Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Miui 7,;; 8;; που τα θυμήθηκες;; πιστεύω ρωτάς για πλάκα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως η επαφή (το τηλεφωνικό νούμερο) είναι αποθηκευμένη ΚΑΙ στο τηλέφωνο ΚΑΙ στην SIM;

Εάν ναι, σβήστο από την SIM και δοκίμασε.

Τζιφος.η sim ειναι αδεια.εκανα αλλη πατεντα.στην επαφη μου στο κινητο της γυναικας προσθεσα στον αριθμο το +030...!

Ολα κομπλε τωρα.με αναγνωριζει κανονικα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη συσκευή εδώ και λίγες μέρες και έχω μια ερώτηση. Κάποια στιγμή την 1η-2η μέρα μου έβγαλε ειδοποίηση αν θέλω να προσθέσω trusted places (αξιόπιστες τοποθεσίες) όπου όταν θα είμαι σε τέτοιο μέρος το κλείδωμα της οθόνης θα απενεργοποιείται αυτόματα. Πρόσθεσα το σπίτι μου ως trusted place αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Μου εμφανίζει κανονικά screen lock και πρεπει να το ξεκλειδώσω.

Στο google βρήκα αυτό: https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=el

όμως στις ρυθμίσεις του κινητού δεν μπορώ να βρω την διαδρομή "Ασφάλεια και τοποθεσία". Σίγουρα θα είναι μέσα σε κάποιο υπομενού. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

Στη miui δεν δουλεύει το smart Lock.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miui 7,;; 8;; που τα θυμήθηκες;; πιστεύω ρωτάς για πλάκα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

Δεν έχω καμία όρεξη να ρωτάω για πλάκα.. Αρα το Redmi 5 με το Snapdragon 450 έχει το Miui 9?? Η έχει πάρει και το τελευταίο και ανανεωμένο miui 10?! Και έκδοση Android ποιο έχει το 7.0 η το 8.0..?? Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι για 2ερη συσκευή και δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά ούτε να πάρω το plus είναι πολύ μεγάλο για μένα... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φοράει miui 9 τηλέφωνο του 2013 και δεν θα φοράει το Redmi 5;;

Το Redmi 5 έχει Android 7.1, και στην development rom miui 10 πάλι με Android 7.1.

Το plus πήρε Android 8.

http://en.miui.com/download-340.html#503 μπορείς να το δεις και μόνος σου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στη miui δεν δουλεύει το smart Lock.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Η ειδοποίηση τότε που μου ήρθε από που ήταν? Μήπως το υποστήριζε σε κάποια προηγούμενη έκδοση Miui? Επειδή μου έκανε και 2 firmware updates μετά από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..επειδή θέλω να πάρω μια θήκη για το 5 πλας και λέει ότι πρέπει να έχει Sleep Function για να δουλέψει αυτή η θήκη, έχει τέτοιο το κινητό μας και που βρίσκεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..επειδή θέλω να πάρω μια θήκη για το 5 πλας και λέει ότι πρέπει να έχει Sleep Function για να δουλέψει αυτή η θήκη, έχει τέτοιο το κινητό μας και που βρίσκεται;
προσοχή τι θα παρεις δεν δουλεύει με όλες .Στις 4 που έχω δουλεύει η μία Edited by stavag
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 5 θήκες και η μοναδική που δουλεύει είναι αυτή https://www.aliexpress.com/item/Mofi-for-Xiaomi-redmi-5-case-5-7-silicone-back-cover-For-Xiaomi-redmi-5plus-case/32848013691.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.54be4c4dFJHOjG οπότε προσοχή τι θα παρεις

επιβεβαιώνω, εχω πάρει την ίδια στο plus της συζύγου και δουλεύει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία όρεξη να ρωτάω για πλάκα.. Αρα το Redmi 5 με το Snapdragon 450 έχει το Miui 9?? Η έχει πάρει και το τελευταίο και ανανεωμένο miui 10?! Και έκδοση Android ποιο έχει το 7.0 η το 8.0..?? Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι για 2ερη συσκευή και δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά ούτε να πάρω το plus είναι πολύ μεγάλο για μένα... ;)

 

το redmi 5 το απλο εχει την εκδοση 9.6.4 δλδ android 7, η εκδοση oreo αναμενεται συντομα φανταζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα. 1ον έχω το plus και προ ημερών ήρθε αναβάθμιση με την 9.6.5 η οποία φοράει android 8.1 και φυσικά είναι πολύ γρήγορο το UI, 2ον από ότι φαίνεται εντός του μηνός θα έχουμε επιτέλους την έκδοση 10 η οποία είναι stable και σαφώς βελτιωμένη.

Επίσης παιδιά από ελληνικό κατάστημα αναζητώ θήκη καλή και όχι διάφανη, που μπορώ να παραγγείλω αν έχετε προτάσεις, θα πληρώσω με αντικαταβολή, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα. 1ον έχω το plus και προ ημερών ήρθε αναβάθμιση με την 9.6.5 η οποία φοράει android 8.1 και φυσικά είναι πολύ γρήγορο το UI, 2ον από ότι φαίνεται εντός του μηνός θα έχουμε επιτέλους την έκδοση 10 η οποία είναι stable και σαφώς βελτιωμένη.

Επίσης παιδιά από ελληνικό κατάστημα αναζητώ θήκη καλή και όχι διάφανη, που μπορώ να παραγγείλω αν έχετε προτάσεις, θα πληρώσω με αντικαταβολή, ευχαριστώ.

 

https://www.skroutz.gr/s/14672601/Spigen-Liquid-Air-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Redmi-5-Plus.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Χθες παρέλαβα redmi 5 plus και πριν στρωθω στα ροοτ σήμερα κλπ θα ήθελα να ρωτήσω το ότι όταν ανοίγω το κινητό στο κάτω μέρος γράφει unlock στην μαύρη οθόνη,Άρα έχει έρθει ξεκλειδώτο??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα. 1ον έχω το plus και προ ημερών ήρθε αναβάθμιση με την 9.6.5 η οποία φοράει android 8.1 και φυσικά είναι πολύ γρήγορο το UI, 2ον από ότι φαίνεται εντός του μηνός θα έχουμε επιτέλους την έκδοση 10 η οποία είναι stable και σαφώς βελτιωμένη.

Επίσης παιδιά από ελληνικό κατάστημα αναζητώ θήκη καλή και όχι διάφανη, που μπορώ να παραγγείλω αν έχετε προτάσεις, θα πληρώσω με αντικαταβολή, ευχαριστώ.

 

Κοίταξε μια δυο σελίδες πίσω και θα δεις αρκετές που έχουμε ποσταρει ότι έχουμε στην κατοχή μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρκετές φορές σκαλωνει και δεν ανταποκρίνεται στην αφή. Με μια επανεκκίνηση στρώνει. Να κάνω κάνα hard reset;

 

Ώχ το ίδιο παρατήρησα και εγώ προχθές και μου φάνηκε τυχαίο επειδή το είχα πολύ ώρα που ακουμπούσε στην τσέπη του παντελονιού

Link to comment
Share on other sites

Εάν σας κάνει τα παγωματα μετά την τελευταία αναβάθμιση του Android,η καλύτερη λύση είναι επαναφορά του τηλεφώνου .(hard reset) μου το έκανε και εμένα και έτσι το έλυσα
Link to comment
Share on other sites

VoLTE και VoWIFI σε Redmi 5 Cosmote.

 

https://m.imgur.com/a/qOoyhWa

 

Πως το ενεργοποιουμε?Ειμαι με 5+ και 9.6.5 σταθερη.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται root.

Μέσω magisk εγκαθιστάς το VoWIFI enabler για να μην κάνουμε τις αλλαγές χειροκίνητα, reboot και ενεργοποίηση του WiFi CALL στο μενού των δεδομένων που θα εμφανιστεί, με προτίμηση WIFI.

 

Βγάζεις την SIM την βάζεις σε ένα iPhone από 5 και πάνω. Στέλνεις WIFICALL στο 1333 και μόλις έρθει η επιβεβαίωση ξαναβαζεις την SIM πίσω

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται root.

Μέσω magisk εγκαθιστάς το VoWIFI enabler για να μην κάνουμε τις αλλαγές χειροκίνητα, reboot και ενεργοποίηση του WiFi CALL στο μενού των δεδομένων που θα εμφανιστεί, με προτίμηση WIFI.

 

Βγάζεις την SIM την βάζεις σε ένα iPhone από 5 και πάνω. Στέλνεις WIFICALL στο 1333 και μόλις έρθει η επιβεβαίωση ξαναβαζεις την SIM πίσω

 

Σε unroot δεν παιζει ε??Δεν θελω να κανω root...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το root δεν είναι κάτι κακό. Ούτε καν επηρεάζει τα official updates.

 

Ok,ψηθηκα!!Εχεις κανενα οδηγο με ευκολο ρουτ??Η τιποτα οδηγιες??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στον δρόμο τώρα για να απαντήσω εμπεριστατωμένα αλλά το root είναι απλό. Το δύσκολο, είναι το ξεκλείδωμα για να κάνεις ότι θες. Κάνεις αίτηση στην Xiaomi και συνήθως 3-4 βδομάδες μετά σου δίνει το Ok που κανονικά θα έπρεπε να είναι κατευθείαν, όπως π.χ. κάνει η Motorola, η ακόμη πιο άριστα η OnePlus ας πούμε με μια απλή εντολή χωρίς καν αίτηση.

 

Μόλις ξεκλειδωθει απλά με ένα TWRP και magisk έχεις πλήρη έλεγχο root.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...