Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που έρχεται πάρει ΟΤΑ την 9 καιρό τώρα, από τι ξεκινάει το imei σας;

 

Εμένα που είναι δίκαρτο ξεκινάνε από 867260038*******. αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο (μάλλον BestPriceμάγαζο) και έλαβα την Pie 28 ή 29 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι δίκαρτο ξεκινάνε από 867260038*******. αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο (μάλλον BestPriceμάγαζο) και έλαβα την Pie 28 ή 29 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά..

 

Εμένα που έχει 86245404κλπκλπ IMEI δεν έχει πάρει τίποτα ακόμη (CLT-L29).

 

Το πήρα άνευ παροχου από Κωτσοβολο. Ούτε ΟΤΑ ούτε μεσω υπολογιστή δείχνει κάτι.

 

Επειδή έχω πρώτη φορά Huawei/Android, έτσι οφα ρολαρουν πάντα οι αναβαθμίσεις;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που έχει 86245404κλπκλπ IMEI δεν έχει πάρει τίποτα ακόμη (CLT-L29).

 

Το πήρα άνευ παροχου από Κωτσοβολο. Ούτε ΟΤΑ ούτε μεσω υπολογιστή δείχνει κάτι.

 

Επειδή έχω πρώτη φορά Huawei/Android, έτσι οφα ρολαρουν πάντα οι αναβαθμίσεις;

 

Καλημερα. Μολις την εδωσαν και σε εμας:D

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που έχει 86245404κλπκλπ IMEI δεν έχει πάρει τίποτα ακόμη (CLT-L29).

 

Το πήρα άνευ παροχου από Κωτσοβολο. Ούτε ΟΤΑ ούτε μεσω υπολογιστή δείχνει κάτι.

 

Επειδή έχω πρώτη φορά Huawei/Android, έτσι οφα ρολαρουν πάντα οι αναβαθμίσεις;

 

Οχι, αν και το έχουμε ξανά πει θα το απαντήσω και σε σένα, η Huawei έχει πουλήσει p20 και p20 pro 8 εκατομμύρια και κάτι ψιλά και πρέπει να τις καλύψει όλες με αναβάθμιση των 4ρων gb, με ένα πρόχειρο υπολογισμό (μιας που αυτό που σπούδασα είναι ΙΤ) για να καλυφτούν όλοι αυτοί οι χρήστες είναι 1 μήνα πλας, σαν Ελλάδα έχουμε αργούς παρόχους και δεν μας δίνεται άμεση προτεραιότητα για να μη τους τρόμε πόρους ή να στο πω απλά, ένας χρήστης που έχει adsl στην Ελλάδα που στην καλύτερη η ταχύτητα του να φτάνει τα 8mbps θα καλύψει μια θέση που θα μπορούσε στο χρόνο που εσύ θα κάνεις να την κατεβάσεις να καλύψει 7-8 χρήστες στην πχ Αγγλία ή στη Ρουμανία που ο μέσος όρος ταχύτητας είναι 69mbps, όπως καταλαβαίνεις ο 1 μήνας πλας λόγο των χωρών που έχουν αργό ίντερνετ ξεπερνιέται αρκετά.

 

edit: η Huawei έχει πουλήσει 14 εκατομμύρια συσκευές διπλασίασε τους χρόνους

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

νομιζω με τα ΙΜΕΙ δεν βγαινει ακρη. κι εμενα δικαρτοα απο σκρουτζομαγαζο με 86705 και ακομα τιποτα
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

86726 κ εγώ από public και ακόμα. Άρα ούτε τα imei παίζουν ρόλο. Αρα πιστεύω όπως κ σε άλλες συσκευές που είχα παίζει ρόλο η χώρα εισαγωγής. Αν και πάλι υπάρχουν Ελληνικά που την έχουν πάρει. Δεν βγαίνει άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τσέκαρα πριν λίγο και μου την έβγαλε. Την κατεβάζω τώρα. 86726......... imei.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε την αναβάθμιση , από τα settings. Δικαρτο ,αγορασμένο από κοτσο τον Νοέμβρη. Για ρίξτε μια ματιά! :D
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν και το έχουμε ξανά πει θα το απαντήσω και σε σένα, η Huawei έχει πουλήσει p20 και p20 pro 8 εκατομμύρια και κάτι ψιλά και πρέπει να τις καλύψει όλες με αναβάθμιση των 4ρων gb, με ένα πρόχειρο υπολογισμό (μιας που αυτό που σπούδασα είναι ΙΤ) για να καλυφτούν όλοι αυτοί οι χρήστες είναι 1 μήνα πλας, σαν Ελλάδα έχουμε αργούς παρόχους και δεν μας δίνεται άμεση προτεραιότητα για να μη τους τρόμε πόρους ή να στο πω απλά, ένας χρήστης που έχει adsl στην Ελλάδα που στην καλύτερη η ταχύτητα του να φτάνει τα 8mbps θα καλύψει μια θέση που θα μπορούσε στο χρόνο που εσύ θα κάνεις να την κατεβάσεις να καλύψει 7-8 χρήστες στην πχ Αγγλία ή στη Ρουμανία που ο μέσος όρος ταχύτητας είναι 69mbps, όπως καταλαβαίνεις ο 1 μήνας πλας λόγο των χωρών που έχουν αργό ίντερνετ ξεπερνιέται αρκετά.

 

edit: η Huawei έχει πουλήσει 14 εκατομμύρια συσκευές διπλασίασε τους χρόνους

 

Επειδή δε γνωρίζω τη λογική πίσω από το rollout της εν λόγω εταιρίας γιαυτό και ρώτησα. Σ ευχαριστώ για την απάντησή γιατί ότι βρήκα στο νετ ήταν clusterfυck.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι να ρωτήσω που έχει απαντηθεί. Εγώ; πο το τότε που πήρα το τηλέφωνο είχα την φωτεινότητα στο 50% περίπου. Συμφέρει καλύτερα να είναι στην αυτόματη από άποψη μπαταρίας;;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε από τα settings ή από το Hisuite;
Από τα settings

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα ! Τελικά ενέδωσα στον πειρασμό μετά τη νέα προωθητική ενέργεια :D Παραλαβή από Cosmote.

Aν ο ΙΜΕΙ παίζει κάποιο ρόλο στην πρόβλεψη του χρόνου αναμονής για την αναβάθμιση, είναι 86705...

Ήθελα να ρωτήσω, μετά τη λήψη της, που ελπίζω να γίνει λίαν συντόμως, το τηλέφωνο θα ξαναχρειαστεί σετάρισμα; Είναι δηλαδή προτιμότερο να την περιμένω ή μπορω να το σετάρω και να μεταφέρω όλα τα δεδομένα από το προηγούμενο από τώρα;

Σε ότι αφορά τη μεταφορά, γνωρίζετε ποιος ειναι ο ευκολότερος και συντόμοτερος τρόπος ; Είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνει ένα είδος "κλωνοποιησης" της παλιας συσκευής με αυτοματοποιημένη διαδικασία, ισχύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ότι αφορά τη μεταφορά, γνωρίζετε ποιος ειναι ο ευκολότερος και συντόμοτερος τρόπος ; Είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνει ένα είδος "κλωνοποιησης" της παλιας συσκευής με αυτοματοποιημένη διαδικασία, ισχύει;

 

Μη το κάνεις, το πιθανότερο είναι να έχεις διάφορα θέματα. Το καλύτερο που σου προτείνω είναι στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Huawei is now rolling out a new software update for Huawei Mate 20 Pro and P20 pro users. Which includes Netflix HD and HDR support.

 

https://androidresult.com/huawei-mate-20-pro-and-p20-pro-update-brings-netflix-hd-and-hdr-support/

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μόλις τώρα ειδοποίηση για το update. Το θέμα τελικά με την μπαταρία ισχύει ή στρώνει μετά από κάποιες μέρες ή και με hard reset της συσκευής ; Επίσης σε περίπτωση που το μετανιώσουμε το rollback πάλι πίσω στην 8.1.0.161 είναι εφικτό ή θέλει ξεκλειωδωτο bootloader κτλ ; Στις σημειώσεις της νέας έκδοσης λέει ότι "Αυτη η έκδοση του συστήματος μπορεί να επανέλθει στην επίσημη έκδοση του EMUI 8.1 στην διαχείριση του τηλεφώνου."
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα ! Τελικά ενέδωσα στον πειρασμό μετά τη νέα προωθητική ενέργεια :D Παραλαβή από Cosmote.

Aν ο ΙΜΕΙ παίζει κάποιο ρόλο στην πρόβλεψη του χρόνου αναμονής για την αναβάθμιση, είναι 86705...

Ήθελα να ρωτήσω, μετά τη λήψη της, που ελπίζω να γίνει λίαν συντόμως, το τηλέφωνο θα ξαναχρειαστεί σετάρισμα; Είναι δηλαδή προτιμότερο να την περιμένω ή μπορω να το σετάρω και να μεταφέρω όλα τα δεδομένα από το προηγούμενο από τώρα;

Σε ότι αφορά τη μεταφορά, γνωρίζετε ποιος ειναι ο ευκολότερος και συντόμοτερος τρόπος ; Είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνει ένα είδος "κλωνοποιησης" της παλιας συσκευής με αυτοματοποιημένη διαδικασία, ισχύει;

 

Περίμενε το να το στίσεις μια και καλή, όταν την παραλάβεις κάνε προληπτικά ένα factory reset μην έχει αφήσει κατάλοιπα η 8ρα , τι συσκευή είχες πριν; Μπορείς να πάρεις τα κλασικά backup όπως επαφές φωτο,σημαντικά αρχεία, ξες τα βασικά και να στίσεις ένα καθαρό κινητό και στα καπάκια να πάρεις ένα πλήρες backup μέσω hisuite και όποτε θες περνάς καθαρό και ατόφιο setup

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.H προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Nexus 6p. Αν λοιπον καταλαβα σωστά, η ενδεδειγμενη σειρά των βημάτων που πρέπει να ακολουθήσω είναι: Αναμονή -αναβάθμιση- factory reset -κλασσικό back up και restore από το παλιο τηλέφωνο-set up νέου τηλεφώνου- πλήρες backup μέσω hisuite ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.H προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Nexus 6p. Αν λοιπον καταλαβα σωστά, η ενδεδειγμενη σειρά των βημάτων που πρέπει να ακολουθήσω είναι: Αναμονή -αναβάθμιση- factory reset -κλασσικό back up και restore από το παλιο τηλέφωνο-set up νέου τηλεφώνου- πλήρες backup μέσω hisuite ;

Πλήρες backup αν σκέφτεσαι να κάνεις συχνά reset αλλιώς δεν είναι τόσο απαραίτητο!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Πρόκειται για εξαιρετική συσκευή, σε όλους τους τομείς. Εχω εντυπωσιαστεί ιδιαίτερα από την ταχύτητα και την απροβληματιστη λειτουργία. Για το ΕΜUI είναι η αλήθεια ότι είχα επηρρεαστεί αρνητικά από διαφορες κριτικές που διάβασα, πλην όμως παρατήρησα ότι η λειτουργία είναι πολύ ομαλή, το μενού απλοποιημένο και (σχεδόν) τα πάντα βρίσκονται στην αναμενόμενη θέση τους. Πάντως η προτοποθετημένη εργοστασιακή μεμβράνη και η θήκη της συσκευασίας τους είναι για πολλές μπάτσες στο θέμα των δαχτυλιών :lol: Μπράβο τους για την προσθήκη αμφοτερων αλλά οι δαχτυλιές πάνε σύννεφο μπρος πίσω. Πάμε πρόσω ολοταχώς για spigen tempered glass και θήκη ultra hybrid , ελπίζω περαν της ασφάλειας να δω προκοπή και στο βάσανο αυτό.

* εν τω μεταξύ, επιθυμώ να ενεργοποιήσω τη δωρεάν 3μηνη εγγύηση της οθόνης αλλα δε μπορώ να εντοπίσω τη σελίδα στην οποία αναφέρεται στην υποστήριξη προιόντος . Τι στο καλό, την κατήργησαν;

Edited by ghostdoc

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάντως άριστες. Πρόκειται για εξαιρετική συσκευή, σε όλους τους τομείς. Εχω εντυπωσιαστεί ιδιαίτερα από την ταχύτητα και την απροβληματιστη λειτουργία. Για το ΕΜUI είναι η αλήθεια ότι είχα επηρρεαστεί αρνητικά από διαφορες κριτικές που διάβασα, πλην όμως παρατήρησα ότι η λειτουργία είναι πολύ ομαλή, το μενού απλοποιημένο και (σχεδόν) τα πάντα βρίσκονται στην αναμενόμενη θέση τους.

 

* εν τω μεταξύ, επιθυμώ να ενεργοποιήσω τη δωρεάν 3μηνη εγγύηση της οθόνης αλλα δε μπορώ να εντοπίσω τη σελίδα στην οποία αναφέρεται στην υποστήριξη προιόντος . Τι στο καλό, την κατήργησαν;

Μπες στο hicare την εφαρμογή και στο έχει πάνω πάνω.

 

Εμένα μου έκανε ενημέρωση ένα πρόγραμμα arcore ξέρει κανείς τι είναι;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στο hicare την εφαρμογή και στο έχει πάνω πάνω.

 

Εμένα μου έκανε ενημέρωση ένα πρόγραμμα arcore ξέρει κανείς τι είναι;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο μόλις είδα και εγώ ότι δεν λειτουργεί μέσω hicare οπότε τι είναι αυτό το arcore

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάντως άριστες. Πρόκειται για εξαιρετική συσκευή, σε όλους τους τομείς. Εχω εντυπωσιαστεί ιδιαίτερα από την ταχύτητα και την απροβληματιστη λειτουργία. Για το ΕΜUI είναι η αλήθεια ότι είχα επηρρεαστεί αρνητικά από διαφορες κριτικές που διάβασα, πλην όμως παρατήρησα ότι η λειτουργία είναι πολύ ομαλή, το μενού απλοποιημένο και (σχεδόν) τα πάντα βρίσκονται στην αναμενόμενη θέση τους.

* εν τω μεταξύ, επιθυμώ να ενεργοποιήσω τη δωρεάν 3μηνη εγγύηση της οθόνης αλλα δε μπορώ να εντοπίσω τη σελίδα στην οποία αναφέρεται στην υποστήριξη προιόντος . Τι στο καλό, την κατήργησαν;

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/screen-guarantee/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...