Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουσιαστικά πράγματα εχει,το αν κάποιον του ειναι αδιάφορο άλλο πράγμα.

Επίσης πολλές βελτιώσεις γίνονται under the hood.

Λογικά με την 7.1.1 θα γινει και πιο smouth και ομαλό το λογισμικό,διοτι τα κομπιάσματα τα έχει τώρα και πιστεύω ευθύνεται η 7 για αυτό.

Οσες συσκευές περασαν με 7 είχαν θέματα.

Ξέρουμε πολύ καλά οτι η πρώτη version μιας νεας εκδοσης android ειναι baggy απο πολλές απόψεις.

Το έχουμε δει πολλάκις στο παρελθόν.

εμένα ειναι το πρώτο μου σαμμυ και δεν νοείται να μην έχει πάρει ακόμα 711 Όταν τo προηγούμενο μου one plus 3t την είχε ήδη Όταν το πούλησα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμένα ειναι το πρώτο μου σαμμυ και δεν νοείται να μην έχει πάρει ακόμα 711 Όταν τo προηγούμενο μου one plus 3t την είχε ήδη Όταν το πούλησα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Είσαι απογοητευμένος από την μετάβαση φίλε μου? Και εγώ αυτή τη στιγμή έχω το 1+3t και το S8 plus. Και έχω βάλει για πούλημα το 1+3t και όχι το S8 plus γιατί στα δικά μου θέλω είναι πιο ολοκληρωμένο το S8 plus.

 

Γενικά πάντως θα πρέπει να ξεχωρίσουμε δύο πράγματα. Άλλο μια συσκευή και άλλο η υποστήριξη της μετά την παρουσίαση της.

Από άποψη συνόλου κατά την παραγωγή της θεωρώ ότι είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη συσκευή από δέσιμο hardware.

Ως προς την υποστήριξη της σε αναβαθμίσεις software φυσικά είναι λίγο πίσω.

Το τελευταίο δεν τη καθιστά όμως μη ολοκληρωμένη συσκευή.

Σχεδόν πάντα το να είσαι πίσω σε software από τον ανταγωνισμό λύνεται είτε επίσημα είτε ανεπίσημα.

Το να είσαι πίσω σε hardware δυστυχώς δεν λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...με την αλλαγή οθόνης αλλάζει και το πλαίσιο γύρω γύρω?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...με την αλλαγή οθόνης αλλάζει και το πλαίσιο γύρω γύρω?

 

Ναι πάει όλο πακέτο τοη οθόνη και το πλαίσιο της οθόνης... Δες βίντεο στο YouTube και θα καταλάβεις καλύτερα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πρίν την αγορά του S8 plus, ρίχνω μια ματιά και στα μεταχειρισμένα που κυκλοφορούν εκεί έξω.

Μιλάμε για μία διαφορά 60-80 ευρώ σε σχέση με τα σκρουτζομάγαζα.

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Ωστόσο αν αποφασίσω να τσεκάρω κάποια από αυτές τις συσκευές, που νομίζετε οτι πρέπει να εστιάσω και ποιά σημεία να ελέγξω κυρίως;;;

Δεν μιλάω φυσικά για τα εμφανή χτυπήματα ή γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απογοητευμένος από την μετάβαση φίλε μου? Και εγώ αυτή τη στιγμή έχω το 1+3t και το S8 plus. Και έχω βάλει για πούλημα το 1+3t και όχι το S8 plus γιατί στα δικά μου θέλω είναι πιο ολοκληρωμένο το S8 plus.

 

Γενικά πάντως θα πρέπει να ξεχωρίσουμε δύο πράγματα. Άλλο μια συσκευή και άλλο η υποστήριξη της μετά την παρουσίαση της.

Από άποψη συνόλου κατά την παραγωγή της θεωρώ ότι είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη συσκευή από δέσιμο hardware.

Ως προς την υποστήριξη της σε αναβαθμίσεις software φυσικά είναι λίγο πίσω.

Το τελευταίο δεν τη καθιστά όμως μη ολοκληρωμένη συσκευή.

Σχεδόν πάντα το να είσαι πίσω σε software από τον ανταγωνισμό λύνεται είτε επίσημα είτε ανεπίσημα.

Το να είσαι πίσω σε hardware δυστυχώς δεν λύνεται.

Όχι δεν.είμαι.απογοητευμένος κάθε άλλο είμαι πολύ ευχαριστημένος όπως άλλωστε ήμουν και με.το 3Τ

αυτό που μου λείπει σε σχέση με.το 3Τ είναι οι συχνές αναβαθμίσεις και.το dash charge ...

διότι Ναι μεν το s8 έχει και αυτό γρήγορη φόρτιση αλλά φορτίζει πολύ πιο αργά από το 3Τ

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στις ρυθμίσεις κάμερας βίντεο μπορείτε να επιλέξετε τον σταθεροποιητι εικόνας;γιατί εμένα είναι αχνό ότι ανάλυση βίντεο και να βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στις ρυθμίσεις κάμερας βίντεο μπορείτε να επιλέξετε τον σταθεροποιητι εικόνας;γιατί εμένα είναι αχνό ότι ανάλυση βίντεο και να βάλω.

 

Από ότι είδα με περασμένη την χθεσινή αναβάθμιση και έχοντας την κάμερα "4:3(12Μ) και το βίντεο" UHD" έχει κανονικά επιλεγμένο με μπλε διακόπτη τον σταθεροποιηση βίντεο...

Μην μπερδευτης οι ρυθμίσεις κάμερα που δείχνει η φωτογραφία είναι για την μπροστά κάμερα... Δεν χωρούσαν όλα στο screen capture

Screenshot_20170820-141408.png"]Screenshot_20170820-141408.png[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στις ρυθμίσεις κάμερας βίντεο μπορείτε να επιλέξετε τον σταθεροποιητι εικόνας;γιατί εμένα είναι αχνό ότι ανάλυση βίντεο και να βάλω.
κανε επαναφορα ρυθμισεων της καμερας και θα επενελθει
Link to comment
Share on other sites

για ποια ολοκληρωμενη συσκευη μιλατε?

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Το κινητο δεν εχει παρει ακομα την εκδοση Android 7.1.1...Που την εχουν παρει ολα τα κινεζικα...και ειναι αυτη ολοκληρωμενη συσκευη?

η μηπως να μιλησουμε για τα προβληματα στις οθονες?

 

σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο παλι.ειτε το θες ειτε οχι το s8+ ειναι ποιο ολοκληρωμενο.τι σχεση εχει αυτο που λες αν εχει παρει την 7.1.1?μολις τελειοποιηθει θα βγει ανα χωρα.και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οθονες,το red tint ειναι φυσιολογικο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα με περασμένη την χθεσινή αναβάθμιση και έχοντας την κάμερα "4:3(12Μ) και το βίντεο" UHD" έχει κανονικά επιλεγμένο με μπλε διακόπτη τον σταθεροποιηση βίντεο...

Μην μπερδευτης οι ρυθμίσεις κάμερα που δείχνει η φωτογραφία είναι για την μπροστά κάμερα... Δεν χωρούσαν όλα στο screen capture

Screenshot_20170820-141408.png"]Screenshot_20170820-141408.png[/url]

...ακυρο.. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

κανε επαναφορα ρυθμισεων της καμερας και θα επενελθει

 

Ευχαριστώ παιδιά και τους 2 όλα καλά.Έκανα καθαρισμό μνήμης και data και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο παλι.ειτε το θες ειτε οχι το s8+ ειναι ποιο ολοκληρωμενο.τι σχεση εχει αυτο που λες αν εχει παρει την 7.1.1?μολις τελειοποιηθει θα βγει ανα χωρα.και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οθονες,το red tint ειναι φυσιολογικο!

Δεν το έχεις μάθει? Έτσι πάει αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση δεν έχεις ολοκληρωμένο κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και τους 2 όλα καλά.Έκανα καθαρισμό μνήμης και data και όλα οκ
ειχες το AF ενεργοποιημενο γιαυτο δεν σου το εβγαζε και τα δυο μαζι δεν δουλευουν
Link to comment
Share on other sites

ειχες το AF ενεργοποιημενο γιαυτο δεν σου το εβγαζε και τα δυο μαζι δεν δουλευουν

 

Έχεις δίκιο τώρα το είδα και όντος δεν δουλεύουν μαζί ty.

Link to comment
Share on other sites

σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο παλι.ειτε το θες ειτε οχι το s8+ ειναι ποιο ολοκληρωμενο.τι σχεση εχει αυτο που λες αν εχει παρει την 7.1.1?μολις τελειοποιηθει θα βγει ανα χωρα.και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οθονες,το red tint ειναι φυσιολογικο!

 

το red tint ειναι φυσιολογικο???

χαχα...το ακουσαμε κι αυτο.Ποιος το λεει αυτο? η Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η σταθεροποιηση αυτή είναι ψηφιακή και θεωρώ ότι δεν αξίζει να την δουλεύετε, μειώνει ποιότητα και μέγεθος εικόνας στο βίντεο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το red tint ειναι φυσιολογικο???

χαχα...το ακουσαμε κι αυτο.Ποιος το λεει αυτο? η Samsung?

 

Ναι, η σαμσουγκ το λεει και ΕΙΝΑΙ φυσιολογικο.

Εμας μας αρεσει, ειμαστε ερωτευμενοι!!!:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε είσαι γνωστός λάτρης των Samsung :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο βηχας και ο έρωτας δεν κρύβονται!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντυπωσιακό πάντως πόσα πράγματα υπάρχουν για να αλλάξεις το ui χωρίς root...καμποσα mods στο xda, apps στο playstore και υπάρχει βέβαια και το substratum.

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω τη navbar κρυμμένη όπως δίνει τη δυνατότητα η samsung και χρησιμοποιώ gestures με ένα εξαιρετικό app το edge gestures. Έχω βγάλει και το ρολόι στην lockscreen συν το μήνυμα ξεκλείδωματος και αν βάλω και κάποιο από το 2-3 themes που υπάρχουν στο xda έχω αλλαγές σε αρκετά πράγματα όπως πχ την notification bar σε μαύρο. Και σε συνδυασμό και με nova έχω το κινητό μου όπως το θέλω.

Ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να κάνει κάποιος root. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάποια audio mods και η δυνατότητα να μπαίνεις στο ξένο theme store με paid υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό update 600mb 5a5370893cccd7a9243a9ca8265f27e4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...