Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, δε δουλεύει σωστά. Και εμένα με έχει εκνευρίσει απίστευτα το συγκεκριμένο θέμα. Πρακτικά πρέπει να ασχολούμαι όλη την ώρα μαζί του.

 

Επίσης προφανώς δε δουλεύει το VoLTE με Cosmote.

 

Μόνο να μας πει κάποιος που έκανε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή αν και πάλι λειτουργεί έτσι.

Γιατί σαν να θυμάμαι ότι διάβασα κάπου ότι έστρωσε και δουλεύει όπως παλιά.

Μην μπούμε στην διαδικασία hard reset κτλ άδικα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνο να μας πει κάποιος που έκανε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή αν και πάλι λειτουργεί έτσι.

Γιατί σαν να θυμάμαι ότι διάβασα κάπου ότι έστρωσε και δουλεύει όπως παλιά.

Μην μπούμε στην διαδικασία hard reset κτλ άδικα..

 

Περιμένουμε κάποιον ή τον έμπειρο χρήστη alextrela να μας πει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

να αυτα δεν θελω και μενω με του ιουνιου και γενικα με την παλια μεχρι να δω τι φτιαξανε...δινουν ενα update 600 mb χωρις να εχουν διορθωσει ουτε τα βασικα οπως φωτεινοτητα ,χρωμα της navigation bar καποια mode στην καμερα κλπ,τιποτα,ναυαρχιδα της πρωτης εταιρειας παγκοσμιος σε πωλησεις και να μην εχω την 7.1.1 και να την εχουν κινεζικα ,γελανε και οι πετρες
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να συνεννοηθούμε γιατί θα μας τρελάνεις...

Ακόλουθα τα βήματα αυστηρά

1)Με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα βαλε την μπάρα φωτεινότητας στο τέρμα.

2)Ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα κλείσε τον διακόπτη αυτόματης φωτεινότητας και μην πειράξεις τίποτα

3)Χωρις να πειράξεις τίποτα ξανά ενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα

Ωραία τώρα αν λειτουργεί σωστά και σύμφωνα με την πρώτη ρομ που ήρθε το τηλέφωνο (Μαρτίου) θα πρέπει η φωτεινότητα να έπεσε σύμφωνα με της αυτόματες ρυθμίσεις της Samsung...

Αν δεν έπεσε και παρέμεινε στο τέρμα που την είχες βάλει τότε βαφτο μπλε και βουρ στη θάλασσα χεχεχεχχε

Ετσι ακριβώς το έκανα και η μπάρα άρχισε να πέφτει σταδιακά μόνη της εως προσαρμοστεί στο εκάστοτε περιβάλλον kai σταθεροποιηθει σε ενα επίπεδο.

Το δοκίμασα βγαίνοντας εξω στον ήλιο μετα μπαίνοντας μέσα σε φως δωματιου με κουρτίνες αμεσως μετα κατέβασα και παντζούρια να δω πως δουλεύει και εκεί οπου κατέβηκε η μπαρα επιπλεον και προς χαμηλότερα επίπεδα.

Δεν ξέρω γιατι σε εσάς δεν δουλεύει έτσι.

 

Επαναλαμβάνω εγω εκανα καθαρή εγκατάσταση μετα την αναβάθμιση και στήσιμο συσκευής ως new.

 

Δηλαδή η Μαρτίου με Αυγούστου δουλεύει στο ιδιο επίπεδο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς το έκανα και η μπάρα άρχισε να πέφτει σταδιακά μόνη της εως προσαρμοστεί στο εκάστοτε περιβάλλον kai σταθεροποιηθει σε ενα επίπεδο.

Το δοκίμασα βγαίνοντας εξω στον ήλιο μετα μπαίνοντας μέσα σε φως δωματιου με κουρτίνες αμεσως μετα κατέβασα και παντζούρια να δω πως δουλεύει και εκεί οπου κατέβηκε η μπαρα επιπλεον και προς χαμηλότερα επίπεδα.

Δεν ξέρω γιατι σε εσάς δεν δουλεύει έτσι.

 

Επαναλαμβάνω εγω εκανα καθαρή εγκατάσταση μετα την αναβάθμιση και στήσιμο συσκευής ως new.

 

Αυτά που μου λες δεν μοιάζουν καθόλου με την διαδικασία που σου έγραψα παραπάνω.... Συγνώμη αν γίνομαι σπαστικός αλλά αν είναι να πάμε όλοι σε εργοστασιακες ρυθμίσεις ΝΑΙ να πάμε αλλά να λειτουργεί 100%..

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου αν η φωτεινότητα Προσαρμοζεται στις διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.... Αυτό έλειπε να μην το έκανε....

Πήγαινε σε ένα σκοτεινό μέρος και ακολούθησε τα βήματα που περιέγραψα (με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα βαλε τέρμα την μπάρα στα κόκκινα κτλ.) Χωρίς να αλλάξεις σημείο η φωτισμό δωματίου ενεργοποιοντας ξανά στο τέλος την αυτόματη φωτεινό θα πρέπει αυτόματα να φύγει από το τέρμα και να πάει αρκετά κάτω από την μέση...

Ή το αντίθετο πήγαινε σε ένα πολύ φωτεινό μέρος και με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα κατέβασε ολόκληρη την μπάρα τέρμα κάτω (θα μαυρίσει η οθόνη) χωρίς να αλλάξεις σημείο ή φωτισμό δωματίου ενεργοποίησε ξανά την αυτόματη φωτεινότητα θα πρέπει κανονικά να πάει αυτόματα λίγο κάτω από το κόκκινο ή και στο κόκκινο

 

Περιμένουμε να μας πεις τι είδες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μου λες δεν μοιάζουν καθόλου με την διαδικασία που σου έγραψα παραπάνω.... Συγνώμη αν γίνομαι σπαστικός αλλά αν είναι να πάμε όλοι σε εργοστασιακες ρυθμίσεις ΝΑΙ να πάμε αλλά να λειτουργεί 100%..

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου αν η φωτεινότητα Προσαρμοζεται στις διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.... Αυτό έλειπε να μην το έκανε....

Πήγαινε σε ένα σκοτεινό μέρος και ακολούθησε τα βήματα που περιέγραψα (με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα βαλε τέρμα την μπάρα στα κόκκινα κτλ.) Χωρίς να αλλάξεις σημείο η φωτισμό δωματίου ενεργοποιοντας ξανά στο τέλος την αυτόματη φωτεινό θα πρέπει αυτόματα να φύγει από το τέρμα και να πάει αρκετά κάτω από την μέση...

Ή το αντίθετο πήγαινε σε ένα πολύ φωτεινό μέρος και με ενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα κατέβασε ολόκληρη την μπάρα τέρμα κάτω (θα μαυρίσει η οθόνη) χωρίς να αλλάξεις σημείο ή φωτισμό δωματίου ενεργοποίησε ξανά την αυτόματη φωτεινότητα θα πρέπει κανονικά να πάει αυτόματα λίγο κάτω από το κόκκινο ή και στο κόκκινο

 

Περιμένουμε να μας πεις τι είδες

Τωρα πλεον δεν μπορώ διοτι εχω γυρίσει στην Μαρτίου απο εχθές αργά το απόγευμα.

Μονο λίγες ωρες έκατσα με του Αυγούστου οπως ανεφερα εχθες.

Πάντως διαφορές δεν ειδα μεταξύ των εκδόσεων στο θεμα της φωτεινότητας.

 

Απο τη στιγμή που η μπάρα ανεβοκατεβαινει και προσαρμοζεται στο εκάστοτε χωρο αυτο μετράει στο τέλος με ενεργη την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας.

Και χειροκίνητα να το βάλω και μετα στο αυτοματο δεν αλλάζει κάτι εξακολουθεί να δουλεύει σωστά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πλεον δεν μπορώ διοτι εχω γυρίσει στην Μαρτίου απο εχθές αργά το απόγευμα.

Μάνο λίγες ωρες έκατσα με του Αυγούστου οπως ανεφερα εχθες.

 

Και περίμενα με το δάχτυλο στο κουμπί επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.. :)

Οπότε περιμένουμε κάποιον άλλο, που να έκανε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή, να μας πει πως δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα σύμφωνα με τις οδηγίες του tsiglas..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και περίμενα με το δάχτυλο στο κουμπί επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.. :)

Οπότε περιμένουμε κάποιον άλλο, που να έκανε επαναφορά και στήσιμο από την αρχή, να μας πει πως δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα σύμφωνα με τις οδηγίες του tsiglas..

Ας το τσεκάρει και κανείς άλλος.

Εγώ το βρήκα απόλυτα νορμάλ,αλλα πράγματα με χάλασαν εξ ου γύρισα πίσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ έκανα την αναβάθμιση και η φωτεινότητα είναι μια χαρά δουλεύει κομπλέ

 

Αν ενώ είσαι σε αυτόματη φωτεινότητα, πειράξεις την μπάρα με το χέρι, μετά με ένα ον οφ της αυτόματης φωτεινότητας τι κάνει η μπάρα?

Μεταβάλλεται η μένει όπου την άφησες πειράζοντας την με το χέρι?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν ενώ είσαι σε αυτόματη φωτεινότητα, πειράξεις την μπάρα με το χέρι, μετά με ένα ον οφ της αυτόματης φωτεινότητας τι κάνει η μπάρα?

Μεταβάλλεται η μένει όπου την άφησες πειράζοντας την με το χέρι?

 

Στο δικό μου μένει όπως την άφησα. Νομίζω είναι λογικό. Θα μεταβληθεί μόνο όταν αλλαξουν οι συνθήκες φωτισμού...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου μένει όπως την άφησα. Νομίζω είναι λογικό. Θα μεταβληθεί μόνο όταν αλλαξουν οι συνθήκες φωτισμού...

 

Μόνο λογικό δεν είναι.... Για δες γύρω σου πως λειτουργούν όλες οι υπόλοιπες συσκευές?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λογικο ειναι αν διαβασετε τι λεει κατω απο την επιλογη αυτοματης φωτεινοτητας. Μαλλον πρεπει να το θεσεις εσυ πως το θες στο φως τωρα και μετα μονο του θα αλλαζει αναλογα με τις αλλαγες του φωτος.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λογικο ειναι αν διαβασετε τι λεει κατω απο την επιλογη αυτοματης φωτεινοτητας. Μαλλον πρεπει να το θεσεις εσυ πως το θες στο φως τωρα και μετα μονο του θα αλλαζει αναλογα με τις αλλαγες του φωτος.

 

Ακριβώς! Ρυθμίζεις την φωτεινότητα στο επιθυμητό επίπεδο σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και η αυτόματη την επαναφέρει εκεί αν διαπιστώσει διαφοροποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω από τίς ρυθμίσεις την λειτουργία πού ξεκλειδώνει ς το τηλέφωνο πατώντας το κεντρικό πλήκτρο το οποίο φυσικά δεν φαίνεται.Ξερει κάποιος;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote έχει μείνει με το Security Patch του Ιουνίου!:wacko:

Αν δεν ήταν το voLTE στη μέση, θα έτρωγε σούτ!

 

Τι bloat έχει το cosmote firmware;

Link to comment
Share on other sites

περασα το νεο update μια χαρα το βλεπω με μικροδιαφορες ...το navigation bar πλεον θελει διπλο πατημα για να εξαφανιστει προσωπικα θα το ηθελα να φευγει απλα με swype και να μπορεις να διαλεγεις χρωματα,η μπαταρια στα ιδια και η φωτεινοτητα προσαρμοζεται συμφωνα με τις προτιμησεις σου,εχει μνημη πχ αν την ρυθμισεις εξω νταλα ηλιο στο 70% την επονενη φορα στο ιδιο περιβαλον παλι τοσο θα παει,εμενα προσωπικα μου αρεσει αυτο γιατι μπορω να το ρυθμισω οπως εγω θελω,αυτα προς το παρον Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες συγγνώμη αλλά γιατί κάποιος να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία για να δει ότι δεν λειτουργεί καλά ? Εγώ και πριν το update και μετά το έχω στο αυτόματο και δουλεύει άριστα. Πραγματικά ψάχνεστε για προβλήματα με το ζόρι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες συγγνώμη αλλά γιατί κάποιος να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία για να δει ότι δεν λειτουργεί καλά ? Εγώ και πριν το update και μετά το έχω στο αυτόματο και δουλεύει άριστα. Πραγματικά ψάχνεστε για προβλήματα με το ζόρι ?

 

Κάθε άλλο φίλε μου.

Δεν ψαχνόμαστε, απλά επισημάνουμε ένα πρόβλημα που σε κάποιους ούτε αντιληπτό έγινε, και σε κάποιους όπως και σε εμένα, με χάλασε γιατί δεν είναι αυτόματο όπως παλιά.

Θέλει χέρι πως το λένε πείραγμα.

Το αυτόματο το θέλω όπως δούλευε αρχικά όταν το πήρα.

Τώρα δεν με βολεύει και είναι χαλασμένο κατά κάποιο τρόπο για μένα.

Θέλω πχ για λίγο να ανεβάσω την φωτεινότητα για να δω κάτι ή να την χαμηλώσω.

Μια αλλαγή της στιγμής.

Μετά με ένα ον οφ ερχόταν στα ίσια του.

Τώρα θέλει να πολεμάς να δεις που ήταν προηγουμένως..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο φίλε μου.

Δεν ψαχνόμαστε, απλά επισημάνουμε ένα πρόβλημα που σε κάποιους ούτε αντιληπτό έγινε, και σε κάποιους όπως και σε εμένα, με χάλασε γιατί δεν είναι αυτόματο όπως παλιά.

Θέλει χέρι πως το λένε πείραγμα.

Το αυτόματο το θέλω όπως δούλευε αρχικά όταν το πήρα.

Τώρα δεν με βολεύει και είναι χαλασμένο κατά κάποιο τρόπο για μένα.

Θέλω πχ για λίγο να ανεβάσω την φωτεινότητα για να δω κάτι ή να την χαμηλώσω.

Μια αλλαγή της στιγμής.

Μετά με ένα ον οφ ερχόταν στα ίσια του.

Τώρα θέλει να πολεμάς να δεις που ήταν προηγουμένως..

η αυτοματη φωτεινοτητα οπως ηταν παλια δεν με βολευε ποτε,η θα ηταν ποιο σκοτεινη η οθονη απο οσο θα ηθελα η ποιο φωτεινη και παντα θα την πειραζα και σπανια θα το ειχα στο auto και ειναι λογικο αυτο γιατι ολοι εχουμε διαφορετικη γνωμη για το ποσο φωτεινη η σκοτεινη θελουμε την οθονη ...αυτο που εκανε η samsung για εμενα αξιζει συγχαρητηρια γιατι σου δινει την δυνατοτητα εσυ να την ρυθμιζεις οπως θελεις και να δουλευει παντα ετσι ,και οχι να ειναι ενα auto mode που σε καποιους θα ταιριαζει και σε καποιους οχι ,αποψη μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω από τίς ρυθμίσεις την λειτουργία πού ξεκλειδώνει ς το τηλέφωνο πατώντας το κεντρικό πλήκτρο το οποίο φυσικά δεν φαίνεται.Ξερει κάποιος;; Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις, εμφάνιση, γραμμή πλοήγησης, ξεκλείδωμα με κεντρικό κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. καινούργιος και εγώ στο forum είπα να γράψω την ατυχία μου μια και μετά από 1 μηνά χρήσης είδα ότι το γύρω πλαίσιο της οθόνης σε έντονο φωτισμό είχε ένα απαλό ροζ χρώμα … μίλησα με Samsung και αφού με απομακρυσμένη βοήθεια δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι μια και ο τεχνικός μου είπε ότι το σωστό δεν είναι να πειράζουμε εμείς την μπάρα χρωμάτων αλλά μετά την αναβάθμιση έπρεπε να φτιάξει το κινητό. Και έπρεπε να πάει στο service .. η αγορά έγινε από Κωτσόβολο οπού με ενημέρωσαν ότι έγινε αλλαγή οθόνης από τον επίσημη αντιπροσωπία και θα έχει κανονικά της προδιάγραφες που πρέπει να έχει η συσκευή.

Περιμένω στης επόμενες μέρες να δω την αλλαγή οθόνης και να ελέγξω την συσκευή μπροστά τους για γρατζουνιές και έλεγχος οθόνης κατά ποσό έχει γίνει σωστή δουλειά μια και όταν την παρέδωσα στο κατάστημα στης παρατήρησης έγραψαν ότι έχει τζαμί προστασίας οθόνης και ότι η συσκευή δεν έχει ούτε μια γρατζουνιά.

Οπότε θα ενημερώσω της επόμενες μέρες ..

Link to comment
Share on other sites

η αυτοματη φωτεινοτητα οπως ηταν παλια δεν με βολευε ποτε,η θα ηταν ποιο σκοτεινη η οθονη απο οσο θα ηθελα η ποιο φωτεινη και παντα θα την πειραζα και σπανια θα το ειχα στο auto και ειναι λογικο αυτο γιατι ολοι εχουμε διαφορετικη γνωμη για το ποσο φωτεινη η σκοτεινη θελουμε την οθονη ...αυτο που εκανε η samsung για εμενα αξιζει συγχαρητηρια γιατι σου δινει την δυνατοτητα εσυ να την ρυθμιζεις οπως θελεις και να δουλευει παντα ετσι ,και οχι να ειναι ενα auto mode που σε καποιους θα ταιριαζει και σε καποιους οχι ,αποψη μου

 

Έτσι όπως το θέτεις ναι έχεις δίκιο..

Απλα είμαστε και εμείς που αυτό το πράγμα μας ενοχλεί.

Εξάλλου στις τελευταίες samsung συσκευές που είχα τα τελευταία χρόνια έτσι δούλευε έτσι μάθαμε και μας βόλευε κιόλας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το θέτεις ναι έχεις δίκιο..

Απλα είμαστε και εμείς που αυτό το πράγμα μας ενοχλεί.

Εξάλλου στις τελευταίες samsung συσκευές που είχα τα τελευταία χρόνια έτσι δούλευε έτσι μάθαμε και μας βόλευε κιόλας.

δεκτον και λογικο αυτο που λες, φυσικα δεν γινεται να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με κατι (γενικα μιλαω) ισως ειναι σε πειραματικο σταδιο ισως το επαναφερουν οπως παλια κανεις δεν ξερει το θεμα ειναι μπορουμε να ζησουμε με αυτο δεν ειναι και κατι που θα σε κανει να φυγεις και να πας αλλου:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...