Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε να σκάσει και η MIUI10 και κάνεις μία κι έξω. :)

 

Τέλεια. Το κάνω μέσω mobile data λόγω διακοπών. Ελπίζω να μη μου σκάσει στα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά δεν χρειάζεται, εγώ σε όλα μου τα τηλέφωνα όταν αλλάζει η version του Android κάνω πάντα factory reset για να κάτσει καλά η Ρομ σε καθαρό συστήματα χωρίς υπολείμματα από προηγούμενη version.

Ξανά λέω δεν είναι απαραίτητο, εγώ το θεωρώ σωστό και το κάνω.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέχρι τώρα το έκανα, αλλά δεν απαιτείται τελικά, ούτε το γράφει κάπου κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης.

Την έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά στο μενού ή στα εικονίδια, θα το εξερευνήσω μετά με την ησυχία μου.

Hard reset μάλλον δεν θα κάνω ούτε και με τη miui 10, θέλω κανα δίωρο να στήσω το τηλέφωνο από την αρχή.

Και σε μένα έκανε το θέμα με τη γλώσσα στη φωνητική πληκτρολόγηση αλλά ξαναέκανα αποθήκευση τα ελληνικά και τώρα δουλεύουν τέλεια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πώς κλείνω την ηχητική ειδοποίηση όταν συνδέεται ή αποσυνδέεται το wifi;

Στο δικό μου δεν κάνει κάποια ηχητική ειδοποίηση στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς αν είχατε κάποια μικρά lag με τη nougat, τώρα έχουν διορθωθεί. Βλέπω καλύτερη συμπεριφορά αυτής της rom
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς αν είχατε κάποια μικρά lag με τη nougat, τώρα έχουν διορθωθεί. Βλέπω καλύτερη συμπεριφορά αυτής της rom

 

Ναι οντως,και η μπαταρια,βραχος...Απο το πρωι το σκαλιζω ακομα με 35% ειμαι κ την αναβαθμιση την εκανα στο 80% και απο τοτε συνεχεια wifi ανοιχτο,gaming,you tube...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα απο το πρωι μετα την αναβαθμση δεν μου ξαναεβγαλε το μυνημα για την SD....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω, χωρις factory settings.

Αυτο που βλέπω είναι οτι τα εικονίδια της κυρίως οθόνης, είναι λίγο πιο μεγάλα σε σχέση με τις υπόλοιπες δεξια αριστερά της.

Συμβαίνει και σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω, χωρις factory settings.

Αυτο που βλέπω είναι οτι τα εικονίδια της κυρίως οθόνης, είναι λίγο πιο μεγάλα σε σχέση με τις υπόλοιπες δεξια αριστερά της.

Συμβαίνει και σε αλλον?

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου, αυτό ακριβώς παρατηρώ κι εγώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχω κάνα μήνα τώρα αλλά μόλις τώρα παρατηρώ πως δεν παίζει το αριστερό ηχείο, μόνο το δεξί. Νομίζω το είχαν αναφέρει κι άλλοι το πρόβλημα, τι παίζει;

Άκυρο το παραπάνω, έψαξα αμέσως μόλις το έγραψα και το αριστερό μέρος είναι απλά μικρόφωνο, όχι ηχείο. τες πα, θα μπορούσε να έχει καλύτερη τοποθέτηση το ηχείο, ή ακόμα καλύτερα 2 ηχεία, αλλά είπαμε, το κινητό είναι οικονομική λύση, κάνεις θυσίες όπως και να το κάνουμε.

 

Για rootariσμα είχα ξαναρωτήσει, έχω βρει στο γνωστό site αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα να διαβάσω, πάντως λέει για "one-button click" διαδικασία, θα δούμε. Αν το έχει ήδη κάνει κάποιος ας μοιραστεί.

Edited by 613TheEvil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχω κάνα μήνα τώρα αλλά μόλις τώρα παρατηρώ πως δεν παίζει το αριστερό ηχείο, μόνο το δεξί. Νομίζω το είχαν αναφέρει κι άλλοι το πρόβλημα, τι παίζει;

 

Για rootariσμα είχα ξαναρωτήσει, έχω βρει στο γνωστό site αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα να διαβάσω, πάντως λέει για "one-button click" διαδικασία, θα δούμε. Αν το έχει ήδη κάνει κάποιος ας μοιραστεί.

 

Το αριστερο ειναι μικροφωνο νομιζω,οχι ηχειο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχω κάνα μήνα τώρα αλλά μόλις τώρα παρατηρώ πως δεν παίζει το αριστερό ηχείο, μόνο το δεξί. Νομίζω το είχαν αναφέρει κι άλλοι το πρόβλημα, τι παίζει;

 

ΔΕΝ είναι ηχείο το αριστερό, αλλά το μικρόφωνο.

Το δεξί είναι το ηχείο, μόνο.

Επομένως μην αγχώνεσαι, δεν έχεις πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, παίζει και να το είχα διαβάσει και να το ξέχασα, το μυαλό θυμάται μόνο τα καλά... :cool:

 

Για το root, κάποια στιγμή θα διαβάσω αυτό εδώ και θα το δοκιμάσω, μάλλον. Το θέλω για να δοκιμάσω μετά το adaware ή κάποιο άλλο adblocker, που χρειάζονται rooted κινητό. Μπορώ να βάλω link έτσι; Δεν υπάρχει θέμα;

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/how-to/redmi-note-5-5-plus-one-click-root-tool-t3766738

 

EDIT: Διάβασα τελικά, έχει μόνο 4 σελίδες το thread και βλέπω πολλή γκρίνια, μάλλον δε δουλεύει. Τες πα, όσο ζούμε ελπίζουμε.

Edited by 613TheEvil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Άλλαξα wallpaper και μου άλλαξε και τα εικονίδια των εφαρμογών. Προσπαθώ από χθες να ξαναβάλω όπως ήταν όταν το πήρα αλλά δε αλλάζουν τα εικονίδια. Είναι πιο μικρά πλέον και μου έχουν σπάσει τα νευρα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως τα γυρίζω κανονικά???

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά την αναβάθμιση κολλάει συνέχεια.Θα του έκανα επαναφορά αλλά περιμένω μήπως έρθει και η 10 τώρα κοντά και κάνω μια και Καλή
Link to comment
Share on other sites

Aν αφησω το κινητο με επιλογη χωρας Ινδια θα εχω προβλημα??Ξερει κανεις,η εστω το εχει επιχειρησει?Με βολεψε πολυ το face unlock κ δυστυχως δεν ειναι διαθεσιμο ακομα στη χωρα μας... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα όλα καλά με Ινδία.. αλλιώς το αλλάζεις

 

Ok ευχαριστω..:happy:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με την 9.6.5 δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση ωστε να αλλάξω το χωρο αποθήκευσης φωτογραφιών.

Υποψιάζομαι πως δεν αλλάζει.

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...