Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους να φτιάξουν την αυτόματη φωτεινότητα και τί στον κόσμο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μαλλον την έφτιαξαν φιλαράκι όπως κ γράφει αντε να φέρουν πισω κ την παλέτα χρωμάτων για γραμμή πλοήγησης :p :p :p

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιτέλους να φτιάξουν την αυτόματη φωτεινότητα και τί στον κόσμο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς, είναι το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί σ αυτή την συσκευή από τότε που το χάλασαν..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote δεν έχει έρθει ούτε το προηγούμενο που έχει βελτιώσεις στην κάμερα... :(
Link to comment
Share on other sites

Update

Δουλεύει κανονικά το bxactions.

Τώρα για τη φωτεινότητα δεν ξέρω, γιατί είμαι έξω και είναι τέρμα ούτως ή άλλως.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update

Δουλεύει κανονικά το bxactions.

Τώρα για τη φωτεινότητα δεν ξέρω, γιατί είμαι έξω και είναι τέρμα ούτως ή άλλως.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Γερμανική έχεις;

Άλλες βελτιώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Γερμανική έχεις;

Άλλες βελτιώσεις;

Δεν παρατήρησα τίποτα. Δεν με ενοχλούσε και κάτι για να δω αν άλλαξε.

Ναι, Γερμανία μένω οπότε γύρισε σε γερμανικό όταν το άνοιξα πρώτη φορά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα τίποτα. Δεν με ενοχλούσε και κάτι για να δω αν άλλαξε.

Ναι, Γερμανία μένω οπότε γύρισε σε γερμανικό όταν το άνοιξα πρώτη φορά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Η αυτόματη φωτεινότητα έμεινε όπως ήταν η άλλαξε?

Πχ αν είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο με αυτόματη φωτεινότητα, ανεβάζεις τέρμα την μπάρα φωτεινότητας με το χέρι, αν κάνεις ένα ον οφ την αυτόματη φωτεινότητα μειώνεται το φως?

Η παραμένει ψηλά όπως το άφησες?

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έβαλα για πούλημα το iphone 7 plus και μετά από πολλή σκέψη κατέληξα και αγόρασα σήμερα το samsung galaxy s8 plus. Βασικά ήθελα να ρωτήσω τους παλαιοτερους κατόχους της συσκευής, τι θήκη προτείνουν και τι ζελατίνα-γυαλί (αν προτείνουν λόγω της κυρτότητας του). Γιατί στο s7 edge δεν είχα κατορθώσει να βάλω καμία ζελατίνα-γυαλί λόγω της κυρτοτητας.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έβαλα για πούλημα το iphone 7 plus και μετά από πολλή σκέψη κατέληξα και αγόρασα σήμερα το samsung galaxy s8 plus. Βασικά ήθελα να ρωτήσω τους παλαιοτερους κατόχους της συσκευής, τι θήκη προτείνουν και τι ζελατίνα-γυαλί (αν προτείνουν λόγω της κυρτότητας του). Γιατί στο s7 edge δεν είχα κατορθώσει να βάλω καμία ζελατίνα-γυαλί λόγω της κυρτοτητας.

 

Καλός όρισες στην εκλεκτή παρέα μας... Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο θέμα με τα αξεσουάρ του s8+.

Πάραυτα με μια θήκη τύπου spigen ή nilkin και μια μεμβράνη υγρής τοποθέτησης (Tpu screenknight, AquaShield) θα είσαι σούπερ και με λίγα χρήματα... Για γυαλί ξέχνα το θα έχεις το ίδιο θέμα όπως στο s7 edge.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες στην εκλεκτή παρέα μας... Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο θέμα με τα αξεσουάρ του s8+.

Πάραυτα με μια θήκη τύπου spigen ή nilkin και μια μεμβράνη υγρής τοποθέτησης (Tpu screenknight, AquaShield) θα είσαι σούπερ και με λίγα χρήματα... Για γυαλί ξέχνα το θα έχεις το ίδιο θέμα όπως στο s7 edge.

 

Συγνώμη αν βγήκα offtopic, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...Κοιτάω την οθόνη του s8+ και έχω πάθει μεγάλη πλάκα...Καμία σχέση με την οθόνη του Μηλοφωνου...

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν βγήκα offtopic, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...Κοιτάω την οθόνη του s8+ και έχω πάθει μεγάλη πλάκα...Καμία σχέση με την οθόνη του Μηλοφωνου...
καταρχην καλως ηρθες εκανες σωστη αγορα, για την οθονη δεν υπαρχει κατι καλυτερο και δεν υφισταται μετρο συγκρισης με το μηλο οπως θα ειδες και εσυ
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλως ηρθες εκανες σωστη αγορα, για την οθονη δεν υπαρχει κατι καλυτερο και δεν υφισταται μετρο συγκρισης με το μηλο οπως θα ειδες και εσυ

Όντως η μέρα με τη νύχτα η οθόνη και επιτέλους μπορώ να στέλνω/δέχομαι αρχεία από και προς τη συσκευή μου :D

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

epsZxF g2W54vh8x1cF

Σημερα το αγόρασα όπως προείπα από τοπικό κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης. Στην αρχή επειδή έδωσα βάση στη συσκευή δεν με απασχόλησε αλλά τώρα μπαίνω σε σκέψεις μήπως είναι refurbished η οτιδήποτε άλλο... Λοιπόν Ξεκολλωντας την πρωτη ταινία ασφαλείας, όπως φαίνεται και στην φωτο , από πάω είχε μια δεύτερη ταινία ασφαλείας η οποία ήταν κομμένη και ανοίγοντας κατόπιν το κουτί διαπίστωσα ότι είχε μέσα ένα αυτοκόλλητο άσχημα κομμένο με το Imei της συσκευησ, όμοιο με αυτό που βρισκεται στο κάτω μέρος του κουτιού του τηλεφώνου.. Για πείτε τη γνώμη σας, σας έχει τύχει σε εσασ; Πρέπει να γυρίσω πίσω τη συσκευή; Τι παίζει; iEH9xF

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

οχι μην ανχωνεσαι και στο δικο μου δυο ταινιες ασφαλειας ειχε και παρα πολλα ειναι ετσι αν οταν το ανοιξες ειχε πανω κατω τις εργοστασιακες ζελατινες εισαι κομπλε
Link to comment
Share on other sites

οχι μην ανχωνεσαι και στο δικο μου δυο ταινιες ασφαλειας ειχε και παρα πολλα ειναι ετσι αν οταν το ανοιξες ειχε πανω κατω τις εργοστασιακες ζελατινες εισαι κομπλε

 

Ζελατίνα το κουτί δεν είχε καθόλου. Απλά στο πάνω μέρος είχε δυο ταινίες ασφαλείας όπως δείχνω και στις φωτογραφίες (στο προηγούμενο μου ποστ) η μια πάνω στην άλλη . Η πάνω ήταν κομπλέ αλλά από κάτω ακριβωσ από την πρώτη είχε άλλη μια η οποία ήταν κομμένη. Αυτό είναι που με ανησυχεί.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

οχι το κουτι του s8 δεν εχει ζελατινα,το κινητο οταν το εβγαλες ειχε τις ζελατινες μια στην οθονη και μια στην πλατη;
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα έμεινε όπως ήταν η άλλαξε?

Πχ αν είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο με αυτόματη φωτεινότητα, ανεβάζεις τέρμα την μπάρα φωτεινότητας με το χέρι, αν κάνεις ένα ον οφ την αυτόματη φωτεινότητα μειώνεται το φως?

Η παραμένει ψηλά όπως το άφησες?

Τώρα που το δοκίμασα στα γρήγορα, όχι, η φωτεινότητα έμεινε στο τέρμα.

Δεν ξέρω βέβαια αν θα έπεφτε σταδιακά αργότερα, αλλά άμεσα όχι, έμεινε όπως ήταν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι το κουτι του s8 δεν εχει ζελατινα,το κινητο οταν το εβγαλες ειχε τις ζελατινες μια στην οθονη και μια στην πλατη;

 

 

 

Ναι βεβαίως τις είχε τις ζελατίνες αυτές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα στα γρήγορα, όχι, η φωτεινότητα έμεινε στο τέρμα.

Δεν ξέρω βέβαια αν θα έπεφτε σταδιακά αργότερα, αλλά άμεσα όχι, έμεινε όπως ήταν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αυτό δείχνει ότι μάλλον δεν άλλαξαν τίποτα...

Ιδανικό θα ήταν να λειτουργούσε η αυτόματη φωτεινότητα όπως λειτουργεί στο Samsung tab s2, xperia z4 tablet, xperia z3 Tablet και σε πολλές ακόμα συσκευές με Android 7...δηλαδη η αυτόματη φωτεινότητα να είναι πραγματικά αυτόματη και να μπορείς από την μπάρα της φωτεινότητας να ανεβάζεις ή κατεβάζεις ένα 10%... Και για να πάει τέρμα η φωτεινότητα να πρέπει να απενεργοποιησης την αυτόματη και να βάλεις την μπάρα στο τέρμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαίως τις είχε τις ζελατίνες αυτές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

σε πολλα μαγαζια βαζουν δευτερη σφραγιδα δεν εχεις θεμα ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

epsZxF g2W54vh8x1cF

Σημερα το αγόρασα όπως προείπα από τοπικό κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης. Στην αρχή επειδή έδωσα βάση στη συσκευή δεν με απασχόλησε αλλά τώρα μπαίνω σε σκέψεις μήπως είναι refurbished η οτιδήποτε άλλο... Λοιπόν Ξεκολλωντας την πρωτη ταινία ασφαλείας, όπως φαίνεται και στην φωτο , από πάω είχε μια δεύτερη ταινία ασφαλείας η οποία ήταν κομμένη και ανοίγοντας κατόπιν το κουτί διαπίστωσα ότι είχε μέσα ένα αυτοκόλλητο άσχημα κομμένο με το Imei της συσκευησ, όμοιο με αυτό που βρισκεται στο κάτω μέρος του κουτιού του τηλεφώνου.. Για πείτε τη γνώμη σας, σας έχει τύχει σε εσασ; Πρέπει να γυρίσω πίσω τη συσκευή; Τι παίζει; iEH9xF

 

Για κατέβασε την εφαρμογή Phone info samsung, πάτα πάνω αριστερά τις γραμμές και κάνε ένα refurbished check να δούμε.

Το κατάστημα μεγάλη αλυσίδα η σκρουτζ?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για κατέβασε την εφαρμογή Phone info samsung, πάτα πάνω αριστερά τις γραμμές και κάνε ένα refurbished check να δούμε.

 

Το κατάστημα μεγάλη αλυσίδα η σκρουτζ?

 

 

 

Εδώ στο Ηράκλειο είναι τοπικο κατάστημα, αλλά είναι μέρος μιας πανελλήνιας αλυσίδας, αλλά το κινητό το πήρα 650, όποτε θα έχει τους ίδιους προμηθευτές με τα μαγαζιά του Σκρουτζ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα δουλεύει άψογα στη δική μου χρήση οπότε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Μια αλλαγή που βλέπω τώρα, είναι ότι για να κρυφτεί η μπάρα με τα κουμπιά, χρειάζεται διπλό πάτημα στην τελίτσα και όχι ένα όπως πριν.

Φαντάζομαι θα ενοχλούσε κάποιους ίσως από κατά λάθος πατήματα, αλλά δεν μου έτυχε ποτέ και θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο να το βάλουν σαν επιλογή στις ρυθμίσεις από το να το επιβάλουν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...