Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βγηκε ή βγει το 4 με 800αρα, προτιμησε το

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

νομιζω αυτο πρεπει να ειναι απ οτι διαβασα διπλα στο αλλο θεμα. η οχι? δεν εχω ιδεα:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικής τάξης συσκευές. Παρ' όλα αυτά θα ήθελα την γνώμη σας κυρίως από κατόχους του S7 αν πραγματικά αξίζει η υπέρβαση στα χρήματα για να πάει κάποιος στο S7 (440Ε στο σκρουτζ).

 

Όσον αφορά τις ανάγκες μου χρησιμοποιώ το κινητό πάρα πολλές ώρες της ημέρας για διάφορες εφαρμογές (όχι games), χρησιμοποιώ σχετικά συχνά την κάμερα και η αλήθεια είναι ότι προτιμώ οθόνη 5,5 ιντσών (μην μου πείτε για edge διότι δεν μπορώ να φτάσω στα 500+ ευρώ δυστυχώς).

 

Τι προτείνετε?

 

ΥΓ κάτοχος του θρυλικού LG G2 εδώ και 3 χρόνια, το οποίο είναι καιρός να το δώσω στον αδερφό μου και να κάνω την αλλαγή ;)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς παρε Samsung το xiaomi μόλις βγει σε κανα μήνα η καινούργια έκδοση θα το ξεχάσουν όλοι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία στο 1+2 ειναι για κλάματα σε σχέση με το xiaomi

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα κινητο με εμφαση στην φωτογραφικη και ειμαι αναμεσα στα εξης

 

Xperia X

Lg g5

GALAXY A5 2017

Θα ήθελα τη βοηθεια σας. Και οποιο αλλο μοντελο καλοδεχουμενο! Ευχαριστω

 

Edit: lg g5 SE τελικα.Καμερα νομιζω πως ειναι η ιδια.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα κινητο με εμφαση στην φωτογραφικη και ειμαι αναμεσα στα εξης

 

Xperia X

Lg g5

GALAXY A5 2017

Θα ήθελα τη βοηθεια σας. Και οποιο αλλο μοντελο καλοδεχουμενο! Ευχαριστω

 

Μαλλον για G5 σε βλεπω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξεις καλά,μήπως S7 απο αγγελία;Ξέρω ότι ίσως να είναι -ελαφρώς- μεταχειρισμένο,αλλά θα χαμηλώσει και το budget.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από άπειρο διάβασμα, video watch κτλ. είπα να γράψω και εδώ ένα θέμα. Ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε; Η τιμή τους είναι πλέον περίπου στα ίδια (445 το μαύρο HTC, 490 το 3t το 128ρι).

 

Ποιο από τα δύο έχει την πιο καλή κάμερα; Ερχόμενος από το LG G4, η αλήθεια είναι ότι το έχω εκτιμήσει αυτο το πράγμα.

 

Στην αυτονομία γνωρίζω ότι το Oneplus 3t είναι λίγο καλύτερο, είναι μεγάλη διαφορά; Αν και σε σχέση με το τραγικό (σε αυτόν τον τομέα) G4 θα μου φαίνονται κομπλέ.

 

Επίσης στο θέμα οθόνης, επίσης έχω αγαπήσει το QHD τoy G4 οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα μου φανεί η επιστροφή στα 1080 στο Oneplus.

 

Η SD κάρτα είναι μεγάλο συν, από την άλλη το άλλο έχει σκληρό 128 γιγα.

 

Τα specs μόνο σκέφτομαι του 3T που μοιάζουν φοβερά, ουσιαστικά αυτό με κρατάει από το να προχωρήσω στην αγορά της άλλοτε αγαπημένης μου HTC.

 

Γενικά όποιος μπορέσει να με ξεμπλοκάρει στο εν λόγω δίλημμα με κάποια επιχειρήματα, θα τον ευγνωμονούσα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από 10 μήνου του mate 8 και λάτρης των μεγάλων οθονών, σκεφτομαι μήπως πάω από τις 6 inch, στις 6,4...

Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος άλλωστε...

Το mate 8 είναι κορυφαία συσκευή, υπολοίπεται μόνο στην κάμερα.

 

To mi max δεν το ξέρω καθόλου και θα πρέπει να είναι ισάξιο του 8 για να μην το μετανιώσω.

Οπότε ζητάω τη γνώμη και την εμπειρία σας, συγκριτικά στα παρακάτω:

1. ποιότητα επεξεργαστών, ταχύτητα και ισχύς.

2. ποιότητα γραφικών.

3. οθόνη και χρώματα.

4. φωτογραφία και βίντεο

5. λειτουργικό, ευκολία root και αδιαθεσιμότητα σε roms

 

ότι άλλο σχόλιο ή παρατήρηση έχετε.

Και τελευταίο, αν υπάρχει κάποια ανάλογη συσκευή που θα μου προτείνατε:)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και σχεδόν 1 χρόνο έχω το Z5 Compact αλλα δυστυχώς δεν με έχει αφήσει καθόλου ευχαριστημένο..

 

Η ξαδέρφη μου έχει το P9 με τα 3GB RAM και πραγματικά το κινητό κάνει παπάδες.. Τι μπαταρία είναι αυτή? Το κινητό το λιώνει σε GOOGLE MAPS, YouTube και 4G ανοιχτό και βγάζει 1 μέρα άνετα.. Εγώ με το Z5 Compact πρεπει να είμαι όλη μέρα στην πρίζα αμα κάνω τέτοια.. Και αναρωτιέμαι λοιπόν πως γίνεται ένα κινητό που έχει 200€ λιγότερα να είναι πολύ καλύτερο? Ας μην μιλήσω καλύτερα για την κάμερα του P9.. ΠΑΠΑΔΕΣ ΑΠΛΑ...

 

Η ερώτηση είναι η εξής: Αξίζει να πουλήσω το Ζ5 Compact για να πάρω το J5 2016 η το P9? Και αν ναι ποιο απο τα 2 πιστεύετε αξίζει περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την κίνηση να δώσω το 3Τ προκειμένου να πάρω σε λίγο καιρό αν όλα πάνε καλά ένα htc 10.

Θα ήθελα και εγώ γνώμες σε ανάμεσα σε αυτά τα δύο Smartphone από άτομα που είχαν και τα δύο.

Το 3Τ πάντως είναι ένας Πύραυλος που μόνο στο θέμα κάμερα δεν τα πήγαινε και τόσο καλά για μένα και έλλειπε η sd.

Δεν πάει να έχει και 200gb σκληρό?

Αν πας να το κάνεις ολική επαναφορά και χάνεις όλα τα αρχεία σου.

Από την s6 εποχή είπα δεν θα ξανά πάρω συσκευή αν δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Παρόλα αυτά όμως πήρα το 3Τ.

Άψογο σε οοολα του για μένα, εκτός των 2 που ανέφερα παραπάνω.

Πρώτη φορά θα κάνω κίνηση να αγοράσω htc.

Για να διαβάσουμε λοιπόν γνώμες...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου samsung s3 με την προσθήκη του oneplus3t σε λιγες μερες η φωτογραφική μηχανη ειναι κατα πολυ ανωτερη απο s3 δλδ δεν θα με απογοήτευσει?

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και σχεδόν 1 χρόνο έχω το Z5 Compact αλλα δυστυχώς δεν με έχει αφήσει καθόλου ευχαριστημένο..

 

Η ξαδέρφη μου έχει το P9 με τα 3GB RAM και πραγματικά το κινητό κάνει παπάδες.. Τι μπαταρία είναι αυτή? Το κινητό το λιώνει σε GOOGLE MAPS, YouTube και 4G ανοιχτό και βγάζει 1 μέρα άνετα.. Εγώ με το Z5 Compact πρεπει να είμαι όλη μέρα στην πρίζα αμα κάνω τέτοια.. Και αναρωτιέμαι λοιπόν πως γίνεται ένα κινητό που έχει 200€ λιγότερα να είναι πολύ καλύτερο? Ας μην μιλήσω καλύτερα για την κάμερα του P9.. ΠΑΠΑΔΕΣ ΑΠΛΑ...

 

Η ερώτηση είναι η εξής: Αξίζει να πουλήσω το Ζ5 Compact για να πάρω το J5 2016 η το P9? Και αν ναι ποιο απο τα 2 πιστεύετε αξίζει περισσότερο?

 

Ειχα το j5 και τωρα εχω το p9 lite η μερα με την νυχτα προς το p9 lite.Σε ολα ειναι καλυτερο κατα εμε μονο το sar αν σε ενδιαφερει ειναι λιγο ποιο μεγαλο.:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου samsung s3 με την προσθήκη του oneplus3t σε λιγες μερες η φωτογραφική μηχανη ειναι κατα πολυ ανωτερη απο s3 δλδ δεν θα με απογοήτευσει?

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Οτιδηποτε μπροστα στο s3 ανωτερο ειναι.Αμα θες καλη φωτογραφια παιζεις με s7/s7 edge,oneplus 3t,Huawei P9.Πλεον τα κινητα σε φωτο που βγαζεις μεσα στη μερα ειναι αψογα.Στη νυχτα ολα εχουν θεμα,με καλυτερη καμερα απ οσο ξερω το s7/s7 edge.Ψαξε στα θεματα των συσκευων ή στους διαξηφισμους για δειγματα φωτογραφιων.

Edited by impreza_sti

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Αν λέγαμε P9 Lite με το J7?

 

Και αυτο ειχα και παλι ειναι καλυτερο για μενα σε πολλους τομεις εκτος του sar το P9 lite.Aλλα μαλλον σε κοβω Samsungνακια οποτε αναμεσα σε j5 και j7 το j7 Φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Το p9 lite μπορει συγκριθει μονο με το Α5 2016 ή το nexus 5x. Απο τα ποια στα σημεια ειναι και παλι καλυτερο. Η συγκριση με τη σειρα j ειναι εντελως ατοπη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...