Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ξεκάθαρα υποβάθμιση.

Μόνο σε roms είναι καλύτερο το xiaomi.

 

Μείνε με το Ματε

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε P9 Lite δαγκωτό..

 

Όμως μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνετε το Z5 compact να έχει 400 και να είναι κλάσης κατώτερο? Το λέω επειδή όπως είπα το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από 7 μήνες με το s7 είμαι πλήρως ικανοποιημένος στο θέμα κάμερας εκτός κάποιον σημείων όπως λεπτομέρεια στα μακρινά και ρετουσαρισματος στα πρόσωπα. Έχω δει δείγματα από το htc 10 αλλά σε εσωτερικούς χώρους θα έχει σωστό φίλους και παραπάνω λεπτομέρεια; Όσοι τα έχετε δοκιμάσει πείτε μου.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ αλλά όντως οι τιμές ξεφεύγουν.. το 950 ήταν η πρώτη μου σκέψη αλλά τα windows δν θα βοηθήσουν το άτομο για το οποίο μιλάμε.. Προφανώς κ με το κορυφαία κάμερα εννοούσα στα χρήματα μέχρι βαριά 200€.. Προσωπικά μου άρεσαν και τα μοντέλα της Xiaomi αλλά δεν έχω πιάσει κάποιο στα χέρια μου και πολλά reviews που έχω διαβάσει δν λένε κ τα καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Μια συσκευή που είδα απο κοντά πρόσφατα και μπορώ να πω οτι -για τα λεφτά της πάντα- οι φωτογραφίες που έβγαζε ηταν πολύ καλές είναι και το Lenovo A7010.Απλά έτυχε να το έχει ένας φίλος και οι φωτογραφίες που μου έδειχνε σε φως ημέρας ηταν μια χαρά .Για νυχτερινές λήψεις δεν ξέρω.....

Edit:Σε e-shop sτο Skroutz φαίνεται με άλλη κωδική ονομασία,ίσως αν επικοινωνήσεις με το κατάστημα να διευκρινίσουν αν πρόκειται για το ίδιο μοντέλο http://www.skroutz.gr/s/9093917/Lenovo-A7010-16GB.html

Τιμή γύρω στα 179€ απ΄όσο βλέπω.

Edited by t_alexios
Link to comment
Share on other sites

Δες το Samsung galaxy j7 2016,το έχω είναι καλό και έχει καλή κάμερα και πολύ πάρα πολύ καλή μπαταρία.

Η πιο φθηνά Samsung galaxy j5 2016.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα σε σύγκριση με το honor 8 τι λέει?

 

το honor 8 έχει 400 ευρώ στο public, αν μπορείς αυτό τότε το παίρνεις, η κάμερα αρκετά καλύτερη από του νοτε 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε τρομερό δίλλημα.. Mi 5s Plus απο κινεζομάγαζο ή Huawei Honor 8 απο εδώ.

 

Μου καλοαρέσει το MIUI αλλά η έλλειψη "άμεσης" εγγύησης με σπρώχνει λίγο προς το Huawei.

 

Και γενικά, τι λένε απο ποιότητα κατασκευής, επιδόσεις και SOT οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. γραφω εκ μερους ενος φιλου. θελει ενα κινητο dual οπωσδηποτε με πολυ καλη μπαταρια. αγγλια βρισκεται , απο εκει θα το παρει, οποτε στα χρηματα δεν ξερω τι τιμες παιζουν. σιγουρα θελει μεχρι 400 περιπου να δωσει. εγω του προτεινα το pixel (αν και δεν ειναι dual νομιζω ε?), το one plus 3t, το huawei p9. το s7 edge δεν το θελει. αναμεσα σε αυτα τι λετε?υπαρχει και κατι αλλο αξιοπροσεκτο που μου διαφευγει? σιγουρα θελουμε και μια καμερα πολυ καλη. οχι top οπως s7 αλλα σιγουρα ναναι απο το πανω ραφι. εχουμε και καμια προταση απο htc? αυτο εδω τι παιζει ? HTC Desire 10 Pro.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. γραφω εκ μερους ενος φιλου. θελει ενα κινητο dual οπωσδηποτε με πολυ καλη μπαταρια. αγγλια βρισκεται , απο εκει θα το παρει, οποτε στα χρηματα δεν ξερω τι τιμες παιζουν. σιγουρα θελει μεχρι 400 περιπου να δωσει. εγω του προτεινα το pixel (αν και δεν ειναι dual νομιζω ε?), το one plus 3t, το huawei p9. το s7 edge δεν το θελει. αναμεσα σε αυτα τι λετε?υπαρχει και κατι αλλο αξιοπροσεκτο που μου διαφευγει? σιγουρα θελουμε και μια καμερα πολυ καλη. οχι top οπως s7 αλλα σιγουρα ναναι απο το πανω ραφι. εχουμε και καμια προταση απο htc? αυτο εδω τι παιζει ? HTC Desire 10 Pro.ευχαριστω πολυ.

 

OnePlus 3T και μετα Huawei P9/

Honor 8(οι διαφορες ειναι μικρες μεταξυ τους) αμα θελει δικαρτο σε επωνυμα.Μετα παμε σε Κινεζικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα, Honor 8 λόγω εγγύησης, κάλυψη για όλες τις μπάντες 4g, πολύ καλά δείγματα της κάμερας, απροβλημάτιστο λογισμικό(έχει πάρει ήδη nougat και emui 5), υποστήριξη από την εταιρία σε λογισμικό για τουλάχιστον δύο χρόνια. Τα honor και τα Huawei γενικά φημίζονται για το πολύ καλό hardware χωρίς προβλήματα. Το quality control είναι σαφώς ανώτερο από αυτό της xiaomi.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, παιδες οι 2 αυτες συσκευες ειναι στα ιδια λεφτα ακριβως. Ξερω το Honor ειναι το πιο δυνατο αλλα αυτο απο μονο του δεν το κανει καλυτερο, ποιο θα διαλεγατε αναμεσα στα 2 αυτα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα απο αυτα τα 3 κυριως για την καμερα και την αυτονομια τους. Ισως το s7 να ειναι καλυτερη επιλογη λογο ip68. Απο την αλλη μηπως να περιμενω να πεσουν οι τιμες τους λογο των επομενων ναυαρχιδων σε λιγους μηνες? Για καμερα και μπαταρια περα απο w10m Που κοιταω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μεταξύ των samsung A3 2017, sony x compact και sony z5 compact.

Προηγούμενες συσκευές htc desire x, s4 mini, Α3 2015 και Α3 2016.

Με ενδιαφέρει το μικρό μέγεθος, η καλή αυτονομία και αξιόλογες επιδόσεις. Γενικά σε χαρακτηριστικά κάτι καλύτερο του Samsung A3 2016 που έχω. Θα προτιμούσα κάτι Android και "επωνυμο".

Τελος να αναφέρω ότι ενώ τα s4 mini και Α3 2015 με είχαν καλύψει, το Α3 2016 δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο ούτε από χαρακτηριστικά ούτε από αυτονομία. Τι προτείνετε από τα ανωτέρω η κάποιο άλλο αντίστοιχο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, παιδες οι 2 αυτες συσκευες ειναι στα ιδια λεφτα ακριβως. Ξερω το Honor ειναι το πιο δυνατο αλλα αυτο απο μονο του δεν το κανει καλυτερο, ποιο θα διαλεγατε αναμεσα στα 2 αυτα?

 

Honor 8,λογω dual sim και για τα 4GB ram.Χωρια την καμερα που ειναι στο επιπεδο P9.Το A5 2017 δεν με ενθουσιαζει σαν συσκευη,καλα τα samsung αλλα το Honor 8 ειναι πιο vfm.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε τρομερό δίλλημα.. Mi 5s Plus απο κινεζομάγαζο ή Huawei Honor 8 απο εδώ.

 

Μου καλοαρέσει το MIUI αλλά η έλλειψη "άμεσης" εγγύησης με σπρώχνει λίγο προς το Huawei.

 

Και γενικά, τι λένε απο ποιότητα κατασκευής, επιδόσεις και SOT οι συσκευές.

 

Καλο το Xiaomi,αλλα προτιμω Huawei.Οχι μονο λογω εγγυησης αλλα και για τις 4G συχνοτητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δίλημμα, τερατα και τα δύο, αλλα προτίμησε Huawei.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην θέση σου θα κρατούσε το mate 8, υπερέχει σε οθόνη και λήψεις φωτογραφιών, το μόνο θετικό που χει το Mi Max, η μπαταρία του.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...