Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έγινε το πρωί shipped και το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα από dhl με tracking number και ότι παραλαμβανω την πεμπτη

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα για Πέμπτη

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσείς που θα έρθει το κινητό σας την Πέμπτη, μπορείτε να μου πείτε που βρίσκετε τώρα; Εμένα βρίσκεται από τις 6:30 το απόγευμα στη Βουδαπέστη και δεν έχει φύγει από εκεί ακόμα. Επίσης, το ότι θα παραλάβετε την Πέμπτη σας το γράφει στο μήνυμα που σας έστειλε η DHL; Στη σελίδα της DHL τι ημερομηνία σας έχει ως εκτιμώμενη για παραλαβή;

 

Και τέλος, χρειάζεται να κάνω εγώ κάτι σε σχέση με την DHL, από τη στιγμή που δεν έχω παραλάβει από αυτούς sms;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα το είχα παραγγείλει και εγώ. Θυμάσαι περίπου τι ώρα το παρήγγειλες; Εγώ στις 3 το πρωί. Εχτές περίπου στις 14:35 το παρέδωσαν στην dhl και κάπου στις 7 το απόγευμα έφυγε για Πόζναν. Λίγο πριν φύγει μου έστειλε και το mail η oneplus. Πάντως από την dhl δεν έχω λάβει μήνυμα.

 

Κατά τις 11 το βράδυ το είχα παραγγείλει. 64αρι Gun Metal. Ακόμα δεν έχει αλλάξει το status πάντως.. Για να δούμε τι θα γίνει και αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 11 το βράδυ το είχα παραγγείλει. 64αρι Gun Metal. Ακόμα δεν έχει αλλάξει το status πάντως.. Για να δούμε τι θα γίνει και αύριο!

Δηλαδή από τις 3 τα ξημερώματα μέχρι τις 11 το βράδυ που το παρήγγειλες εσύ, τόσες πολλές παραγγελίες είχαν και δε σου το έστειλαν ακόμα; Όπως και να έχει, εύχομαι να σου το στείλουν αύριο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θα έρθει το κινητό σας την Πέμπτη, μπορείτε να μου πείτε που βρίσκετε τώρα; Εμένα βρίσκεται από τις 6:30 το απόγευμα στη Βουδαπέστη και δεν έχει φύγει από εκεί ακόμα. Επίσης, το ότι θα παραλάβετε την Πέμπτη σας το γράφει στο μήνυμα που σας έστειλε η DHL; Στη σελίδα της DHL τι ημερομηνία σας έχει ως εκτιμώμενη για παραλαβή;

 

Και τέλος, χρειάζεται να κάνω εγώ κάτι σε σχέση με την DHL, από τη στιγμή που δεν έχω παραλάβει από αυτούς sms;

 

 

 

4 Αναχώρησε από τον σταθμό POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:53

3 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:47

2 Αναχώρησε από τον σταθμό SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 17:29

1 Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL SZCZECIN - POLAND 08:14

 

Ναι το γράφει στο μήνυμα της DHL ότι θα παραλάβω την πέμπτη και μάλιστα τους πήρα τηλ και έβαλα άλλη διεύθυνση αφού θα λείπω την πέμπτη για να παραλάβει η σύζυγος

 

Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλ,να τους πεις το tracking number και να ρωτήσεις πότε θα σου έρθει 2109890000

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Eγω παρηγγειλα 28/12 με εκτιμωμενο dispach σε 12 μερες.

 

Μεσα στην παραγγελια μου εβγαλε οτι θα φυγει 9/1 και θα παραλαβω μεχρι το αργοτερο 16/1.

 

Θεωρητικα ομως απο οτι γραφετε εδω θα φυγει πιο νωρις ελπιζω:worry::lost:!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω παρηγγειλα 28/12 με εκτιμωμενο dispach σε 12 μερες.

 

Μεσα στην παραγγελια μου εβγαλε οτι θα φυγει 9/1 και θα παραλαβω μεχρι το αργοτερο 16/1.

 

Θεωρητικα ομως απο οτι γραφετε εδω θα φυγει πιο νωρις ελπιζω:worry::lost:!!!

 

Εγώ στις 25 το έβαλα και λέει αποστολή στις 10 παράδοση 17. Ελπίζω να έρθει πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αντι αλλων φιλε το εχουν χασει στην oneplus απο το χαμο που γινεται με τις παραγγελιες.....στελνουν πρωτα παραγγελιες που εγιναν πιο μετα απο αλλες......... καμια προτεραιοτητα μαυρα χαλια.......μου το παραδεκτηκαν και μεσω τσατ οτι εχουν ενα θεμα με τις αποστολες μιας και συνεργαζονται με εταιρια logistics και ειναι καθαρα θεμα τυχης σε πιο patch παραγγελιων θα μπει το καθε πακετο και τι θα φυγει πρωτο και τι μετα!!!:mad:

 

Σε καθε περιπτωση παντως μου ειπαν οτι η ημερομηνια estimated dispatch που βγαζει μεσα στην παραγγελια ειναι και η τελικη!!!

 

Για να καταλαβεις τα τραγελαφικα που κανουν, σημερα αν βαλει καποιος παραγγελια του βγαζει ακριβως την ιδια ημερομηνια dispatch με παραγγελιες που εγιναν πριν 4 μερες, ενω αν καποιος μπει στο γερμανικο σιτε της Oneplus (ιδιο μοντελο, ιδια ηπειρος) επειδη οι γερμανοι μαλλον ειναι πιο ωραιοι απο τους ελληνες βγαζει εκτιμωμενο dispatch σε 5 μερες!!!!!!:confused::shock:

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 Αναχώρησε από τον σταθμό POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:53

3 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:47

2 Αναχώρησε από τον σταθμό SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 17:29

1 Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL SZCZECIN - POLAND 08:14

 

Ναι το γράφει στο μήνυμα της DHL ότι θα παραλάβω την πέμπτη και μάλιστα τους πήρα τηλ και έβαλα άλλη διεύθυνση αφού θα λείπω την πέμπτη για να παραλάβει η σύζυγος

 

Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλ,να τους πεις το tracking number και να ρωτήσεις πότε θα σου έρθει 2109890000

Αν θέλεις κοίτα λίγο και την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης από τη σελίδα της DHL. Επίσης, πήρα τηλέφωνο, και σε ευχαριστώ πολύ για το νούμερο, και μου ανέφερε ηχογραφημένο μήνυμα ότι δεν υπάρχει εξυπηρέτηση πελατών τα σαββατοκύριακα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κοίτα λίγο και την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης από τη σελίδα της DHL. Επίσης, πήρα τηλέφωνο, και σε ευχαριστώ πολύ για το νούμερο, και μου ανέφερε ηχογραφημένο μήνυμα ότι δεν υπάρχει εξυπηρέτηση πελατών τα σαββατοκύριακα.

 

 

είναι ίδια με αυτή που μου έστειλαν και σε μήνυμα

Εκτιμώμενη Παράδοση: 05 Ιαν 2017

γενικά αποτι λέει η Oneplus στην δική μου περίπτωση 12/1 θα το παραλάβω 5/1 άρα 7 μέρες πιο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το ταξίδι στις 14/7 απο Πολωνία εφτασε Αθήνα 18/7 02:33 και παραδόθηκε σε μενα (Καμενα Βουρλα) μεσω speedex Πέμπτη 21/7

Όλα αυτα μεσω standard shipping δωρεάν

 

Arrived at Sort Facility ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 02:33

1 Piece

Monday, July 18, 2016 Location Time Piece

12 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:07

1 Piece

11 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:07

1 Piece

Friday, July 15, 2016 Location Time Piece

10 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 19:32

1 Piece

9 Departed Facility in BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:00

1 Piece

8 Processed at BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:15

1 Piece

7 Arrived at Sort Facility BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:12

1 Piece

6 Departed Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:00

1 Piece

5 Processed at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:46

1 Piece

4 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 06:59

1 Piece

3 Arrived at Sort Facility POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 03:11

1 Piece

Thursday, July 14, 2016 Location Time Piece

2 Departed Facility in SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 18:50

1 Piece

1 Shipment picked up SZCZECIN - POLAND 15:03

1 Piece

 

Δηλαδή Τελωνείο δεν υπάρχει σωστά ; Διαφωτίστε με βρε παιδιά δεν εχω ξαναπαραγγείλει. Μην πληρώσω 400ευρω το τηλ. και αλλα τόσα τελωνείο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελωνείο υπάρχει ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα χτες μου το εβγαλε

Εχω βαλει 15/12 την παραγγελια και δεν εχει αλλαξει το estimated dispatch 4/1 και estimated delivery 12/1

 

Χωρίς τελωνειο σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

είναι ίδια με αυτή που μου έστειλαν και σε μήνυμα

Εκτιμώμενη Παράδοση: 05 Ιαν 2017

γενικά αποτι λέει η Oneplus στην δική μου περίπτωση 12/1 θα το παραλάβω 5/1 άρα 7 μέρες πιο νωρίς

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι ότι εμένα ξεκίνησε μία μέρα πιο νωρίς, βρίσκεται από εχτές το μεσημέρι στη Βουδαπέστη και έχει ως εκτιμώμενη ημερομηνία η DHL στη σελίδα της στις 9/1 (βέβαια η oneplus στη σελίδα της μου δείχνει την αρχική ημερομηνία από όταν παρήγγειλα, δηλαδή 11/1). Εκτός και αν από Βουδαπέστη πηγαίνει πρώτα στην Αθήνα και μετά στη Θεσσαλονίκη και από εκεί διαμοιράζονται (Δυτική Μακεδονία βρίσκομαι).

 

Υπάρχει κάποιος που παρέλαβε από Θεσσαλονίκη ή του ήρθε δια μέσου Θεσσαλονίκης να μου πει το δρομολόγιο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από τις 3 τα ξημερώματα μέχρι τις 11 το βράδυ που το παρήγγειλες εσύ, τόσες πολλές παραγγελίες είχαν και δε σου το έστειλαν ακόμα; Όπως και να έχει, εύχομαι να σου το στείλουν αύριο.

 

Μόλις ήρθε το mail. Shipped out. Θυμίζω πως η παραγγελία έγινε 22/12 και estimated dispatch date ηταν 3/1. :)

 

Επίσης στο email αναφέρει Shipping Method: PriorityESU

Ξέρετε τι σημαίνει αυτο; Εγώ είχα επιλέξει την απλή αποστολή.

Edited by tsomby
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Η παραγγελία έγινε 8/12,εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 10/1,χτές 2/1 το είχα στα χέρια μου!:):):happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα 25 εκτιμώμενη αποστολή ήταν 10 και παραλαβή 17, σήμερα το πρωί λέει στο site ότι το έστειλαν.

Αλλά ούτε μειλ έλαβα ούτε σμς

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια ωρα εγινε το δεμα μου shipped απο Πολωνια....παραγγελια 30/12 OnePlus 3T 64GB Gunmetal!!!:p:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια ωρα εγινε το δεμα μου shipped απο Πολωνια....παραγγελια 30/12 OnePlus 3T 64GB Gunmetal!!!:p:lol:

 

πόσο σου βγήκε τελική τιμή μαζί με μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Οσο γραφει στο σιτε φιλε μου 439 με standard free shipping.....απλα μαλλον ειμαι απο τους τυχερους και το στειλανε σχετικα γρηγορα σε 4 μερες απο την παραγγελια!!!;):p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οριστε και το δικο μου tracking για οποιον ενδιαφερεται να δει τι παιζει. Μετα το τελευταιο activity (13) μαλλον θα ερθει ελλαδα.

 

13 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 10:56

1 Piece

12 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 10:54

1 Piece

Wednesday, January 04, 2017 Location Time Piece

11 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 19:56

1 Piece

10 Departed Facility in BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:34

1 Piece

9 Processed at BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:17

1 Piece

8 Arrived at Sort Facility BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:32

1 Piece

7 Processed at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:27

1 Piece

6 Departed Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:27

1 Piece

5 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:03

1 Piece

4 Arrived at Sort Facility POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 00:45

1 Piece

Tuesday, January 03, 2017 Location Time Piece

3 Departed Facility in POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 22:34

1 Piece

2 Departed Facility in SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 17:07

1 Piece

1 Shipment picked up SZCZECIN - POLAND 09:10

Link to comment
Share on other sites

οριστε και το δικο μου tracking για οποιον ενδιαφερεται να δει τι παιζει. Μετα το τελευταιο activity (13) μαλλον θα ερθει ελλαδα.

 

13 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 10:56

1 Piece

12 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 10:54

1 Piece

Wednesday, January 04, 2017 Location Time Piece

11 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 19:56

1 Piece

10 Departed Facility in BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:34

1 Piece

9 Processed at BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:17

1 Piece

8 Arrived at Sort Facility BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:32

1 Piece

7 Processed at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:27

1 Piece

6 Departed Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:27

1 Piece

5 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:03

1 Piece

4 Arrived at Sort Facility POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 00:45

1 Piece

Tuesday, January 03, 2017 Location Time Piece

3 Departed Facility in POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 22:34

1 Piece

2 Departed Facility in SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 17:07

1 Piece

1 Shipment picked up SZCZECIN - POLAND 09:10

 

Είσαι μια ημέρα πίσω απο εμένα. Εμένα εχθές έφυγε απο Βουδαπέστη και ακόμα δεν έχει φτάσει. Η DHL λέει οτι θα παραλάβω Δευτέρα, αλλά είχα μια μικρή ελπίδα για σήμερα. Όπως φαίνεται θα κάνω υπομονή το τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μια ημέρα πίσω απο εμένα. Εμένα εχθές έφυγε απο Βουδαπέστη και ακόμα δεν έχει φτάσει. Η DHL λέει οτι θα παραλάβω Δευτέρα, αλλά είχα μια μικρή ελπίδα για σήμερα. Όπως φαίνεται θα κάνω υπομονή το τριήμερο.

 

και εμενα η dhl μου εστειλε μυνημα για δευτερα δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...