Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι "πηδάνε" σε προτεραιότητα αυτούς που παράγγειλαν πιο παλιά... Πάντως τώρα που κοίταξα λέει "Ships within 11 days" :)

 

πιστευω μεχρι 15 θα παραλαβουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλος είναι ταξίδι στην Κίνα. Έχει διαφορά η συσκευή αν έρθει από εκεί; Νομίζω έχει πέριξ των 330 ευρώ εκεί.
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Φίλος είναι ταξίδι στην Κίνα. Έχει διαφορά η συσκευή αν έρθει από εκεί; Νομίζω έχει πέριξ των 330 ευρώ εκεί.

Δεν πιάνει την 800αρα μπάντα η οποία χρησιμοποιείτε στις ορεινές περιοχές για 4g ή σε γενικά απόμερα μέρη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνει την 800αρα μπάντα η οποία χρησιμοποιείτε στις ορεινές περιοχές για 4g ή σε γενικά απόμερα μέρη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μην του γράφεις για ραχούλες και βουνοπλαγιές

Η 800αρα ουσιαστικά δίνει 4G σχεδόν σε όλες τις περιοχές εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης, πρωτίστως στην wind και δευτερευόντως στην Voda

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση. Πόσες μέρες διατηρείται σε κατάσταση processing μια παραγγελία;

Εμένα είναι η 5η μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση. Πόσες μέρες διατηρείται σε κατάσταση processing μια παραγγελία;

 

Εμένα είναι η 5η μέρα....

 

 

 

Στο email που σου έστειλαν όταν έκανες την παραγγελία γράφει estimated shipment date τότε θα γίνει η αποστολή. Απλά λίγες μέρες πριν λέει processing.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έκανα την αγορά 8 Οκτωβρίου και σήμερα ξεκίνησε η αποστολή και μου έδωσαν και tracking number.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έλεγε σήμερα ότι θα γίνει το shipping αλλά τελικά έγινε χθες... :)

Και μου έστειλε η dhl tracking number. :) :)

Link to comment
Share on other sites

..Εγώ έκανα την αγορά 8 Οκτωβρίου και σήμερα ξεκίνησε η αποστολή και μου έδωσαν και tracking number.

Εμένα έλεγε σήμερα ότι θα γίνει το shipping αλλά τελικά έγινε χθες... :)

Και μου έστειλε η dhl tracking number. :) :)

Απορια.. :O

 

Σε μενα εδινε χθες shipping και οντως χθες σταλθηκε (Ελαβα τα σχετικο mail απο την one+)

Το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω λαβει tracking number!.. Απο που να το περιμενω? Απο One+ 'η απο DHL? Και πως? Email 'η SMS στο κινητο? :worry:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο ποστ του θέματος :)

 

Ευχαριστω! :)

Ειχα ξαναγορασει το One+3 τον Ιουνιο, αλλα αφ'ενος ειχα ξεχασει τη διαδικασια, αφετερου με "μπερδεψε" η φραση:

Και μου έστειλε η dhl tracking number. :) :)

:worry:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι μου συνεβη το εξης κουφο με την oneplus.

Μου αλλαξε την παραγγελια σε HOLDED. :confused:

Τσεκαρα πρωτα revolut και paypal μηπως συνεβη κατι με το clearance της πληρωμης αλλα τιποτα. Ολα οκ.

Τους στελνω mail να μου εξηγησουν τι σημαινει αυτο το HOLDED, και μου απανταει μια Rosalyn: "This is the note in your invoice: Buyer claims that the received merchandise is unsatisfactory, defective, or damaged". Sorry, what? (λεω) Μα εγω δεν εχω παραλαβει ακομα την παραγγελια που σας εβαλα στις 27 Οκτωβρη.

...και μου απανταει η ιδια: "This casw needs to be investigate. No worries, You will be updated within 24-48 hours. I will forward this to our payments team. Thank you"

 

Τι γινεται ρε παιδια? Με εχει αγχωσει αυτο αρκετα για την προοδο της παραγγελιας μου. Εχει συμβει σε κανεναν αλλο παρομοιο περιστατικο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι μου συνεβη το εξης κουφο με την oneplus.

Μου αλλαξε την παραγγελια σε HOLDED. :confused:

Τσεκαρα πρωτα revolut και paypal μηπως συνεβη κατι με το clearance της πληρωμης αλλα τιποτα. Ολα οκ.

Τους στελνω mail να μου εξηγησουν τι σημαινει αυτο το HOLDED, και μου απανταει μια Rosalyn: "This is the note in your invoice: Buyer claims that the received merchandise is unsatisfactory, defective, or damaged". Sorry, what? (λεω) Μα εγω δεν εχω παραλαβει ακομα την παραγγελια που σας εβαλα στις 27 Οκτωβρη.

...και μου απανταει η ιδια: "This casw needs to be investigate. No worries, You will be updated within 24-48 hours. I will forward this to our payments team. Thank you"

 

Τι γινεται ρε παιδια? Με εχει αγχωσει αυτο αρκετα για την προοδο της παραγγελιας μου. Εχει συμβει σε κανεναν αλλο παρομοιο περιστατικο?

 

πρωτη φορα το ακουω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! :)

Ειχα ξαναγορασει το One+3 τον Ιουνιο, αλλα αφ'ενος ειχα ξεχασει τη διαδικασια, αφετερου με "μπερδεψε" η φραση:

Και μου έστειλε η dhl tracking number. :) :)

:worry:

 

Πάντως αλήθεια. Στο mail της oneplus ότι ξεκίνησε η αποστολή δεν μου έδωσε κάποιο tracking number. Και μετά από κάποιες ώρες έλαβα sms από την dhl με πληροφορίες για την αποστολή όπου μου έδινε και tracking number. Δλδ δεν έκανα κάτι εγώ. Δεν μου το έδωσε η oneplus τον αριθμό. Η dhl μου τον έδωσε!!! :p

Edited by _xara_
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνει την 800αρα μπάντα η οποία χρησιμοποιείτε στις ορεινές περιοχές για 4g ή σε γενικά απόμερα μέρη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μην του γράφεις για ραχούλες και βουνοπλαγιές

Η 800αρα ουσιαστικά δίνει 4G σχεδόν σε όλες τις περιοχές εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης, πρωτίστως στην wind και δευτερευόντως στην Voda

 

Sent from my 1+1

 

Thanks και στους 2 :)

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι μου συνεβη το εξης κουφο με την oneplus.

Μου αλλαξε την παραγγελια σε HOLDED. :confused:

Τσεκαρα πρωτα revolut και paypal μηπως συνεβη κατι με το clearance της πληρωμης αλλα τιποτα. Ολα οκ.

Τους στελνω mail να μου εξηγησουν τι σημαινει αυτο το HOLDED, και μου απανταει μια Rosalyn: "This is the note in your invoice: Buyer claims that the received merchandise is unsatisfactory, defective, or damaged". Sorry, what? (λεω) Μα εγω δεν εχω παραλαβει ακομα την παραγγελια που σας εβαλα στις 27 Οκτωβρη.

...και μου απανταει η ιδια: "This casw needs to be investigate. No worries, You will be updated within 24-48 hours. I will forward this to our payments team. Thank you"

 

Τι γινεται ρε παιδια? Με εχει αγχωσει αυτο αρκετα για την προοδο της παραγγελιας μου. Εχει συμβει σε κανεναν αλλο παρομοιο περιστατικο?

 

΄Ελαβα σημερα το απαντητικο τους: ¨Σας ακυρωνουμε την παραγγελια σας, μετα απο αιτημα που κανατε στην Τραπεζα σας, και θα σας επιστραφει το ποσο. Αν επιθυμειτε μπορειτε να τοποθετησετε νεα παραγγελια και με ευχαριστηση θα σας εξυπηρετησουμε" :X:mad:

 

....Ειχα φορτισει την revolut (συνδεδεμενη με paypal) 450€. Μπηκα στο site της oneplus να παραγγειλω ενα op3. Προχωραω στο checkout για 398€, και αναμενω να τα τραβηξει η paypal απο την καρτα. 2 ωρες μετα μου στελνει η revolut οτι οκ, πληρωθηκαν στην *dashenginte 414,77€ (372,09 GBP). Ωπα λεω, και στελνω στην revolut οτι εχετε κανει λαθος και πρεπει να μου τραβηξετε 398€, οσα δλδ αναφερει το τιμολογιο της oneplus (επιστροφη:16,77€). Με μεγαλη ανταλλαγη mail τελικα, για να μην τα πολυλογω: αυτοι μπλοκαρανε μαλλον ολη την πληρωμη για περαιτερω διερευνηση και η oneplus μου ακυρωσε την παραγγελια.

(κατι μου λεει οτι ευθυνεται η paypal με τις "ισοτιμιες" -την οποια επισης ενημερωσα, και ακομα δε μου εχουν απαντησει-). Τωρα αναμενω να τσεκαρω αν στην revolut θα μου επιστραφουν 398€ η 414,77€ που μου τραβηχτηκαν αρχικα.

 

Sorry αν κουρασα με το σεντονι, αλλα αν εχω κανει λαθος καπου η αν σας συνεβη κι εσας παρομοιο περιστατικο με την REVOLUt, παρακαλω διαφωτιστε με.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αφύσικό, η Revolut (Αγγλια, Λίρα) να κάνει τις συναλλαγές με Λίρες, ειδικά εφόσον εσυ δεν είχες φροντίσει να την προ-φορτίσεις με μετατροπή Λιρών σε Ευρώ

Τουτέστιν, ορθώς σε χρέωσε τα 414€, κακώς μπήκες σε ιστορία με την Revolut τώρα που έχουν λυθει τα θέματα με τις ελληνικές κάρτες...

OFF topic / Sorry

 

ΥΓ Προσοχή - δεν εννοώ να έχεις ευρώ στην καρτα σου, αλλα να κάνεις ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ συναλλάγματος ΕΝΤΟΣ του Revolut, ΠΡΙΝ την αγορά!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αφύσικό, η Revolut (Αγγλια, Λίρα) να κάνει τις συναλλαγές με Λίρες, ειδικά εφόσον εσυ δεν είχες φροντίσει να την προ-φορτίσεις με μετατροπή Λιρών σε Ευρώ

Τουτέστιν, ορθώς σε χρέωσε τα 414€, κακώς μπήκες σε ιστορία με την Revolut τώρα που έχουν λυθει τα θέματα με τις ελληνικές κάρτες...

OFF topic / Sorry

 

Μα ειχα προφορτισει σε € (όπως πάντα), και η oneplus επισης χρεώνει σε €. Δε καταλαβαίνω τον λόγο να κάνει μετατροπή € σε λίρες και να πληρώνει σε λίρες. Σε προθύστερες συναλλαγές μου δε μου έχει ξανασυμβεί.

 

Τέσπα το πάθημα - μάθημα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγορασ την συσκευή μεταχειρισμένη ,ο πρώην κάτοχος μου έστειλε με mail την απόδειξη αγοράς από το site της one plus,π ως μπορώ να ελενξω το υπόλοιπο της εγγυησης...

Μπήκα εκανα λογαριασμο αλλά πουθενά δεν βρίσκω που μπορώ να γράψω το mail...

Κάποια βοήθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγορασ την συσκευή μεταχειρισμένη ,ο πρώην κάτοχος μου έστειλε με mail την απόδειξη αγοράς από το site της one plus,π ως μπορώ να ελενξω το υπόλοιπο της εγγυησης...

Μπήκα εκανα λογαριασμο αλλά πουθενά δεν βρίσκω που μπορώ να γράψω το mail...

Κάποια βοήθεια;;;

Δεν το βλέπεις κάπου. Από την ημ της απόδειξης έχεις 2 χρόνια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: να παραγγειλω τώρα το OnePlus 3 που έχει αποστολή σε 8 μέρες ή να περιμένω να δω το OnePlus 3T; :wacko:

(τα χρήματα που διαθετω είναι έως 400€)

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: να παραγγειλω τώρα το OnePlus 3 που έχει αποστολή σε 8 μέρες ή να περιμένω να δω το OnePlus 3T; :wacko:

(τα χρήματα που διαθετω είναι έως 400€)

 

Εγώ θα σου έλεγα να το πάρεις τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Η qualcomm επιβεβαίωσε πάντως πως θα βγει συσκευή με snapdragon 821 οπότε για εμένα οποίος σκέφτεται να προβει σε αγορά ας περιμένει καλύτερα, γιατί κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει με τις τιμές

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/0422ff55d3b029be4f4a27c53b05ab7c.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να πάρω κινητό τον επόμενο μήνα. Βασικά θα πάρω σίγουρα, ήθελα να πάρω από το καλοκαίρι αλλά το ακύρωσα για άλλη αγορά μέχρι να τα φτύσει τελείως το δικό μου.

 

Μακάρι να πέσει αν και πιο πιθανό είναι να βγει πιο ακριβό το καινούριο παρά να πέσει τιμή αυτό. Και αυτό γιατί ξεκάθαρα τόσους μήνες μετά το Oneplus 3 παίζει μόνο του στα 400 ευρώ άντε με λίγη πίεση από G5 και S6. Και το καινούριο Honor 8 πλέον. Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να το μειώσουν, οι πωλήσεις τους ήδη πάνε τέλεια κάθε τρεις και λίγο είναι out of stock. Μακάρι δηλαδή, αλλά να μην έχουμε πολλές ελπίδες για μείωση.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και το δικό μου

Παραγγελία: 17 Οκτ

Estimated dispatch: Nov 8

Estimated delivery: Nov 16

Σήμερα έλαβα το σχετικό email ότι ξεκίνησε η αποστολή. Μετά από καμιά ώρα μου ήρθε και sms από dhl με το tracking number και "προγραμματισμένη παράδοση" τη Δευτέρα 14 Νοε, δύο ημέρες νωρίτερα δηλαδή από την αρχική εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...