Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος εχει το ιδιο θεμα και βρηκε τι φταιει η αν καποιος γενικά γνωρίζει κατι ας βοηθήσει. Μετα το τελευταίο update πάντως το παρατήρησα. Και έκανα και επαναφορά πριν και μετα την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα ..Το κινητό το παρέλαβα με αλλαγή οθόνης λογού προβλήματος χρωμάτων .. η αλλαγή έγινε από την επίσημο service smartec .. και τώρα τα δύσκολα .. το βουτάμε στο νερό να δούμε αν ακόμα έχει πιστοποιήσει IP68 .. παντός το κινητό είναι σαν να μην έχει πειραχτεί καθόλου ..

Μια γρήγορη ματιά φαίνεται πολύ καλή δουλειά .. από την smartec τώρα τα δύσκολα ..

 

Σύμφωνα με την ίδια την Smartec δεν τίθεται πρόβλημα με το ΙΡ68. Τους είχα ρωτήσει και εγώ στο Facebook.

image.jpg

 

Μπορώ να πω πάντως πως η Smartec το καλύτερο service στην Ελλάδα (ακόμα και από την Procordia)!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο, δεν δειχνει τα καινουργια μειλ, αλλα σε Huawei honor note 8.

δεν μπορεσα να το φτιαξω.

στο S8+, δεν εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου!

εχεις cosmote αν ναι και εχεις και το firmware της cosmote ,αλλαξε το μεσω Odin.

Κατεβάζεις την τελευταία Uk rom και κατεβάζεις και την Cosmote .

Βάεις στο odin ολα τα αρχεια της uk rom εκτος του csc Που βαζεις από τη ρομ της cosmote.(Προσοχή ,η ρομ της cosmote έχει 2 csc , ενα με την λέξη home μπροστά και ένα σκέτο.Εσύ βάζεις το σκέτο)

 

Δεν βρίσκω τελευταία uk rom... ποια λετε

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο, δεν δειχνει τα καινουργια μειλ, αλλα σε Huawei honor note 8.

δεν μπορεσα να το φτιαξω.

στο S8+, δεν εχω θεμα.

 

Λίγο μπερδεμένα μας τα είπες... Δεν είναι ξεκάθαρο ποια συσκευή έχει θέμα... Το S8+ ή το Honor?

Και όταν λες δεν τα δείχνει? Τι δεν δείχνει, το περιεχόμενο? Δεν τα δείχνει στην οθόνη κλειδώματος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ειδοποιησεις απο gmail και facebook έχετε κανονικα? Επειδη εμενα δεν μου βγαζει και στο facebook φαινεται μονο το νούμερο στο εικονίδιο της εφαρμογης. Και το κινητο ειναι προσφατα φορμαρισμενο και τις εχω ενεργες. Αντιμετώπισε κάποιος απο εσάς κατι παρόμοιο. Μπας και φταιει το τελευταιο firmware?

 

Επισης ουτε στο google play με ειδοποιεί οταν υπάρχουν ενημερώσεις.

 

Το μονο που εχω απενεργοποιήσει ειναι οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εσύ πάλι δεν είσαι ξεκάθαρος... Όταν λες δεν σου βγάζει? Στην μπάρα ειδοποιήσεων? Στο badge counter (μετρητής στο εικονίδιο της εφαρμογής)?

Ακούς τον ήχο ειδοποίησης αλλά δεν βλέπεις την ειδοποίηση?ακούς τον ήχο, βλέπεις το νούμερο στο εικονίδιο της εκάστοτε εφαρμογής αλλά δεν βλέπεις την ειδοποίηση?Είσαι σίγουρος ότι δεν έχουν μπει στην λίστα "αδράνειας εφαρμογών? Ενεργοποιησες την εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος να δεις αν στρώσει? Έκανες εκκαθάριση των δεδομένων των εφαρμογών μπας και δεν έκατσαν σωστά μετά την επαναφορά και αναβάθμιση? Αν δεν δούλεψαν όλα αυτά δοκίμασες να τα βάλεις στην λίστα με τις εφαρμογές με "χωρίς βελτιστοποιηση μπαταρίας?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ..Το κινητό το παρέλαβα με αλλαγή οθόνης λογού προβλήματος χρωμάτων .. η αλλαγή έγινε από την επίσημο service smartec .. και τώρα τα δύσκολα .. το βουτάμε στο νερό να δούμε αν ακόμα έχει πιστοποιήσει IP68 .. παντός το κινητό είναι σαν να μην έχει πειραχτεί καθόλου ..

Μια γρήγορη ματιά φαίνεται πολύ καλή δουλειά .. από την smartec τώρα τα δύσκολα ..

 

και γιατι δεν στο βουτηξαν οι ιδιοι να εισαι υσηχος...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

στο honor εχω το θεμα. όταν λαμβανω εμαιλ, το s8+, κανει τον ηχο, και το εμφανιζει στην οθονη,, που είναι κλειδωμενη.

το honor, ανοιγω μπαινω στην συσκευή, πχ σε ένα σαιτ, και μετα από 1 λεπτο, ακούγεται ο ηχος, ότι λαμβανει το εμαιλ. κκοιταξα τις ρυθμισεις, ότι μπορουσα εκανα, και τα παρατησα.

με το S8+ δεν εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

στο honor εχω το θεμα. όταν λαμβανω εμαιλ, το s8+, κανει τον ηχο, και το εμφανιζει στην οθονη,, που είναι κλειδωμενη.

το honor, ανοιγω μπαινω στην συσκευή, πχ σε ένα σαιτ, και μετα από 1 λεπτο, ακούγεται ο ηχος, ότι λαμβανει το εμαιλ. κκοιταξα τις ρυθμισεις, ότι μπορουσα εκανα, και τα παρατησα.

με το S8+ δεν εχω θεμα.

Τα γνωστά τερτίπια της Huawei όπως και στο Mate 8, Mate 9... Αν είναι ευρωπαϊκό ή international έκδοση θα στρώση με update αν δεν είναι..... Και στις 2 περιπτώσεις δοκίμασε να αφήνεις τις εφαρμογές ανοιχτές και κλειδωμένες στην λίστα "πρόσφατες εφαρμογές" και ψάξε στο Google για σωστές ρυθμίσεις ειδοποιήσεων σε Huawei... Θα πρέπει σίγουρα να βρεις το μενού "παραβλεψει βελτιστοποιησεων μπαταρίας"

Ότι άλλο θες στο θέμα του Honor.

Συγνώμη για το off topic

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν περνώ ειδοποιήσεις για gmail. Τίποτα απολύτως. Μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή θα τα δω. Συγχρονισμός ενεργοποιημένος φυσικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν περνώ ειδοποιήσεις για gmail. Τίποτα απολύτως. Μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή θα τα δω. Συγχρονισμός ενεργοποιημένος φυσικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ποτέ ξεκίνησε να στο κάνει αυτό? Πριν ή μετά το update?

Ξετικαρισε και εσύ το Gmail από την λίστα "βελτιστοποιηση μπαταρίας" και τσέκαρε μην τυχόν και έχει μπει η εφαρμογή στην λίστα με τις "αδρανής εφαρμογές"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν στο βουτηξαν οι ιδιοι να εισαι υσηχος...???

καλημέρα φίλε. το έστειλε το μαγαζί που το αγόρασα. και επειδή με έτρωγε :) το έβαλα 10 λεπτά σε 60 πόντους νερό μια χαρά για αρχή τα πήγε. Οπότε όλα καλά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με την ίδια την Smartec δεν τίθεται πρόβλημα με το ΙΡ68. Τους είχα ρωτήσει και εγώ στο Facebook.

image.jpg

 

Μπορώ να πω πάντως πως η Smartec το καλύτερο service στην Ελλάδα (ακόμα και από την Procordia)!

 

συμφωνώ μαζί σου. η ιδια η Samsung λέει εκεί . απλός αν το πας εσεί ο ίδιος, έχεις την δυνατότητα να το τσεκάρεις .. εγώ το έστειλα από το μαγαζί που το πείρα και με έτρωγε. :) οπότε όλα καλά. Μια χαρά τα πήγε στο θέμα νερού.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε. το έστειλε το μαγαζί που το αγόρασα. και επειδή με έτρωγε :) το έβαλα 10 λεπτά σε 60 πόντους νερό μια χαρά για αρχή τα πήγε. Οπότε όλα καλά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

συμφωνώ μαζί σου. η ιδια η Samsung λέει εκεί . απλός αν το πας εσεί ο ίδιος, έχεις την δυνατότητα να το τσεκάρεις .. εγώ το έστειλα από το μαγαζί που το πείρα και με έτρωγε. :) οπότε όλα καλά. Μια χαρά τα πήγε στο θέμα νερού.

 

Να το τσεκάρεις και αργότερα γιατί αν πχ πήρε νερό (δεν το πολυπιστευω βέβαια) ίσως σου βγάλει κάποιο θέμα πχ σε 1-2 μήνες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ποτέ ξεκίνησε να στο κάνει αυτό? Πριν ή μετά το update?

Ξετικαρισε και εσύ το Gmail από την λίστα "βελτιστοποιηση μπαταρίας" και τσέκαρε μην τυχόν και έχει μπει η εφαρμογή στην λίστα με τις "αδρανής εφαρμογές"

Από τότε που το πήρα πριν το update. Το είχα και στο s7 edge αυτό το θέμα. Στις αδρανής εφαρμογές δεν είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι για το θεμα της βιντεοκλησης. το τηλ μου ειναι vodafone italia και δεν εμφανιζει την δυνατοτητα βιντεοκλησης στις επαφες. οι αλλοι μπορουν να με παρουν βιντεοκληση και να γινει κανονικα και να τους δω και να με δουν .εγω δεν μπορω να παρω. Επικοινωνησα με την σαμσουνγκ που μετα μου ειπε να παρω την ts solutions. μου ειπαν λοιπον οτι

"Το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή σας προορίζονταν για την Vodafone Italia. Aν βάλετε στη συσκευή σας κάρτα sim από την Vodafone Italia θα δείτε ότι οι βιντεοκλήσεις θα σας λειτουργήσουν κανονικά κι από το μενού των επαφών , θα σας εμφανίζετε κανονικά η επιλογή.

TS Solutions

H συσκευή δεν προοριζόταν για την Ελληνική αγορά και το λογισμικό που έχει μέσα είναι από την Vodafone Italia, ακόμα κι αν τη φέρετε στο σέρβις για να γίνει επανεγκατάσταση λογισμικού είμαστε υποχρεωμένοι από τον κατασκευαστή να βάλουμε στη συσκευή λογισμικό ίδιο με το αρχικό, δηλαδή από τη χώρα προορισμού της συσκευής."

υπαρχει λυση να βαλω αλλο λογισμικο χωρις να χασω εγγυηση? τι αλλη λυση παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν Vodafone Greece και αμέσως το έκανα eur με το Odin. Φυσικά τώρα έχω βιντεοκλήσεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

μπορω να το κανω και εγω eur? το λογισμικο παροχεa λεει στο τηλεφωνο το εξης:

 

SAOC_SM-G950F_OVF_OMN_0054

OMN/VGR/OMN

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι για το θεμα της βιντεοκλησης. το τηλ μου ειναι vodafone italia και δεν εμφανιζει την δυνατοτητα βιντεοκλησης στις επαφες. οι αλλοι μπορουν να με παρουν βιντεοκληση και να γινει κανονικα και να τους δω και να με δουν .εγω δεν μπορω να παρω. Επικοινωνησα με την σαμσουνγκ που μετα μου ειπε να παρω την ts solutions. μου ειπαν λοιπον οτι

"Το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή σας προορίζονταν για την Vodafone Italia. Aν βάλετε στη συσκευή σας κάρτα sim από την Vodafone Italia θα δείτε ότι οι βιντεοκλήσεις θα σας λειτουργήσουν κανονικά κι από το μενού των επαφών , θα σας εμφανίζετε κανονικά η επιλογή.

TS Solutions

H συσκευή δεν προοριζόταν για την Ελληνική αγορά και το λογισμικό που έχει μέσα είναι από την Vodafone Italia, ακόμα κι αν τη φέρετε στο σέρβις για να γίνει επανεγκατάσταση λογισμικού είμαστε υποχρεωμένοι από τον κατασκευαστή να βάλουμε στη συσκευή λογισμικό ίδιο με το αρχικό, δηλαδή από τη χώρα προορισμού της συσκευής."

υπαρχει λυση να βαλω αλλο λογισμικο χωρις να χασω εγγυηση? τι αλλη λυση παιζει?

Το δικό μου είναι ελληνικό Vodafone και δεν έχει βιντεοκλήση. Μου είπαν από Vodafone να περάσω την επίσημη ευρωπαϊκή αν θέλω. Όχι της Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να να δουλεψουν οι ειδοποιησεις σωστα στο gmail καντε το εξης. Πηγαινετε στις ρυθμισεις-εφαρμογες και καθαριστε τα δεδομενα της εφαρμογης . Μετα θα ειναι οκ. Εμενα εφτιαξε. Οσον αφορα το φιλο σε προηγουμενο ποστ που ειπε οτι δεν ειμαι συγκεκριμενος εννοω οτι στο facebook εχω ειδοποιηση μονο στο εικονιδιο της εφαρμογης και οχι στο status bar.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι ελληνικό Vodafone και δεν έχει βιντεοκλήση. Μου είπαν από Vodafone να περάσω την επίσημη ευρωπαϊκή αν θέλω. Όχι της Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την ΕUR εννοεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το σκάνερ ίριδας το χρησιμοποιεί κανείς? Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον και με ψήνει να το δουλέψω, αλλά δεν είναι πολύ φακέλωμα?
Link to comment
Share on other sites

Το σκάνερ ίριδας το χρησιμοποιεί κανείς? Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον και με ψήνει να το δουλέψω, αλλά δεν είναι πολύ φακέλωμα?

 

Εγώ το χρησιμοποιώ

Καλό είναι και μετά από μερικές φορές ξεκλειδώματος θα είναι πιο γρήγορο από ότι ήταν στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ

Καλό είναι και μετά από μερικές φορές ξεκλειδώματος θα είναι πιο γρήγορο από ότι ήταν στην αρχη

 

Ξεκλειδωνει το τηλεφωνο πολυ γρηγορα; Ειναι καλο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου; Νιωθεις ενοχληση στα ματια;

Link to comment
Share on other sites

Το S8+, το αγόρασα πριν 2 μήνες από το citisshop. Θέλω να το δώσω, δεν μου αρέσει, το χαρακτηρίζω, τηλεκοντρόλ.

Δεν κάνω απάτη.

Το κινητό μου, τώρα είναι το Sony xz premium.

Επικοινωνία ΜΟΝΟ με προσωπικό μύνημα , για να μην υπάρξει πρόβλημα, εδώ στο σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...