Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστούμε, έγινε τώρα.

Είχα δοκιμάσει και τέλη Δεκεμβρίου και δεν έπιασε αλλά τώρα δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι υπερ-άψογος :up: Μόλις υπέβαλα το αίτημα και λειτουργεί κανονικά. Σ ευχαριστώ !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει extra μεμβράνη φορεμενη; Γιατί εγώ έβγαλα τη προστατευτικη ζελατινα και πέρασα glass, υπάρχει πιθανότητα να είχε και άλλη από κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Nαι, την οποία έχει προεγκατεστημένη και πρέπει να αφαιρεθεί πριν τοποθετηθεί το τζαμάκι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από τον Γερμανό και το τηλέφωνο και το glass, δε νομίζω να μου αφαίρεσε τη ζελατίνα, επομένως έχω και ζελατίνα και τζαμακι
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που μ******** τα games εξαφανίστηκε βλέπω με την 9...

 

Αν εννοείς την εφαρμογή που είχε προστεθεί με το gpu turbo τώρα στην 9 άλλαξε ονομασία.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την εφαρμογή που είχε προστεθεί με το gpu turbo τώρα στην 9 άλλαξε ονομασία.

 

Αυτό λέω ναι, ότι και όνομα να χει δεν υπάρχει πουθενά, εκτός και αν το έβαλαν κάπου στις ρυθμίσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες το κινητάκι μας εξακολουθεί να έχει την κορυφαία κάμερα με βάση τη βαθμολογία και του mate 20 pro που ανακοινώθηκε στο dxomark.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες το κινητάκι μας εξακολουθεί να έχει την κορυφαία κάμερα με βάση τη βαθμολογία και του mate 20 pro που ανακοινώθηκε στο dxomark.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Όχι είναι πλέον 2ο παρότι φαίνεται να έχει την ίδια βαθμολογία. Μας εκθρόνισε το mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πλέον 2ο παρότι φαίνεται να έχει την ίδια βαθμολογία. Μας εκθρόνισε το mate 20 pro
To mate 20 pro βγάζει σκορ 114 στη φωτογραφία και 97 στο βίντεο, το P20 pro 114 στη φωτογραφία και 98 στο βίντεο :) Σύνολο και για τα δύο 109. Πιθανόν η σειρά με βάση την ισοπαλία πάει αλφαβητικά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα εργαλεια δεν εχω κατι τετοιο εγω

Πώς γίνεται αυτό; Λες επειδή δεν έκανα factory reset όταν πέρασα την 9

Link to comment
Share on other sites

Mια απορία βρε παιδιά, ψαχνω εδω και ώρες χωρις αποτελεσμα :(

Εχει μεταφερθει κανονικά ο φακελος "Φωτογραφίες" απο την αντιστοιχη εφαρμογή της Google απο το προηγουμενο τηλέφωνο στο νέο. Εκεί έχω όλες τις φωτος που έχω τραβηξει μεχρι σημερα από το Nexus. Διαπιστωσα όμως ότι όταν συνομιλω πχ στο messenger και θέλω να στειλω κάποια φωτογραφία, μου εμφανίζει την επιλογή μόνο από το φάκελο "Συλλογή" του EMUI (που είναι άδειος ) και δεν υπάρχει τρόπος ή τουλαχιστον εγώ δεν το βλέπω, να επιλεξω φωτο από τις φωτογραφίες που έχω αποθηκευμενες στον φάκελο της Google. Eιναι μεγαλη μανουρα καθε φορα που θέλω να στειλω μία να πρεπει να βγω απο το τσατ,να μπω σ αυτο τ φακελο, να την επιλεξω, να διαλέξω προορισμό, άτομο κλπ. Υπάρχει μηπως ρυθμιση να "βλεπει" το συστημα και τον άλλο φακελο οταν θελω να στειλω μια φωτο όταν συνομιλω στο messenger,viber?

*σορυ αν σας κουράζω, κάθε αρχή και δύσκολη βλέπετε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Mια απορία βρε παιδιά, ψαχνω εδω και ώρες χωρις αποτελεσμα :(

Εχει μεταφερθει κανονικά ο φακελος "Φωτογραφίες" απο την αντιστοιχη εφαρμογή της Google απο το προηγουμενο τηλέφωνο στο νέο. Εκεί έχω όλες τις φωτος που έχω τραβηξει μεχρι σημερα από το Nexus. Διαπιστωσα όμως ότι όταν συνομιλω πχ στο messenger και θέλω να στειλω κάποια φωτογραφία, μου εμφανίζει την επιλογή μόνο από το φάκελο "Συλλογή" του EMUI (που είναι άδειος ) και δεν υπάρχει τρόπος ή τουλαχιστον εγώ δεν το βλέπω, να επιλεξω φωτο από τις φωτογραφίες που έχω αποθηκευμενες στον φάκελο της Google. Eιναι μεγαλη μανουρα καθε φορα που θέλω να στειλω μία να πρεπει να βγω απο το τσατ,να μπω σ αυτο τ φακελο, να την επιλεξω, να διαλέξω προορισμό, άτομο κλπ. Υπάρχει μηπως ρυθμιση να "βλεπει" το συστημα και τον άλλο φακελο οταν θελω να στειλω μια φωτο όταν συνομιλω στο messenger,viber?

*σορυ αν σας κουράζω, κάθε αρχή και δύσκολη βλέπετε

 

Στον msg πατάς να στείλεις φωτο, κάτω αριστερά το στρογγυλό εικονίδιο με τα 9 κουτάκια, στο κέντρο γράφει συλλογή, πατάς εκεί και στο τέλος γράφει google photos

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ναι, ότι και όνομα να χει δεν υπάρχει πουθενά, εκτός και αν το έβαλαν κάπου στις ρυθμίσεις.

 

Κατά πάσα πιθανότητα σου την έσβησε ο καθαρισμός από την διαχείριση τηλεφώνου. Η νέα έκδοση του είναι λίγο μπιπ κι εγώ σταμάτησα να την δουλεύω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που φοβούνται να αναβαθμίσουν στην 9 : είμαι στο 55% με 5 ώρες και 5 λεπτα SOT εδώ και 23 ώρες και 20 λεπτά. Δηλ βλέπω να χτυπάω άνετα 9 ωρο SOT μέσα σε 2 γεματα 24 ώρα. Καταπληκτική διαχείριση ενέργειας
Link to comment
Share on other sites

Στον msg πατάς να στείλεις φωτο, κάτω αριστερά το στρογγυλό εικονίδιο με τα 9 κουτάκια, στο κέντρο γράφει συλλογή, πατάς εκεί και στο τέλος γράφει google photos

 

Σ ευχαριστω πολύ για τη βοηθεια !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που φοβούνται να αναβαθμίσουν στην 9 : είμαι στο 55% με 5 ώρες και 5 λεπτα SOT εδώ και 23 ώρες και 20 λεπτά. Δηλ βλέπω να χτυπάω άνετα 9 ωρο SOT μέσα σε 2 γεματα 24 ώρα. Καταπληκτική διαχείριση ενέργειας

 

Kάτι κάνω λάθος, γιατί τόσο πολύδεν βγάζω. Δεν έχω παράπονο, με 1.5 ώρα SOT και 1 ώρα τηλεφωνικές κλήσεις ήταν στο 67%. Με βγάζει άνετα διημέρο, για μένα είναι υπεραρκετό.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω app assistant στα εργαλεια. Αντιθετα με την 9 μου προσθεσε αυτο το zooking engine. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και τι κανει?

 

Edit:τελικα το εχω το app assistant αλλα στο ρυθμισεις-εφαρμογες-βοηθος app galery. d24e14c932bea8bb431c7400c4427aea.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by volyros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Έχει βρει κανείς gcam apk της Google που να του δουλεύει καλά το ποτραιτο και το night mode

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει.

Αλλά δεν νομίζω (μάλλον είμαι σίγουρος) ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με την εργοστασιακή εφαρμογή της κάμερας, μιας και θα χάσεις ό,τι καλό σου προσφέρει ο συνδυασμός των τριών καμερών. Εκεί που είναι η δύναμη του κινητού δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

To mate 20 pro βγάζει σκορ 114 στη φωτογραφία και 97 στο βίντεο, το P20 pro 114 στη φωτογραφία και 98 στο βίντεο :) Σύνολο και για τα δύο 109. Πιθανόν η σειρά με βάση την ισοπαλία πάει αλφαβητικά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βέβαια θα ειχε ενδιαφέρον να βλέπαμε βαθμολογία του P20 pro με την pie που όπως λένε βελτίωσε την κάμερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω ναι, ότι και όνομα να χει δεν υπάρχει πουθενά, εκτός και αν το έβαλαν κάπου στις ρυθμίσεις.

 

Εννοείς την εφαρμογή "σουιτα παιχνιδιων" που έχει η 161;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...