Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με cosmote και είμαι 2 η 3 αναβαθμίσεις πίσω ποια να βάλω τελικά?

 

Έχω την εντύπωση πως όποια και να βάλεις θα στο γυρίσει σε EUR μόλις διαβάσει ελληνική σιμ.

Έτσι δεν είναι?

Ας μας διαφωτίσει κάποιος.

Έχει διάφορα αν φλασαρουμε εμείς την ρομ, σε σχέση με την ρομ που έχει όταν παραλαμβανουμε την συσκευή?

Θέλω να πω το δικό μου ήρθε με ρομ Γερμανίας, και στην συνέχεια μου ζήτησε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μου το γύρισε σε EUR.

Αν περάσω εγώ με Odin πάλι γερμανική δεν θα μου ζητήσει πάλι επαναφορά και επιστροφή σε EUR?

Ποιος ο λόγος λοιπόν να σκεφτόμαστε ποια θα περάσουμε? Αφού όλα τα unbranded γυρνάνε σε EUR..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι φυσικά. Πέρασα το gmail στην εφαρμογή email της samsung και μου έρχονται από εκεί ειδοποιήσεις αλλά από την εφαρμογή gmail τίποτα..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον έχεις όλες τις ρυθμίσεις όπως παρακάτω θα πρέπει να σου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις. Αν πάλι δεν έρχονται βγάλε το Gmail από το mail της Samsung άστο αυτόνομο και κάνε ένα wipe τα πάντα στο Gmail app.

 

2a36fb6dc1a41dcb9be13e84cf5ae610.jpg

7ac7a3e1e7a8cd19d6c90ba559c967ad.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου!

 

εχεις cosmote αν ναι και εχεις και το firmware της cosmote ,αλλαξε το μεσω Odin.

 

Κατεβάζεις την τελευταία Uk rom και κατεβάζεις και την Cosmote .

 

Βάεις στο odin ολα τα αρχεια της uk rom εκτος του csc Που βαζεις από τη ρομ της cosmote.(Προσοχή ,η ρομ της cosmote έχει 2 csc , ενα με την λέξη home μπροστά και ένα σκέτο.Εσύ βάζεις το σκέτο)

 

 

 

Εμένα που το τηλεφωνο είναι από Σκρουτζομαγαζο και προορίζεται για την αγορά της Ουγγαρίας, μπορώ να κάνω αυτό που περιγράφεις; Δηλαδή το csc της κοσμοτε και όλα τα αλλά αρχεία της U.K. Rom?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

Μόλις την σεταρα μέσω υπολογιστή για να έχω full control και με ένα κλικ και με 2 και με long touch. Η Samsung άθελά της και με τη βοήθεια εννοείται του ανθρώπου που έφτιαξε το app, έχει βάλει το απόλυτο multi functional hard key. Φοβερή δουλειά και μπράβο σε αυτόν που την έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

Μόλις την σεταρα μέσω υπολογιστή για να έχω full control και με ένα κλικ και με 2 και με long touch. Η Samsung άθελά της και με τη βοήθεια εννοείται του ανθρώπου που έφτιαξε το app, έχει βάλει το απόλυτο multi functional hard key. Φοβερή δουλειά και μπράβο σε αυτόν που την έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε εσυ θα με κάνεις να ξεμπλοκαρω το bixby.

Τι ακριβώς σεταρες δηλαδή για να καταλάβω καλύτερα.;

Link to comment
Share on other sites

Μάριε κατέβασε την και κάνε ότι σου λέει. Τό έχει με απλά βήματα οπότε δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα. Κάντο και θα με θυμηθείς!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάριε κατέβασε την και κάνε ότι σου λέει. Τό έχει με απλά βήματα οπότε δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα. Κάντο και θα με θυμηθείς!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο το pc πως γίνεται όμως;

Αύριο θα την τεστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το pc πως γίνεται όμως;

Αύριο θα την τεστάρω.

Το συνδέεις με το pc αφού ανοίξεις πρώτα το USB debugging στο κινητό, βρίσκεις τον φάκελο bxactions στο κινητό μέσω του υπολογιστή και τρέχεις αυτό που περιέχει στον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέεις με το pc αφού ανοίξεις πρώτα το USB debugging στο κινητό, βρίσκεις τον φάκελο bxactions στο κινητό μέσω του υπολογιστή και τρέχεις αυτό που περιέχει στον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ δοκιμαζω αύριο και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

Μόλις την σεταρα μέσω υπολογιστή για να έχω full control και με ένα κλικ και με 2 και με long touch. Η Samsung άθελά της και με τη βοήθεια εννοείται του ανθρώπου που έφτιαξε το app, έχει βάλει το απόλυτο multi functional hard key. Φοβερή δουλειά και μπράβο σε αυτόν που την έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ειδες η samsung τι εφτιαξε αθελα της;μονο να την κατηγορειτε ξερετε...αχαριστοι
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μαγεία του Android... Πάλι καλά να λέμε βασικά. Φαντάζεσαι να είχαμε iOS ή Wphone; Ότι πιο τραγικό έχει κάνει ποτέ σε θέμα κουμπιού είναι αυτό το bixby button. Εγώ μονίμως το μπερδεύω με το κάτω του ήχου. Αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι πολύ χαρούμενος πλέον...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάριε κατέβασε την και κάνε ότι σου λέει. Τό έχει με απλά βήματα οπότε δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα. Κάντο και θα με θυμηθείς!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίες οι λειτουργίες, γίνεται χρήσιμο ένα άχρηστο κουμπί.

Αλλά τι θα βόλευε να κάνουμε πχ πατώντας ένα κουμπί εμείς που δουλεύουμε nova laouncher και έχουμε ένα σορό χειρονομίες (που τις θεωρώ και ποιο εύκολες)?

Πραγματικά ρωτάω δεν ειρωνεύομαι..

Την κατέβασα αρκετές φορές και προσπάθησα να την ρυθμίσω αλλά στο τέλος πατούσα κατάργηση γιατί πχ μου ήταν ποιο εύκολο να ανοίξω την κάμερα μια χειρονομίες παρά με το κουμπί.

Δεν νιώθω και από αγγλικά, ίσως είναι περισσότερο χρήσιμη η εφαρμογή από όσο μπορώ να καταλάβω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μαγεία του Android... Πάλι καλά να λέμε βασικά. Φαντάζεσαι να είχαμε iOS ή Wphone; Ότι πιο τραγικό έχει κάνει ποτέ σε θέμα κουμπιού είναι αυτό το bixby button. Εγώ μονίμως το μπερδεύω με το κάτω του ήχου. Αλλά τουλάχιστον τώρα είμαι πολύ χαρούμενος πλέον...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ετσι...ποιες λειτουργιες εβαλες στα mode;
Link to comment
Share on other sites

ετσι...ποιες λειτουργιες εβαλες στα mode;

Μονό tap camera

Διπλό φακός

Παρατεταμένο do not disturb

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι για την αγορά της συσκευής!

 

Θα προτείνατε και ασφάλιση συσκευής?Μπορώ να το κάνω και μετά την αγορά??Ποια εταιρία προτείνεται?

 

Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι σε παρτίδες που κυκλοφορούν για red tint ή οτιδήποτε άλλο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι για την αγορά της συσκευής!

 

Θα προτείνατε και ασφάλιση συσκευής?Μπορώ να το κάνω και μετά την αγορά??Ποια εταιρία προτείνεται?

 

Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι σε παρτίδες που κυκλοφορούν για red tint ή οτιδήποτε άλλο??

 

Ασφάλιση εννοείται 100% δεν είναι καιρός για 300αρια σε οθονες.

Μέχρι 1 μήνα έχεις περιθώριο.

 

Οσον αφορά το red tint υπάρχει σε κάποιες παρτίδες αλλά τελευταία πηραν αρκετά παιδιά χωρίς πρόβλημα.

Για καθε ενδεχόμενο ξεκαθαρισε το θέμα με το μαγαζί πρώτα ή αν δε σε χαλάει κανε την αγορά απο Αμαζον που είναι κορυφαίο σε θέματα εξυπηρέτησης μετά την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ασφάλιση εννοείται 100% δεν είναι καιρός για 300αρια σε οθονες.

Μέχρι 1 μήνα έχεις περιθώριο.

 

Οσον αφορά το red tint υπάρχει σε κάποιες παρτίδες αλλά τελευταία πηραν αρκετά παιδιά χωρίς πρόβλημα.

Για καθε ενδεχόμενο ξεκαθαρισε το θέμα με το μαγαζί πρώτα ή αν δε σε χαλάει κανε την αγορά απο Αμαζον που είναι κορυφαίο σε θέματα εξυπηρέτησης μετά την αγορά.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Άμαζον κορυφαίο αλλά θέλω να το αγοράσω άμεσα.Έχω μείνει στην φάση που εάν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα άρχιζαν να κάνουν τους κινέζους(σκρουτζομαγαζα) και σε έτρεχαν στην smartec και δεν έβρισκες πουθενά το δίκιο σου.Έχει σταματήσει πλέον?Έχετε να προτείνεται κάποιο 'οικονομικό' κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Άμαζον κορυφαίο αλλά θέλω να το αγοράσω άμεσα.Έχω μείνει στην φάση που εάν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα άρχιζαν να κάνουν τους κινέζους(σκρουτζομαγαζα) και σε έτρεχαν στην smartec και δεν έβρισκες πουθενά το δίκιο σου.Έχει σταματήσει πλέον?Έχετε να προτείνεται κάποιο 'οικονομικό' κατάστημα?

 

Με το Αμαζόν σε 2 μέρες μαξ είναι στην πόρτα σου.

Εγω για να αποφύγεις κατι τέτοιες συμπεριφορές στο λέω, δυστυχώς αυτή είναι η διαδικασία στα σκρουτζ.

Στις μεγάλες αλυσίδες νομίζω κάνουν αντικατάσταση αλλά ρώτησε καλύτερα να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Άμαζον κορυφαίο αλλά θέλω να το αγοράσω άμεσα.Έχω μείνει στην φάση που εάν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα άρχιζαν να κάνουν τους κινέζους(σκρουτζομαγαζα) και σε έτρεχαν στην smartec και δεν έβρισκες πουθενά το δίκιο σου.Έχει σταματήσει πλέον?Έχετε να προτείνεται κάποιο 'οικονομικό' κατάστημα?

 

To s7e που πήρα από σκρουτζομάγαζω έβγαλε πρόβλημα με την πλακέτα. Το έδωσα στο εξουσιοδοτημένο κατάστημα της περιοχής μου, το έστειλε Αθήνα (αυτοί δεν βάζουν χέρι) και σε 3 μέρες το είχα στα χέρια μου με νέα πλακέτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

Μόλις την σεταρα μέσω υπολογιστή για να έχω full control και με ένα κλικ και με 2 και με long touch. Η Samsung άθελά της και με τη βοήθεια εννοείται του ανθρώπου που έφτιαξε το app, έχει βάλει το απόλυτο multi functional hard key. Φοβερή δουλειά και μπράβο σε αυτόν που την έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασα την εφαρμογή. Το βράδυ θα προσπαθήσω να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ..Το κινητό το παρέλαβα με αλλαγή οθόνης λογού προβλήματος χρωμάτων .. η αλλαγή έγινε από την επίσημο service smartec .. και τώρα τα δύσκολα .. το βουτάμε στο νερό να δούμε αν ακόμα έχει πιστοποιήσει IP68 .. παντός το κινητό είναι σαν να μην έχει πειραχτεί καθόλου ..

Μια γρήγορη ματιά φαίνεται πολύ καλή δουλειά .. από την smartec τώρα τα δύσκολα ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδοποιησεις απο gmail και facebook έχετε κανονικα? Επειδη εμενα δεν μου βγαζει και στο facebook φαινεται μονο το νούμερο στο εικονίδιο της εφαρμογης. Και το κινητο ειναι προσφατα φορμαρισμενο και τις εχω ενεργες. Αντιμετώπισε κάποιος απο εσάς κατι παρόμοιο. Μπας και φταιει το τελευταιο firmware?

 

Επισης ουτε στο google play με ειδοποιεί οταν υπάρχουν ενημερώσεις.

 

Το μονο που εχω απενεργοποιήσει ειναι οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Με το google play είναι γενικότερο το θέμα.

Κανονικά πρέπει να γίνεται trigger το play store και η ειδοποίηση για ενημερώσεις σε σχεδόν ότι και αν κάνεις στο κινητό (Σύνδεση στο ίντερνετ, φόρτιση, μπαταρία χαμηλή, ξεκλείδωμα οθόνης κλπ κλπ) αλλά συνήθως δεν γίνεται.

Γενικότερα είναι θέμα του play store.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...