Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φωτεινότητα δουλεύει άψογα στη δική μου χρήση οπότε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Μια αλλαγή που βλέπω τώρα, είναι ότι για να κρυφτεί η μπάρα με τα κουμπιά, χρειάζεται διπλό πάτημα στην τελίτσα και όχι ένα όπως πριν.

Φαντάζομαι θα ενοχλούσε κάποιους ίσως από κατά λάθος πατήματα, αλλά δεν μου έτυχε ποτέ και θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο να το βάλουν σαν επιλογή στις ρυθμίσεις από το να το επιβάλουν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αλλα χρώματα στην μπάρα ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι αυτό όπως ήταν και στην προηγούμενη. Δεν το βάλανε ξανά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δες και μπαταρία και μας λες.

Τα χω παγωμένα ολα τα σχετικά με update και μονο αν είναι ολα καλά προχωράω...

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία χρειάζεται λίγος χρόνος για να είμαι σίγουρος.

Ωστόσο σήμερα έχω ένα 10% παραπάνω μπαταρία απ ότι συνήθως, ενώ έχω σχετικά κακό σήμα στο χωριό και αυτό μου τρώει την μπαταρία (που φτάνει και περισσεύει όπως και να χει).

Επιφυλάσσομαι βέβαια μιας και χρειάζεται χρόνος για να το επιβεβαιώσω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κατέβασε την εφαρμογή Phone info samsung, πάτα πάνω αριστερά τις γραμμές και κάνε ένα refurbished check να δούμε.

 

Το κατάστημα μεγάλη αλυσίδα η σκρουτζ?

 

 

 

Ok το τσέκαρα και είναι οκ. Από ότι κατάλαβα το τηλ. είναι από carrier της Ουγγαρίας και το άνοιξαν βγάλανε sim κλπ και το ξανά σφράγισαν με seal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο σαρωτής ίριδας ή πολύ κορυφαίος είναι που διαπερνα τους φακους ή πολύ πατάτα. Σήμερα μου ξεκλειδώσε φορώντας τα γυαλιά ηλίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

νομιζω η κατω φωτογραφια εχει λιγο καλυτερη ευκρινεια φαινεται αυτο στο swiss made στην μεγενθυνση και ποιο ζωντανα χρωματα
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

 

Και οι δύο φωτογραφίες είναι υπέροχες...

Το s8+ έχει περισσότερη φωτεινότητα (φαίνεται στον περιμετρικο κύκλο του ρολογιού εκεί που είναι το ρυθμιστικό κουμπί), καλύτερη ευκρίνεια - ανάλυση (φαίνεται στο "Swiss made" αλλά και στο σήμα της ρολεξ την γνωστή "κορόνα" ενώ παράλληλα έχει κρατήσει τα χρώματα πολύ καλά...

Θεωρό ότι και οι 2 είναι υπέροχες αλλά το πια είναι πιο ρεαλιστική δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε

Πάραυτα εμένα μου αρέσει περισσότερο του S8+ και αυτό όχι γιατί έχω το s8+ (αλώστε έχω πολλές φωτογραφίες ημέρας που έχω τραβήξει με το Mate 9 και είναι αρκετά καλύτερες του S8+) αλλά γιατί το τελικό αποτέλεσμα δείχνει περισσότερες λεπτομέρειες και καλύτερη ευκρίνεια...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

 

Προσωπικά μ'αρέσουν και οι δύο. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια!

Και τα 2 κινητά έχουν από τις καλύτερες κάμερες!:)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ψάχναμε....

εδώ μπορούμε να μαθαινουμε τα chancelogs των αναβαθμίσεων

 

http://doc.samsungmobile.com/SM-G955F/INS/doc.html

 

Ή τελευταία που ξεκίνησε δείχνει αλλαγή στο αυτοματο της φωτεινότητας ...για όσους το εψαχναν

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

Νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

 

ωραιο συγκριτικο, αν μπορεις κανε και αλλα σε συνθηκες ημερας, νυχτας, με φωτα, χωρις φωτα κτλ κτλ...

και ριχτα και στο θεμα των φωτογραφιων να σχολιασουν και οι πιο ειδικοι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια microSD Kingston. Ξαφνικα καποια στιγμη σταματησε να δουλευει εχασα τα παντα απο μεσα. τη παω στο eshop μου λενε ολα καλα λειτουργει η καρτα. αποριας αξιο πως δεν εδειρα τον πωλητη που μου το επαιζε τρελιτσα ενω εγω εχασα φωτογραφιες ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

 

Κανω το λαθος και την εμπιστευομαι ΞΑΝΑ την καρτα και σημερα με αφηνει ΞΑΝΑ. ομως την βαζω PC και καταφερα να παρω τις φωτογραφιες ενω μεσω κινητου ΔΕΝ μου τις εβλεπε... ξερει κανεις κατι ? το κινητο ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ το Huawei P10 και την 1η φορα το προβλημα εγινε με ενα LG G5, καμια σχεση η συσκευη δηλαδη...

 

η καρτα φυσικα εφαγε σουτ μολις, αφου πρωτα πηρα απο μεσα τις φωτο... γιατι ομως γινεται αυτο ? το εχει παρατηρησει κανεις αλλος με καποια καρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια microSD Kingston. Ξαφνικα καποια στιγμη σταματησε να δουλευει εχασα τα παντα απο μεσα. τη παω στο eshop μου λενε ολα καλα λειτουργει η καρτα. αποριας αξιο πως δεν εδειρα τον πωλητη που μου το επαιζε τρελιτσα ενω εγω εχασα φωτογραφιες ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

 

Κανω το λαθος και την εμπιστευομαι ΞΑΝΑ την καρτα και σημερα με αφηνει ΞΑΝΑ. ομως την βαζω PC και καταφερα να παρω τις φωτογραφιες ενω μεσω κινητου ΔΕΝ μου τις εβλεπε... ξερει κανεις κατι ? το κινητο ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ το Huawei P10 και την 1η φορα το προβλημα εγινε με ενα LG G5, καμια σχεση η συσκευη δηλαδη...

 

η καρτα φυσικα εφαγε σουτ μολις, αφου πρωτα πηρα απο μεσα τις φωτο... γιατι ομως γινεται αυτο ? το εχει παρατηρησει κανεις αλλος με καποια καρτα ?

 

Οταν μιλάμε για ηλεκτρονικά προϊόντα τότε όλα είναι πιθανά... Γιαυτό πάντα κρατάμε back up στο pc μας ή σε κάποιο cloud για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Τώρα βέβαια παίζει ρόλο και η ποιότητα του προϊόντος που αγοράζουμε, όχι πως και τα πιο ακριβά προϊόντα δεν βγάζουν πρόβλημα...

Πάρε τώρα μια micro SD Samsung Evo + U3 να κάνεις την δουλειά σου μια και καλή. Στο eshop η 64g έχει 29€ οπότε είναι σε καλή τιμή και θα ξέρεις ότι έχεις την καλύτερη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε άλλη συσκευή, ΝΟΚΙΑ 808, μου ζήτησε κωδικός ξεκλείδωματος, που φυσικά δεν είχα βάλει. Υπέθεσα πως κάηκε, γιατί ούτε το PC την διαβάζει,,, με card reader.
Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαική ROM http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=85A32F7570DD11E7963AFA163EE8F90B υποστηρίζει voLTE ή είναι απαραίτητο να έχω την ROM της cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχω τη παρακάτω ρομ.Δεν εμφανίζει wifi calling και volte. Μπορώ καπως να τα ενεργοποιήσω;Ειναι Ευρωπαϊκό ενος μηνα S8.Αν γινεται να γλυτώσω το flash.

fXxu1aqg5

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαική ROM http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=85A32F7570DD11E7963AFA163EE8F90B υποστηρίζει voLTE ή είναι απαραίτητο να έχω την ROM της cosmote;

 

Όχι, δεν υποστηρίζει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από σήμερα μπαίνω και γωνίες στην παρέα επιτέλους. Πήρα το μαύρο χρώμα και είναι υπέροχο. Ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Μου ήρθε πριν λίγο μια ενημέρωση λογισμικού αλλά ακόμα είμαι στην 7.0 έκδοση. Τι ήταν αυτή η ενημέρωση? Τα προβληματακια με την οθονη πως γινεται να τα τεσταρω? Και τελος για καποιο λογο δεν με αφηνει να αλλαξωωτο χρωμα του navigation bar, τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από σήμερα μπαίνω και γωνίες στην παρέα επιτέλους. Πήρα το μαύρο χρώμα και είναι υπέροχο. Ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Μου ήρθε πριν λίγο μια ενημέρωση λογισμικού αλλά ακόμα είμαι στην 7.0 έκδοση. Τι ήταν αυτή η ενημέρωση? Τα προβληματακια με την οθονη πως γινεται να τα τεσταρω? Και τελος για καποιο λογο δεν με αφηνει να αλλαξωωτο χρωμα του navigation bar, τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!

 

Καλός ήρθες και να το χαρείς.

Μια ενημέρωση λογισμικού δεν σημαίνει πάντα ότι θα σου αλλάξει την έκδοση Android.

Είναι κάποιες διορθώσεις του συστήματος ας πούμε και παραμένει στην ίδια έκδοση του Android.

Ρυθμίσεις, εμφάνιση, γραμμή πλοήγησης, κλείνεις την εφαρμογή τρέχοντος θέματος και σου βγάζει επιλογές. (άσπρες σχεδόν το ίδιο όλες).

Κατέβασε μια εφαρμογή screen test, βάλε άσπρο φόντο, και δες αν κάνει κοκκινίλες πουθενά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από σήμερα μπαίνω και γωνίες στην παρέα επιτέλους. Πήρα το μαύρο χρώμα και είναι υπέροχο. Ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Μου ήρθε πριν λίγο μια ενημέρωση λογισμικού αλλά ακόμα είμαι στην 7.0 έκδοση. Τι ήταν αυτή η ενημέρωση? Τα προβληματακια με την οθονη πως γινεται να τα τεσταρω? Και τελος για καποιο λογο δεν με αφηνει να αλλαξωωτο χρωμα του navigation bar, τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!

καλορίζικο πριν πατήσεις να γίνει η εγκατάσταση τις ενημέρωσης σου λέει τι διορθώνει και τι προσθέτει η τελευταία διορθώνει αυτά Η σταθερότητα της εφαρμογής Κάμερα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Ασύρματη φόρτιση βελτιώθηκε.

χρώμα στην μπάρα δεν μπορείς να αλλάξεις παλιά υπήρχε αυτή η δυνατότητα αλλα την αφαίρεσαν σου δίνη 4-5 επιλογές αλλα όλες είναι αποχρώσεις του λευκού μονο άμα κατεβάσεις κάποιο θέμα θα στην αλλάξει αλλα και πάλι όχι παντού

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...