros στο mate 10 pro εχεις τον διακοπτη στην μπαρα ειδοποιησεων ενω για καποιο λογο στις συσκευες με 8.1 το εβγαλαν.

Το παραξενο ειναι οτι ακομα και με την 9 στο mate 10 pro συνεχιζει και υπαρχει ο διακοπτης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! Ναι η αληθεια ειναι οτι απο mate 10 pro το παρατηρησα και λεω θα ναι κανα σφαλμα λογισμικου!
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξερΩ αυτό υπήρχε ήδη στο p20 pro, καθώς ήδη εμφανιζόταν η ειδική ένδειξη στα βίντεο που είχαν αυτό το format. Τι εννοεί το άρθρο??

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξερΩ αυτό υπήρχε ήδη στο p20 pro, καθώς ήδη εμφανιζόταν η ειδική ένδειξη στα βίντεο που είχαν αυτό το format. Τι εννοεί το άρθρο??

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Και εγώ αυτό ξέρω.Η συσκευή μας υποστηρίζει εδώ και καίρο HDR.Άρχισαν τα "μπλογκ" πάλι να αναμεταδίδουν ότι βρίσκουν μπροστά τους :lol:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω αναφέρει και γω μερικές σελίδες πίσω, δεν έχω βρει λύση ακόμα.

Στείλε ένα ρεπορτ και συ να χουν ακόμα μια αναφορά

 

Αυτό που αναφέρετε είναι χαρακτηριστικό της Pie, όχι bug της Huawei, σε όλες τις συσκευές με Pie το ίδιο γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση να δούμε πότε θα πάρουμε ποιο Netflix μας λένε τώρα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...