Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Αναμένω και γω εντός των ημερών το Oneplus3T από το επίσημο site. Μετά από μια πρόσφατη εμπειρία με καθαρά κινέζικο τηλέφωνο (xiaomi mi5s) έχω μερικές ερωτήσεις. Ξεκινώντας την συσκευή και κάνοντας add τα Google accounts σου υπάρχουν θέματα συγχρονισμού των δεδομένων μου? Πχ επαφές κτλ? ΓΤ με το xiaomi πρέπει να δώσεις ένα σωρό permissions για να δουλέψουν. Επίσης όσο έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών πχ viber whatsapp Gmail κτλ υπάρχει κάποιο θέμα στο να συχγρονιζουν και να σου έρχονται on time? Καθώς Δυστυχώς πάλι στο xiaomi και το miui8 υπάρχουν πολλά τέτοια θέματα και ιδιαιτεροτητες. Τέλος περιμένω τις γνώμες από τπτ ήδη κατόχους όσον αφορά την εμπειρία τους με το ui της εταιρείας και τις επιδόσεις της κάμερας! Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Σπύρο δε θα έχεις κανένα θέμα μπες στο νήμα που σου γράφει ο φίλος και θα σε βοηθήσουν εκεί τα παιδιά,η συσκευή είναι σαν να την αγοράζεις από Ελλάδα δουλεύουν όλα απροβληματιστα

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω πρόβλημα με το φορτιστή και το καλώδιο USB.

Βρήκε κάποιος, φορτιστή και καλώδιο που να δουλεύουν σωστά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το φορτιστή και το καλώδιο USB.

Βρήκε κάποιος, φορτιστή και καλώδιο που να δουλεύουν σωστά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Με το official ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού, στο πάτωμα του ασανσερ (γρανιτένιο πλακάκι) και φυσικά (Murphy's Law) έπεσε με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί και ΔΕΝ φορούσα θήκη - η οποία ΙΣΩΣ το γλύτωνε).

Αποτέλεσμα, μια cracked οθόνη (και το tempered glass σε κάποιο βαθμό) αλλα προς το παρόν, το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό.

Αν και πιανουν τα χέρια μου (εχω αλλάξει πολλές οθόνες για τρίτους), το φθηνότερο ανταλλακτικό στο ebay=$130, @ AliExpress=$113 και η OP μου έκανε quotation 57+17+ΦΠΑ=92 ευρώ για αντικατασταση, οπότε προφανώς θα επιλέξω την 3η λύση - δεν γνωρίζω όμως ακόμη τους χρόνους πηγαινε-φτιάξε-γύρνα...

Αχρειάστες να 'ναι οι πληροφορίες...!

[ATTACH]66307[/ATTACH]

 

Κατέθεσα την εμπειρία μου από την επισκευή του OP3, εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ παράγγειλα αυτή

Μου φαίνεται αρκετά καλή

 

αναφέρουν προβλήματα στα άκρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ήμουν μεταξύ αυτής που σας έβαλα και αυτής εδώ

 

επέλεξα την orly γιατί είχε πουλήσει τριπλάσια νούμερα στο ebay

έχουμε βρει καμιά χωρίς προβλήματα ?

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα αυτό https://www.aliexpress.com/item/Original-ONEPLUS-3-Dash-cable-100CM-4A-Fast-charging-data-sync-USB-3-1-Type-c/32695530105.html?spm=2114.13010608.0.0.TwzsyZ τα feedbacks λένε ότι υποστηρίζει dash, αν και μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει τον dash φορτιστή της συσκευής:)

Και γιατί δεν τον χρησιμοποιείς?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Αναμένω και γω εντός των ημερών το Oneplus3T από το επίσημο site. Μετά από μια πρόσφατη εμπειρία με καθαρά κινέζικο τηλέφωνο (xiaomi mi5s) έχω μερικές ερωτήσεις. Ξεκινώντας την συσκευή και κάνοντας add τα Google accounts σου υπάρχουν θέματα συγχρονισμού των δεδομένων μου? Πχ επαφές κτλ? ΓΤ με το xiaomi πρέπει να δώσεις ένα σωρό permissions για να δουλέψουν. Επίσης όσο έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών πχ viber whatsapp Gmail κτλ υπάρχει κάποιο θέμα στο να συχγρονιζουν και να σου έρχονται on time? Καθώς Δυστυχώς πάλι στο xiaomi και το miui8 υπάρχουν πολλά τέτοια θέματα και ιδιαιτεροτητες. Τέλος περιμένω τις γνώμες από τπτ ήδη κατόχους όσον αφορά την εμπειρία τους με το ui της εταιρείας και τις επιδόσεις της κάμερας! Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Καμία σχέση εδώ με κινέζικα. Θα σου έρθει με σχεδόν pure Android με μερικές επιπλέον δυνατότητες παραμετροποίησης από OnePlus.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την έξτρα εγγύηση; Αξίζει;

Μπορείς να την αγοράσεις αργότερα;

Αργότερα δεν μπορείς να την πάρεις. Εάν έχεις σκοπό να το κρατήσεις τότε αξίζει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είχα παραγγείλει το 3Τ, όλα καλά,ξεκίνησε η αποστολή του στις 20 του μήνα, έφυγε από Πολωνία και μετά περίμενα να το δω να φτάνει στο Brno της Τσεχίας(σύμφωνα με προηγούμενες απόστολές που έχω δει από εδώ μεσα) αλλά η DHL το πήγε κατευθείαν στο Linz της Αυστρίας. Λέω εντάξει άλλαξε το δρομολόγιο, θα πάει λογικά από εκεί στην Βουδαπέστη, αλλά ξανά όχι, το βλέπω ότι έφτασε στη Lyon στην Γαλλία όπου από εκεί είδαν ότι έγινε λάθος αποστολή και το στέλνουν ξανά πίσω, ότι να ναι τελικά η DHL, θα κάνει το κινητό τον γύρο της Ευρώπης για να το στείλουν στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είχα παραγγείλει το 3Τ, όλα καλά,ξεκίνησε η αποστολή του στις 20 του μήνα, έφυγε από Πολωνία και μετά περίμενα να το δω να φτάνει στο Brno της Τσεχίας(σύμφωνα με προηγούμενες απόστολές που έχω δει από εδώ μεσα) αλλά η DHL το πήγε κατευθείαν στο Linz της Αυστρίας. Λέω εντάξει άλλαξε το δρομολόγιο, θα πάει λογικά από εκεί στην Βουδαπέστη, αλλά ξανά όχι, το βλέπω ότι έφτασε στη Lyon στην Γαλλία όπου από εκεί είδαν ότι έγινε λάθος αποστολή και το στέλνουν ξανά πίσω, ότι να ναι τελικά η DHL, θα κάνει το κινητό τον γύρο της Ευρώπης για να το στείλουν στην Ελλάδα.

Είναι και οι μέρες περίεργες με πααααααρα πολλές αποστολές. Όλες οι εταιρίες τα ίδια χάλια είναι αυτές τις μέρες, υπομονή...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε 7/12 με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 3/1 και ημερομηνία παραλαβής 10/1.Πρίν απο λίγο έλαβα μειλ οτι η παραγγελία έφυγε!:D:D

Καλή φάση!Το περίμενα απο Γενάρη αλλά λογικά απο εβδομάδα θα το έχω...Αυτά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Είναι και οι μέρες περίεργες με πααααααρα πολλές αποστολές. Όλες οι εταιρίες τα ίδια χάλια είναι αυτές τις μέρες, υπομονή...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Περίεργες οι μέρες δεν λες τίποτα, το δέμα μου αφού έφυγε από την Γαλλία και με λογική ότι βρήκαν το λάθος και θα έπρεπε να κατηφορίσει ή τουλάχιστον να πάει προς τα δεξιά της Γαλλίας, αυτοί το έστειλαν στις προς τα βόρεια,στις Βρυξέλλες, στο Βέλγιο.

Τι DHL και χαζομάρες, δεν ξέρουν τι τους γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είσαι σίγουρος πια ότι είναι ευρωπαϊκό(για τα καλά) μετά το tour που έχει κάνει

Δεν παίζει να πάρεις την εδώ DHL και να τους ενημερώσεις μήπως και παρέμβουν

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είσαι σίγουρος πια ότι είναι ευρωπαϊκό(για τα καλά) μετά το tour που έχει κάνει

Δεν παίζει να πάρεις την εδώ DHL και να τους ενημερώσεις μήπως και παρέμβουν

Μάλλον θα πάρω το απόγευμα τηλέφωνο να δω τι παίζει, αν και ως προορισμό γράφει το σαιτ ότι είναι η Ελλάδα, δεν έχει λογική να γυρίσει όλη την κεντρική Ευρώπη για να έρθει προς τα εδώ και ειδικά όταν είδαν το λάθος αυτοί να το στείλουν στα βόρεια!

 

Υ. Γ. :όταν έρθει θα του κολλήσω από πίσω σημαιουλες με τις χώρες που πέρασε...

Link to comment
Share on other sites

εγω με 10 ευρο παραπανω το ειχα σε 1.5 μερα!

 

αυτες τις μερες γινεται χαμος, καλυτερα με express.

Το είχες σε 1,5 μέρα όταν ήταν άμεσα διαθέσιμο, εγώ την παραγγελία την έκανα 01/12 πέντε εβδομάδες αναμονη,οποτε τι express να έβαζα;

Link to comment
Share on other sites

Το είχες σε 1,5 μέρα όταν ήταν άμεσα διαθέσιμο, εγώ την παραγγελία την έκανα 01/12 πέντε εβδομάδες αναμονη,οποτε τι express να έβαζα;

 

1/12 την εκανα και γω. 19 εφυγε μεσιμερι, 21 το ειχα πρωι το ειχα κιλκις

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε 7/12 με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 3/1 και ημερομηνία παραλαβής 10/1.Πρίν απο λίγο έλαβα μειλ οτι η παραγγελία έφυγε!:D:D

Καλή φάση!Το περίμενα απο Γενάρη αλλά λογικά απο εβδομάδα θα το έχω...Αυτά είναι!

Παρήγγειλα ξημερώνοντας 22 Δεκεμβρίου στις 3 το πρωί και μου βγάζει αποστολή στις 3 και παραλαβή στις 11 Ιανουαρίου. Με βάση το μήνυμα που παραθέτω, δεν υπάρχει περίπτωση να το λάβω νωρίτερα;

 

Και κάτι ακόμα να ρωτήσω. Τώρα που το παρήγγειλα, μπορώ να αλλάξω τον τρόπο αποστολής και να βάλω με αεροπλάνο και αν ναι πώς γίνεται;

Edited by ostvarivanje
Συμπλήρωση μηνύματος
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στο ευρωπαϊκό site το αναφέρει ships in 3 weeks. ενώ του φίλου παραπάνω λένε ότι φευγει σε 2 βδομάδες από την ημερομηνία παραγγελίας. Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πως βλέπουμε αν είναι σε στοκ από το ευρωπαϊκό site???Αν καταλαβαίνω καλά από τον προλαλήσαντα είναι σε στοκ για να έφυγε με παραγγελιά 3 - αποστολή 3.

https://oneplus.net/gr/oneplus-3t

Δεν είναι σε στοκ, αυτή την στιγμή έχει αποστολή μετά από 3 εβδομάδες, απλά συνήθως το στέλνουν κάποιες μέρες πιο νωρίς, το δικό μου έφυγε 10 νωρίτερα από έλεγε αρχικά!

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάζετε μερικοί λες και εσείς θα κάνατε καλύτερα αυτήν την δουλειά. Με τόσο όγκο δεμάτων, λογικό να γίνονται λάθη. Σε όλες τις δουλειές γίνονται. Move on

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...