Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λάθος είναι πως το συγκρίνετε με της Samsung. Για τη Huawei πρωταρχικός ρόλος είναι η αυτονομία και η ασφάλεια.

Το AOD της λοιπόν μόνο ρολόι δείχνει, παράλληλα σου έχει περιοδικό, άναμμα οθόνης μόλις έρχεται notification, και led notification.

 

Αν δεν σε καλύπτει κάτι απ αυτά πας σε εφαρμογή απο το playstore.

 

Γτ να διαμαρτυρηθώ λοιπόν;

 

Να είχε κάποιο bug να σηκώσω και γω πλακατ και να πάρω τους δρόμους...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι την λαμπρή όλοι θα την πάρουν την αναβάθμιση...... Όταν θα αδειάσουν οι servers της Huawe..... δηλαδή ζήσε Μάη μου...... μιλαμε για εταιρία κολοσσο.
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλώδιο USB Type C σε HDMI ή κάποιο HDMI miracast dongle για ασύρματη σύνδεση

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο, γιατί ψάχνω κι εγώ το ίδιο!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εγώ περιμένω πώς και πώς να πάρω την 9 και σήμερα κατέβασα το hisuite έκανα απο εκει έλεγχο για αναβάθμιση και κατευθείαν ήρθε
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι την λαμπρή όλοι θα την πάρουν την αναβάθμιση...... Όταν θα αδειάσουν οι servers της Huawe..... δηλαδή ζήσε Μάη μου...... μιλαμε για εταιρία κολοσσο.

 

Εσύ από αυτό καταλαβαίνεις το μέγεθος μιας εταιρίας?:confused:

Εγώ το καταλαβαίνω από κάτι τέτοιο: https://el.wikipedia.org/wiki/Huawei ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βιάζονται, άμεσα διαθέσιμη η αναβάθμιση μέσω hisuite
Πριν λίγο το σύνδεσα με hisuite δε βρήκε τίποτε.. Dual sim 128αρι απο skroutz

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το σύνδεσα με hisuite δε βρήκε τίποτε.. Dual sim 128αρι απο skroutz

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουτε και εμενα κατι προς το παρον. το εχω συνδεσει πατησα στο κεντρο που λεει ενημερωση συστημας και απλα εχει ανοιξει ενα παραθυρο που σαν να φορτωνει κατι. εκτος αν δεν γινεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αναβαθμίσετε στο τελευταίο hisuite (9.0.3.300)
Αυτό έχω

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

και εγω το τελευταιο εχω..μαλλον ο φιλος που το εκανε πιο πανω ηταν απλα η ωρα να το παρει Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Όσοι γνωστοί τους έστειλα μνμ τώρα αναβαθμίζουν κανονικά.

hisuite-pie.jpg

 

εμενα μου εγραψε οτι εχω την τελευταια επισημη την 8 http://prntscr.com/m5dyp3

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε κι εμένα την αναβάθμιση παιδιά, OTA. Καλορίζικη να 'ναι. :) Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σε εμένα

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και σε μένα.

Αυτοί που έχουν ήδη την έκδοση 9, στα ξυπνητήρια, μπορείς να απενεργοποιήσεις το ρολόι που σου φαίνεται και να είναι μια καθαρή λίστα όπως και στο παλιό (8);

Πχ εδώ στο βίντεο:

Δείχνει ένα μεγάλο ρολόι που προσωπικά δεν το βρίσκω πρακτικό. Επειδή γεμίζω την λίστα με ξυπνητήρια, δεν θα ήθελα να κάνω scrolling προς τα κάτω κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το MMI test που μου βγαζει συνεχεια στην καταναλωση της μπαταριας? Μου το βγαλε μετα απο επαναφορα εργ. και δεν φευγει ουτε απενεργοποιειται με τιποτα...οπως και τα hiview και hivoice που δεν τα εχω ενεργοποιημενα και ελαφρως καταναλωνουν...
Link to comment
Share on other sites

Να είναι πιο παραμετροποιήσιμη (όπως Samsung) και με περισσότερες ειδοποιήσεις ισως

Έχεις πολύ δίκιο φίλε μακάρι η ΑΟD να είχε περισσότερες λεπτομέρειες όπως στα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές εκτάκτου ανάγκης τώρα που το είδα, στην 8ρα σου έδινε απεριοριστές επαφές να καταχωρίσεις, στην 9ρα μόνο 3ης.

Κακός, πάρα πολύ κακός.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος είναι πως το συγκρίνετε με της Samsung. Για τη Huawei πρωταρχικός ρόλος είναι η αυτονομία και η ασφάλεια.

Το AOD της λοιπόν μόνο ρολόι δείχνει, παράλληλα σου έχει περιοδικό, άναμμα οθόνης μόλις έρχεται notification, και led notification.

 

Αν δεν σε καλύπτει κάτι απ αυτά πας σε εφαρμογή απο το playstore.

 

Γτ να διαμαρτυρηθώ λοιπόν;

 

Να είχε κάποιο bug να σηκώσω και γω πλακατ και να πάρω τους δρόμους...

 

Διαμαρτυρία (ιδέες να δώσεις) δεν κάνουμε μόνον όταν κάτι δουλεύει (κατ' εμέ βέβαια) αλλά και όταν το καλό μπορεί να γίνει καλύτερο. Π. χ. Δεν θα με πείραζε αν μπορούσα να αλλάξω την γραμματοσειρά του aod ή το σχήμα του ρολογιού άσχετα αν επηρέαζε την αυτονομία ή αν μου "έλεγε" τι ήρθε με άλλο τρόπο και όχι με το άναμμα της οθόνης ή τέλος πάντων κάτι καλύτερο από ότι είναι τώρα και να άφηνε εμένα να το επιλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που μου ανέφεραν και τον εντόπισα και γω είναι πως, αν κάνεις backup τα μηνύματα σου μέσω hisuite και τα επαναφέρεις μετά απο factory reset τα μηνύματα ενώ είναι περασμένα στη συσκευή σου, δεν τα εμφανίζει, παρά μόνο στο hisuite.

Πρέπει να τα ξανά περάσεις 2 φορές, για να πάρουν την καινούρια μορφή του messenger.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το MMI test που μου βγαζει συνεχεια στην καταναλωση της μπαταριας? Μου το βγαλε μετα απο επαναφορα εργ. και δεν φευγει ουτε απενεργοποιειται με τιποτα...οπως και τα hiview και hivoice που δεν τα εχω ενεργοποιημενα και ελαφρως καταναλωνουν...

 

Αυτα μεσω ADB shell τα κανεις disable αλλα το MMItest δεν θα σου συνιστουσα να το κανεις disable, το hiview αν το κανεις θα πρεπει να κανεις και το HwUE καθως και το hiviewtunnel γιατι πανε καπως πακετο αυτα τα 3 μαζι. Το hivoice το κανεις αφοβα disable.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα για διαφορετικό ήχο στα μηνύματα SMS

 

Εφαρμογές - messages - διαχείριση ειδοποιήσεων - ήχος

 

Η ίδια διαδικασία για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά χωρίς να μπαίνουμε στα settings της κάθε μιας

 

 

Αν έχεις συνδεδεμένα ακουστικά με BT, δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις. Μόνο ήχοι κλήσεις.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...