Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα φιλε μου!

εχεις cosmote αν ναι και εχεις και το firmware της cosmote ,αλλαξε το μεσω Odin.

Κατεβάζεις την τελευταία Uk rom και κατεβάζεις και την Cosmote .

Βάεις στο odin ολα τα αρχεια της uk rom εκτος του csc Που βαζεις από τη ρομ της cosmote.(Προσοχή ,η ρομ της cosmote έχει 2 csc , ενα με την λέξη home μπροστά και ένα σκέτο.Εσύ βάζεις το σκέτο)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μια ερώτηση ακόμα. Από που κατεβάζω firmware. Από όπου βρήκα θέλει επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό έκανα και εγώ. Κανένα πρόβλημα και το voLTE δουλεύει άψογα. Ελπίζω να μην έχουμε θέμα με μελλοντικές αναβαθμίσεις λόγω αλλαγής CSC.

Screenshot_20170821-103330.png

 

σωστος ο παικτης !

ολα καλα θα πανε...ακομα και και προβλημα να υπαρχει...το κανουμε και μεσω Odin...

μπομπα σου λεω χααχχαχα

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο παικτης !

ολα καλα θα πανε...ακομα και και προβλημα να υπαρχει...το κανουμε και μεσω Odin...

μπομπα σου λεω χααχχαχα

 

Σίγουρα με Odin γίνεται δουλειά αλλά το θέμα είναι μην κάνουμε επαναφορά κάθε λίγο γιατί αν έχεις πολλές εφαρμογές είναι βαρετή η εκ νέου εγκατάσταση αυτών των εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με Odin γίνεται δουλειά αλλά το θέμα είναι μην κάνουμε επαναφορά κάθε λίγο γιατί αν έχεις πολλές εφαρμογές είναι βαρετή η εκ νέου εγκατάσταση αυτών των εφαρμογών!

 

Συμφωνώ απόλυτα ,θα το δούμε στην επόμενη αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με το τελευταιο update εφτιαξε πληρως το θεμα της αυτοματης φωτεινοτητας....εναλλαγη σε σκοτεινο,φωτεινο χωρο και βλεπω η μπαρα της φωτεινότητας κινείτε αναλόγως....ολα καλα με τη συσκευη που ειναι απολαυστικη σε ολα τα επιπεδα ακομα και με τη μπαταρια που δε το περιμενα ειναι η αληθεια ερχομενος απο ΜΑΤΕ 9 (εργαλειαρα κι αυτο).

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!

Απλως ηθελα να δειξω οτι δεν ειμαι hater της samsung και ενιοτε την επιλεγω.

Hater των samsung fanboyz ειμαι...;)

 

@aroutis

Οταν τα iphone θα εχουν amoled οθονες, εγω θα εχω sony, οποτε μονος σου θα γελας. Παλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γνωστο προβλημα. Θα σου προτεινα να πας για σερβις.

Το να κολλαει καθε 3 και λιγο το focus δεν ειναι φυσιολογικο και το χτυπημα στο πλαι (οπως τις παλιες τηλεορασεις) δεν ειναι η λυση.

Last famous words.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους!

 

Τα φώτα σας γιατί έχω ένα θεματάκι με το wifi...Με το που ανοίγω το wifi και συνδέεται στο router (Netgear D7000) δείχνει να "μπουκώνει" το router και το internet σέρνεται. Φαντάστηκα στην αρχή ότι θα έκανε συγχρονισμούς με τα gmail/onedrive/dropbox που το έχω βάλει να κάνει αυτόματα αλλά ακόμα και όταν έχουν τελειώσει οι συγχρονισμοί, εξακολουθεί το internet να σέρνεται. Ξέρεται που μπορεί να οφείλεται αυτό; Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μου δείχνει πια εφαρμογή τραβάει data εκείνη τη στιγμή;

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους!

 

Τα φώτα σας γιατί έχω ένα θεματάκι με το wifi...Με το που ανοίγω το wifi και συνδέεται στο router (Netgear D7000) δείχνει να "μπουκώνει" το router και το internet σέρνεται. Φαντάστηκα στην αρχή ότι θα έκανε συγχρονισμούς με τα gmail/onedrive/dropbox που το έχω βάλει να κάνει αυτόματα αλλά ακόμα και όταν έχουν τελειώσει οι συγχρονισμοί, εξακολουθεί το internet να σέρνεται. Ξέρεται που μπορεί να οφείλεται αυτό; Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μου δείχνει πια εφαρμογή τραβάει data εκείνη τη στιγμή;

δοκιμασε την data usage monitor ειναι πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το automate ή κάποια παρόμοια εφαρμογή στη συσκευή;

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν υπάρχουν ώρες για χάσιμο, είναι αν γίνονται trigger τα event που θα ορίσω με

1. Πάτημα του bixby button

2. Ενεργοποίηση μιας λειτουργίας που έχω ορίσει στο bixby button

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το automate ή κάποια παρόμοια εφαρμογή στη συσκευή;

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν υπάρχουν ώρες για χάσιμο, είναι αν γίνονται trigger τα event που θα ορίσω με

1. Πάτημα του bixby button

2. Ενεργοποίηση μιας λειτουργίας που έχω ορίσει στο bixby button

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

ολα αυτα με το bxActions
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα με το bxActions
Το bxactions κάνει την δουλειά του και μου γυρνάει σε do not disturb το προφίλ ήχου όπως το έχω ορίσει.

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι όταν γίνεται trigger το do not disturb από το κουμπί με το bxactions, να γυρνάει επίσης σε αργή φόρτιση, να γυρνάει σε 3g, να κλείνει η AOD.

Γι'αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα αν έχει δουλέψει κανείς με automation εφαρμογές, διότι εκτός του 3g, τα υπόλοιπα toggle είναι τις samsung και όχι γενικότερα του Android, οπότε δεν θα υπάρχουν σε όλες τις εφαρμογές για macro/automation.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το bxactions κάνει την δουλειά του και μου γυρνάει σε do not disturb το προφίλ ήχου όπως το έχω ορίσει.

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι όταν γίνεται trigger το do not disturb από το κουμπί με το bxactions, να γυρνάει επίσης σε αργή φόρτιση, να γυρνάει σε 3g, να κλείνει η AOD.

Γι'αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα αν έχει δουλέψει κανείς με automation εφαρμογές, διότι εκτός του 3g, τα υπόλοιπα toggle είναι τις samsung και όχι γενικότερα του Android, οπότε δεν θα υπάρχουν σε όλες τις εφαρμογές για macro/automation.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

καταλαβα τι θελεις αλλα δεν νομιζω να υπαρχει τετοια εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Το bxactions κάνει την δουλειά του και μου γυρνάει σε do not disturb το προφίλ ήχου όπως το έχω ορίσει.

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι όταν γίνεται trigger το do not disturb από το κουμπί με το bxactions, να γυρνάει επίσης σε αργή φόρτιση, να γυρνάει σε 3g, να κλείνει η AOD.

Γι'αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα αν έχει δουλέψει κανείς με automation εφαρμογές, διότι εκτός του 3g, τα υπόλοιπα toggle είναι τις samsung και όχι γενικότερα του Android, οπότε δεν θα υπάρχουν σε όλες τις εφαρμογές για macro/automation.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

μονο με το tasker αν το κανεις αυτο, το ειχε προσφορα νομιζω τελευταια

 

απλα θελει αρκετη δουλεια και υπομονη για να γινουν αυτα, κανα δυο φορες που το δοκιμασα εγω με επιασε πονοκεφαλος.

Link to comment
Share on other sites

root δεν θελει το tasker;

Οχι δεν θέλει αλλά θέλει υπομονή,επιμονή και γνώσεις τι και πως σε οτιδήποτε κάνεις.

Είναι βαβούρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θέλει αλλά θέλει υπομονή,επιμονή και γνώσεις τι και πως σε οτιδήποτε κάνεις.

Είναι βαβούρα.

Ετσι ακριβώς γι αυτό ειπα με πιάνει πονοκέφαλος κάθε φορά.

 

Ο φίλος αν είναι μερακλης θα κάνει καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω δεν ειναι μια απλη εφαρμογη αλλα κανονικο προγραμμα και σιγουρα θελει και γνωσεις προγραμματισμου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το gmail. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να ανανεώσω για να μου δείξει τα καινούρια mail. Τι παίζει; Στο nexus 6p κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Θέλω να κάνω remap το Bixby να ανοίγει και να κλείνει το aod... μπορώ;

 

Επίσης το wifi calling της κοσμοτε δουλεύει μόνο με csc της cosmote? Η στην EUR είναι οκ?

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το gmail. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να ανανεώσω για να μου δείξει τα καινούρια mail. Τι παίζει; Στο nexus 6p κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχεις τον αυτόματο συγχρονισμό τικαρισμενο στις ρυθμίσεις?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τον αυτόματο συγχρονισμό τικαρισμενο στις ρυθμίσεις?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ναι φυσικά. Πέρασα το gmail στην εφαρμογή email της samsung και μου έρχονται από εκεί ειδοποιήσεις αλλά από την εφαρμογή gmail τίποτα..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...