Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά bogey effect δεν έχει η συσκευή; προσπαθώ να το βρω στην κάμερα και δεν μπορώ.

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Παρατηρώ μια πτώση της μπαταρίας περίπου 8% overnight. Είναι φυσιολογικό;

 

Πολυ ειναι,εγω εχω 2-3% και αυτο λογω χαλια καλυψης

Cosmote/Vodafone εχω,και δεδομενα κοσμο οπου στο σπιτι εχει θεμα η 3η και 4η γενια.

Εμενα το συστημα Android,κανει battery drain.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ειναι,εγω εχω 2-3% και αυτο λογω χαλια καλυψης

Cosmote/Vodafone εχω,και δεδομενα κοσμο οπου στο σπιτι εχει θεμα η 3η και 4η γενια.

Εμενα το συστημα Android,κανει battery drain.

 

Θα το παρατηρήσω το πρωί μόλις σηκωθώ, γιατί τώρα βγάζει chrome που όντως έπαιζα αρκετά.

 

Πάτως μέχρι τώρα είμαι στο 85 με αρκετό viber και browsing..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κι από μένα, το κινητό είναι πάρα πολύ καλο για την τιμή που προσφέρεται.

Αυτό που δεν εχω βρει είναι πως ενώ σε όλα τα android αν προφέρεις στο "ok google" καιρός (πχ) Αθήνα, ξεκινά να εκφωνεί τον καιρό. Εδώ αν και έχω ανοικτά , αναγνωρίζει τα ελληνικά, βγαζει αποτελεσματα καιρου, ΔΕΝ τα εκφωνει. Σας το κανει και σας;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το gps

Δεν σταθεροποιείται

Σε 2 δευτερόλεπτα πιάνει σήμα και μετά από 2 Δευτέρα το χάνει

Αυτό γίνεται συνέχεια

Καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή στο κάνει αυτό.

Δοκιμασες καποια αλλη?

Ειχα περίπου το ίδιο στην τελευταία έκδοση του Sygic.

Έβαλα μια προηγούμενη και είναι οκ πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή στο κάνει αυτό.

Δοκιμασες καποια αλλη?

Ειχα περίπου το ίδιο στην τελευταία έκδοση του Sygic.

Έβαλα μια προηγούμενη και είναι οκ πλέον...

 

Πέρασε κάποιος έκδοση igo και όταν ανοιγει το πρόγραμμα κάθε 2-3 δευτερόλεπτα κλειδώνει και ξεκλειδώνει τους δορυφόρους

Μήπως φταίει το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κι από μένα, το κινητό είναι πάρα πολύ καλο για την τιμή που προσφέρεται.

Αυτό που δεν εχω βρει είναι πως ενώ σε όλα τα android αν προφέρεις στο "ok google" καιρός (πχ) Αθήνα, ξεκινά να εκφωνεί τον καιρό. Εδώ αν και έχω ανοικτά , αναγνωρίζει τα ελληνικά, βγαζει αποτελεσματα καιρου, ΔΕΝ τα εκφωνει. Σας το κανει και σας;

κ γω επιβεβαιωνω,ρωτησα για καιρο και γενικα τεοιες ερωτησεις ουτε τα email δεν ελεγε,απλα τα δειχνε..
Link to comment
Share on other sites

Redmi 5 plus, global, αγορά 10 Αυγούστου με το που το έβγαλα απ' το κουτί και συνδέθηκα πήρα την 9.6.4
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Στην παρεα σας κι εγω απο σημερα προερχομενος απο P9.Απολυτα ευχαριστημενος με το 5+..Δεν εχω βρει ομως πως ενω εκφωνω στην google assistance στα Ελληνικα,μου εφανιζει αλλα αντι αλλων στα Αγγλικα??Ειμαι με την 9.6.4 stable.Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ πρόσθετες ρυθμίσεις / γλώσσες και εισαγωγή / φωνητική πληκτρολογηση google
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ πρόσθετες ρυθμίσεις / γλώσσες και εισαγωγή / φωνητική πληκτρολογηση google

 

Ευχαριστω φιλε μου.Καλο βραδυ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ειμαι με Nova prime κ χρησιμοποιω 3rd party app για ρολοι και καιρο,αλλα η ωρα οταν κλειδωσω τη συσκευη κ μετα απο αρκετη ωρα το ξαναανοιξω,δεν συμβαδιζει με την πραγματικη ωρα που κανονικα επρεπε να δειχνει το widget...Την εφαρμογη με το widget την εχω εξαιρεσει απο την βελτιστοποιηση μπαταριας...Καμμια βοηθεια πως λυνεται αυτο???Ευχαριστω.... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Στην εφαρμογή του nova go επιλέγω τη μέγιστη ένταση ήχου μέσα από την εφαρμογή αλλά έχει διαφορά σε σχέση π.χ. με την αντίστοιχη του οτε go. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ειμαι με Nova prime κ χρησιμοποιω 3rd party app για ρολοι και καιρο,αλλα η ωρα οταν κλειδωσω τη συσκευη κ μετα απο αρκετη ωρα το ξαναανοιξω,δεν συμβαδιζει με την πραγματικη ωρα που κανονικα επρεπε να δειχνει το widget...Την εφαρμογη με το widget την εχω εξαιρεσει απο την βελτιστοποιηση μπαταριας...Καμμια βοηθεια πως λυνεται αυτο???Ευχαριστω....

Και εγω εβαζα στα τηλεφωνα μου nova.αλλα με το miui το αφηνω στο στανταρ launcher που εχει και εξαιρετικά themes.Ετσι αποφεύγεις και αυτες τις ασυμβατότητες

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εβαζα στα τηλεφωνα μου nova.αλλα με το miui το αφηνω στο στανταρ launcher που εχει και εξαιρετικά themes.Ετσι αποφεύγεις και αυτες τις ασυμβατότητες

 

Ναι,αφου ειδα και αποειδα γυρισα σε στοκ Mi launcher και ηδη αρχισα και τον συνηθιζω και μου αρεσει και περισσοτερο....:happy::rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αφου ειδα και αποειδα γυρισα σε στοκ Mi launcher και ηδη αρχισα και τον συνηθιζω και μου αρεσει και περισσοτερο....:happy::rolleyes:

 

Αν ειχες Huawei P9 με τον launcher της Huawei,εχουν ιδιο στυλ.

Εμενα ολη η Miui μου αρεσε για αυτο αφησα τα iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες Huawei P9 με τον launcher της Huawei,εχουν ιδιο στυλ.

Εμενα ολη η Miui μου αρεσε για αυτο αφησα τα iPhone.

 

Αυτο ακριβως ειχα και τολμω να πω οτι το Miui μου αρεσει καλυτερα απο το Emui,κι ας μην εχει app drawer...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση συστήματος αν πατήσετε δεξιά πάνω τις τρεις τελείες υπάρχει επιλογή για λήψη ενημέρωσης. Αυτό είναι για να παίρνεις beta;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση συστήματος αν πατήσετε δεξιά πάνω τις τρεις τελείες υπάρχει επιλογή για λήψη ενημέρωσης. Αυτό είναι για να παίρνεις beta;

 

Όχι, αυτό είναι για να λάβεις ολόκληρη τη τελευταία ενημέρωση. Η beta είναι τελείως διαφορετική rom από τη stable.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εγώ έχω ήδη 9.6.4 και πατώντας λήψη αρχίζει να κατεβαίνει κάτι, οπότε ξανακατεβαινει η ίδια;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εγώ έχω ήδη 9.6.4 και πατώντας λήψη αρχίζει να κατεβαίνει κάτι, οπότε ξανακατεβαινει η ίδια;

Ναι. Η ίδια κατεβαίνει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...