Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα στο PC. γραφει .. το τακτικο δεν βρεθηκε.. κατι τετοια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα στο PC. γραφει .. το τακτικο δεν βρεθηκε.. κατι τετοια.

κατέβασε αυτό και μετά θα στο τρέξει λογικά https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5582

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το πρόγραμμα επιτυχως, εκανα αντιγραφα ασφαλειας, και στην εεναρξη ενημερωσης λογισμικού, γραφει ότι ο δισκος δεν εχει 13000 ΜΒ, που εχει 150 GB υπολοιπο.

το κατηργησα , το ξαναεγκατεστησα σε αλλον δισκο, παλι τα ιδια, δεν εχει υπολοιπο 13000ΜΒ. κλπ

κατι συμβαινει???

Θα το αφήσω για αυριο, περασε η ωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορεσα να κανω την ενημερωση, κολλαει το πρόγραμμα. αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γραψει 200 φορες ρε παιδια οτι ΔΕΝ γινεται επαναφορά τηλεφώνου σε αναβάθμιση λογισμικού με Smart Switch και πάλι ρωτάτε τα ίδια πράγματα.

@alextrela

Μήπως μπορείς να δεις αν δουλεύει το WIFI Calling της Cosmote σε αυτή την έκδοση;

Δεν εχω Cosmote φιλε μου.

Χρώματα πάντως στη navbar αλλάζεις με θέματα.

Επίσης υπάρχει στο xda ένα εξαιρετικό θέμα, bodhisattva λέγεται που αλλάζει πολλά πράγματα στο ui γενικά και έχει μαυρο navbar.

Ανοησία αυτό που έκαναν με τα χρώματα αλλά υπάρχουν κάποιες λύσεις, ανάλογα με τις προτιμήσεις του καθενός βέβαια.

Όσον αφορά το apkmirror, η γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί κάποιος αφού τα updates βγαίνουν έτσι και αλλιώς είτε μέσω των apps σε playstore και galaxy είτε μέσω των γενικών updates που δίνουν τις τελευταίες εκδόσεις που υπάρχουν στο apkmirror.

Στις εφαρμογές δεν αλλάζει παραμένει η ασπρίλα οτι θεμα να επιλέξεις.

Ο official προηγούμενος τρόπος της Samsung ηταν και είναι ο πιο αξιοπιστος και λειτουργικός απο οποιοδήποτε τρίτη λύση.

Βαλανε και την βλακεια να πατας την τελεια με διπλο πατημα να κρυψεις navigation bar.

Ας το άφηναν με ενα πάτημα αφού δεν τους κόβει με το πιο αποδοτικό και φιλικό τρόπο δηλαδή με ενα απλο swipe up and down να το έκαναν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γραψει 200 φορες ρε παιδια οτι ΔΕΝ γινεται επαναφορά τηλεφώνου σε αναβάθμιση λογισμικού με Smart Switch και πάλι ρωτάτε τα ίδια πράγματα.

 

Δεν εχω Cosmote φιλε μου.

\

Στις εφαρμογες δεν αλλαζει παραμενει η ασπριλα οτι θεμα να επιλεξεις

Αλεξιε πως ειδες το update κ απο μπαταρία?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αλεξιε πως ειδες το update κ απο μπαταρία?

Λίγες ώρες που το κράτησα άψογο το βρήκα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το πρόγραμμα επιτυχως, εκανα αντιγραφα ασφαλειας, και στην εεναρξη ενημερωσης λογισμικού, γραφει ότι ο δισκος δεν εχει 13000 ΜΒ, που εχει 150 GB υπολοιπο.

το κατηργησα , το ξαναεγκατεστησα σε αλλον δισκο, παλι τα ιδια, δεν εχει υπολοιπο 13000ΜΒ. κλπ

κατι συμβαινει???

Θα το αφήσω για αυριο, περασε η ωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορεσα να κανω την ενημερωση, κολλαει το πρόγραμμα. αυτά.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος, δεν δουλεύει το smart switch, και δεν ξέρω τι φταίει!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την στιγμή , κανει ενημέρωση με ΟΤΑ, είναι ένα αρχείο 600ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

πραγματι πολυ καλη αυτη την κατεβασα και την δοκιμαζω
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, προσωπικα η μπαταρία με καίει πιο πολύ μη γίνει καμία ζημιά.

 

Την ειχα δει και παλια και την περασα στο ντουκου. Τελικά είναι πολύ καλή

Απλά δεν βρήκα ακόμα τρόπο να γίνουν τα σύμβολα άσπρα. Νομίζω δεν γίνεται χωρίς root.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote έχει μείνει με το Security Patch του Ιουνίου!:wacko:

Αν δεν ήταν το voLTE στη μέση, θα έτρωγε σούτ!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με ota, την έκδοση .....Η3, Android 7.0

 

Ναι και σε εμένα ήρθε την κατεβάζω... Ελληνικό unbrading από public

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα τα ίδια χάλια δεν άλλαξε τίποτα... Βλακιες... Είναι η μόνη συσκευή που η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί με αυτό τον τρόπο... Έχω σπίτι Samsung tab s2, Xperia Z4, Xperia Z3 compact, Samsung galaxy Note 4 & Huawei P7 όλα λειτουργούν σωστά και με τον ίδιο τρόπο δηλαδή όταν το έχεις στο αυτόματο η μπάρα ανεβάζει και κατεβάζει ένα 10% με 15% την φωτεινότητα και πότε τέρμα και να μένει εκεί.... Τραγικό στην κορυφαία συσκευή της αγοράς να κάνουν τέτοια πατάτα και να στέλνουν update διόρθωσης χωρίς να αλλάζουν τίποτα...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα τα ίδια χάλια δεν άλλαξε τίποτα... Βλακιες... Είναι η μόνη συσκευή που η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί με αυτό τον τρόπο... Έχω σπίτι Samsung tab s2, Xperia Z4, Xperia Z3 compact, Samsung galaxy Note 4 & Huawei P7 όλα λειτουργούν σωστά και με τον ίδιο τρόπο δηλαδή όταν το έχεις στο αυτόματο η μπάρα ανεβάζει και κατεβάζει ένα 10% με 15% την φωτεινότητα και πότε τέρμα και να μένει εκεί.... Τραγικό στην κορυφαία συσκευή της αγοράς να κάνουν τέτοια πατάτα και να στέλνουν update διόρθωσης χωρίς να αλλάζουν τίποτα...
μπορεις να μας πεις τι ουσιαστικο αλλαξε καλο η κακο και αν αξιζει να γινει update?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τίποτα δεν άλλαξαν.... Εκτός το security update....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στο smart switch βγάζει όλο το firmware για αναβάθμιση, 3 και κάτι giga.

Επειδή δεν έχω καμία διάθεση να στήνω απο την αρχή, είναι σίγουρο ότι δεν θα μου κάνει wipe data και απλα θα το περασει απο πανω όπως γίνεται με τις OTA; θελω να κάνω το update αλλά φοβάμαι μην γίνει κάνα factory reset.

 

Οντως, τελικά κάνει factory reset το συγκεκριμένο update ; Κανονικά δεν θα έπρεπε.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

μολις το έκανα κ εγώ δεν βλεπω καμια διαφορά θα τσεκαρω κ μπαταρία

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οντως, τελικά κάνει factory reset το συγκεκριμένο update ; Κανονικά δεν θα έπρεπε.

 

μολις εκανα απο smartswitch το update και δεν μου εκανε factory reset ;)

KAI κατι αλλο μεσω ota γινεται πιο γρηγορα το update ενω με το smartswitch τα ζα μου αργα ,

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα τα ίδια χάλια δεν άλλαξε τίποτα... Βλακιες... Είναι η μόνη συσκευή που η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί με αυτό τον τρόπο... Έχω σπίτι Samsung tab s2, Xperia Z4, Xperia Z3 compact, Samsung galaxy Note 4 & Huawei P7 όλα λειτουργούν σωστά και με τον ίδιο τρόπο δηλαδή όταν το έχεις στο αυτόματο η μπάρα ανεβάζει και κατεβάζει ένα 10% με 15% την φωτεινότητα και πότε τέρμα και να μένει εκεί.... Τραγικό στην κορυφαία συσκευή της αγοράς να κάνουν τέτοια πατάτα και να στέλνουν update διόρθωσης χωρίς να αλλάζουν τίποτα...

Εγώ τα βλέπω ίδια πάντως και με Μαρτίου και Αυγούστου.

Με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί.

Προσαρμοζεται απόλυτα σωστα στις εξωτερικές συνθήκες.

Μήπως να έκανες επαναφορά και στησιμο as new να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση?

Οντως, τελικά κάνει factory reset το συγκεκριμένο update ; Κανονικά δεν θα έπρεπε.

Εμένα δεν έκανε πάντως,απο πάνω την πέρασα οπως όταν κάνω OTA

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βλέπω ίδια πάντως και με Μαρτίου και Αυγούστου.

Με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί.

Προσαρμοζεται απόλυτα σωστα στις εξωτερικές συνθήκες.

Μήπως να έκανες επαναφορά και στησιμο as new να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση?

Κάτσε να συνεννοηθούμε γιατί θα μας τρελάνεις...

Ακόλουθα τα βήματα αυστηρά

1)Με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα βαλε την μπάρα φωτεινότητας στο τέρμα.

2)Ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα κλείσε τον διακόπτη αυτόματης φωτεινότητας και μην πειράξεις τίποτα

3)Χωρις να πειράξεις τίποτα ξανά ενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα

Ωραία τώρα αν λειτουργεί σωστά και σύμφωνα με την πρώτη ρομ που ήρθε το τηλέφωνο (Μαρτίου) θα πρέπει η φωτεινότητα να έπεσε σύμφωνα με της αυτόματες ρυθμίσεις της Samsung...

Αν δεν έπεσε και παρέμεινε στο τέρμα που την είχες βάλει τότε βαφτο μπλε και βουρ στη θάλασσα χεχεχεχχε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να συνεννοηθούμε γιατί θα μας τρελάνεις...

Ακόλουθα τα βήματα αυστηρά

1)Με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα βαλε την μπάρα φωτεινότητας στο τέρμα.

2)Ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα κλείσε τον διακόπτη αυτόματης φωτεινότητας και μην πειράξεις τίποτα

3)Χωρις να πειράξεις τίποτα ξανά ενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα

Ωραία τώρα αν λειτουργεί σωστά και σύμφωνα με την πρώτη ρομ που ήρθε το τηλέφωνο (Μαρτίου) θα πρέπει η φωτεινότητα να έπεσε σύμφωνα με της αυτόματες ρυθμίσεις της Samsung...

Αν δεν έπεσε και παρέμεινε στο τέρμα που την είχες βάλει τότε βαφτο μπλε και βουρ στη θάλασσα χεχεχεχχε

 

Με αυτό το παράδειγμα μένει στο τέρμα μετά το σημερινό update.

Και δεν νομίζω να φταίει το ότι την πέρασα οτα από πάνω χωρίς hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Άρα μια τρύπα στο νερό και πάλι με την αυτόματη φωτεινότητα.

Με έχει σκάσει αυτό το θέμα, δεν με βολεύει καθόλου έτσι που την έκαναν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το παράδειγμα μένει στο τέρμα μετά το σημερινό update.

Και δεν νομίζω να φταίει το ότι την πέρασα οτα από πάνω χωρίς hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Άρα μια τρύπα στο νερό και πάλι με την αυτόματη φωτεινότητα.

Με έχει σκάσει αυτό το θέμα, δεν με βολεύει καθόλου έτσι που την έκαναν.

 

Ναι, δε δουλεύει σωστά. Και εμένα με έχει εκνευρίσει απίστευτα το συγκεκριμένο θέμα. Πρακτικά πρέπει να ασχολούμαι όλη την ώρα μαζί του.

 

Επίσης προφανώς δε δουλεύει το VoLTE με Cosmote.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...