Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω το χω φτιαξει με nova οπως το θελω αλλα δεν υπαρχει το widget του καιρου της samsung που εχει ο touchwiz και μου αρεσει..

 

κατεβασε αυτο και μεσα εκει γραψε samsung s8 weather και θα σου βγαλει το ιδιο και δουλευει και τελεια το ειχα στο s7 και θελω να το δοκιμασω και στο s8 γιατι με της τοποθεσιες τα παει λιγο σκατα του καιρου

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, η σαμσουγκ το λεει και ΕΙΝΑΙ φυσιολογικο.

Εμας μας αρεσει, ειμαστε ερωτευμενοι!!!:lol:

Το τι γέλιο έχει να πέσει όταν με το καλό θα αποκτήσουν οι iPhone lovers και Samsung haters AMOLED οθόνες, αχ θα ζήσουμε δοξασμένες μέρες στο forum.:lol::lol::lol::lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει κολλήσει το auto focus στην κάμερα πολλές φορές μου κολλάει και παραμένει θολή η οθόνη μέχρι να το ταρακουνησω η να το χτυπήσω λίγο μέχρι να επανέλθει μπήκα στο YouTube και βλέπω ότι είναι γνωστό το θέμα σε αρκετά s8+

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι λένε είναι θέμα hardware σας έχει τύχει;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε είσαι γνωστός λάτρης των Samsung :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε Βαγγελη, ποτε μη λες ποτε.

Πρωην κατοχος samsung tab και note 2. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά νομίζω από το NOTE 2 μέχρι σήμερα υπάρχει μια σχετική διαφορά :)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο και μεσα εκει γραψε samsung s8 weather και θα σου βγαλει το ιδιο και δουλευει και τελεια το ειχα στο s7 και θελω να το δοκιμασω και στο s8 γιατι με της τοποθεσιες τα παει λιγο σκατα του καιρου

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget&hl=el

 

δουλεψε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά νομίζω από το NOTE 2 μέχρι σήμερα υπάρχει μια σχετική διαφορά :)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοειται!

Απλως ηθελα να δειξω οτι δεν ειμαι hater της samsung και ενιοτε την επιλεγω.

Hater των samsung fanboyz ειμαι...;)

 

@aroutis

Οταν τα iphone θα εχουν amoled οθονες, εγω θα εχω sony, οποτε μονος σου θα γελας. Παλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας έχει κολλήσει το auto focus στην κάμερα πολλές φορές μου κολλάει και παραμένει θολή η οθόνη μέχρι να το ταρακουνησω η να το χτυπήσω λίγο μέχρι να επανέλθει μπήκα στο YouTube και βλέπω ότι είναι γνωστό το θέμα σε αρκετά s8+

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι λένε είναι θέμα hardware σας έχει τύχει;

 

Γνωστο προβλημα. Θα σου προτεινα να πας για σερβις.

Το να κολλαει καθε 3 και λιγο το focus δεν ειναι φυσιολογικο και το χτυπημα στο πλαι (οπως τις παλιες τηλεορασεις) δεν ειναι η λυση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!

Απλως ηθελα να δειξω οτι δεν ειμαι hater της samsung και ενιοτε την επιλεγω.

Hater των samsung fanboyz ειμαι...;)

 

@aroutis

Οταν τα iphone θα εχουν amoled οθονες, εγω θα εχω sony, οποτε μονος σου θα γελας. Παλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γνωστο προβλημα. Θα σου προτεινα να πας για σερβις.

Το να κολλαει καθε 3 και λιγο το focus δεν ειναι φυσιολογικο και το χτυπημα στο πλαι (οπως τις παλιες τηλεορασεις) δεν ειναι η λυση.

Κοίτα γυρνάω όλες τις συσκευές έχω χόμπι την ανταλλαγή,πέρσι overall η καλύτερη συσκευή το s7 edge, φέτος θα δούμε όταν τις δοκιμάσω όλες,Επίσης πρώην κάτοχος z2,z3,z5 και όλων των iPhone εκτός του 7,μόνο fanboy δεν είμαι,αλλά τι να κάνω πάλι σε s7 edge γύρισα γιατί ακόμα και φετινές ναυαρχιδες είναι κατώτερες του,φυσικά επειδή οι γνώμη κάποιον παιδιών εδώ μέσα μετράει για μένα πιστεύω το s8 plus θα είναι κορυφή φέτος με αντίπαλο το NOTE 8 και iPhone αν βγει bezeless

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γυρνάω όλες τις συσκευές έχω χόμπι την ανταλλαγή,πέρσι overall η καλύτερη συσκευή το s7 edge, φέτος θα δούμε όταν τις δοκιμάσω όλες,Επίσης πρώην κάτοχος z2,z3,z5 και όλων των iPhone εκτός του 7,μόνο fanboy δεν είμαι,αλλά τι να κάνω πάλι σε s7 edge γύρισα γιατί ακόμα και φετινές ναυαρχιδες είναι κατώτερες του,φυσικά επειδή οι γνώμη κάποιον παιδιών εδώ μέσα μετράει για μένα πιστεύω το s8 plus θα είναι κορυφή φέτος με αντίπαλο το NOTE 8 και iPhone αν βγει bezeless

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν πας σε 8+ Βαγγέλη?

Εφοσον σου αρέσει το 7edge θα σε ικανοποιήσει απολυτα. Είναι βελτιωμένο σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο παλι.ειτε το θες ειτε οχι το s8+ ειναι ποιο ολοκληρωμενο.τι σχεση εχει αυτο που λες αν εχει παρει την 7.1.1?μολις τελειοποιηθει θα βγει ανα χωρα.και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οθονες,το red tint ειναι φυσιολογικο!

 

Φαντάζομαι κάνεις πλάκα για το Red tint. Γύρνα σελίδες πίσω ψάξε να δεις παντού τι γκρίνια έχει πέσει αντικαταστασεις κτλ. Τώρα έγινε φυσιολογικό;

Γελάνε και τα Apple Boys.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η γκρίνια πέφτει για το παραμικρό εδώ μέσα και γεμίζουν σελίδες...και γινονται συνεχομενα ποστς γραφοντας τα ιδια και τα ιδια, δεν λέει κάτι αυτό.

Το θέμα είναι αν το red tint είναι γενικό θέμα και υπάρχει πρόβλημα σε εκτεταμενο, παγκόσμιο επίπεδο και τις εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί. Από αυτά που εγώ έχω δει, όχι κάτι τέτοιο δεν ισχύει...μιλωντας βέβαια για σοβαρές περιπτώσεις που πάνε για service.

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κάνεις πλάκα για το Red tint. Γύρνα σελίδες πίσω ψάξε να δεις παντού τι γκρίνια έχει πέσει αντικαταστασεις κτλ. Τώρα έγινε φυσιολογικό;

Γελάνε και τα Apple Boys.

 

τα εχουμε πει χιλιαδες φορες και τα ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια.ολες οι edge οθονες εχουν αυτο το red tint.στην σειρα s8 εβαλαν ποιο βαθυ deep red colour! καποιες οθονες φαινεται ποιο πολυ σε αλλες οχι!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η γκρίνια πέφτει για το παραμικρό εδώ μέσα και γεμίζουν σελίδες...και γινονται συνεχομενα ποστς γραφοντας τα ιδια και τα ιδια, δεν λέει κάτι αυτό.

Το θέμα είναι αν το red tint είναι γενικό θέμα και υπάρχει πρόβλημα σε εκτεταμενο, παγκόσμιο επίπεδο και τις εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί. Από αυτά που εγώ έχω δει, όχι κάτι τέτοιο δεν ισχύει...

 

Δηλαδή είναι η δεν είναι φυσιολογικό το Red tint? Εγώ λέω δεν είναι και για μια συσκευή 1000 ευρώ εγώ δεν θα το δεχόμουν.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι η δεν είναι φυσιολογικό το Red tint? Εγώ λέω δεν είναι και για μια συσκευή 1000 ευρώ εγώ δεν θα το δεχόμουν.

 

Όταν το πρόβλημα είναι εκτεταμένο και σοβαρό και απαιτει service ναι υπάρχει θεμα. Αλλιως την απαντηση στην δινει ο ernesto πιο πανω.

Με αυτή τη λογική τότε δεν θα έπρεπε να το δεχομασταν για τις συσκευές που εχουν LCD λόγω bleeding...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο S7 Edge δεν είχα κανένα πρόβλημα το λευκό ήταν λευκό δεν ροζιζε σε καμία περίπτωση και επίσης δεν είχα καμία διαρροή φωτός από το σασί που και εδώ έχει αναφερθεί σαν φυσιολογικό.

Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι εννοείτε στα εκατομμύρια συσκευές που πουλιούνται θα υπάρχουν ελαττώματα αλλά σε καμία περίπτωση η κάθε εταιρεία δεν μπορεί να μου τα περάσει ως φυσιολογικά.

Και φυσικά το bleeding στις ips είναι πρόβλημα ποιος είπε το αντίθετο.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο S7 Edge δεν είχα κανένα πρόβλημα το λευκό ήταν λευκό δεν ροζιζε σε καμία περίπτωση και επίσης δεν είχα καμία διαρροή φωτός από το σασί που και εδώ έχει αναφερθεί σαν φυσιολογικό.

Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι εννοείτε στα εκατομμύρια συσκευές που πουλιούνται θα υπάρχουν ελαττώματα αλλά σε καμία περίπτωση η κάθε εταιρεία δεν μπορεί να μου τα περάσει ως φυσιολογικά.

Και φυσικά το bleeding στις ips είναι πρόβλημα ποιος είπε το αντίθετο.

μην κανουμε συγκριση με το edge περασα απο εκει και ξερω τα προβληματα που ειχε και ηταν πολυ περισοτερα και σοβαροτερα, τελος παντων το θεμα ειναι εγω συμφωνω οτι δεν ειναι φυσιολογικο αλλα ειναι ενα σχετικα μικρο ποσοστο το οποιο καποια φτιαξανε με το update που δοθηκε και καποια οχι αυτα τα λιγα τηλεφωνα που δεν στρωσανε εχουν προβλημα και πολλα εγιναν αντικατασταση δεν ειναι ενα εκτεταμενο προβλημα πχ στο δικο μου και σε πολλους εδω μεσα ηταν αψογες οι οθονες μην το γενικευουμε ας ληξει εδω
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να είναι τόσο "προβληματική" αυτή η ρημάδα η συσκευή και τελικά να είναι η πρώτη samsung συσκευή που πιάνω στα χέρια μου και είναι τόσο άψογη και απροβλημάτιστη.

Ένα καλύτερο fingerprint scanner να είχε και δεν θα ήθελα τίποτε άλλο (γιατί ακόμα και η θέση με βολεύει).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τους φακους ηλιου τους διαπερνα τα γυαλια ορασεως οχι ομως

 

Εμένα, με γυαλιά οράσεως (μυωπία, αστιγματισμό, υπερμετροπία) ξεκλειδώνει σε χρόνο dt!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Βρίσκομαι στη G955FXXU1Aq7f ελέω cosmote.

 

Update ούτε κατά διάνοια. Μπορώ να βάλω άλλο firmware ποιο προτείνετε και από που ? Χάνεται η εγγύηση?

Από όσο ξέρω με odin δεν γράφει ο Knox.

Για αρχή αυτά....

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε 8+ Βαγγέλη?

Εφοσον σου αρέσει το 7edge θα σε ικανοποιήσει απολυτα. Είναι βελτιωμένο σε όλους τους τομείς.

Αυτή τι στιγμή Μάριε δεν θέλω να ξοδέψω χρήματα για συσκευή,σίγουρα θα το δοκιμάσω τους επόμενους μήνες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά οφείλω να το ρωτήσω.Έχεις κανένας θέμα με τυχαίες επανεκκινήσεις;Εννοείται ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά οφείλω να το ρωτήσω.Έχεις κανένας θέμα με τυχαίες επανεκκινήσεις;Εννοείται ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη επιλογή.
οχι φιλε μου εμενα δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο... ξέρεις κλασσικα ξεκινα με τις εφαρμογές καποια κάνει την ζημιά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου εμενα δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο... ξέρεις κλασσικα ξεκινα με τις εφαρμογές καποια κάνει την ζημιά

 

Τις ίδιες εφαρμογες είχα και στο s7 και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Βρίσκομαι στη G955FXXU1Aq7f ελέω cosmote.

 

Update ούτε κατά διάνοια. Μπορώ να βάλω άλλο firmware ποιο προτείνετε και από που ? Χάνεται η εγγύηση?

Από όσο ξέρω με odin δεν γράφει ο Knox.

Για αρχή αυτά....

 

Ευχαριστώ.

 

καλημερα φιλε μου!

εχεις cosmote αν ναι και εχεις και το firmware της cosmote ,αλλαξε το μεσω Odin.

Κατεβάζεις την τελευταία Uk rom και κατεβάζεις και την Cosmote .

Βάεις στο odin ολα τα αρχεια της uk rom εκτος του csc Που βαζεις από τη ρομ της cosmote.(Προσοχή ,η ρομ της cosmote έχει 2 csc , ενα με την λέξη home μπροστά και ένα σκέτο.Εσύ βάζεις το σκέτο)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου!

εχεις cosmote αν ναι και εχεις και το firmware της cosmote ,αλλαξε το μεσω Odin.

Κατεβάζεις την τελευταία Uk rom και κατεβάζεις και την Cosmote .

Βάεις στο odin ολα τα αρχεια της uk rom εκτος του csc Που βαζεις από τη ρομ της cosmote.(Προσοχή ,η ρομ της cosmote έχει 2 csc , ενα με την λέξη home μπροστά και ένα σκέτο.Εσύ βάζεις το σκέτο)

Αυτό έκανα και εγώ. Κανένα πρόβλημα και το voLTE δουλεύει άψογα. Ελπίζω να μην έχουμε θέμα με μελλοντικές αναβαθμίσεις λόγω αλλαγής CSC.

Screenshot_20170821-103330.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...