Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο αν εισαι ρουτ...

 

Δεν χρειαζεται,γινεται και χωρις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γίνεται με τις ειδοποιήσεις σε αυτό το κινητό? Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές πχ track checker. Έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις στις εφαρμογές και απενεργοποίησα εντελώς το battery saver. Χρειάζεται κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα εδώ ...

... ποια θήκη προτείνετε για σωστό Smart Sleep ?

 

κάποια απάντηση εδώ παίδες ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μου πέταξε κάτι για v10 και κάτι άλλα νούμερα. Πάτησα , πήγε στα updates συστήματος και μετά λέει δεν υπάρχει ενημέρωση. Τι κόμπλα έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να έχεις το Redmi note 5. Βγήκε η miui 10 η σταθερή για αυτό σου ήρθε ειδοποίηση. Λογικά θα στην ξαναβγάλει.
Link to comment
Share on other sites

redmi 5 plus global (4/64) αγοράστηκε από φίλο μου μετά από δική μου πρόταση από κατάστημα εσωτερικού, δεν πιάνει 4G ενώ του βάλαμε και καινούργια κάρτα της wind, στο κουτί του έχει το κόκκινο αυτοκόλλητο "Global"

 

να πάρω τηλ και να τους βρίσω, επίσης ενώ ήταν να το στείλουν σε 3 εργάσιμες (έτσι μας είχαν ενημερώσει τη στιγμή της παραγγελίας) το κινητό πήγε μετά από 10-15 μέρες.

 

πως μπορώ να το τσεκάρω πρώτα?

 

thx in advance!!!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Να τους βρισης;; γιατί;; τι φταίει η wind;; το 4G το ενεργοποίησες στην καινούργια κάρτα; πάρε τηλέφωνο να το ενεργοποίησης.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι έχω φροντίσει να είναι η σιμ ενεργοποιημένη για 4g, νομίζω ότι το κινητό απλά δεν είναι global και μας κορόιδεψε το μαγαζί..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με μια αλλη καρτα γιατι στην περιπτωση του αδερφου μου εφταιγε η νεα sim.

Η βαλε τη sim σου σε αλλο κινητο να δεις αν εχει 4G.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τρολαρει τρέλα. Μου εμφανίζει v10.00 πατάω πάνω και λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Αυτό από χθες το έχει κάνει 3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τρολαρει τρέλα. Μου εμφανίζει v10.00 πατάω πάνω και λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Αυτό από χθες το έχει κάνει 3 φορές.

Πώς γίνεται αυτό;

Official rom έχεις ή κάποια άλλη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα το miui 10 stable απο εδω: http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.OEGMIFH/miui_HM5PlusGlobal_V10.0.2.0.OEGMIFH_dc9f1b974c_8.1.zip.

ολα καλα προς το παρον. φαινεται αρκετα πιο γρηγορο το κιν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που αναφερεις ειναι beta. Η τελευταια επισημη stable ειναι η 9.6.5.0.

 

https://en.miui.com/download-340.html#502

 

https://en.miui.com/type-151-1334.html

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τρολαρει τρέλα. Μου εμφανίζει v10.00 πατάω πάνω και λέει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Αυτό από χθες το έχει κάνει 3 φορές.
Και σε μένα το ίδιo . 4/64 plus με τελευταία global

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το redmi 5. Είναι πολύ καλό σε όλους τους τομείς. Μπροστινό Led flash, usb on the go, led ειδοποιησεων, αυτόματη φωτεινότητα δεν βρίσκεις μαζεμένα σε 130 ευρώ τηλ. Το μόνο που χρειάζεται προσοχή ούτε εγώ το είδα, είναι η κάμερα που προεξεχει και χρειάζεται καλή προστασία.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το redmi 5. Είναι πολύ καλό σε όλους τους τομείς. Μπροστινό Led flash, usb on the go, led ειδοποιησεων, αυτόματη φωτεινότητα δεν βρίσκεις μαζεμένα σε 130 ευρώ τηλ. Το μόνο που χρειάζεται προσοχή ούτε εγώ το είδα, είναι η κάμερα που προεξεχει και χρειάζεται καλή προστασία.

 

Καλορίζικο φίλε μου, εννοείς το Redmi 5 plus;

Σίγουρα έχει usb on the go;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, εννοείς το Redmi 5 plus;

Σίγουρα έχει usb on the go;

 

Εννοώ το redmi 5. 5,7 Inc διαγώνιο με 3 gb ram. Στικακι Kingston των 16 giga το διάβασε αμέσως. Αν και έχει γραφτεί, ένα link. για πίσω θήκη αν μπορεί κάποιος φίλος ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το Redmi 5 plus για δεύτερο για να δώσω στην μάνα μου το Samsung J5.

 

Δεν είχα επαφή με την συγκεκριμένη εταιρεία. Καλό κινητό φαίνεται. Βέβαια με χαλάνε μερικά πράγματα.

Πχ η απουσία NFC (υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό, γιατι το χρησιμοποιώ?), τα πολύ μικρά γράμματα πάνω αριστερά στην ώρα αλλά λυνεται με widget και το κυρίως που δεν μπορώ να καταλάβω. Έχω 5 πχ notifications. Δεν μπορώ να πατήσω εκκαθάριση όλων? Πρέπει ένα ένα να τα σβήνω?

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα το miui 10 stable απο εδω: http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.OEGMIFH/miui_HM5PlusGlobal_V10.0.2.0.OEGMIFH_dc9f1b974c_8.1.zip.

ολα καλα προς το παρον. φαινεται αρκετα πιο γρηγορο το κιν.

Και εγώ την πέρασα από εδώ τελικά

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...