Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 9.6.5 δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση ωστε να αλλάξω το χωρο αποθήκευσης φωτογραφιών.

Υποψιάζομαι πως δεν αλλάζει.

Καμια ιδέα?

 

Ανοιγεις την εφαρμογη της καμερας. Πατας πανω δεξια μετα ρυθμισεις και το βρισκεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποείτε θήκη για το κινητό;

Αν ναι, ποια/ες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχουμε.

Με τζαμακι την χρησιμοποιείς αυτήν φίλε μου ή χωρίς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν https://www.skroutz.gr/s/14052803/OEM-Skin-Pro-Γκρι-Xiaomi-Redmi-5-Plus.html ωραία υφή, ευχαριστημενος
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν https://www.skroutz.gr/s/14052803/OEM-Skin-Pro-Γκρι-Xiaomi-Redmi-5-Plus.html ωραία υφή, ευχαριστημενος

Τώρα κι εγώ χρησιμοποιώ μια παρόμοια nillkin, μια και αγανάκτησα με τα τζαμακια που δεν κάθονται σωστά και τα έβγαλα και ησύχασα.

Με τις flip cover προστατευεται η οθόνη, αν και είμαι τόσο προσεκτικός που και μόνο back case να έχω δεν κινδυνεύει η οθόνη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχουμε.

Με τζαμακι την χρησιμοποιείς αυτήν φίλε μου ή χωρίς;

 

Εννοειται με τζαμακι. Τελειο, ουτε δαχτυλικα αποτυπωματα και γλιστρει ωραια. Μονο nilkin tempered glass βαζω και ειμαι 100 % ιξανοποιημενος. Δεν εχει καθολου rainbow effect γιατι ολα τα προηγουμενα που δοκιμασα δηθεν full cover μου εσπαγαν τα νευρα.

https://www.mygad.gr/Nillkin%20Tempered%20Glass%209H-Prostasia-Othonis-Xiaomi-Redmi-5-Plus-Diafano?search=Xiaomi%20redmi%205%20plus&description=true

 

Εφαρμοζει τελεια. Βαλ το.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποείτε θήκη για το κινητό;

Αν ναι, ποια/ες;

 

https://www.skroutz.gr/s/14375451/OEM-Tough-Armor-Μαύρο-Xiaomi-Redmi-5-Plus.html και προαιρετικό τζαμάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλή θήκη φαίνεται.

Το τζαμακι το έχεις βάλει στο κινητό ή όχι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα για τον φόβο των Ιουδαίων μην γίνει καμία στραβή

Καλύτερα να κλαίμε τζαμάκι παρά οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα αυτήν που ήταν μέσα γιατί δεν μπορώ να βρω πραγματική δερμάτινη εδώ στην Ελλάδα... καμία συμβουλή
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα αυτήν που ήταν μέσα γιατί δεν μπορώ να βρω πραγματική δερμάτινη εδώ στην Ελλάδα... καμία συμβουλή

 

Πραγματικά δεν ξέρω, με τζαμάκι το έχεις ή χωρίς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι με τσαμακι το έχω.και μου ζεστενετε όταν γράφω FB kai messenger.. καμιά λύση για αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με τσαμακι το έχω..και μου ζεσταίνεται στο FB kai messenger mono ytube oxi

Καμία λύση για αυτό

Link to comment
Share on other sites

@goalkeeper, καλύτερα, είχε στενοχωρήσει κόσμο
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρα ένα τζαμάκι σεντιο από το πλαίσιο το οποίο είναι στενό δηλαδή αφήνει κενό στην οθόνη γύρω γύρω. Οι άνθρωποι εκεί μια χαρά μου είπαν να μου το αλλάξουν σε κάτι άλλο (αν και το είχα βάλει ήδη πάνω) αλλα δεν είχε κάτι άλλο αντίστοιχο και το άφησα έτσι.

 

Είναι όντως στενότερα τα τζαμάκια ή να προσπαθήσω να αγοράσω κάτι άλλο; Κρίμα, και έβγαλα και την αρχική ζελατίνα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Redmi 5 σε ποια έκδοση Miui έχει φτάσει σήμερα..?? Σε miui 8 - 9 Η σε κανένα από τα 2??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Redmi 5 σε ποια έκδοση Miui έχει φτάσει σήμερα..?? Σε miui 8 - 9 Η σε κανένα από τα 2??

Είναι στην 9.6.5.0, φαντάζομαι ρωτάς για το plus.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@goalkeeper, καλύτερα, είχε στενοχωρήσει κόσμο

 

Ειδικα τις γυναικες :lol::lol::lol::lol::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια.σημερα της γυναικας το εργαλειο 5 plus της στελνω μηνυματα και αντι να βγαζει το ονομα μου της βγαζει σκετο νουμερο.το ιδιο κανει και σε αλλες επαφες.οταν παω να στειλω απο το κινητο της και παταω στην επαφη επανω στελνει κανονικα με το ονομα μου.οταν της στελνω το μηνυμα παει σε αλλι φακελο και οχι στον ιδιο που ειχα στειλει εγω με σκετο αριθμο

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e93271a3f9e648484829b2e6353e0ff1.jpg

Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η επαφή (το τηλεφωνικό νούμερο) είναι αποθηκευμένη ΚΑΙ στο τηλέφωνο ΚΑΙ στην SIM;

Εάν ναι, σβήστο από την SIM και δοκίμασε.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη συσκευή εδώ και λίγες μέρες και έχω μια ερώτηση. Κάποια στιγμή την 1η-2η μέρα μου έβγαλε ειδοποίηση αν θέλω να προσθέσω trusted places (αξιόπιστες τοποθεσίες) όπου όταν θα είμαι σε τέτοιο μέρος το κλείδωμα της οθόνης θα απενεργοποιείται αυτόματα. Πρόσθεσα το σπίτι μου ως trusted place αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Μου εμφανίζει κανονικά screen lock και πρεπει να το ξεκλειδώσω.

Στο google βρήκα αυτό: https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=el

όμως στις ρυθμίσεις του κινητού δεν μπορώ να βρω την διαδρομή "Ασφάλεια και τοποθεσία". Σίγουρα θα είναι μέσα σε κάποιο υπομενού. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην 9.6.5.0, φαντάζομαι ρωτάς για το plus.

 

Όχι δεν ρωτάω για το plus για το <<απλό>> μικρό Redmi 5 ρωτάω ποια είναι η τελευταία του έκδοση Android και ποιο το τελευταίο miui που έχει. Έχει μείνει στο miui 7 η έχει πάρτι miui 8 η το 9 ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...